Boğuluyorum evimi nasıl seve bilirim

Meliha Guzel

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2024
24
-1
30
iyi günler arkadaşlar.içimi dökmek istiyorum belki bir akıl verirsiniz bana.biz eşimle onun doğub büyüdüğü yerde yaşıyoruz.onun ailesi ile aynı mahallede.ben evlendiğimde yaşım küçüktü ve eşimi aşırı seviyordum gözüm hiçbirşey görmüyordu.ama evlendiğimiz günden yaşadığım evi yeri hiç sevemedim.evin o kadar kötü bir enerjisi varki anlatamam.tabi buna eşimin ailesiyle her gün iç içe olmamızında etkisi var.ama eşim hiç bir zaman bu evden taşınmak istemiyo.kimi zaman yalvardım boğuluyorum dedim kimi zaman kavga ettim ama bir faydası yok.eşim asla taşınmak istemiyo.ev işine çok yakın trafiğe girmiyo.ailesiyle birlikte olmaktan çok mutlu.biliyorum hiç bi zaman taşınmıycak.ben evimi nasıl seve bilirim?yazları ailemin evine gidiyorum 1-2hafta kalıyorum inanın evime dönmek bana işkence.döndüğümde depresyondan çıkamıyorum.günlerce ağlıyorum.kaç yıllık evliyim ama bu duygu hiç değişmedi

Ev sizin mi kira mi ?benim ablamda aile binasında yaşıyor ev kayınpederinin tapuyu vermiyor ki gitmesinler diye enişteminde işine geliyor ailesiyle bir arada olmak . Ama ablamda asla istemiyor böyle yakın olmayı . Ben kötü enerjiye çok inanırım şuanki durumunuzu tahmin bile edemiyorum bende tam tersi evimi çok severim bir yerde kalma mecburiyettinde kalsam afakanlar basıyor . Kendi doğup büyüdüğüm evde bile rahat edemiyorum. İnşAlalh bir an önce nerde mutlu olursanız orda yaşama şansınız olur.

Hayır evimi istediğim gibi değiştire biliyorum ama evin bi kötü enerjisi var sadece evin değil yaşadığımız semtin mahallenin hiç alışamadım.annemler bile gelmiyor evime hiç sevemediler onlarda.yaşadığımız evde önceleri eşim ailesiyle birlikte yaşamış.biz evlenince komşudaki diğer eve taşındılar.her gün onlarla iç içe olmak nebileyim o evde sabahları hiç enerjili mutlu uyanamıyorum.yeni bir yere taşınmak hayali bile beni o kadar heyecanlandırıyorki.kendime çok üzülüyorum

Ev bizim.dediğim gibi eşimin doğub büyüdüğü ev.eşim aşırı sever evimizi.yani toz kondurmaz.ne zaman ev konusu açılsa kötü kavga ediyoruz

Eviniz eski mi? Size mi ait? Eğer dekorasyon kaynaklıysa değişikliğe gidin. Diğer konuda mesafe koymazsanız uzakta olsanızda değişmez sürekli neden iç içe duruyosunuz. Çalışmıyosanız çalışın kendinize meşgale bulun, sizi bu derece üzdüğü halde önemsemeyen kocanızın huzuruda kaçsın biraz.

Ev bizim.dediğim gibi eşimin doğub büyüdüğü ev.eşim aşırı sever evimizi.yani toz kondurmaz.ne zaman ev konusu açılsa kötü kavga ediyoruz
çünkü işine öyle geliyor düzenini bozmak istemiyor. İnşAllah ortak bir karar alıp mutlu olacağımız yerde yaşarsınız

Çok teşekkür ederim Amin.evet bende nereye gitsem evime dönmek istemiyorum malesef.hele ailemin evinden döndüğümde görmeniz lazim günlerce hıçkırarak ağlıyorum.kendimi bir kafesin içinde hiss ediyorum

Ev eskiama evlendiğimizde yeniden tamir etmişler.ama bence bununla ilgisi yok.evin enerjisini hiç sevemedim.sadece evin değil yaşadığım mahallenin

Aile ile sürekli ic ice olmak zaten evinizi sevmemenize bir sebeb mesafe koymazmisiniz

Kaç yıllık evlisiniz?

Benimde eski evim güneş görmüyordu, çok kasvetli bir evdi. Yatıyodum kalkmak istemiyordum sürekli bir hastalık modundaydım. Dışarı bile çıkmak zulüm geliyordu. Değişiklik yapmak bi yana, titizlik manyağı olan ben, evde temizlik yapmak istemiyordum..
Taşındım, şimdiki evimin her odası güneş görüyor, evin enerjisi çok güzel geliyor bana. İlk evime kıyasla şuan ki evimi çok sevdiğim için dışarı çıkasım gelmiyor. Sürekli birşeylerle uğraşıyorum evde iyi hissettiriyor.
Gerçekten evin enerjisi çok önemliymiş. Evin içini istediğin kadar dekore et, özen.. Enerji yoksa işkence gibi geliyor.

