Bitmeyen komşu gürültüsü

Ama akşam 6 ev supurmek ıcın gec degılkı...mesela benim kucuk bebegim var ben o makınayı her an en gec akşam 9 bucuga kadar calıstırabılırım..ve esim vardiyalı calısıyor. O evdeyken genelde ıs yapmam ki adam uyuyor zaten makina calıstıramam..o gece vardiyasına gıder 6 bucukta evden cıkar ben supururum...
Şimdi soyle herkesin yasam sekli farklı. Egerkı benim durumumda isen Aksam saat 9 bucuga kadar yolu var bence.. Ama mesela sabahları 11 den once supurmem Asla. Cunku sabah saati. İşte o rahatsızlık vermek olur. Ama aksam 6 gec degil bence..
Bende fobi gibi bir şey oldu artık bu süpürme işi aslında arada bir o saatte süpürmek mevzu değil benim için asıl mesele ses çıkarmadığımız zaman bu saatler daha da ileriye gider yine daha geç saatlerde süpürürlerse diye yoksa arada bir saat 6da süpürmek mesele olmuyor o kişisine göre değişiyor. Mesela yukarıdaki komşu gelse bana dese ki eşim uyuyor gündüz belli sebeplerden gündüz süpüremiyorum 1 gün arayla 2gün arayla süpürüyor um filan dese anlarım ama burdaki durum o değildi. Çocukları yok diye biliyorum eşi öğretmen tüm gün evde her sabah ev süpürüyor üstüne bazen de akşam oluyor işte durum burada anormal oluyor

Benim ex üst komşulardan biri gibi 4-5 saat süpürmüyorsa eğer haklı göremem sizi.
Akşam olmaz demişsiniz sabah supurmus.
Yani uçarak da supuremez ki.
Gürültü gece olmuyorsa yapabilecek birşey var mı?
Sizin gurultunuz de aşağı katiniza gidiyordur ev böyle ses geçiriyorsa.
Ki ben yıllarca gecenin bilmem kaclarina kadar gürültü çektim, silkeleme vs de cabası.
Rica ettim üste çıktı.
Sabır limitim dolunca da taşındım.
Kulağınız sürekli üst katta gibi geldi.

Adamların süpürge sesi size o kadar yüksek geliyorsa sorun binadadır, komşu ne yapsın? Uyarmışsınız, sabah süpürmeye başlamış işte. Sevişme sesine gelince, özel hayatlarına da karışmayın bir zahmet; deli gibi çığlık çığlığa yapmıyorlarsa bence bir sorun yok, evinde istediği gibi sevişir adam yani.

Ben kuralları tam bilmiyorum ama süpürge, çamaşır makinesi gibi şeyleri gece 12den sonra çalıştırmak sorun yaratabilir. Yani 12den sonra komşulara böyle ses gidip rahatsız etmemeli. Türkiye'de bilmiyorum yaşadığım ülkede öyleydi
Aynen haklısınız. Ama bazen mecbur atıyordum bıara ben salgın dan dolayı camasirmı bitiyordu sanki.. Sonradan bıraktım. Bazen banada makina sesi geliyor gercekten rahatsız, edıcı olabiliyor gece saatlerinde.

Sanırım sorun üst komşudan ziyade apartmanda yalıtım olmaması.
Mesela evi ne zaman süpürsün, süpürmek kaç dakikalık bir aktivite ki?
Ben bütün gün çıkan sese dayanabiliyorum. Gece 11i geçti mi şikayet ederim direk.
Ama sizin yatak odası sesine kadar dinliyorsanız sorun zaten eviniz 😔
Çıkan sesi kaydettik duyanlar haklısınız bu nasıl ses diyor 😞

Apartmanda akşam 7 den sonra gürültü yapmak yasaktır kanun böyle.sabah 7 de iş yapmaya başlamak normal kanun böyle.
Duvarların inceliginden fazla ses gelmesi normal buda apartmanı yapanın ihmali.

Sanırım sorun üst komşudan ziyade apartmanda yalıtım olmaması.
Mesela evi ne zaman süpürsün, süpürmek kaç dakikalık bir aktivite ki?
Ben bütün gün çıkan sese dayanabiliyorum. Gece 11i geçti mi şikayet ederim direk.
Ama sizin yatak odası sesine kadar dinliyorsanız sorun zaten eviniz 😔
4-5 saatlik seans modunda ev süpürenleri gördü bu insan.:olamaz:

Onların da yapacağı bir şey yok ki bu konuda. Binaları berbat yapıyorlar.

