Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
cansucum ve yelizcim simdi okudum gecmişi. aranızda gecen yanlıs anlasılmanın bitmesişne çok sevindim. cansu canım kendini çok iyi ifade etmissin.
bu topikteki dostlugumuz her daim sürsün.... sizleri çok seviyorummmmmmmmmmmmm:KK16::KK16:

slm kızlar sabahtan beri giremedim ne kadar yogundum anlatamam işten çıkmadan fırsatını bulup bakayım dedim geçmişe... okuyunca o kadar sevindimki yeliz ve selizcim ikinizide tebrik ediyorum büyük bir olgunluk örneğisiniz gerçekten...
hepinize iyi haftasonları canlarım...öpüyorum kocaman...

sağolsun kızlar bizde sizleri çok seviyoruz.....bu topik bi başka yaa ben sizleri rüyalarımda görüyorummm:KK9:o derece yaniiiiii:21:

yaa bugün topuklu ile konuştuk telde okadar mutlu oldum kiiii bende hep aramak istiyorum ama geçen neslide yazmış ya bazılarımızın eşi bu konuya biraz garip gözüyle bakabiliyorlar benim eşimin sizden haberi var yani beni istediğiniz zaman arayıp msj atabilirsinizz...ama tinkerin eşinide anlayşıla karşılamak lazımmm kendince haklı...
yelüzzcümlee konuyu hallettik...ohh rahatladım valla.....:21:

hatice ve nagişşşş hediyelerinizi güle güle kullanın bakalımbenim kociş ne alacak???doğum hediyesi kolye yüzük almıştıı anneler gününü daha mütevazi ataltır gibime geliyor:KK9:

buarada fatoşla eliff yok yaaa elifin net yok giremiyorr:KK5:fatoş yoğun galibaaa:26:

buarada adını değiştiren kimliğini farklı tanıtan hatta ve hatta aramızda erkek varsa lütfen itiraf etsin kızlarrr:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
yol yakınken aramızdan çıkaralım:KK9:

eskiden benim kocişte neslinin kocişi gibi ya erkekse nasıl güvenebiliyosunuz diyorduuu ama artık karışmıyor...neslim biz bidaha seni aramaylım bebiş bişey olursa burdan haberleşiyoruz zaten....

Son düzenleme:
kızlar eylülü artık doktorlara götürmek istemiyorum:KK5: çok yoruldum burdaki doktorlar bırakın iştah açıcı bir şuru vermeyi bana vitamin bile yazmadılar biliyorsunuzki eylülün kilosu standart kilonun çok altında...sağolsun sultanın tavsiyesiyle eylüle multitabs balık yağı kullandım 1 şişe bitmek üzere ancak sultanın kızında gösterdiği etki eylülde göstermedi...doktoruna bana bi vitamin yada gelişimine destek bir şurup yazın diyorum 1 yaşından sonra diyor..oysa internette araştırdığımda herkes 6.aydan sonra bu tür vitaminler kullanmışlar ve çoğu kilo alımında artış olduğunu yazmışş...ben çok araştırdım nede olsa doktor önerisi olmadığı için hangiisini kullanmakta kararsızım :KK5:neyapacğmı bilemiyorum...:KK50:

vimin c
vitagil
zinco
marnys junior
minadex
seven seas
polivit

bunları buldum...ancak 7 aylık bebeğe hangisi uygun hangisi işimize daha yarar bilemiyorum....kilomuz çok düşük kızlar herhangi bir fikriniz varmı bana önerebileceğiniz?sizede sormak istedim...

