Biten evliliğimin farkındayım

Vurgusu nedeniyle , aklıma forumda okuduğum dikim konularından birindeki yorum geliyor.

Sürekli belli bir konunun vurgulanması rahatsız ediyor.

İnsanlar birliktelik yaşayıp , yaşamamayı tercih edebilirler.

Konu sahibi 25 yaşında. 8 senedir eşiyle beraber ; 2,5 yıldır da evliler. 17 yaşından beri aynı insanla beraber zaten.

Dün gece eski konularına bakiyordum. Bir konusu var, yine cümleye "bugüne kadar muhteşem olan evliliğim" minvalinde bir şeyle başlamış. Kocasi olacak beyefendinin çamaşırları geç yıkanmış kurumamış mı, ütülenmemiş mi ne olmuşsa "beni rezil etmek için yapiyorsun" şeklinde bir cümleyle yükselmiş. Olaylara karşı yorumu bile tuhaf adamın. Geçinmeye gönlü yok gibi.

Ben evliliklerde kimin kimi parmakla gösterdiğini merak ediyorum. Kim bu merci gerçekten. Ayrıca bir anda bu noktaya gelmez hamilelik olunca neden olsun zaten sorunlar vardir ama siz bunu görmeyip ,biz cok mutluyuz parmakla gösteriliyoruz diye düşünüp hali altina süpürmüş olabilirsiniz. Böyle biriyle hayat geçmez

Bir günde nasıl değişmiş ilginç geldi bana. Bence de geçinesi yok, haklısınız

Siz daha önce de bir hamilelik geçirmişsiniz..o zaman da bu şekilde mi davranıyordu size?

Belki alakasız ama, suçluluk psikolojisi olabilir mi. Kendini haklı çıkarmaya çalışması, alkole basvurması vs. Vicdanını mı aklamaya çalışıyor ne dersiniz

Eşiniz muhtemel depresyonda. Ettiği küfürler falan acaba farkinda mi? Bir insanın baba olmasına böyle tepkiler vermesi normal değil. Kaybettiğiniz bebek için durumu nasıldı? Belki bunu da kaybedeceği için bağlanmak istemiyordur. Yaptığı davranışı hiçbir neden haklı çıkarmaz. Sadece bebeğine küfredecek kadar gözü dönmüş... sizde sakın olun uzanın ve güzel şeyler hayal edin. Su an kocaniz dahil hersey sizden bebeginizden önce gelemez

Berbat ve iğrenç kocanızın aslında iyi biri olduğuna bizi mi inandırmaya çalışıyorsunuz yoksa kendinizi mi?

Muhtemelen düşük yaptı kendisi.. hem kanama hem ağrısı vardı. Umarım hakkında hayırlısı olur.
Bu adam bebekle falan böyle olmamış. Daha önceki konu ve yorumlarından gayet belli ne mal olduğu.

Muhtemelen düşük yaptı kendisi.. hem kanama hem ağrısı vardı. Umarım hakkında hayırlısı olur.
Bu adam bebekle falan böyle olmamış. Daha önceki konu ve yorumlarından gayet belli ne mal olduğu.
Yaaaa gerçekten mi cok cok üzgünüm insallah bebeği hayirlisiyla tutunur . Ben konularını bilmiyordum birden değişti yazınca

Yaaaa gerçekten mi cok cok üzgünüm insallah bebeği hayirlisiyla tutunur . Ben konularını bilmiyordum birden değişti yazınca
Diğer konuya da "muhteşem giden evliliğimiz" diye başlamış. Adam tam bir hanzo. İşe kalkamamasından bile kadını suçlayan, anlattıklarını herkese yetiştiren bir tip. Ki bu küfürleri tek bir kavgada edebilir mi ya
Birde hangi kadın ilk defa böyle kavga ettiği kocası için komşusuna mesaj çekersem polisi ara der? Mümkün değil.
Sanki biz kocasını iyi görsek ne kötü görsek ne.. tuhaf işler.

Yazık ya gerçekten çok çok üzüldüm. onun kocasi ve benzerleri İngiltere de olsa var ya adamı mezara koyarlar mezardan çıkarmazlar. Hukuk sistemimiz çökmüş cidden... Insallah güzel bir hayat yaşar ve hersey güzelleşir konu sahibi için.

Siz kendi değerlerinize sahip çıkmazsanız karşınızdaki de böyle sizi aşağılama hakkını kendinde bulur. Ne münasebet yahu bir adam uğruna bunca yıl büyüdüğüm değerlerimden inançlarımdan vazgeçeceğim. Kişi elbette değişebilir ama bunun tek sebebi kendi içinden gelen duygular olmalıdır. Babanız o kadar haklıymış ki sizi vermek istememekle. Çünkü maalesef kafası ne olursa olsun değişmeyen milyonlarca insan var bu ülkede sonra sonu işte böyle oluyor ve baban öngörülü bir insanmış.

Son düzenleme:
kendi değerlerine sahip çıkamayan biri eşinden neden saygı bekler. siz bi erkek uğruna herşeyi silip atıyorsunuz.

Bu adam madde bağımlısı bence, kafa bı anda bu kadar değişmez, insan içine çin kaçmış, delirmiş gibi davranmaz başka türlü. Ben böyle bı adama çocukta vermem, evli de kalmam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…