Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
SAĞOL CANIMMM bakalım kolay atlatırsam gitmeme gerek kalmaz baktım geçmiyo giderim artık napimmm dediğin gibi ona göre ilaç verirler

sen napıyon nasıl gidiyo

iyim çok şükür iyi gidio uğraşıom elif çok hareketlendi sürünerek bi orda bi burda evi toplamakla geçio günlerim nolsun :)

senin nasıl gidio alıştın mı hamileliğe ?

iyim çok şükür iyi gidio uğraşıom elif çok hareketlendi sürünerek bi orda bi burda evi toplamakla geçio günlerim nolsun :)

senin nasıl gidio alıştın mı hamileliğe ?

hehehehhe ee olcakk oakadar:)) alıştım canm karnım çıksa diye bakıyorummm :))

tweety selamm nasılsınnn

Şekerciklerim kusura bakmayın kaç gündür giremiyorum ama hep aklımdasınız valla :KK16: bikaç gündür evin yeni düzenlemesiyle uğraşıyoruz, yatak odamızı daha geniş bi odaya taşıdık, oğlumuzun beşiğini 60-120 park yatak almıştık ve o boyutlarla eski yatak odamıza sığması mümkün değildi, biz de oda değiştirmeye karar verdik, güzel de oldu, daha aydınlık, daha ferah bi odaya geçtik.
Annem erzincandan döndü, ablam bebeğime birsürü hediyeler göndermiş öyle güzeller ki :21: bi de ikizlerin küçük gelen zıbınlarından falan da göndermiş, aslında belki ilk çocuğum olduğu için yeni giydirme hevesim olur eski giydirmek istemem diye tereddüt etmişti önce ama ben sorun etmem öyle şeyleri, nolcak sanki oğlum kuzenlerinin cicilerinden de giyer deyince gönderdi :KK49:
Oğlumun birsürü cicileri oldu teyzeleri :21: sıra hepsini yıkayıp ütüleyip yerleştirmeye geldi, bir iki eksiğimiz var onları da tamamladık mı içim tamamen rahatlican inşallah :21:
Ben giremedim kaç gündür ama siz de pek uğramamışsınız bugünlerde herkesler yoğun heralde :KK53: neyse öptük hepinizi mucu mucuuuuuuuuuuuu :KK16:

canım çok sevindimm egemenimiz iyiymiş aldıklarınızıda güle güle kullansın bıdığım inşallah....sonunda aldın beşiği uydumu odanıza???kızzz 33.haftadaymışsın maşallahhh nst'ye bende 33de başlamıştım bide çatı muanesi olmadım ben:KK53:sancıların için endişe etme doğuracağın gün anlıyosun zaten o öyle bir sancı yaniii:KK37:gittikçe sıklaşmaya başlıyorsa anlakii egemen geliyorrr:KK52:

Temeeeeeeeeeeemmmm :KK53::KK53::KK53:

kız serooo bu dohturrr niye seni nst ye sokmadı ben ilk 28. haftamda girmiştimm:KK1::KK1:
idillllciiimmmm yelizcimmm naber bacılarrr..

Sanırım bu sancı olayına fazla takılıp panik yapmamı istemiyo, biliyo ki bi kere girince, her sancıda koşup nst isticem :KK1: huyumu biliyo adam şekerim napsın :KK9:

aranıza yeni katıldım siteyi inceleyip birbirinden güzel aradığım herşeye cevap bulabileceğim bilgileri görünce hemen üye oldum.umarım doğru yere yazıyorumdur şimdiden özür dilerim.

sorum şu:
adetim 5 gün gecikti,dün test yaptım 2.çizgi silik ama görünür biçimdeydi.bugün öğle vakti yine yaptım tek çizgiydi.göğüslerimde dolgunluk ve ağrı var hafif bulantılarım da oluyor belimde ciddi ağrılar oluyor ama psikolojik olabilir ne de olsa ilk kez böyle bişey yaşıyorum acaba hamilemiyim?
tecrübelerinizden faydalanabilir miyim :)))
Rabbim herkese gönlünden geçeni nasip etsin inş.

