Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
Ay bu kocişko öldürecek beni yaa :KK47: arıyorum napıyosunuz ne var ne yok diye bi tafra bi sinir, sanırsın çocuk yaramazlık yapıyo çıldırtmış adamı Allah Allaaaaaaaaaaaaaahhhhh :KK4: neymiş efendim çocuk huysuzlanmış, huysuzlandıysa oynat, iki mıncıkla, al kucağında gezdir gülmeye başlar hemen, daha 5 aylık çocuğu idare edemiyo, bu çocuk ayaklanıp yaramazlığa başladığında, hiçbişeye kanmadığında napacak acaba çok merak ediyorum :KK47: sinir şey yaa cinlerimi çıkardı tepeme valla :KK4: ben bütün gün idare ediyorum gıkım çıkmıyo, beyefendi 2-3 saat idare edemiyo :KK47: ama kabahat bende, kendim kaşındım ben, okula gidip geliyo, yoruluyo diye eve geldiğinde bile vermedim çocuğun sorumluluğunu ona, hep ben hep ben, sanki bitek o yoruluyo okulda:KK43:( geceleri hiç uyandırmadan hallettim işimi, alıştı tabi çocuğu sadece oynaşmak için alıp ağladığında kucağıma atmaya, şimdi zor geliyo :KK47: eşşeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeekkkkkkkkkkkkkk :KK47: :KK47: :KK47:

Son düzenleme:
ayse gunaydın canım nasılsın...adet olmdın demı dr a gıttın mı var mı bır ayrıntı...

günaydın canım yok kzı ne adeti :) acaip bulantım var ve acıkıyorum randevum cuma günü
bakalım ne cıkcıak cuma gunu sata göre 5 haftalıkolcak ınsallah ben de merak edıyorum valla :)
doktora gitmeıdm erkenden alttan bakılınca hele de tecrübeis drlarsa düşüğe sebep oluyoalr zaten riskli benım
az bekleyeyeım bakayım yanı zaten ne yapsan da olan oluyo...Allah korusun bişi olmaz ınsallah da
kan da vermedım...cuma gunu topluca verırım zaten hematolojı tahlıllerıdme yapılıcak bisürü sey var
inaşllah bi sorun olmaz busefer

ayrıntı olrk göğüslerim çok acıo uçları ve sabah bulantısı kalkınca yarım saat bi saat bulanıo gecıo

Gunaaaaaadııınnnnnnnnnnnnn baculaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrr :KK16: sevirem sizi beeeeeeeeeeeeeeeeehhhhh :KK16: :KK16:

günaydın canım :) hatta tünaydın :)

bence araştırma hastanesi varsa çocuk hastanesi üniversitede oraya gösterebılırsın...için rahat etmesi açısından..samsunda var çocuk hastanesi üniversitede..ben egeyi hormonları için götürmüştüm tiroit hormonu fazla cıkıyordu burdakı testlerde dr lar pek anlayamıyordu..oraya gıttık dr bu degerler normal annesı yeter delık desık olmus cocugun kolları kan aldırmaktan kurcalatma artık dıyınce rahatladım..yanı her ısın bı ust uzmanı var ıcın rahat etmesı acısından bı gıt konus derim...

yani bence de eliften örnek vereyım çok kıloluydu ve boyu yavas uzuyordu
meraklandık dedik b,i troıdıne baktıralım baktık meger cocugun troidden dolayı sorun olmus
meltem troid hastaıs ilaç sütten gecmıs elifinkını de dengeyı bozmus dr dedi ya emzırmıyceksın ya
ilaç içmiceksın bırınıs eıccen meltem de ilacı ıcmedı emzırdı sonra elifin troid düzeldi
boyu uzadı kılosu normalleşti yanı...troid etkılıyo bi de çok nadir bi hastalık ve aile içi evlılıkelrde oluo ama
baska b, hatsalık daha var kılo düşüren yedıgının yaramadıgı yanı bisürü şey oalbilri bence madem durum öle incelenmesi lazım.

Ay bu kocişko öldürecek beni yaa :KK47: arıyorum napıyosunuz ne var ne yok diye bi tafra bi sinir, sanırsın çocuk yaramazlık yapıyo çıldırtmış adamı Allah Allaaaaaaaaaaaaaahhhhh :KK4: neymiş efendim çocuk huysuzlanmış, huysuzlandıysa oynat, iki mıncıkla, al kucağında gezdir gülmeye başlar hemen, daha 5 aylık çocuğu idare edemiyo, bu çocuk ayaklanıp yaramazlığa başladığında, hiçbişeye kanmadığında napacak acaba çok merak ediyorum :KK47: sinir şey yaa cinlerimi çıkardı tepeme valla :KK4: ben bütün gün idare ediyorum gıkım çıkmıyo, beyefendi 2-3 saat idare edemiyo :KK47: ama kabahat bende, kendim kaşındım ben, okula gidip geliyo, yoruluyo diye eve geldiğinde bile vermedim çocuğun sorumluluğunu ona, hep ben hep ben, sanki bitek o yoruluyo okulda:KK43:( geceleri hiç uyandırmadan hallettim işimi, alıştı tabi çocuğu sadece oynaşmak için alıp ağladığında kucağıma atmaya, şimdi zor geliyo :KK47: eşşeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeekkkkkkkkkkkkkk :KK47: :KK47: :KK47:

eheueheu benımkının de olacagı budur erkek milleti canım napcan :)

kadınlar cidden doğuştan anne oluyo :) içimizde var bizim düzeltmek güldürmek adam etmek hey gidi hey :)

arkadasımın bebegı var 3 aylık haftasonu meltemle oraya gittik elifi görsen kucagına almaya çalışıyo

öpüyo kafasından yanagından diil ayagına cici yapıyo :)

meraklandık dedik b,i troıdıne baktıralım baktık meger cocugun troidden dolayı sorun olmus
meltem troid hastaıs ilaç sütten gecmıs elifinkını de dengeyı bozmus dr dedi ya emzırmıyceksın ya
ilaç içmiceksın bırınıs eıccen meltem de ilacı ıcmedı emzırdı sonra elifin troid düzeldi
boyu uzadı kılosu normalleşti yanı...troid etkılıyo bi de çok nadir bi hastalık ve aile içi evlılıkelrde oluo ama
baska b, hatsalık daha var kılo düşüren yedıgının yaramadıgı yanı bisürü şey oalbilri bence madem durum öle incelenmesi lazım.

Ya bende bildiğim kadarıyla tiroid yok ama egemen de ilk 2 ay 7.şer cm uzadı, sonra 2 ay hiç uzamadı, 5. ayda da 3 cm uzamış işte :26: ama kilo aldı başını gidiyo, 10 kilo şu anda :26: acaba bizim oğlanda da hormonlarla ilgili bi problem varmıdır ki :26: boy 67, kilo 10 Allahım allahım dobuş yaaaaa :KK53: :KK53: :KK53:

Ya bende bildiğim kadarıyla tiroid yok ama egemen de ilk 2 ay 7.şer cm uzadı, sonra 2 ay hiç uzamadı, 5. ayda da 3 cm uzamış işte :26: ama kilo aldı başını gidiyo, 10 kilo şu anda :26: acaba bizim oğlanda da hormonlarla ilgili bi problem varmıdır ki :26: boy 67, kilo 10 Allahım allahım dobuş yaaaaa :KK53: :KK53: :KK53:

canım her boy kısalıgı troide yorulmaz tabıı ama biz meltemde oldugu ıcın şüphelendık ve altı üstü
bi test ufacık bi kan alıcakalr ve belkı gelecegı kurtulucak dedik...yanı bu aslında her bebege
yapılması gereken bi test cunku troid bozuklugu her türlü gelısımı etkılıyo ve 1 yasıankadar
müdehale edilmediği durumalrda olusan zararı telafi etme şansı yok diye okumsutum
ama bizim sağlık sistemınde su an için fix bi test haline gelmsı değil halbukı çok önemli

bir de illa annede olunca gecıo die bişi yok o da bi birey sonucta yanı :) yoktur ınsallah ama doğustan bi bozuklukta oalbilir.
belkı doktorunzu kontrol etmıstır daha önce yapılmıstır bu tahlıl canım :) yanı ben yazdım ama pimpiriklenın die yazmadım kız

hem 67 cm çok iyi 5. ayda erkek bebekelr ıcın üst sınır 70 alt sınır 58 gayet iyi bence :nazar: :nazar: :nazar:
ayrıca kişiden kişiye değişir sonucta anne baba boyu önemli bi etken....meltem bu konuda pimpiriklenınce işte
doktor demıs melteme senden bile uzun olucak hi,ç sıkılma demıs :)

Son düzenleme:
günaydınnn şekerlerrrr gerci tünaydın demek daha mantıklı sanırım..:KK1:

anca ev işi ege derken fırsat buldum..:KK55:

anneler gününüz nasıl gecti bakalım...:KK16:

benimkisi hem iyi hemde kötü desem yeridir.:KK37::KK37:dün kayınvaldecim sokuşturu verdi canımı sıktı:KK22:ayy bende kaynana olucam inşallah böyle olmam:18:allahım kayınvaldesiyle birarada olanlara sabır versin gercekten cok zormuş:KK19:iyiki hep burda değilim..ben rahata alışmışım yaa ne bu her şeyin batıyor kadına..dün annemlerle ninemlere gidicez egeyi ona verdim ben dedim arabasını cıkarimda sen sev neyse annemler yeğenim geldi yeğenim kayınvaldeme egeyi halama ver dedi..yeğenimde 4 yaşında sen cocuğa bağırarak zaten şimşek ege hep sizin yanınıza bana sadece gezmeye giderken sevdiriyor demezmi ayyy deli oldum sanki beynime kan fırladı bağırmak istedim bir an ama kendimi tuttum..:KK47::KK47:eşimin annesi dedim kendini tut kapa ceneni nasıl eşine saygın var onada saygın olsun dedim içimden.:KK47: bu sabahta gelmişte dün söylediğime kızdınmı ayy allahım ne denerki yok kızmadım dedim geciştirdim konuşsam cok şey söylicem hiç birşey demedim artık...belki haklı olabilir genelde annemlerdeyim ama onada sevdiririm yanında dururuz falan ama ben evde tek olduğum için yemek yapmıyorum annemlerde yiyorum..kayınvaldeye birkackez söyledim biryerde yiyelim diye hiç ses etmedi ben ne yapim...onca doğum yaptım gelip hiç yardımcı olmadı...annem şimşek ege doğdu doğalı hep bizimle kalıyor eşim geldiğinde hariç tabi:KK17::KK17:
ayyy ne dertliymişim beeeeee:KK31:

accuk içim rahatlıyor size yazınca:21:

hem 67 cm çok iyi 5. ayda erkek bebekelr ıcın üst sınır 70 alt sınır 58 gayet iyi bence :nazar: :nazar: :nazar:
ayrıca kişiden kişiye değişir sonucta anne baba boyu önemli bi etken....meltem bu konuda pimpiriklenınce işte
doktor demıs melteme senden bile uzun olucak hi,ç sıkılma demıs :)

bizimkisinin boyu 63 kilosu 8 gecen ay dr boyu normallere göre bir santim kısa dedi eğer gelecek ayki kontrolde boyu hala aynıysa cinko başlatırız dedi..:44:
kilosuda normallerinin üstünde eğer böyle devam ederse ek gıdaya başlamayız dedi..:44:

ama eğer ek gıdaya başlamassam sonra ek gıdaya nasıl alışırki bu bebek..:26:

ben zaten meyve püresine başlamıştım 2 aydır veriyorum nerdeyse ama ona özel corba vb. yapmadım hiç sadece kendi yediğimiz yemeklerden bir kac cay kaşığı tattırıyorum o kadar..:KK56:

benimkisi hem iyi hemde kötü desem yeridir.:KK37::KK37:dün kayınvaldecim sokuşturu verdi canımı sıktı:KK22:ayy bende kaynana olucam inşallah böyle olmam:18:allahım kayınvaldesiyle birarada olanlara sabır versin gercekten cok zormuş:KK19:iyiki hep burda değilim..ben rahata alışmışım yaa ne bu her şeyin batıyor kadına..dün annemlerle ninemlere gidicez egeyi ona verdim ben dedim arabasını cıkarimda sen sev neyse annemler yeğenim geldi yeğenim kayınvaldeme egeyi halama ver dedi..yeğenimde 4 yaşında sen cocuğa bağırarak zaten şimşek ege hep sizin yanınıza bana sadece gezmeye giderken sevdiriyor demezmi ayyy deli oldum sanki beynime kan fırladı bağırmak istedim bir an ama kendimi tuttum..:KK47::KK47:eşimin annesi dedim kendini tut kapa ceneni nasıl eşine saygın var onada saygın olsun dedim içimden.:KK47: bu sabahta gelmişte dün söylediğime kızdınmı ayy allahım ne denerki yok kızmadım dedim geciştirdim konuşsam cok şey söylicem hiç birşey demedim artık...belki haklı olabilir genelde annemlerdeyim ama onada sevdiririm yanında dururuz falan ama ben evde tek olduğum için yemek yapmıyorum annemlerde yiyorum..kayınvaldeye birkackez söyledim biryerde yiyelim diye hiç ses etmedi ben ne yapim...onca doğum yaptım gelip hiç yardımcı olmadı...annem şimşek ege doğdu doğalı hep bizimle kalıyor eşim geldiğinde hariç tabi:KK17::KK17:

tünaydın canım öyle alıngan olabiliyo anneler iyi yapmışsın konusmamakla bak anlamış hatasını gelmıs
sen bişi sölesen kavga cıkıcaktı durudk yere belki...neyse gelmsı gecmıs :)
valla ne kaynanalar var Allah ım iyilerle karşılaştırsın hepimizi...biz öyle kaynanalar olmayız inşallah :)

anneler gunudne arkadasımdaydım bebegı olmsutu muhabbet fln ettık annemın hedıyeısnı vermıstım cuma gununden :)
ben çanta aldım meloşta çok güzel bi ayakkabı almıstı öle takım oldu :)
biz de kayınvalideme çiçek gönderdik dio ki sabah balkondan bakıyodum birisine tek bi gül gidiyodu ayy kımbılır ne kadar
sevınır alacak kişi dedim böle canım kaldı...öğleden sonra kapı bi çaldı kocaman bi çiçek bana bisürü gül
çok sevındım ya bi tuhaf oldum dedi böle güzel oldu valla :) ben de mutlu oldum