buarada adını değiştiren kimliğini farklı tanıtan hatta ve hatta aramızda erkek varsa lütfen itiraf etsin kızlarrr:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

eskiden benim kocişte neslinin kocişi gibi ya erkekse nasıl güvenebiliyosunuz diyorduuu ama artık karışmıyor...neslim biz bidaha seni aramaylım bebiş bişey olursa burdan haberleşiyoruz zaten....
:KK53::KK53:evet canım anlayamıyor kendısı bu durumu ..bı kere yaptı ya tukurdugunu de yalamz kolay kolay uyuz..
kızlar eylülü artık doktorlara götürmek istemiyorum:KK5: çok yoruldum burdaki doktorlar bırakın iştah açıcı bir şuru vermeyi bana vitamin bile yazmadılar biliyorsunuzki eylülün kilosu standart kilonun çok altında...sağolsun sultanın tavsiyesiyle eylüle multitabs balık yağı kullandım 1 şişe bitmek üzere ancak sultanın kızında gösterdiği etki eylülde göstermedi...doktoruna bana bi vitamin yada gelişimine destek bir şurup yazın diyorum 1 yaşından sonra diyor..oysa internette araştırdığımda herkes 6.aydan sonra bu tür vitaminler kullanmışlar ve çoğu kilo alımında artış olduğunu yazmışş...ben çok araştırdım nede olsa doktor önerisi olmadığı için hangiisini kullanmakta kararsızım :KK5:neyapacğmı bilemiyorum...:KK50:

vimin c
vitagil
zinco
marnys junior
minadex
seven seas
polivit

bunları buldum...ancak 7 aylık bebeğe hangisi uygun hangisi işimize daha yarar bilemiyorum....kilomuz çok düşük kızlar herhangi bir fikriniz varmı bana önerebileceğiniz?sizede sormak istedim...

cansucum ben seven seas pulseye baya guvenıyorum hamılelıgımde onun balık yagını ıctım egeyede onun portakallısını verıyorum eczacı bu cok ıyı bır marka ıthal urun nede olsa dedı..o nedenle seven seas pulseyı verebılırsın canım..ama vıtamın surupları hakkında bır bılgım yok..ablamda multıtabs verıyordu kızına onda ıstah sorunu yokken dr yazmıstı gene de..onun kızıda sımdı bır halt yemıyor bebekken oysa nasıl oburdu 2 yasında ama makarna ve patates sadece ..

kızlar muhabbetınız akmıs vallahı ben sabah gırdım gırdıgım gıbı bır telefon ıdarecılerın toplantısı varmıs ılçede acılen oraya kosturdum kahretsın anacım müdürlük zor iş vallahiii...gelelım anneler gunune bugun esımın okulunda annelerle bır kutlama yaptık ama benım kocam neler yapacak bılemıyorum karasızca ınternette gezınıyordu gecende ama bence o kadar vahımdı kı durumu bı halt beceremıyecek gıbıme gelıyor..hatıcecım gule gule kullan hayatım kolyenı..bana en son mücevheri dogumda almıstı esım rose gold zıncır ucundada pırlanta ve yakut tası vardı ..eskıtme sevdıgımden nostaljık duran bır sey almıstı ama bır daha mucevher goremedık malsef ...gercı ekonomık olarak yerlerdeyız belkıde ondandır..:KK9:neyse herkesın anneler gununu kutluyorum ...benım en guzel hedıyem bır hafta gecıkmelıde olsa annemler ve ablamlar yanıma gelıyor onun mutlulugu var bende asyama kavusacagım teyzesının gulusunu cok ozledım

hahah koptummm :KK9: :KK9: :KK9:

vimin c
vitagil
zinco
marnys junior
minadex
seven seas
polivit

canım benım bebegım yok :) ama kılonun önemını biliyorum senın bebegın 7 aylık ve resımelrde hıcte kılosu cok dusuk

gibi durmuyo ??? doktorunuz mu size bu kılo çokdüşük bi çaresine bakın dedi yoksa sen mı tatmın olmayıp hala

cocugu dombili yapmaya çalışıyosun....genetık aktarım kalıtım diye bişey var...Mesela ben doğum yapmısım hala

maşallahh döt döbek yerınde...sen doğum yapınca hooop 38 bedene düşüosan yanı zayıf bi yapın varsa e kızında öle olucak