aranıza yeni katıldım siteyi inceleyip birbirinden güzel aradığım herşeye cevap bulabileceğim bilgileri görünce hemen üye oldum.umarım doğru yere yazıyorumdur şimdiden özür dilerim.

sorum şu:
adetim 5 gün gecikti,dün test yaptım 2.çizgi silik ama görünür biçimdeydi.bugün öğle vakti yine yaptım tek çizgiydi.göğüslerimde dolgunluk ve ağrı var hafif bulantılarım da oluyor belimde ciddi ağrılar oluyor ama psikolojik olabilir ne de olsa ilk kez böyle bişey yaşıyorum acaba hamilemiyim?
tecrübelerinizden faydalanabilir miyim :)))
Rabbim herkese gönlünden geçeni nasip etsin inş.

çok istendigi içinmi yada başka bişeymi bilmiyorum ama bu tarz konularda biraz korkak davranıyoruz sanırım.silikte olsa çizgi çıkması hamile oldugunuzu gösterir fakat ertesi gün çıkmıyosa o çizgi muhtemelen bir sorun vardır ki bazen kistler bile testleri şaşırtabiliyo o yüzden bi doktora görünmeniz en ama en mantıklısı

çok istendigi içinmi yada başka bişeymi bilmiyorum ama bu tarz konularda biraz korkak davranıyoruz sanırım.silikte olsa çizgi çıkması hamile oldugunuzu gösterir fakat ertesi gün çıkmıyosa o çizgi muhtemelen bir sorun vardır ki bazen kistler bile testleri şaşırtabiliyo o yüzden bi doktora görünmeniz en ama en mantıklısı

haklısınız,belirsizlik çok yıpratıcı birşey sabahın erken saatinde yapılan testten daha net sonuç alınacağı söyleniyor yarın yeniden test yapacağım net bir sonuca varamazsam bir kaç gün bekleyip doktora gideceğim yorumunuz için tşk. ederim

Şekerciklerim kusura bakmayın kaç gündür giremiyorum ama hep aklımdasınız valla :KK16: bikaç gündür evin yeni düzenlemesiyle uğraşıyoruz, yatak odamızı daha geniş bi odaya taşıdık, oğlumuzun beşiğini 60-120 park yatak almıştık ve o boyutlarla eski yatak odamıza sığması mümkün değildi, biz de oda değiştirmeye karar verdik, güzel de oldu, daha aydınlık, daha ferah bi odaya geçtik.
Annem erzincandan döndü, ablam bebeğime birsürü hediyeler göndermiş öyle güzeller ki :21: bi de ikizlerin küçük gelen zıbınlarından falan da göndermiş, aslında belki ilk çocuğum olduğu için yeni giydirme hevesim olur eski giydirmek istemem diye tereddüt etmişti önce ama ben sorun etmem öyle şeyleri, nolcak sanki oğlum kuzenlerinin cicilerinden de giyer deyince gönderdi :KK49:
Oğlumun birsürü cicileri oldu teyzeleri :21: sıra hepsini yıkayıp ütüleyip yerleştirmeye geldi, bir iki eksiğimiz var onları da tamamladık mı içim tamamen rahatlican inşallah :21:
Ben giremedim kaç gündür ama siz de pek uğramamışsınız bugünlerde herkesler yoğun heralde :KK53: neyse öptük hepinizi mucu mucuuuuuuuuuuuu :KK16:

Temeeeeeeeeeeemmmm :KK53::KK53::KK53:

Sanırım bu sancı olayına fazla takılıp panik yapmamı istemiyo, biliyo ki bi kere girince, her sancıda koşup nst isticem :KK1: huyumu biliyo adam şekerim napsın :KK9:

canım park yatağınız bebeişinin eşyaları hayırlı olsun bu arda ben o çatı muayenesini oldum bana göre çok acı verici ve zor du biraz karın ağrım oldu ve kızım biraz haraketsiz gibi geldi o zaman acile gittik doktorumda ordaydı gelmişken bi açılma var mı dedi ona bakalım zaten o anda başımdan kaynar sular boşaldı belki snein canın acımaz ben snei korkutmuş olmayım..

