Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
analdım canım dediğim gibi senın hisleirnde önemli :) bebegının ıhtıyaclarını anlayabılrısın :)
inşallah inşallah bakalım ben de o günelri görebilecek miyim :)

tinker ne güzel yapmışsınzı takdir ettim sizi....anneler çok ama çok önemli tabii ki...
o acılar o karısılık beklemden yapılan işler azımsancak gibi değil ki olamaz ki kim anne gibi olabilir...kim annesiz oalbilir
Allah ım büyük sabır versın yasadıgı çok zor Allah ım varsa diğer evlatalrına ömür versin ınsallah

heıdye acma meslesi bana da öle gelıo ama bazılarının hanı çok da hedıye meraklısıymıs gibi gözükmemek
için böyle yaptıgını düşünüyorum...yani bazıalrına göre de orda açmamak bi maharet...
yalnız nası dayanıyoalr bılmıyorum ben dört elle sarılrıım şajhsen :)

baska evladı yok zaten ılkokuldayken babadan ayrılıyor annesıyle yıllarca dede ve aanesınde buyudu gozdem..tek evlat herseyını ona adamıs bır anne bır anda evlatsız yanı hıcbırseysız kalıyor 60 yasında kendısı tam kızım mutlu olacaktı dıyor ve olmuyor...allah oburdunyada kavusturur ınsallah..zor ne dıyeyım...

vallahı bende dayanamam acarım hemen...:KK1:

canım yogurt eksı olmaz kı mayalancak ya tuttugu gıbı dolaba kaldırcaksın...ondan eksıyor..mesela mılupanın kavanozları var ya..ben sutu kaynatıyordum ılıklasınca o kavanozlara koyup bır cay kasıgı yogurtla mayalıyordum eksı yogurtla mayalarsan tekrar eksı olur..hazır yogurtla mayala bakalım nolcek..tatlı olur sonra ondan ona yaparak dogallastırırsın yogurdu..ıstersen yogurda alısana kadar bebek yogurtlarından ver ne bıleyım daha tatlı ya babymx bıskuvı mumkun oldugunca verme..cunku ıcınde katkı maddesı gluten falan cok oluyo...yogurt gazmı yaparmıs salla..sen bagırsaklar ıcın cok fayfdalı bı kere yogurt hatta sutten bıle faydalı maya oldugu ıcın sen dınleme kım goruyor senı ..sabah sut ıccek ya..oglen corba...ogleden sonra yogurt ver..ben yogurta muz koyardım bayıılırdı ege pekmez koyardım..sen dınleme sonra cok pısman olursun her verdıgını tukuren bır bebegın olur..zaten ılk verdıgınde tukurcek hep ama her gun bır ıkı kasık vere vere lısacak sabır sadece...corbaya tuz yok sadece pıstıkten sonra cığ halde bır cay kasıgı zeytın yagı ..oda kabız olmaması ıcın okey...bence basla bır an evvel ...

tamam canım sağol...

hemen şimdi corba yapıyorum veriyorum bakalım tepkisi ne olucak...

kızlarrr ben kactım..sonra girersem görüşrüz yine

ege kocaman sulu sulu öpüyor sizi:KK1:

tamam canım sağol...

hemen şimdi corba yapıyorum veriyorum bakalım tepkisi ne olucak...

kızlarrr ben kactım..sonra girersem görüşrüz yine

ege kocaman sulu sulu öpüyor sizi:KK1:

güle güle canım kolay gelsin afiyet olsunn :)

baska evladı yok zaten ılkokuldayken babadan ayrılıyor annesıyle yıllarca dede ve aanesınde buyudu gozdem..tek evlat herseyını ona adamıs bır anne bır anda evlatsız yanı hıcbırseysız kalıyor 60 yasında kendısı tam kızım mutlu olacaktı dıyor ve olmuyor...allah oburdunyada kavusturur ınsallah..zor ne dıyeyım...
vallahı bende dayanamam acarım hemen...:KK1:

Allah sabır versin cidden çok zor :KK43:

kızlar siz böyle kiloları söyleyince benim çok morelim bozuluyor sakın yanlış anlamayın ama eylül şimşek egeden egemenden büyük sizler 8,10 kilodan bahsediyosunuz biz daha tartıda 7'yi göremedik:KK5:bana sakın kıyaslama yapma falan demeyinnn insan ister istemez yapıyor ve endişeleniyor:KK43:eylül şuan 7buçuk aylık 6 aylıkken 67 cmdi...şuan 69 falan olmuştur heralde..eylülün boy uzun kilo en alt sınırda..
ayşe ve neslii bende istiyorum bi araştırma hast.götürelim bi bakıtalım bırdaki dr.hiç gerek duymuyor boyu uzun bi sorun olsa boyu uzamaz diyorlar neler yaşadığımı bi görseniz bütün gün:KK5:hiç bi işe yaramadığı halde akşama kadar eylüle en vitaminli en besleyici ve kalorili ne hazırlayabilirim bunu hesaplıyorum ve akşama kadar enaz 3öğün en fazla 5 öğün olmak üzere besliyorum ben bu çocuğu ha bazen tamamını yiyor bazen yarsını..ama hiç kilo almayacak kadar değil yaa bukadar emeğim boşa gidiyor kilo aldıramıyorum kafayı yemek üzereyim...beni kimseler anlamıyor..sağlıklı boyu uzun deyip geçiştiriyor herkes Allaha şükür tamam sağlıklı ama bukadar zayıf bir çocuk nekadar sağlıklı devam edebilirkii çıplakken bi görsenizz yemin ederim çok minik duruor asla 7 aylık bir bebek gibi değil...bizim nerden baksanız 2 kilo eksiğimiz var...ve ayşeninde dediği gibi bu çocuk en kilo alması gereken zamanda alamdıysa bundan sonra nasıl alacak..düşünüce kalbim sıkışıo hiiiiiççç mutlu değilimmmm ve en kötüsü etrafımda haa şuda bize benzio bizim sorunumuza benzer sorunları var bakim onlar ne yapıo nasıl davranıyor diyebileceğim kimse yok ve bu beni daha çok korkutuyor...çok mutsuzummm psikolojim bozulduuu bi kilo bukadar önemli olabilrimii diyeceksiniz gerçekten önemliii hiçbiryere gitmek istemiyorum kimse gelmesin gitmeyelim hep uyumak istiyorum uyanınca eylül yemicek ağlayacak zorla yicek ve yine kilo almayacak....
bende küçükken çok iştahsızmışım zayıfmışım ama eylül kadarda gram gram ilerlemiyormuşum...

kızlar siz böyle kiloları söyleyince benim çok morelim bozuluyor sakın yanlış anlamayın ama eylül şimşek egeden egemenden büyük sizler 8,10 kilodan bahsediyosunuz biz daha tartıda 7'yi göremedik:KK5:bana sakın kıyaslama yapma falan demeyinnn insan ister istemez yapıyor ve endişeleniyor:KK43:eylül şuan 7buçuk aylık 6 aylıkken 67 cmdi...şuan 69 falan olmuştur heralde..eylülün boy uzun kilo en alt sınırda..
ayşe ve neslii bende istiyorum bi araştırma hast.götürelim bi bakıtalım bırdaki dr.hiç gerek duymuyor boyu uzun bi sorun olsa boyu uzamaz diyorlar neler yaşadığımı bi görseniz bütün gün:KK5:hiç bi işe yaramadığı halde akşama kadar eylüle en vitaminli en besleyici ve kalorili ne hazırlayabilirim bunu hesaplıyorum ve akşama kadar enaz 3öğün en fazla 5 öğün olmak üzere besliyorum ben bu çocuğu ha bazen tamamını yiyor bazen yarsını..ama hiç kilo almayacak kadar değil yaa bukadar emeğim boşa gidiyor kilo aldıramıyorum kafayı yemek üzereyim...beni kimseler anlamıyor..sağlıklı boyu uzun deyip geçiştiriyor herkes Allaha şükür tamam sağlıklı ama bukadar zayıf bir çocuk nekadar sağlıklı devam edebilirkii çıplakken bi görsenizz yemin ederim çok minik duruor asla 7 aylık bir bebek gibi değil...bizim nerden baksanız 2 kilo eksiğimiz var...ve ayşeninde dediği gibi bu çocuk en kilo alması gereken zamanda alamdıysa bundan sonra nasıl alacak..düşünüce kalbim sıkışıo hiiiiiççç mutlu değilimmmm ve en kötüsü etrafımda haa şuda bize benzio bizim sorunumuza benzer sorunları var bakim onlar ne yapıo nasıl davranıyor diyebileceğim kimse yok ve bu beni daha çok korkutuyor...çok mutsuzummm psikolojim bozulduuu bi kilo bukadar önemli olabilrimii diyeceksiniz gerçekten önemliii hiçbiryere gitmek istemiyorum kimse gelmesin gitmeyelim hep uyumak istiyorum uyanınca eylül yemicek ağlayacak zorla yicek ve yine kilo almayacak....
bende küçükken çok iştahsızmışım zayıfmışım ama eylül kadarda gram gram ilerlemiyormuşum...