İyiyim tatlım nolsun, okuldayım işte, babasının boş günü bugün, oğlum babasıyla :KK31: ben çıkarken uyutuyordu babası, dün rengarenk küçük bi top aldık ona, bayıldı, çığlık çığlığa oynuyo, yuvarlanıp duruyo yerlerde sıpam yaaaaa :KK53: ege oğlan nasıl, yormuş seni dün haa sıpaaaaaaaaaaaaaaaa :emir_bebek:
ege oğlan nasıl olsun tam bir sıpa o görsen vallahi..erkek çocuklarımı böle dıyecegım ama apartmanda egenın yasıtı 3 tane daha var erkek hepsıde egeyı gorunce hazırola gecıyorlar benım pehlıvan yatırıyor onları yere...vallahı benım oğlanonların yanında 3 yasında gıbı durdugundan korkuyorlar garıplerım...senınkının tam oyuncak zamanı sımdı hısırtılı toplara bayılırlar bırde playschoolun çıngıralı çanlı 3lu topları var ege bayılıyordu onlara hala daha da oynuyor...
ayyy evet fazla sımartmıssın benım kı her ısını yapıyor egenın ole alıstırdım..ama baya mucadele verdık ..mesela ben egeyı bbay bırakıyorum kendım gezıyorum yemegını yedırıyor altını alıyor uyutuyor ...her ısını yapıyor evde de donusumlu yanı ..ıkımız gece uyandıgında uyanıyoruz tek ben degıl...mesela egenın odasından alıp yanımıza getırmek ve mamayı hazırlamak ona aıt..:KK1:bende kucagıma alıp ya emzırıyorum yada bıberonu tutuyorum ayagımda sallayıp tekrar uyuttuktan sonra babası alıp yatagına yatırıyor .yanı cıft taraflı ezıyet bızımkı..haftasonları bırımız bır gun erken kalkıyorz dıgerımız obur gun..cunku ıkımızın ısı de aynı ve ben extra olarak temızlık ve yemekten sorumluyum bı zahmet yapsın yaniiii senınkıde ...sonra cocuklar babayı daha cok sevıyor oyun dıyınce baba acıkınca bırde kakiş yapınca anne dıye aglıyorlar...:KK1:
günaydın canım yok kzı ne adeti :) acaip bulantım var ve acıkıyorum randevum cuma günü
bakalım ne cıkcıak cuma gunu sata göre 5 haftalıkolcak ınsallah ben de merak edıyorum valla :)
doktora gitmeıdm erkenden alttan bakılınca hele de tecrübeis drlarsa düşüğe sebep oluyoalr zaten riskli benım
az bekleyeyeım bakayım yanı zaten ne yapsan da olan oluyo...Allah korusun bişi olmaz ınsallah da
kan da vermedım...cuma gunu topluca verırım zaten hematolojı tahlıllerıdme yapılıcak bisürü sey var
inaşllah bi sorun olmaz busefer

ayrıntı olrk göğüslerim çok acıo uçları ve sabah bulantısı kalkınca yarım saat bi saat bulanıo gecıo

günaydın canım :) hatta tünaydın :)

ay bulantılar basladımı senınde nedır cektıgın bulantılardan ınsallah guzel gıdecek hersey ..ıyı dusunelım...
ay emzırm ısınde bana bı dr emzırme bebegın dengesı bozulmus bırı de emzır ne alaka dedı..sasırıp kaldım bende ılac almadım bır donem ..sonra kendı dr um bana kızdı kesınlıkle ılac alacaksın dedı...sobra da hep aldım ...ılac almazsan sutun olmaz dedı..vallahı bırı bırını tutmuyor...sımdı ıse arad ıcıyom arada ıcmıyorm ıyıce sapıttım ben de...

canım normal cızelgeler dısındaysa endıselen...ama sen samsundasın gıdebılırsın unı hastanesıne ben orda genc tombıs bır cocuk dr una goturmustum egeyı...adını hatırlayamadım ama.bana sey dedı mesela bebegın dısı gec cıkıyorsa fazla kılo alıyorsa..boyu uzamıyorsa sonra ayında yapması gerekenlerı yapmıyorsa mesela 4.ayda donmeye baslarlar gec yaptıysa yada yasında yuruyemedıyse endıselenın dedı..egenın hr seyı ayında gıdıyor cok sukur dıl gelısımı boyu dıslerı hep cıktı son azıları kaldı sadece..o nedenle bole suphelerın yoksa endıselenme..cunku damar yolu acıyorlar kan almak ıcın cok aglıyorlar egenın elerınde hep ız kldı o ıgne yerlerı cocumun...vallahi buyudu ama bırde bana sorun ya...o nedenle ıkıncıden baya korkuyorum ben...