bugün doktora gittik kızım 2 ay 4 günlük 5.500 kilosu 61 cm boyu olmuş herşeyi çok aktifmiş doktor maşallah dedi:nazar: uykusu içinde demkki gündüz o 15-20 dk uyumalar ona yetiyor gelişimi gayet normal dedi.çok sevindim mutlu oldum.şimdi beşiğinde uyuyor ocağa yemek koydum bende o pişiyor
---selizcim eylül nasıl oldu düzel dimi ????

canım park yatağınız bebeişinin eşyaları hayırlı olsun bu arda ben o çatı muayenesini oldum bana göre çok acı verici ve zor du biraz karın ağrım oldu ve kızım biraz haraketsiz gibi geldi o zaman acile gittik doktorumda ordaydı gelmişken bi açılma var mı dedi ona bakalım zaten o anda başımdan kaynar sular boşaldı belki snein canın acımaz ben snei korkutmuş olmayım..

bugün doktora gittik kızım 2 ay 4 günlük 5.500 kilosu 61 cm boyu olmuş herşeyi çok aktifmiş doktor maşallah dedi:nazar: uykusu içinde demkki gündüz o 15-20 dk uyumalar ona yetiyor gelişimi gayet normal dedi.çok sevindim mutlu oldum.şimdi beşiğinde uyuyor ocağa yemek koydum bende o pişiyor
Maşallah kuzucuğuna şekerim ne güzel büyüyomuş bak :nazar:
Ben çatı muayenesinden korkmuyorum açıkçası çünkü daha önce yara yaktırma, rahim filmi, iki aşılama tecrübem var ve hepsinde de acılı olduklarını söyledikleri halde ben hiçbişey hissetmedim, onlarda da doktor kataterle kocaman açıp gerdiriyodu o bölgeyi, genelde bu tür müdahalelere alışkın olmayanlar kendini kastığı için acı duyuyolar diye düşünüyorum, belki senin de ondan acımıştır :KK34:

ParadiesAngel+, melojj, tweety7883+, günaydın kızlaaaaarrrrrr :KK16: bugün okulda internetimiz var çok şükür, ben de şu an dersteyim güya çaktırmayın :KK1: ay dua edin de gitmesin yine yaa sene başından beri tat vermedi bu internet sürekli gelip gidiyo :26:

ParadiesAngel+, melojj, tweety7883+, günaydın kızlaaaaarrrrrr :KK16: bugün okulda internetimiz var çok şükür, ben de şu an dersteyim güya çaktırmayın :KK1: ay dua edin de gitmesin yine yaa sene başından beri tat vermedi bu internet sürekli gelip gidiyo :26:

sanada günaydın şeroo yeni odanız hayırlı olsun :)

inş. gitmez okulunuzun interneti :))

Maşallah kuzucuğuna şekerim ne güzel büyüyomuş bak :nazar:
Ben çatı muayenesinden korkmuyorum açıkçası çünkü daha önce yara yaktırma, rahim filmi, iki aşılama tecrübem var ve hepsinde de acılı olduklarını söyledikleri halde ben hiçbişey hissetmedim, onlarda da doktor kataterle kocaman açıp gerdiriyodu o bölgeyi, genelde bu tür müdahalelere alışkın olmayanlar kendini kastığı için acı duyuyolar diye düşünüyorum, belki senin de ondan acımıştır :KK34:

hımm anladım canım evet biraz kasıyorum kebdimi bu tarz durumlarda.

