Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .

Merhaba yenin durumunda bir değişiklik var mı?Benim bir hafta tamamlandı ama hala belirsiz...(

Kızlar günaydın.
Aslında bikaç yere yazdım derdimi ama burası daha kapsamlı bi topik olmuş burdaki arkadaşlarda yardım ederler dedim.
Son reglden sonra hsg çekildim ovulasyonumunda bikaç gün geç olduğunu biliyorum bunlardan dolayı geç döllenme olma ihtimali var zaten idrar testindede 2 gün gecikmeyle gölge gibiydi 4 gün sonra hafif pembeleşti şimdi ikiside koyu dün 1 hafta gecikmeyle gittim kan testi yaptırdım 732,69 çıktı çok düşük değil ama normalde sata göre 5+3 tü dün ama sonuca göre daha ufak test kağıdına göre 4 haftalık internette araştırdığıma göre 5 haftalık oluyor yani biraz geride çıkıyor aslında burdaki devlet hastanesinin sonuçlarınada pek güvenemiyorum eşimin sonuçları hep düşük çıktı başka hastanede 2 katıydı ama yinede içime dert oldu.
Dr hamilesin ama daha çok küçük ultrasonda görünmez dedi sat falan sormadı ben söyledim o da cuma gel kan testini tekrarlayalım yükselme varsa sorun yok dedi değer yüksek dış gebeliğe falan benzemiyo dedi.
Ama burda baktımda 5 haftalık 2000 lerde çıkmış arkadaşların değerleri içime dert oldu acaba sağlıksız mı bebeğim yoksa aranızda önce düşük çıkıp sonra yükselenler varmı?
Birde diyorumki biçok arkadaşım kan testi falan yaptırmamışlar direkt ultrasona girmişler acaba cuma tekrar kan vermeyip özel dr.a mı gitsem zaten 2 günde bir 2 kat artıyosa perşembe veya cuma ultrasonda görülcek hale gelecektir dimi? Vere vere kanda kalmadı zaten.
Bu arada benim kasık ağrım hiç olmuyo ani bi harekette bazen bıçak batar gibi oluyo akıntım bazı gün var bazı gün yok regl günleri bel ağrım oldu geçti göğüslerde yeni yeni başladılar acımaya dolgunlar birazda ama sürekli bi ağrı falan yok. Mide bulantım falanda yok biraz yanma ve gaz var yani herkesin belirtisi farklı hatta hiç olmayadabilir bende hep kasık ağrısı beklerdim ama olmadı daha önce bi kimyasal düşük oldu onda çok kasık ağrım sancım olmuştu.

MRB CANM dr ultrasonda bakmadı sanırım sana dimi bende 5+3 ken kese göründü eğer geç döllenme ise dediği gibi çok küçüktür yani bence kan sonuçlarına göre hareket et yani 1 kan daha ver bence sonra zaten ultrasondada görünür bak bide kafana takma olumsuzu düşünme yazıldıysa oluyoo hakkında hayırlısı olsunn..

günaydın :) öncelikle hayırlı olsun :)

değerin yüksekliğinden cok gün aşırı ıkıye katlayıp katlamamsı önemlidir...değerin çok yüksek olmasıda her durumda iyi değil....örnek veriyorum
5 haftalık bı gebelık ıcın 50 düşük bi değer ise 8000 de yüksek bir değerdir...düşük değerli gebelıkelrde düşük tehlıkesi yolunda gitmeyen herhangi bir durum
olma olasılıgı varsa çok fazla yüksek değerde de çoğul gebelıkten veya bu herkes de olmaz ama bir ihtimaldir mol gebelikten
sözedilebilir...çoğu kadın doğumcuda hemfikirdir ki bu kesin olmamakla beraber erkek bebeklerde beta hcg değeri daha yüksek oluyor...Onun için
değeri hiç kafaya takmayın hatta ve hatta bence degerın çook güzel maşallah merak ettiğim şey değerin gün aşırı ikiye katlayıp katlamaması...

O bahsettiğniz belirtiler herkeste olacak diye birşey yok bu kasların gerginliğine baglı birşeydir kasık bölümünde cok sıkı ve gergin
kasları olanalr oradakı hareketlenmelerden dolayı bebegın yerlesımı sırasında olusan kasılmaları batma olarak hissederler. bu herkeste olacak
diye bir şey yok....Ayrıca mide bulantıları başlayacaksa bile genelde 7-8 veya 9-10 haftalarda başlar bu haftalarda başlamazsa ilerde
başlama ihtimali daha düşük...hamilelik durumunda bütün hormonalr birden hurra ayaga kalkar :) yükselir....vücut bu hormon yükselmelerine
tepki olarak ne bıleyım mide bulantısı baş dönmesi çok acıkma vs tepkıler verir.göğüs dolgunlaşması da prolaktın hormonunun birden
yükselmesinden dolayı olusur....en bastada dediğim gibi bunları illa hissedıceksındie bişey yok ayrıca bu belirtilerin tamamı adet başlangıcında
görülen belirtilerle aynıdır.