bizimkisinin boyu 63 kilosu 8 gecen ay dr boyu normallere göre bir santim kısa dedi eğer gelecek ayki kontrolde boyu hala aynıysa cinko başlatırız dedi..:44:
kilosuda normallerinin üstünde eğer böyle devam ederse ek gıdaya başlamayız dedi..:44:
ama eğer ek gıdaya başlamassam sonra ek gıdaya asıl alışırki bu bebek..:26:
ben zaten meyve püresine başlamıştım 2 aydır veriyorum nerdeyse ama ona özel corba vb. yapmadım hiç sadece kendi yediğimiz yemeklerden bir kac cay kaşığı tattırıyorum o kadar..:KK56:

meltemle konusuyoruz da biz mesela şöle yaptı 4. aydan az az bisküviyi çaya batırıp fln veriyodu
ve özel bişi yapmadı bişeyleri karıştırmadfı hiç biz sık sık beraberiz görüyorum da yanı
evde ne pişerse yiyodu su anda yemek seçmeyen bi çocuk maşallaahh :nazar: herseyı yıyo
ama işte çocuktan çoıcugada değişir yanı aynı kaynım gibi olayına girmeye lüzum yok ehehehe :KK9:

doktorunzu öle diosa vardır bi bildiği aslında ama ek gıdaya gecıcne eskısıyle aynı emzırmıceksın kı sonucta
ek gıda verdiğin için sütten kısarsın accık bilmıyorum...anne olrk içgüdülerin de önemli canım ve
dediğinde de haklısın yanı şimdi başlamazsa sonra nasıl alışıcak :26:

benım elimde bebiş yok şu an bilmiyorum bu soruların cevabını tecrübe etmedim ki ama daha :KK9: :KK9: :KK9:
tecrübeli anneler cevaplasın nitfeenn bakınız tinkerbell :KK1:

ama eğer ek gıdaya başlamassam sonra ek gıdaya nasıl alışırki bu bebek..:26:

hosgeldın canım kıskanmıstır kendısı...olur ole duymamazlıktan gel bosver..ama bence sen ekgıda ıcın baya gec kalmıssın ya...yogurda corbaya baslasan ıyı edersın enne sutu mu alıyor mama mı...ben herzaman sunu savunuyorum vallahı ..doyurucu olmamakla bırlıkte 4. ayda ek gıdaya baslanmalı...mesela ben 3 bucukta meyve tattırıyordum gunde bır kere...sonra 4. ayda yogurda basladım kı yogurt bebege cok faydalı sındırım ıcın..ek gıdada meydana gelen kabızlıga bırebır bırde bebek o tata alıssın..anne sutune cok baglanırsa tukuruyor cıgneme durtusu gec olusuyor...sonrada havuc patates ve pırıncle de sebze corbası yapıyordum..kalanını sut verıyordum bence artık yogurda basla...

tünaydın canım öyle alıngan olabiliyo anneler iyi yapmışsın konusmamakla bak anlamış hatasını gelmıs
sen bişi sölesen kavga cıkıcaktı durudk yere belki...neyse gelmsı gecmıs :)
valla ne kaynanalar var Allah ım iyilerle karşılaştırsın hepimizi...biz öyle kaynanalar olmayız inşallah :)

anneler gunudne arkadasımdaydım bebegı olmsutu muhabbet fln ettık annemın hedıyeısnı vermıstım cuma gununden :)
ben çanta aldım meloşta çok güzel bi ayakkabı almıstı öle takım oldu :)
biz de kayınvalideme çiçek gönderdik dio ki sabah balkondan bakıyodum birisine tek bi gül gidiyodu ayy kımbılır ne kadar
sevınır alacak kişi dedim böle canım kaldı...öğleden sonra kapı bi çaldı kocaman bi çiçek bana bisürü gül
çok sevındım ya bi tuhaf oldum dedi böle güzel oldu valla :) ben de mutlu oldum

aminn canım rabbim iyilerler karşılaştırsın yine buna şükür daha kötüsüde olabilirdi..

ayyy ne güzelde sevindirmişsiniz kayınvaldeni yaşlıları sevindirmek cok güzel...

bizim kayınaldeyle annemler yakın olduğu için mecbur hediyeler aynı olmak zorunda kalıyor.sermaik tavalardan istiyordu ikiside bende seramik tava aldım...
ama kayınvaldem acmadan bir yere gitmiş üzüldüm yani hemen acmadığı için..

ege oğlan nasıl olsun tam bir sıpa o görsen vallahi..erkek çocuklarımı böle dıyecegım ama apartmanda egenın yasıtı 3 tane daha var erkek hepsıde egeyı gorunce hazırola gecıyorlar benım pehlıvan yatırıyor onları yere...vallahı benım oğlanonların yanında 3 yasında gıbı durdugundan korkuyorlar garıplerım...senınkının tam oyuncak zamanı sımdı hısırtılı toplara bayılırlar bırde playschoolun çıngıralı çanlı 3lu topları var ege bayılıyordu onlara hala daha da oynuyor...