Ev süpürmek gayet normal. E konuşmak da öyle.
Üst kattakiler çalışıyorsa belki o saatler dışında yapabilecek vakitleri yoktur?

Siz biraz abartıyor gibisiniz. Akşam 6da süpürge sesi de batmamalı. Siz o saatlerde yemek hazırlığı, bulaşık vs ile ilgilenirsiniz büyük ihtimalle. Sabah kaçta süpürüyor mesela? Akşam rahatsız olmuşsunuz, sabah süpürmüş ona da laf ediyorsunuz. Biraz sakinleşin lütfen. Sınava girecek olan sizsiniz, komşularınız değil.

Adamların süpürge sesi size o kadar yüksek geliyorsa sorun binadadır, komşu ne yapsın? Uyarmışsınız, sabah süpürmeye başlamış işte. Sevişme sesine gelince, özel hayatlarına da karışmayın bir zahmet; deli gibi çığlık çığlığa yapmıyorlarsa bence bir sorun yok, evinde istediği gibi sevişir adam yani.
İşte bağırıyor mesele de o. Yoksa normal bir sese karışacak değilim ses geçiriyor derim. Normal derim neden insanlara bu konuda karışayım bağırma olduğu için ses öyle geliyor yoksa normal sesler kolay kolay kulağınızı gelen sese vermezseniz duyulmuyor. Ekstra bir ses duyuyorum ki ondan diyorum yüksek ses dışında bir sesin kolay kolay duyulmadığını bildiğim için

Bende fobi gibi bir şey oldu artık bu süpürme işi aslında arada bir o saatte süpürmek mevzu değil benim için asıl mesele ses çıkarmadığımız zaman bu saatler daha da ileriye gider yine daha geç saatlerde süpürürlerse diye yoksa arada bir saat 6da süpürmek mesele olmuyor o kişisine göre değişiyor. Mesela yukarıdaki komşu gelse bana dese ki eşim uyuyor gündüz belli sebeplerden gündüz süpüremiyorum 1 gün arayla 2gün arayla süpürüyor um filan dese anlarım ama burdaki durum o değildi. Çocukları yok diye biliyorum eşi öğretmen tüm gün evde her sabah ev süpürüyor üstüne bazen de akşam oluyor işte durum burada anormal oluyor
Benım komsularda Zaten bebeğim var biliyorlar. Bide esim calısıyor biliyorlar. Her seferinde soyluyor um zaten kusura bakmıyosunuz degılmı diye. Hatta gecen biri dedıkı bende 9 bucukta calıstyorum bısey olmaz 🤣bende memnun oldum o oyle deyince🤗

Bizim apartmanda bütün sesler duyulur.banyo yapma sesi,yatak odası sesi,konuşmalar,süpürge,çamaşır makinası,kapı açma kapama sesi.
Alt kattan sürekli sesler gelir ben alıştım ama sabah 6 da süpürge sesi çok rahatsız ediyor.mesela bende gece yatarken karanlıktı yatarken yere krem gibi bişey düştü.asagidan hemen tak tak ses geldi.ertesi gün karsilastim söyledim.yanlislikla bişey düşürdüm yanlış anladınız herhalde ama bu normal bu kadar abartmayın diye.
Artık eşime yatarken nolur sessiz ol aşağıdaki vurmasın demeye başladım.psikoliji etkileyen bişey maalesef.

Siz biraz abartıyor gibisiniz. Akşam 6da süpürge sesi de batmamalı. Siz o saatlerde yemek hazırlığı, bulaşık vs ile ilgilenirsiniz büyük ihtimalle. Sabah kaçta süpürüyor mesela? Akşam rahatsız olmuşsunuz, sabah süpürmüş ona da laf ediyorsunuz. Biraz sakinleşin lütfen. Sınava girecek olan sizsiniz, komşularınız değil.
Meselenin o saatte süpürmek olmadığını açıklamıştım madem öyle bir kez daha açıklayayım mesele daha önce böyle bir olay oldu ve anlayışsız olduklarını düşündüğüm için bir daha yapmaları ve bunu daha geç saatlere taşımaları olası diye onu belirttim. Yoksa normal şartlarda batmaz. Üstelik ses gerçekten rahatsız edici bir ses. Evet sınava girecek olan benim ve bu sınav yüzünden kimseyle derdim olmuyor sınava girmemiş olsaydım da o derece bir sesi her gün dinlemek istemezdim üstelik sizce ben mi abartıyorum diyerek kaç kişiye de dinlettik hak verdiler