bişey sorucam idil geceleri ben uyandırösam belki daha da uyur 5 saat aralıksız uyuyor ben uyandırıp yedirip tekrara uykuya devam ediyor ama gündüzleri 3 bazen 3.5 saat aç kalabiliyor kesinlikle tahamül edemiyor yediği mama ölçüsü fln aynı am gündüzleri deli gibi oluyo açlığa kesinlikle tahamül edemiyor normal mi böyle olması geceleri onun uyanmasını beklemeliyim yoksa ben yine uyandırıp karnını doyurmalıyım mı??

bebk reflüsü olabilir yada fazla yiyordur o yüzden fazlasını atuyordur ama çok kusuyo diyosun acaba yediğin bişey midesini bulandırıyor olab,lir mi???
zinco bizde tamamen vakit kaybı yarattı canım hiç işe yaramadı sap simlex kesin çözüm sonra çay kaşığının yarısı kadar kimyon ve 1 tane kesme şeker bunu kaynat ver hem rahat gaz çıkarıyo hem de tadı şekerli olduğu için içerken sıkıntı yaşamazsın ben toplam günde 10 kaşık fln veriyorum sabah 3 öğlen ve akşam şekline zincoyu kaç damla verdin??? acı elma yağı var akdarlarda satılıyo ayaklarının altına karnına sür o da rahatlatıyor ve biz genelde yüzüstü şekilde kucağımızda tutup hafifce zıplıyorduk elimiz midesinde olduğu için rahat ediyordu ama umarım eylül de öyle olmaz ama idil çok ağlıyordu şimdi bile bazen tuutyor damlasına kimyonunu hiç ihmal etmiyorum o yüzden bide zinconun tadı kötü diğerinin tadı güzel rahat içiyor

bizde dün çok zor bi geün gece geçirdik 3 tane aşı oldu kolundan verem hem sağ hem sol bacağından çok zordur ateşi fln çıkmadı ama çok huzursuzdu sürekli ağladı karnı aç ama yiyemedi bile biberonu ememedi ayakta yedirdik kuzenim kucağında tuttu idili ben yedirdim göğsümü verdim onu bile ememedi minoset ii geldi ama çok şükür bugün iii

tinkercim başın sağolsun canım bu arada....

29 ekim kutlu olsun
canım 3 tane aşıyı aynı gündemi yapıyorlar çok üzüldümm neyse siz atlatmışsınız bide biz atlatsaydık...
zinconun pek işe yaradığını sanmıyorum bende versemde aynı vermesemde aynı gibi..şuaralar iyi gibi gazını sırtına masaj yapınca çıkarıyor...ama tuvaletini yapmadı dün sabahtan beri...şimdide ona takıldım zeytinyağda sürdük poposuna yapmadı hala...buarada o kimyonu şeker ile nasıl kaynatıcaz su ile mi?bana onun tarifini tam verirmisin canım?
zinconun tadı gerçekten berbat yinede alıyor kızım..ama kimyonlu su vermeyi tercih ederim..elmayağından sürüyorum faydası oluyor..kusma konusuna gelince hala çıkarmaya devam ediyor doktor fazlasını çıkarıyor merak etme dedi...inşallah öyledir..bizde aşıya götürdük kızımı salı günü...ağlamadı kuzum ben içeri girmedim babasıyle girdiler kulaklarımı kapattım sanırım panik bir anneyim cesaretlide değilim..ama ağlamadı dedi babası....
canımmm öyle anlamlı bir günde doğmuşsun ki,gurur duy bununla!! Eylülün gaz sorunu geçecek annesi,birazcık sabır.. bize doktorumuz reflü için "eğer kusmuğu mama yada süt kokuyorsa fazlasını çıkarıyor, kusmuk kokuyorsa ve fışkırtarak kusuyorsa bebek reflüsüdür ama geçer dedi. buna bi dikkat et istersen ama tabiki doktora götürmeyi ihmal etme.
ayrıca Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla kutladığın için teşekkür ederim.
evet canım çok güzel bir günde doğmuşum herzaman gurur duydum....inşallahh reflü falan değildir ama doktor sanmıyorum fazla emiyor diyorsun dedi gerçektende fazla emiyor kızım bir türlü doymak bilmiyor yalancı emziğe alıştı 3 gündür rahatım valla...hiç değilse doyduktan sonra emzik veriyorum kusması biraz daha azaldı gibi...
evet dün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı idi.. Çocukluğumdan beri alışık olduğum şenlik havasında değildi yaşadığım şehir.Ellerinde bayraklarını sallayan çocuklar yoktu sokaklarda.. akşamında balkonda heyecanla beklediğimiz fener alayı da yoktu. YASAKLANMIŞTI.. gururlanmamız yasaktı dün.. çok üzüldüm ben.. daha çok hırs yaptım ve 3 çocuğumuzu alarak,bir kaç arkadaşımızla,hepimizin elinde bayraklarla meydana gittik eşimle.. Ata'mın heykelinin önünde saygı duruşunda bulunduk.. bizi görenler de "cesaretlendi" ve geldi yanımıza.. İstiklal marşımızı söyledik hep bir ağızdan.. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE dedik.. Ağladık.. buruktu içimiz ve bir o kadarda gururluyduk.. Ata'mıza ihanet etmedik biz.. İhanet etmek isteyenleri dinlemedik..