demektir canım...ne zayıf bebekler var ve zayıflıklarının sebebı var yanı annelık psikolojısı ile sen mı abartıyorsun acaba bu durumu

cunku ben kızını hep iyi görüyorum :26: ki doktorun çok zayıf diye dusunse senın su yukarda yazdıgın vıtamınlerı kendı verırıdı

sen de sormak zorunda kalmazdın....şu bi gercekkı yıyerek kılo alınmıyo tabııkı yemekle alakası var ama vücudun bunu ne şekilde

işlediği de önemli yani....mesela su boslugu nasıl doldurursun ? bebegımın kılosu dusuk ve ...................... sorunu var.

canım benım bebegım yok :) ama kılonun önemını biliyorum senın bebegın 7 aylık ve resımelrde hıcte kılosu cok dusuk

gibi durmuyo ??? doktorunuz mu size bu kılo çokdüşük bi çaresine bakın dedi yoksa sen mı tatmın olmayıp hala

cocugu dombili yapmaya çalışıyosun....genetık aktarım kalıtım diye bişey var...Mesela ben doğum yapmısım hala

maşallahh döt döbek yerınde...sen doğum yapınca hooop 38 bedene düşüosan yanı zayıf bi yapın varsa e kızında öle olucak

demektir canım...ne zayıf bebekler var ve zayıflıklarının sebebı var yanı annelık psikolojısı ile sen mı abartıyorsun acaba bu durumu

cunku ben kızını hep iyi görüyorum :26: ki doktorun çok zayıf diye dusunse senın su yukarda yazdıgın vıtamınlerı kendı verırıdı

sen de sormak zorunda kalmazdın....şu bi gercekkı yıyerek kılo alınmıyo tabııkı yemekle alakası var ama vücudun bunu ne şekilde

işlediği de önemli yani....mesela su boslugu nasıl doldurursun ? bebegımın kılosu dusuk ve ...................... sorunu var.

ben de aynı fıkırdeyım cansu az once cansunun resmıne baktım kız gayet normal bebegın dombılı degıl ama zayıf ta degıl yaa...artık kendını uzme cocuga da ole yapay seyler verme fazla vıtamınde zararlı..6 aylık yavrukus daha aldıgı herseyın fazlası bobreklere karacıgere zararlı bunu da unutma..hanı kızın ne bıleyım açlıktan halsız duser bıtkın gorunur anlarım ama hareketlıde dıyorsun demekkı ıhtıyacı da yok o ole ıyı..bence akısına bırak

kimse yookk muu kızlar ben yarın yokum hepinizin şimdiden anneler gününü kutlarım :)

haydı Allah a emanet olun :KK16: :KK16: :KK16:

kızlar bi sorum olucak, yardımcı olursanız sevinirim. bu ay adetim 2 gün gecikti, ben normal zamanlarda akıntım dolyısıyla pamuk kullanırım, dünden beri bu pamuğa kan değiyor akıntıyla birlikte. ilk değdiğinde pembeydi, bugün kırmızı olmuş. sadece pamuğa değiyor, dün gece ped koydum, ona bi damla bile değmemiş yani, tuvalette de gelmiyo bişey. yani sadece akıntıyla birlikte gelen bi leke. benim pek böyle olmazdı, yani adetim kendini gösterir göstermez başlardı yoğun bir şekilde. adetim çok düzenlidir. 29 günde bir sabah saatlerinde oluyorum kaç aydır hep. test de yapmadım henüz. bi fikir verebilir misiniz? hamilelik varsa bu lekelenme normal mi, yoksa üzerinde durayım mı bunun?