Aynen haklısınız. Ama bazen mecbur atıyordum bıara ben salgın dan dolayı camasirmı bitiyordu sanki.. Sonradan bıraktım. Bazen banada makina sesi geliyor gercekten rahatsız, edıcı olabiliyor gece saatlerinde.
Beni aslında çok rahatsız etmiyor o sesler gene de kendim çok geç kullanmamaya çalışıyorum. Benim eşim de vardiyalı çalışıyor, gece vardiyası olunca süpürge işini yoruyor bayağı, çok iyi anlıyorum sizi.

sacmalamissiniz bence. evimi kacta supurecegimi alt komsuma mi soracagim bir de cizelge yapmissiniz 2 gunde bir supureyim dese sorun olmaz diye. istersem her gun supururum istersem haftada bir. istersem bir sabah bir aksam supururum.

Meselenin o saatte süpürmek olmadığını açıklamıştım madem öyle bir kez daha açıklayayım mesele daha önce böyle bir olay oldu ve anlayışsız olduklarını düşündüğüm için bir daha yapmaları ve bunu daha geç saatlere taşımaları olası diye onu belirttim. Yoksa normal şartlarda batmaz. Üstelik ses gerçekten rahatsız edici bir ses. Evet sınava girecek olan benim ve bu sınav yüzünden kimseyle derdim olmuyor sınava girmemiş olsaydım da o derece bir sesi her gün dinlemek istemezdim üstelik sizce ben mi abartıyorum diyerek kaç kişiye de dinlettik hak verdiler
Siz henüz olmayan bir olay için mi endişe ediyorsunuz yani? Hiç mantıklı değil.

Akşam 6 da ev süpürülür yani ne var ki bunda? Çalışan insan varsa evde 7-8 de de süpürür. 10 a kadar sıkıntı yok bence. Yazdıklarınızdan yukarda anormal bir gürültü var gibi gelmedi, bence siz fazla hassassınız. Normal konuşma, normal seks ve normal ev işi seslerine karışamazsınız malesef. Binaların yalıtımsız olması onların suçu değil. Kulak tıkacı alın. Ya da iyi kulak üstü bir kulaklık alırsanız hiçbir şey duymazsınız.

Beni aslında çok rahatsız etmiyor o sesler gene de kendim çok geç kullanmamaya çalışıyorum. Benim eşim de vardiyalı çalışıyor, gece vardiyası olunca süpürge işini yoruyor bayağı, çok iyi anlıyorum sizi.
Valla sormayın. O evdeyken uyudugu ıcın mutfakta ıs bile yapmak istemiyorm. Cunku odadan odaya bile cok ses gidiyor. Vardiyalı iş cok kotu oluyor eger aile isen. Duzensiz oluyor ev hayatı.

Benim evimde kedim var. Ben de her sabah ev süpürüyorum. Kumları dökülüyor bazen akşam tekrar süpürüyorum. İnsanların ev temizliği rutinine de karışmasınız mı acaba?

Ben ki komşu gürültüsünden dolayı ev satmış biri olarak söylüyorum, o konuşma seslerine yapacak hic birsey yok. Bende bağırarak konusuyorlar sanıyordum komşularım için ama inanın normal konuşmalar. Evlerin duvarları incecik. Malesef suan bunu yazarken bile yan komşunun konuşma + tv sesleri eşliğinde yaziyorum.

Sabah kaçta ev süpürüyor? Mesela eski komsum, sabah 6 da başlardı. 8.30a kadar temizlik yapardı. Bir kere kizinca ise gidiyorum katlanacaksin mecbur demişti 😒
Akşam kaçta süpürüyor? Yani siz anladığım kadarıyla genel anlamda supurmesinden rahatsizsinız. Ama mecbur birinden birine katlanacaksınız.

Zaten 3 5 ay sonra taşınacakmışsınız, hiç uğraşmayın, takin kulaklığı oyle çalışın. Benim en yakın arkadaşım oldular tıkaçlar.
Keske elimizden birşey gelse ama yok yok bizi yalıtımsız kağıttan duvar evlere mecbur ediyorlar.

X