Boğazıma Hakim Olamıyorum

Overrated

Uykusuz İnsan
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2012
1.399
2.227
Ablalarım merhaba. Ben 168 boyunda 82 kilo olan 16 yaşında bir kızım. Okulların açılmasına 1.5 ay kaldı. Ve ben verebildiğim kadar kilo vermek istiyorum. Spor düzenimi oluşturdum. Fakat bu yemek yeme alışkanlığımı değiştirmezsem az kilo vereceğimi biliyorum. Diyet listesi uygulamayacağım. Sadece evde pişen yemeklerden az yiyeceğim. Zaten okulda bir şey yemiyorum. Size sorum şu benim boğazım hiç boş durmuyor. Benim bu alışkanlığımı kesmem gerek. Bunu nasıl yapacağım konusunda bana yardımcı olabilir misiniz? Bir de sizce ben kaç kilo verdiğimde gözle görülür bir fark oluşur? Şimdiden teşekkürler.

canım senin bir 20 kilo kadar vermen gerekiyor sanırım, ama yavaş yavaş..
tabi ki bir uzmanına danışmakta da yarar var.
aşırı iştahına da gelince karnın acıktığı zaman yemek yemek yerine bol bol su iç veya meyve suyu iç. su zaten karnında tokluk yaratacaktır.
tabi ki öğünlerini atlamamaya dikkat etmelisin..
Allah yardımcın olsunnn

Sağolasın ablacığım. Diyetisyene gitmeyi düşünmüyorum. Kilo verme konusunda da şimdilik tartı üzerinden değil de vücut ölçüleri üzerinden gidiyorum. İnşallah en kısa zamanda bir tartı alırım kendime.

karatay diyeti yap.Sofrada iyice karnını dpyurunca aralarda atıştırma isteğin olmuyor.Bende aynı senin gibiydim.İlk başlarda alışkanlıklarını değiştirmek zor oluyor ama alışınca çok rahat.Ben sürekli alıp verdim ama inşallah bundan sonar sabiy kalıcam.
birde öğün aralarını 4,5 - 5 saat yap.Aralarda ağzına bir lokma dahi sürme.Sadece su ve şekersiz içecek.
En iyisi kitaplarını al güzelce oku.
Bende senin yaşlarından beri kilolarımla uğraşıyorum.şu an istediğim kilodayım korumak için çabalıyorum.En son Karatayla 8 ayda 17 kilo verdim. Bir daha o hale gelmemek için buralardayım.....
Ablanın sözünü dinle bence...

Canım sürekli bi şeyler yemek istiyorsan ara öğünlerle kendine bir program yapabilirsin, acıktıgında meyve, ayran, kuru kayısı gibi şeyler yiyebilirsin. 6 dan sonra yemek yeme sadece gece acıkırsan yine ara ögün tarzı bir şey yapabilirsin, tok tutan şeyler yersen acıkmanda gecikir. Şekersiz kahve içebilirsin belki tok tutması açısından. Türk kahvesi seviyorsan o da tok tutar metabolizmayı da çalıştırır yine şekersiz ya da az şekerli. Televizyon bilgisayar karşısında yemek yeme ne yediğini anlamazsın çünkü. Sporla birlikte yaparsan 3-4 kilo bile fark eder. Genç olduğun için daha hızlı kilo vericeksindir ancak sporu ihmal etme verdiğin kiloları alma sonra.

Canım bir de zor kilo veriyorsan, iki üç saatte bir acıkıyorsan, yemek yedikten sonra uykun falan geliyorsa, aç kalınca aşırı sinirli olup, başın falan ağrıyorsa tahlil yaptırmanda fayda var, kilo durumunda insülin direnci çıkabiliyor çünkü, eğer böyle bi şey varsa öğren yanlış diyet yapma.

bence öncelikle işi beyinde bitirmelisin aynı yaşta sayılırız ve bizim yaşlarımızda en belirgin özelliğimiz kafamızın dikine gitmektir eğer sende kendini bu serüvene hazırlarsan zihin olarak istediğin sonuçları çok rahat alırsın mesela kendini okullar açılmadan önce gideceğin alışverişte alacağın pantolonla sınayabilirsin ben hep düşünüyorum eğer yersem pantolon olmıycak vs :)) azimli olman lazım istersen yapamayacağın bir şey yok. yemekte annen büyük ihtimal salata yapıyordur rica et daha fazla yapsın yemekten kıs salata ye mesela. eğer sindirim sorunu yaşıyorsan sana basit bir tarifte verebilirim.. kolay gelsin umarım istediğin kiloya-fiziğe ulaşırsın yazarsın buralara havanı atarsın :))

Sağol ablacım fakat evde 5 kişiyiz. Bir diyete uymam maalesef uygun değil. Ancak evde pişirilen yemekten az az yiyebilirim yine de ilgilendiğin için sağol. ^_^

Son düzenleme:

Bu dediğiniz şeyleri yaşamıyorum. Sanırım çok acıkmam zihnimle alakalı. İçimdeki sevgi boşluğunu sanırım yemekle doldurmaya çalışıyorum. Artık oruçlu olmadığım için daha dikkatli davranacağım.