canım bu kadar sıkma canını ama ya yani bi arast. hastanesıen götür arastırsınalr çok zor bişey değil ki
yapılacak testler dahi belli inan ki cocuga yedıgı yaramıyo demekkı neden yaramıyo buna bakılması lazım

yanı yemek farklı bısey yedıgının yaraması farklı bişey ben mesela ne kadar kalsiyum magnezyum alırsam alayım
vücudum özümsemıyo ve hep bı kalsiyum magnezyum eksıklıgı yasıyorum kımsının vucudu suyu özümsemez
kımsının de tuzu yanı var böle şeler git bi baktır doktoruna guvenemıosan baska doktora götür...
evde üzülmekle eline bişey gecmez ki ama.....

Canım yaa bak şimdi kötü hissettim kendimi :26: özür dilerim seni üzmek istemezdim ama ben de kilosunun fazla olmasına üzülüyorum aslında, o da iyi bişey değil yani:KK43:(
Düşününce doktorunun da haklı olduğunu düşünüyorum ben aslında, dediği gibi boyunun uzuyor olması yediklerinin faydasının bi şekilde olduğunu gösteriyo yani, çok mu hareketli eylül ondan mı kilo tutmuyo acaba :26: ama dediğiniz gibi sen yine de bi araştırma hastanesine götür bence de, bişey yoksa bile için rahat eder tatlım yaa :26:

Günaydın kepelekleriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmm :KK16: bugün boş günüm, oğluşumla evdeyiz biz :emir_bebek:

Günaydın kepelekleriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmm :KK16: bugün boş günüm, oğluşumla evdeyiz biz :emir_bebek:

günaydın canım oof ben de evde olsaydım ne güzel olurdu ....mis gibi bir kahvaltı yapardım ..kız senın oğluşunu yerim ya ..insan sureklı yogurur sıkar onu..elıme gecse aglata aglata sevıcem onu beeeeeeen

canım boyunun uzaması olumlu bır sey ...bu acıdan dusun arastırma hastanesıne gıt derken sırf senın ıcının rahatlaması ıcın..benım sınıfta da 19 kılo kız vardı ...kardesı de aynı...annesı mıllet beslemıyoruz zanndıyor ne yapsam almıyorlar dıyor..yanı etrafta aslında cok var da senın cevrende yok..kıyaslama ıllakı yapılıyor yanı...ama senınkı kız onlarınkı oglan bunu da unutma erkeklerın kemıklerı de agır ceker bebeklerde cızelgelerı de farklıdır..ama alt sınırdaysa bı takım onlmler alınması da lazım dr un anne bu kadar endıselıyken onu rahatlatmak adına bır seyler onermesı lazım...yıgenım asyanın kılosu ıyıken bıle dr u vıtamın takvıyesı verırdı ..ben hıc vermedım egeye ama ...kımı dr verıyor..forumda vardır başka anneler bı baksan topiklere

günaydın canım oof ben de evde olsaydım ne güzel olurdu ....mis gibi bir kahvaltı yapardım ..kız senın oğluşunu yerim ya ..insan sureklı yogurur sıkar onu..elıme gecse aglata aglata sevıcem onu beeeeeeen

Branş öğretmeni olmanın avantajı sanırım, haftada 1 gün kociş, 1 gün ben boşuz :21: sev teyzesi sev, bizimki yoğurulmaya da alışkın zaten herkes yoğurarak seviyo, kocaman bi poposu var şaplaklanmaya da alıştı he he :KK53: doktorumuz bile her gidişimizde bacaklarını açıp ısırıyo :KK9:

Son düzenleme:
bugün kümseler uğramıyor ..yalnz kaldım:KK14:

Ben burdayım bebeğim, millet anca anca dökülmeye başlar :KK34: kahvaltı yapıyoduk biz de oğluşumla, ıhlamur içti çığlıklar ata ata, kaşığı soğutmama bile sabredemiyo çığlık çığlığa çırpınıyo ver diye eşşek sıpası :KK56:

Branş öğretmeni olmanın avantajı sanırım, haftada 1 gün kociş, 1 gün ben boşuz :21: sev teyzesi sev, bizimki yoğurulmaya da alışkın zaten herkes yoğurarak seviyo, kocaman bi poposu var şaplaklanmaya da alıştı he he :KK53: doktorumuz bile her gidişimizde bacaklarını açıp ısırıyo :KK9:

Ben burdayım bebeğim, millet anca anca dökülmeye başlar :KK34: kahvaltı yapıyoduk biz de oğluşumla, ıhlamur içti çığlıklar ata ata, kaşığı soğutmama bile sabredemiyo çığlık çığlığa çırpınıyo ver diye eşşek sıpası :KK56:

maşallah kırkbir kere oğlana ya..kız ınsan dayanamaz ben de bazen egenın poposunu ısırıyorum hem guluyor hem de ağlıyor...ama bebekkenkı tombullugu kalmadı bacaklar zayıfladı kollar kaslandı..çarpık bacaklar cıktı ortaya...

canım boyunun uzaması olumlu bır sey ...bu acıdan dusun arastırma hastanesıne gıt derken sırf senın ıcının rahatlaması ıcın..benım sınıfta da 19 kılo kız vardı ...kardesı de aynı...annesı mıllet beslemıyoruz zanndıyor ne yapsam almıyorlar dıyor..yanı etrafta aslında cok var da senın cevrende yok..kıyaslama ıllakı yapılıyor yanı...ama senınkı kız onlarınkı oglan bunu da unutma erkeklerın kemıklerı de agır ceker bebeklerde cızelgelerı de farklıdır..ama alt sınırdaysa bı takım onlmler alınması da lazım dr un anne bu kadar endıselıyken onu rahatlatmak adına bır seyler onermesı lazım...yıgenım asyanın kılosu ıyıken bıle dr u vıtamın takvıyesı verırdı ..ben hıc vermedım egeye ama ...kımı dr verıyor..forumda vardır başka anneler bı baksan topiklere

günaydınnnn

dün misafirim vardı gelemedim ama aklım hep burdaydı valla.

tinkerin dediğine kesinlikle katılıyorum. naz ve tuna aynı kiloda ama naz daha şişko görünüyor tunaya göre. tunanın kemikleri ağır besıyor dedi doktorumuz ve tunanın boyu naza göre daha uzun. bir ikincisi, benimkiler üçü aynı şeyleri aynı miktarda yedikleri halde kiloları farklı. yani her çocuk aynı kiloda olacak,aynı şeyler yarayacak diye düşünme cansu. en keyifli yemek yiyen öykü,naz ve tunadan tam 1 kilo eksik. ama okadar hareketli ki,tutmuyo kilo. ben oturup ağlayayım ozaman,kızların dediklerine. öykü 15 aylık olacak neredeyse 10 kilo.. ama sağlıklı maşallah. o yüzden defalarca söylüyorum sana,sen kafana taktıkça o çocuk yemek falan yemez. inan hissediyorlar bunu cansu. sen gerginsen,o da geriliyor ve yemiyor. için rahat etsin diye git istersen bi araştırma hastanesine.

kızlar sizler nasılsınız bu arada?