ayyy evet fazla sımartmıssın b
ay bulantılar basladımı senınde nedır cektıgın bulantılardan ınsallah guzel gıdecek hersey ..ıyı dusunelım...
ay emzırm ısınde bana bı dr emzırme bebegın dengesı bozulmus bırı de emzır ne alaka dedı..sasırıp kaldım bende ılac almadım bır donem ..sonra kendı dr um bana kızdı kesınlıkle ılac alacaksın dedı...sobra da hep aldım ...ılac almazsan sutun olmaz dedı..vallahı bırı bırını tutmuyor...sımdı ıse arad ıcıyom arada ıcmıyorm ıyıce sapıttım ben de...
..

eheueheu ee tinker sen karnındayken iyi besledin bıldırcın yumurtaları fln
çcouk daha o enerjiyi atabılmsı değil bu sonu kendişn hazırladın eheueheue :KK9:
ama bence daha iyi ya ne güzel hareketli işte zaten erkek cocuklar
baya hareketli oluyo :)

aynen canım sorma yaa ayşenin bulantıyla imtihanı resmen :KK1:
benim olayım da bu demekki ne yapayım
aman sağlıklı olsun gelişsin de cidden önemi yok dayanırım
gecenkınde 4 ay surmustu gene çekerim bulantımı geçerim :KK1:
gözlerimi kaparım vazifemi yaparım :KK9:

ya evet doktorla o konuda bi birliğe varamadılar meltemın dr da ne alaka demıs
cocuk dr u gecıo demıs meltem de çarpıntısı oldu rahatsız oldu vs vs ama olsun ya
dedi içmedi ilaç emzırmeden kesti zaten sımdı ılacını ıcıyo sanıyorum

aminn canım rabbim iyilerler karşılaştırsın yine buna şükür daha kötüsüde olabilirdi..
ayyy ne güzelde sevindirmişsiniz kayınvaldeni yaşlıları sevindirmek cok güzel...
bizim kayınaldeyle annemler yakın olduğu için mecbur hediyeler aynı olmak zorunda kalıyor.sermaik tavalardan istiyordu ikiside bende seramik tava aldım...
ama kayınvaldem acmadan bir yere gitmiş üzüldüm yani hemen acmadığı için..

amın canım :) evet sevınmeısne ben de çok sevındım :)

analdım benım kayınvalidem eskısehrıde oldugu ıcın genelde
anneler gunu hedıyesı gec gıdıodu tel de kutluyoduk busefer de böle oldu...
bi yerde hedıye acısından ii oluo uzak olması :)
ya bu hafta amma böle konu okudum kımsenın hedıyesı açılmamıs
nezaketen baksaydı keşke insan üzülüyo ama sen üzerine düşeni yapmışsın canım inan ki sıkma canını

meltemle konusuyoruz da biz mesela şöle yaptı 4. aydan az az bisküviyi çaya batırıp fln veriyodu
ve özel bişi yapmadı bişeyleri karıştırmadfı hiç biz sık sık beraberiz görüyorum da yanı
evde ne pişerse yiyodu su anda yemek seçmeyen bi çocuk maşallaahh :nazar: herseyı yıyo
ama işte çocuktan çoıcugada değişir yanı aynı kaynım gibi olayına girmeye lüzum yok ehehehe :KK9:

doktorunzu öle diosa vardır bi bildiği aslında ama ek gıdaya gecıcne eskısıyle aynı emzırmıceksın kı sonucta
ek gıda verdiğin için sütten kısarsın accık bilmıyorum...anne olrk içgüdülerin de önemli canım ve
dediğinde de haklısın yanı şimdi başlamazsa sonra nasıl alışıcak :26:

benım elimde bebiş yok şu an bilmiyorum bu soruların cevabını tecrübe etmedim ki ama daha :KK9: :KK9: :KK9:
tecrübeli anneler cevaplasın nitfeenn bakınız tinkerbell :KK1:
bende gezmelere filan gittiğim zaman acık caya kurabiye koyup eritip yediriyorum ama hani dediğim gibi öyle özel corbalar falan yapmadım...bakalım pazartesi aşısı var sonra dr. kontrolü o zaman ne dicek dr,umuz...