10 yıllık evliyim.10yıldır mücadile ediyorum ama eşimi ikna edemiyorum.adam bu konuda çok net.benim işim etrafım arkadaşlarım ailem hepsi burda sen şükr etmiyorsun şimdi insanların kendi evinin olması imkansız gibi birşey bizim kendi evimiz neden sürekli şikayetçisin nesi var evimizin falan.beni hiç anlamıyor.tutdurmuşsun bi enerjidir falan hiç ciddiye almıyo beni bu konuda

Sizi çok iyi anlıyorum insan evine bile gitmek istemiyor ki tatilde bile insan evini özler gerekirse boşanma kartıni çekin ikna edin eşinizi
İnanırmısınız bir kaç defa ailemin yanında 2aya kadar kaldım eşim yanımda olmamasına rağmen evimi hiç özlemedim.evet eşimi özledim ama evimi asla.yine ağlıyarak döndüm evime

Aile ile sürekli ic ice olmak zaten evinizi sevmemenize bir sebeb mesafe koymazmisiniz
Malesef eşim herşeyi onlarla paylaşmayı çok seviyor.yani hergün mutlaka ya onlar bize gelir
Çay
İçeye ya biz gideriz.ben çoğu zaman gitmem zaten keyfim yok canım istemiyo falan eşimde israr etmez ama kendisi bayılır

Siz onlara karsi ciddi mesafe koyun gitmeyin gelmeyin belki daha mutlu olursunuz esiniz sizinle aile olamamiski onlardan hic kopamamis her gun gorusmek nedir cocuk gibi

Kanayan yaram.. biraz farklı ama sonuç aynı. 2 senedir eşimin doğduğu, hatta sanırım babasınında doğduğu evde kalıyoruz. Aile mirası zaten. Anıtlar kuruluna kayıtlı çatısının bir kiremitini bile aynı koymak zorunda olduğumuz, en az 150 yıllık alt katı eşimin işletmesi üst katı evimiz. Yerler tahta gıcırdiyo esniyo çıldırıyorum, özene bözend aldığım hiç bi eşyam, yaptığımız tadilat taktığınm perde anlamsız. Camlar zaten alt üst çıkıyor ayrı ayrı eski tip. Pimapene döndiremiyoruz dedim ya direk mühür yer bina anıtlar kurulundan yiyeceğimiz cezada tuzu biberi olur. Eşim çok mutlu burda. Evden çıkıyor art kat iş yeri, burda büyümüş zaten 30 küsur yıldır ev bilmiş. Ama bana sorun bi de. Tozu ayrı sorun, camı ayrı sorun, yerleri ayrı sorun. Mutfak dolabını bi söktük yenisini takıcaz diye duvar köşesinden aşağısı görünüyor. Tahtalar çürümüş yok olmuşlar resmen. Dolabın altında kalmış farkedilmemiş. Yenisini takmakta bi sorun oldu duvar yamuk kerpiçten yapılmış destek tahtalarına denk getirilmezse hiçbir şey durmaz duvarda. 2 saate monte edilecek dolaba 1 gün uğraşıldı. Bi konsolun var yer yamuk ya kapakların biri tam kapanmıyor dengesiz olduğundan. Eşya çekmekte zulüm zaten. Koltukların orta destek ayakları kırıldı çekerken takıldığından. Başka bir şansım olmadığını bildiğimden şimdilik sesimi çıkaramıyorum. Ama satışta başka bi mülk var. Elinize geçecek para çok yüklü olacak. Direk başka bi ev aldırıcam. Fırsatım varsa da ben taşınıcam oraya. Hani yeni gelinlerin o yepyeni tertemiz evleri olur ya. Onlardan sahip olmaadım hiç. Heves zaten yok temizlik yapasım gelmiyor beyaz renk eşya çıkan toza dayanır mı... Bezdim valla. Malesef taşınmaya ikna etmekten başka şansınız yok. Öbür türlü naparsanız yapın alışırsınız belki ama sevemezsiniz malesef.

Ali Rıza Bey’in evi canlandı gözümde. Ama Leylalar yerleşince bayağı tadilat yaptırmıştı, evin içi güzel olmuştu. Gerçekte öyle bir şey yok mu? Anıtlar kurulu evin içine yapılan parkeye de karışır mı ki?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…