İnşallah inşallah Zaten bu aralar ne zaman gereğinden fazla bir şey yemek istesem kendime diyorum "bunu yiyeceksin 10 dakika sonra tadı ağzından silinip gidecek. Fakat zayıfken giydiğin kıyafetlerin verdiği haz paha piçilemez." Bugün gittik bir dükkana annemle. Dükkanda 44 beden bir şey satmıyorlar. Moralim bozuldu resmen. Neyse sonra gittik de lc waikiki'ye ordan bir şeyler bulduk üstüme.

canım bende aynı durumdayım yemiycem yemiycem dedim gittim kendime çikolatalı fondü hazırladım yedim hemde akşam 8 gibiydi hadi beraber verelim şu kiloları yaa :) bende artık güzel bir fiziğim olsun istiyorum bir arkadaşım var incecik baktıkça iç geçiriyorum başarıcaz inşallah biz de öyle olcaz :))

ahh kilolarr ahh:2: canm diyet uygulanmasını hiç tavsiye etmiorum zaten evde anne baba oldukça uygulamak imkansız oluyor sana önerim yani bunu bn bizzat uygulamıştım ekmeği hayatımdan çıkarmıştım günde 5-6 öğün yiyordum (hiç yemezsem zayıflarım sanıyordum ama yalan ) gece 50 mekik gündüz 50 mekik ve bol su en önemlisi de su :) başarılarr canımm

Canım sağlıkla ilgili bir durumun yoksa daha kolay olucaktır o zaman diyetle zayıflaman, sporuda ihmal etmezsen hem sıkılaşırsın hem de verdiğin kiloyu kolay kolay almazsın. Başarılar canım programında Bir de sevgi boşlugu diyorsun ya vakit geçireceğin, sevdiğin arkadaşların falan var mı, varsa onlarla vakit geçirirken yemek yemeyi de unutursun.

Son düzenleme:

Bu aralar hepsi tatilde anca netten konuşabiliyoruz. Okul açılsa zaten aklıma yemek bile gelmez. Kurban bayramına kadar bi 10 kilo versem hiç kötü olmaz aslında. Akrabalarımı da şaşırıtım hem. Şimdi kardiyo egzersiz videosu indirdim. Usb'ye atıp televizyonun karşısında yapacağım. Şınav mekik çekmeyi düşünüyorum. Bir de ip atlamayı düşünüyorum.

Benim bir arkadaşım var 55 kilo. Kızın boyu 175 cm. Diğer bir arkadaşımın kilosunu kıskanıyor. (50 kilo) Ben niye bu kadar şişmanım diye üzülüyor.

Arkadaşlar kilo verememişim diye üzülüyordum. Ama şimdi üzerime giydiğim pantolonu okullar açıkken giyemiyordum. Çok sıkıyordu bacaklarımı. Şimdiyse pantolon giyiliyken kickbox yapabilecek durumdayım. Böyle küçük şeyler bile mutlu ediyor beni.

Benim bir arkadaşım var 55 kilo. Kızın boyu 175 cm. Diğer bir arkadaşımın kilosunu kıskanıyor. (50 kilo) Ben niye bu kadar şişmanım diye üzülüyor.

yaa galiba komşunun tavuğu meselesi bu :) hepimizde var. bir türlü ideal olamıyoruz ama benim gerçekten kilo vermem lazım şu an 66 kiloyum boyum 161 yani en azından bir on kilo vermeliyim ki boyuma göre kalçalarım göbeğim biraz normale dönsün yavaş yavaş gitcek inş ben inanıyorum en azından tatlılarımdan kestim bugünden itibaren, o bile bayaa verdiriyor

Ben de bugün ilk defa 2 tabak yerine bir tabak makarna yedim öğle yemeğinde. Tabi yanında yoğurt yedim. Annemler gömlek almışlar bugün bana. 46 beden. Kollarım sığmadı maalesef. Bu kollarımdan çektiğim dert nedir ya : (
Bu arada bugün 15 dakika kardiyo egzersiz yaptım, baya bir yoruldum, baya bi terledim. İnşallah faydası olur.

aferim aferim böyle 1 tabak bir tatlı derken azalta azalta bitcek işte :) bende biraz koşuya çıkıyım bari heveslendirdin beni cass :))) ilerde 36'ya da girmek nasip olcak bize diye umuyorum ama böyle böyle devam etmemiz lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…