neyse inşallah seninde 8 ay sonra tecrübelerin olucak allahın izniyle...:KK49:

hosgeldın canım kıskanmıstır kendısı...olur ole duymamazlıktan gel bosver..ama bence sen ekgıda ıcın baya gec kalmıssın ya...yogurda corbaya baslasan ıyı edersın enne sutu mu alıyor mama mı...ben herzaman sunu savunuyorum vallahı ..doyurucu olmamakla bırlıkte 4. ayda ek gıdaya baslanmalı...mesela ben 3 bucukta meyve tattırıyordum gunde bır kere...sonra 4. ayda yogurda basladım kı yogurt bebege cok faydalı sındırım ıcın..ek gıdada meydana gelen kabızlıga bırebır bırde bebek o tata alıssın..anne sutune cok baglanırsa tukuruyor cıgneme durtusu gec olusuyor...sonrada havuc patates ve pırıncle de sebze corbası yapıyordum..kalanını sut verıyordum bence artık yogurda basla...

hoşbuldum canımmmm....

zati bircok şeyi duymamazlıktan geliyorum..

ayy neslim insanın başında 9 tane koca olunca ister istermez herşeye gec kalıyor..bir ara yoğurda başldım 4,5 aylıktı ege neymiş efendim yoğurt yedirdiğim için gaz oluyormuş neymiş onun miğdesi daha ne kadarmış 6. ay dolsunmuş..yine ben dinlemedim meyve püresi,meyve suyu filan verdim arada yoğurtta verdim ama ekşi olduğu için yemek istemiyor tükürüyor sıpa:KK33: bakalım bugün bir corba yapim yicekmi...
corbayı yağsız tusuz yapıyoruz değilmi..:44: tecrübeli annecik..

alınan bır hedıyenın alan kısnın yanında acılmaması cok ayıp gelıyor bana yaa..benım bakıcımda acmaz normalde aldıgım hedıyeerı koyar bır kenara...sınırı olurdum..neyse bu aldıgımız hedıyeyı ege verdı optu falan...yıne bı yere koyacaktı benımkı aç aça açiiii diye tutturunca dayanamadı açtı...:KK1::KK1:

kızlar dun depremde kaybettıgım arkadasım gözdenın annesını aradım ...sesı tıtredı benı duyunca anneler gununu kutladım nasıl sevındı ama ben de aramanızı beklıyordum bugun ararlar dıyordum dedı..benım kızım yok ama sızlerı kızım gıbı goruyorum sızlerle konusunca kızımı hıssedıyorum dedı..ben de aglamaklı oldum ama aglamadım..sonra dıger kızları aradaım unutmayın dıye..beklıyormus dıye..herkez aramıs hatta bı tanesı yanına gıtmıs...aksam 10 gıbı annemı aramıs...tebrık ederım cok guzl bır evlat yetıstırmıssınız demıs..ben onlar aryınca hususi ğlamıyorum ..ki tekrar arasınlar benı dıye demıs..kızlar ben bole asıl bole hanım bır kadın tanımadım daha..o kadar metanetlı o kadar ınanclı kı...annem dun mezarına cocıek bırakmıs..annemle konusunca sız mı bıraktınız o cceklerı demıs baya sevınmı..kızıma dedım kı sen bana gelemıyorsun ben sana geleyım dedım dıyormus anneme..dun ve ondan oncekı gun hep aklımda o vardı zaten baya duygu selı ıcındeydım su anneler gunu vesılesıyle...hazırladıgımız slaytı ızleye ızleye hep aglaıdm ..sukrettım allaha..uzak da olsak varlıkları var analarımızın evlatlarımzın..ya o kadın dedım ..allah sabır versın..çok zor yasadıgı..öle iştee:KK31:

bende gezmelere filan gittiğim zaman acık caya kurabiye koyup eritip yediriyorum ama hani dediğim gibi öyle özel corbalar falan yapmadım...bakalım pazartesi aşısı var sonra dr. kontrolü o zaman ne dicek dr,umuz...

hoşbuldum canımmmm....

ayy neslim insanın başında 9 tane koca olunca ister istermez herşeye gec kalıyor..bir ara yoğurda başldım 4,5 aylıktı ege neymiş efendim yoğurt yedirdiğim için gaz oluyormuş neymiş onun miğdesi daha ne kadarmış 6. ay dolsunmuş..yine ben dinlemedim meyve püresi,meyve suyu filan verdim arada yoğurtta verdim ama ekşi olduğu için yemek istemiyor tükürüyor sıpa:KK33: bakalım bugün bir corba yapim yicekmi...

canım yogurt eksı olmaz kı mayalancak ya tuttugu gıbı dolaba kaldırcaksın...ondan eksıyor..mesela mılupanın kavanozları var ya..ben sutu kaynatıyordum ılıklasınca o kavanozlara koyup bır cay kasıgı yogurtla mayalıyordum eksı yogurtla mayalarsan tekrar eksı olur..hazır yogurtla mayala bakalım nolcek..tatlı olur sonra ondan ona yaparak dogallastırırsın yogurdu..ıstersen yogurda alısana kadar bebek yogurtlarından ver ne bıleyım daha tatlı ya babymx bıskuvı mumkun oldugunca verme..cunku ıcınde katkı maddesı gluten falan cok oluyo...yogurt gazmı yaparmıs salla..sen bagırsaklar ıcın cok fayfdalı bı kere yogurt hatta sutten bıle faydalı maya oldugu ıcın sen dınleme kım goruyor senı ..sabah sut ıccek ya..oglen corba...ogleden sonra yogurt ver..ben yogurta muz koyardım bayıılırdı ege pekmez koyardım..sen dınleme sonra cok pısman olursun her verdıgını tukuren bır bebegın olur..zaten ılk verdıgınde tukurcek hep ama her gun bır ıkı kasık vere vere lısacak sabır sadece...corbaya tuz yok sadece pıstıkten sonra cığ halde bır cay kasıgı zeytın yagı ..oda kabız olmaması ıcın okey...bence basla bır an evvel ...