başka kimselerin degerlerine bakıp canıını sıkma sımdı ıkı arkadas gıtsenız ıkınzıde çok sağlıklsıınız kan versneız onun degeri yüksek çıkmıs
senın degrın az bu bir sorun anlamına gelri mi hayır cunku herkesın yapısı metabolizması kan üretimi harcaması farklıdır.Bu aynı sekılde beslenen
uyuyan spor yapan kısıler ıcın de tüm şartları ortak tutsan bile bu degerler herkesde birebir tutmaz herkesin yapısı farklı cunku
onun değeri yüksek senın degerın alçak oalbılır bu bir problem değildir.
başka yerlerin referans değerlerine bakarak yorum yapma her yerınkı farklıdır...senın değrin iyi mi iyi o zaman sorun yok....ayrıca gün aşırı
beta hcg yaptırıyorsan hep aynı hastanede yaptır...çünkü kulanılan techizatta farklılıklar olabilir. gec döllenme oldugu için son adet tarihine göre
hesapladıgın değer doğru olmaz....Zaten hamılelıgın boyunca inşallah görüceksin ki bir ay gününüden ilerde bir ay gununden geride böyle şeyler oalbılır
cunku bu olcumler tamamen ınsanların genelde böyle olur yuvarlamasına dair verilmiş cevaplardır....kesin birşey yoktur...kağpan kocatepenınde dediği gibi Tıp ta kesin birşey yoktur :)..bebeğin sağlıklıysa
gelişimi normalse ve normal şekılde ilerliyorsa sorun yoktur....Önce ama önce senin pozitif olman ve güzel şeyler düşünüp stres olmaman önemli...çünkü
senin hissettıklerını bebeğin birebir hissediyor ve sen gergin olursan onun da sakin sakin gelişmesini bekleyemezsin...sen rahat ol
bebeğinde rahat olsun doktorun eşin ve sevdıklerın zaten hep yanında olucak senın ve bebegının iyiliğini sağlııgını düşünücekler
önceki acı tecrübeler ister istemez korkutuyor ınsanı senı anlayabılıyorum...kendını doktorunun eline bırakman tavsiyemdir..
gene bir soru sormak dnaısmak ıstersen bu topiğin kadrolu üyesı zaten bruda herkes yardımcı olur sana

Son düzenleme:
Selammmm kıslar nasılsınızz ben hasta oldum galibaaa hapşurup duruyomm ..boğazımda acıyooo offf ilaçta içemiyorum limon içiyorum başka ne iyi gleir bana yaaa bide başım ağrıyoo minoset mi içebiliyoz sadece

Geç döllenme mi yoksa kötü bişey mi hiç bilmiyorum çok korkuyorum
Dediğin gibi perşembe veya cuma ben kan testini tekrarlatayım bakalım aile hekimindeki ebe başka değerlerde ölçülcek demişti ona gideyim en iyisi madem kan vercem herşey bakılsın zaten kansızım dünde tansiyonum düştü kan alındıktan sonra. Çocuğa kan kalmadı valla. Sonrada sonuç ne çıkarsa çıksın özel dr.a gideyim diyorum:44:
Çok stres yaptım ya sabahın 6-7 sinde kalkıyorum gece uyuyamıyorum:18:

selam canım gecmıs olsun :) bak ben sna sölim napcanı :)

ıhlamuru kaynatıosn limonu sıkıp sıkıp içiosun ok mi :) nbane limonda içebilirsin

minoset ve parol kullanabılrısın doktor genelde parol verıo ama minosette verılıo

ama öle içmicen agrı kesıcıyı eve gidicen nanelimonu ıhlamuru ıcıccen portak mandalına vss yicenn

mınosetı ıcıcen vurcan kafayı yatcan bi kalkıcaksın kus gibisin

şimdi minosetı ıcceksın ter mer attırmıcak ıs yerınde sadece agrın egccek bi işe yaramıcak eve git öle al tamam mı :)

Allah razı olsun arkadaşım ilgilenip uzun uzun açıklama yapmışsın. Herşey olacağına varır tabiki en önemlisi hakkımızda hayırlısı ama 2 yıldır bekliyorum myom ameliyatı sperm düşüklüğü vs bıktım artık valla ilk kez çift çizgiyi gördüm buda hüsran olcak diye korkuyorum.

tamam canımmmsss sağol ben dediğin gibi yapayım evde nane limon kaynatıp içem aslında ağrı kesicide olsa ilaç içmek istemiyorumm

:))) tamam canımm:)))

günaydın kızlarrrr :)))

günaydın canımm :)

tamam canımmmsss sağol ben dediğin gibi yapayım evde nane limon kaynatıp içem aslında ağrı kesicide olsa ilaç içmek istemiyorumm

ağrı kesici al terını at hastalıgın ilerlemisn ilerlerse antıbıyotık kullanman gerekıcek
ki antibiyotık kullanmaktansa agrı kesıcı almak daha akıllıca :)

günaydınnn kızlaarrrr

merve geçmiş olsun ama nie ilaç kullanamayasın ki dr.a git hamile olduunuda söle ona göre ilaç versin ben kullanmıştım hamileyken grip olduğumda gebeliğe göre ilaç veriolar ben reçeteyi bide kadın doğum dr. a göstermiştim oda onaylamıştı send eiçine sinmesi için öle yapabilirsin tekrar geçmiş olsun :)

SAĞOL CANIMMM bakalım kolay atlatırsam gitmeme gerek kalmaz baktım geçmiyo giderim artık napimmm dediğin gibi ona göre ilaç verirler

sen napıyon nasıl gidiyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…