günaydınnnn

tinkerin dediğine kesinlikle katılıyorum. naz ve tuna aynı kiloda ama naz daha şişko görünüyor tunaya göre. tunanın kemikleri ağır besıyor dedi doktorumuz ve tunanın boyu naza göre daha uzun. bir ikincisi, benimkiler üçü aynı şeyleri aynı miktarda yedikleri halde kiloları farklı. yani her çocuk aynı kiloda olacak,aynı şeyler yarayacak diye düşünme cansu. en keyifli yemek yiyen öykü,naz ve tunadan tam 1 kilo eksik. ama okadar hareketli ki,tutmuyo kilo. ben oturup ağlayayım ozaman,kızların dediklerine. öykü 15 aylık olacak neredeyse 10 kilo.. ama sağlıklı maşallah. o yüzden defalarca söylüyorum sana,sen kafana taktıkça o çocuk yemek falan yemez. inan hissediyorlar bunu cansu. sen gerginsen,o da geriliyor ve yemiyor. için rahat etsin diye git istersen bi araştırma hastanesine.

aslında cansu bebeği buyudukce anlayacak kılodan onemlısı beyın gelısımı...allah korusun yavrularımızı ama ..çocuk mutlu olacakkı beyın gelısımı rahat olsun ...stressız olması lazım..gıdasını ıllakı alıyor yeter ona avucları kadar mıdelerı var..cansu bır an evvel rahatlaması lazım ..yemektense bence baska seylere odaklan..ne bıleyım kıtaplar al ona ..sekıller ..hıkaye oku kı dıl gelısımı ve zeka gelısımı acısından cok onemlı..belkı ardakı streste kalkar ..egede streslıyken ben asla yemez ..bır ıkı bagırırırım bazen tutamayıp kendımı bu sefer aglar tıkanır daha beter olur gecende yasadık bu krızı..yemek yedı ama az yedı kalanında savurdu her yere...ben de hıc ustelemedım tamam dedım aldım tabagı hemen...zorlnınca daha beter oluyor ve ben de eskısı gıbı takamıyorum..anasını satayım allah baska eksıklıklerını yasatmasın ..zannedersem zayıflıgını vurgulayan cok var etrafında annesı de baya baya takmıs..ama ne yapsa etse de bunyeyse problem degısmez..

ay çiğdem ben napayım ...annemler gelıyor cumartesı cok heycanlıyım sadece..yıgenımı cok ozledım asyoşumu...
senınıler ne alemde ...konusmalara basladılar mı neler soluyorlar

Son düzenleme:
maşallah kırkbir kere oğlana ya..kız ınsan dayanamaz ben de bazen egenın poposunu ısırıyorum hem guluyor hem de ağlıyor...ama bebekkenkı tombullugu kalmadı bacaklar zayıfladı kollar kaslandı..çarpık bacaklar cıktı ortaya...

Tam erkek desene :) futbolcular gibi parantaz bacak mı oldu yakışıklım :emir_bebek:

günaydınnnn

Kesinlikle katılıyorum cansu bak dikkate al bu dediklerimizi mutlaka :KK34: iyiyiz kuduruk sen nasılsın :KK16: gerçi sende kudurukluktan eser kalmamıştır artık 3 veletle beraber:KK9:

ay çiğdem ben napayım ...annemler gelıyor cumartesı cok heycanlıyım sadece..yıgenımı cok ozledım asyoşumu...
senınıler ne alemde ...konusmalara basladılar mı neler soluyorlar

ay ne güzel yaa.. kalabalık olacak eviniz desene.. seviyorum ben geniş aileyi. allah da gönlüme göre verdi. sağ salim gelirler inşallah.
benimkiler bıdı bıdı konuşuyorlar :) anne,baba,dede,nene,su,mama,meme,aç,at,gel,düştü,git,cikcik,havhav,üüüü(horoz oluyo:),cici... anlatıyorlar artık dertlerini. ayyy büyümüşler beeee :emir_bebek:

Tam erkek desene :) futbolcular gibi parantaz bacak mı oldu yakışıklım :emir_bebek:

Kesinlikle katılıyorum cansu bak dikkate al bu dediklerimizi mutlaka :KK34: iyiyiz kuduruk sen nasılsın :KK16: gerçi sende kudurukluktan eser kalmamıştır artık 3 veletle beraber:KK9:

:)) kız kuduruğum ama vakit mi kalıyor be :KK1: adamla zor görüyoruz birbirmizi :KK14: ya benim hamileliğimin ilk aylarında olan kasıklarımda ki o lanet gaz sancısı var ve benim ödüm kopuyor :KK49: günüm geçmedi ama ne zaman onu da bilmiyorum. düzensiz olduğu için,takip de etmiyordum,püffff:KK31:

X