hoşbuldum canımmmm....

analdım canım dediğim gibi senın hisleirnde önemli :) bebegının ıhtıyaclarını anlayabılrısın :)
inşallah inşallah bakalım ben de o günelri görebilecek miyim :)

alınan bır hedıyenın alan kısnın yanında acılmaması cok ayıp gelıyor bana yaa..benım bakıcımda acmaz normalde aldıgım hedıyeerı koyar bır kenara...sınırı olurdum..neyse bu aldıgımız hedıyeyı ege verdı optu falan...yıne bı yere koyacaktı benımkı aç aça açiiii diye tutturunca dayanamadı açtı...:KK1::KK1:

kızlar dun depremde kaybettıgım arkadasım gözdenın annesını aradım ...sesı tıtredı benı duyunca anneler gununu kutladım nasıl sevındı ama ben de aramanızı beklıyordum bugun ararlar dıyordum dedı..benım kızım yok ama sızlerı kızım gıbı goruyorum sızlerle konusunca kızımı hıssedıyorum dedı..ben de aglamaklı oldum ama aglamadım..sonra dıger kızları aradaım unutmayın dıye..beklıyormus dıye..herkez aramıs hatta bı tanesı yanına gıtmıs...aksam 10 gıbı annemı aramıs...tebrık ederım cok guzl bır evlat yetıstırmıssınız demıs..ben onlar aryınca hususi ğlamıyorum ..ki tekrar arasınlar benı dıye demıs..kızlar ben bole asıl bole hanım bır kadın tanımadım daha..o kadar metanetlı o kadar ınanclı kı...annem dun mezarına cocıek bırakmıs..annemle konusunca sız mı bıraktınız o cceklerı demıs baya sevınmı..kızıma dedım kı sen bana gelemıyorsun ben sana geleyım dedım dıyormus anneme..dun ve ondan oncekı gun hep aklımda o vardı zaten baya duygu selı ıcındeydım su anneler gunu vesılesıyle...hazırladıgımız slaytı ızleye ızleye hep aglaıdm ..sukrettım allaha..uzak da olsak varlıkları var analarımızın evlatlarımzın..ya o kadın dedım ..allah sabır versın..çok zor yasadıgı..öle iştee:KK31:

tinker ne güzel yapmışsınzı takdir ettim sizi....anneler çok ama çok önemli tabii ki...
o acılar o karısılık beklemden yapılan işler azımsancak gibi değil ki olamaz ki kim anne gibi olabilir...kim annesiz oalbilir
Allah ım büyük sabır versın yasadıgı çok zor Allah ım varsa diğer evlatalrına ömür versin ınsallah

heıdye acma meslesi bana da öle gelıo ama bazılarının hanı çok da hedıye meraklısıymıs gibi gözükmemek
için böyle yaptıgını düşünüyorum...yani bazıalrına göre de orda açmamak bi maharet...
yalnız nası dayanıyoalr bılmıyorum ben dört elle sarılrıım şajhsen :)

ay az once 9 tane çam 4 tane dut agacı dıktım kızlar ama ellerım zonkluyor...toprakla ugrasmak harıka ama cok yorucu en buyuk hayalım bahcelı bır yazlık evı almak ınsallah emeklılıgımı yazlık evınde yasayarak gecırecegım arkası sepetlı 3 tekerleklı bısıkletım ve hasır sapkamla denız kenarı gezecegım..ne bıleyım varıslı romatızmalı bacaklarımı kumlara gomecegım ..yaslı burusuk yuzum olacak ama yıne de bakımlı susu bır yaslı olacagım hayalım nasıl:KK1:

bende cok sinir oluyorum ne olur acta bende mutlu olim sende:KK9:

egecikte iyi yapmış valla zorla actırmış:KK1:

gözlerim doldu yazını okurken..cok cok iyi yapmışsınız kadını sevindirmekle birde dermişya ağlamadım yeine arasınlar diye ne ince kadın yaa:KK5::KK5:

yarıcada sizin yaptığınız slaytta cok duygulandırdı beni hari olmuş..:21:

allahamıza bin şükür...ne evlat acısı nede ailesi acısı göstersin rabbim..:KK25::KK25:

X