:KK53::KK53:evet canım anlayamıyor kendısı bu durumu ..bı kere yaptı ya tukurdugunu de yalamz kolay kolay uyuz..

cansucum ben seven seas pulseye baya guvenıyorum hamılelıgımde onun balık yagını ıctım egeyede onun portakallısını verıyorum eczacı bu cok ıyı bır marka ıthal urun nede olsa dedı..o nedenle seven seas pulseyı verebılırsın canım..ama vıtamın surupları hakkında bır bılgım yok..ablamda multıtabs verıyordu kızına onda ıstah sorunu yokken dr yazmıstı gene de..onun kızıda sımdı bır halt yemıyor bebekken oysa nasıl oburdu 2 yasında ama makarna ve patates sadece ..
yani desene bi işe yaramıo vitaminler:KK43:

ben de aynı fıkırdeyım cansu az once cansunun resmıne baktım kız gayet normal bebegın dombılı degıl ama zayıf ta degıl yaa...artık kendını uzme cocuga da ole yapay seyler verme fazla vıtamınde zararlı..6 aylık yavrukus daha aldıgı herseyın fazlası bobreklere karacıgere zararlı bunu da unutma..hanı kızın ne bıleyım açlıktan halsız duser bıtkın gorunur anlarım ama hareketlıde dıyorsun demekkı ıhtıyacı da yok o ole ıyı..bence akısına bırak

ayşecimm eylül 7 buçuk aylık ve 6.300 gram...giydiği kıyafetler 3 aylık etiketi taşıyor...görenler 3 aylıkmı 4 aylıkmı diye soruyor bütün bunlardan geçtimm eylüll 4.aydan beri hiç kilo almadı böyle kalacak korkusu beni mahvediyor...ayda 100 gram alan bir çocuk 1 yaşında 2 yaşında kaç kilo olacak..siz resimlerden öyle durduğuna bakmayın resimlerde iyi çıkıyor ama canlı hali okadar zayıfkii ben bile inanamıyorumm oyuncak bebek gibi artık kimsenin lafına sözüne kulak asmıyorum ama böyle gidecek diyede çok korkuyorum..meyve sebze tüketmeyen bir bebek nekadar vitamin alacakta boyu uzayacak...?ben eylülül tarttığımızda hala 6 küsürleri görmek istemiyorum daha 7 kiloyu bi göremedik...bu olayı kesinlikle abartmıyorumm keşke öle olsaydııı durumumuz çok vahiiimmm...:KK5:

Canikolar geç oldu kusura bakmayın ancak eve geldik, malum anne ziyaretleri vardı bugün, hepimizin anneler günü kutlu olsun:KK9: bebelerimizle birlikte daha nice günlere inşallah:13: ayşeme, yelizime ve naneme de bundan sonraki ilk anneler gününü bebeişleriyle kutlamayı nasip etsin yarabbim :KK16:

günaydın kızlar ay dün ne enteresan bır gündü..ege sanki o güne özel gibi extra extra yaramaz extra extra uyuz bir çocuktu ...esımle basımaza agrılar gırdı dun...çok hareketlı her yere saldırırıyor gören ne yedırdınız dıyor kızlar ya...ıkıncı de böle olursa vay benım halime..

bu arada herkese güzel bir hafta diliyorum..ben bu hafta telaşlıyım annemle ablam gelecek bı aksılık olmazsa eger...heycanı var ...:KK52:

Günaydınnn :KK16: :KK16: :KK16:

Canikolar geç oldu kusura bakmayın ancak eve geldik, malum anne ziyaretleri vardı bugün, hepimizin anneler günü kutlu olsun:KK9: bebelerimizle birlikte daha nice günlere inşallah:13: ayşeme, yelizime ve naneme de bundan sonraki ilk anneler gününü bebeişleriyle kutlamayı nasip etsin yarabbim :KK16:

amiinn aminnn :) ınsallah

yani desene bi işe yaramıo vitaminler:KK43:
ayşecimm eylül 7 buçuk aylık ve 6.300 gram...giydiği kıyafetler 3 aylık etiketi taşıyor...görenler 3 aylıkmı 4 aylıkmı diye soruyor bütün bunlardan geçtimm eylüll 4.aydan beri hiç kilo almadı böyle kalacak korkusu beni mahvediyor...ayda 100 gram alan bir çocuk 1 yaşında 2 yaşında kaç kilo olacak..siz resimlerden öyle durduğuna bakmayın resimlerde iyi çıkıyor ama canlı hali okadar zayıfkii ben bile inanamıyorumm oyuncak bebek gibi artık kimsenin lafına sözüne kulak asmıyorum ama böyle gidecek diyede çok korkuyorum..meyve sebze tüketmeyen bir bebek nekadar vitamin alacakta boyu uzayacak...?ben eylülül tarttığımızda hala 6 küsürleri görmek istemiyorum daha 7 kiloyu bi göremedik...bu olayı kesinlikle abartmıyorumm keşke öle olsaydııı durumumuz çok vahiiimmm...:KK5:

canım eger ayından küçük gözüküyorsa belki başka bi sorun vardır eğer yiyorda almıyorsa ne bıleyım farklı hormonal sorunalr oalbiliyor
uzman bi çocuk doktoruna gösteriyor musunuz yanı tum tetkıklerı yapıldı hiçbişey yok ta kılo alamadfıgı ıcınmı öle gözüküo sadece...

şimdi dediğinde haklısın bi açıdan neden 1 yasıan gelıcne cocuk yurudugu için daha cok kılo verıyo almayı bırak...sen bebekken naıslmıssın
ne bıleım.....bi de durum böyle analttıgın gibi ise doktor nasıl oluyorda önlem almıyor onu da anlayamadım....

canım eger ayından küçük gözüküyorsa belki başka bi sorun vardır eğer yiyorda almıyorsa ne bıleyım farklı hormonal sorunalr oalbiliyor
uzman bi çocuk doktoruna gösteriyor musunuz yanı tum tetkıklerı yapıldı hiçbişey yok ta kılo alamadfıgı ıcınmı öle gözüküo sadece...

şimdi dediğinde haklısın bi açıdan neden 1 yasıan gelıcne cocuk yurudugu için daha cok kılo verıyo almayı bırak...sen bebekken naıslmıssın
ne bıleım.....bi de durum böyle analttıgın gibi ise doktor nasıl oluyorda önlem almıyor onu da anlayamadım....

bence araştırma hastanesi varsa çocuk hastanesi üniversitede oraya gösterebılırsın...için rahat etmesi açısından..samsunda var çocuk hastanesi üniversitede..ben egeyi hormonları için götürmüştüm tiroit hormonu fazla cıkıyordu burdakı testlerde dr lar pek anlayamıyordu..oraya gıttık dr bu degerler normal annesı yeter delık desık olmus cocugun kolları kan aldırmaktan kurcalatma artık dıyınce rahatladım..yanı her ısın bı ust uzmanı var ıcın rahat etmesı acısından bı gıt konus derim...

Gunaaaaaadııınnnnnnnnnnnnn baculaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrr :KK16: sevirem sizi beeeeeeeeeeeeeeeeehhhhh :KK16: :KK16:

ayse gunaydın canım nasılsın...adet olmdın demı dr a gıttın mı var mı bır ayrıntı...

gunaydın canım hosgeldın daha yenı yenı gelır kızlar ...bız erkencı oldugumuzdan erkenden acıyoruz topiği..nasılsın fıstık lokum oğlun napıyor...

İyiyim tatlım nolsun, okuldayım işte, babasının boş günü bugün, oğlum babasıyla :KK31: ben çıkarken uyutuyordu babası, dün rengarenk küçük bi top aldık ona, bayıldı, çığlık çığlığa oynuyo, yuvarlanıp duruyo yerlerde sıpam yaaaaa :KK53: ege oğlan nasıl, yormuş seni dün haa sıpaaaaaaaaaaaaaaaa :emir_bebek:

X