Hepimizin Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun.
Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene!!!!
çok güzel yapmışsınız..bu bayram bende buruktummm okul yıllarında bando takımındaydım her cumhuriyet bayramını dört gözle beklerdim...coşkuyla çaldığım için beni hep baş bando yaparlardı gururla çalardım bu bayramm yasakladılar okadar üzüldümki...böyle doğum günü geçirmek istemezdim:KK43:
canım tekrar doğum günün kutlu olsun ıkı gundur topiğe giremedım faceden yazdım ama öpüyorum senı cokk :)
gördüm facedekinide canım çok teşekkür ederimmm hep beraber nice yaşlara:)))
selizzzzzzzzzzzzzzz canımmm ya kusura bakma aklımdaydın ama inan yazamadımm.
.DOĞUMM GÜNÜN KUTLU OLSUNNN CANIM ARKADAŞIMM. Rabbim eşin ve kızınla daha nicelerini göstersin inşallah.
bak hayatım ne dicemmm ecrin de aşırı derecede kusan bi bebekti...
bizde çok doktora gittik geldik bu konudaa.
doktor bize reflüden falan hiç bahsetmedi idrar yolu enfeksiyonu olabilir demişti ve nitekim dediği gibide çıktııı.
ufacık küçücük kızım idrar yolu enf.olmuştu daha iki aylık falandı.
Allah'a şükür böbrekleri falan temiz çıktı doktor ultrasonada koydu baktı.
Velhasıl antibiyotik kullanarak geçti çok şükürrr...
alt temizliğine dikkat et. her zaman için aşağıdan yukarıya değil yukarıdan aşagı doğru temizleee canımm.
Rabbim şifa versin tez vakitte inşallah..
canımm çoook teşekkür ederimm.....3 gündür daha iyi gibi peşpeşe emzirmemeye çalışıyorum daha az kusuyor gibi...enazında fışkırarak çıkarmıyor artık...emziğede alıştırrdım kuzumu ama kıyamayıp vermiyordum artık veriyorum çünkü eylül emdikçe emmek isteyen bir bebek doyduğunu bilmiyor ve sürekli kusuyor şimdii uykusu bile daha düzene girdi inşallah böyle devam eder...çok teşekkür ederiz teyzesiii...
SELİZCİM ÇOK GÜZEL BİR GÜNDE DOGMUŞSUN.NİCE NİCE YAŞLARA TEKRARDANNN:KK19::KK19:
canım benimm çok teşşekür ederim....
evet canım daha iyi...3 gündür biraz daha az kusuyor..çünkü artık dakka başı emzirmiyorum karnı iyice doyunca emzik veriyorum uyuyor...yoksa uyumuyordu tekrar emmek sitiyordu tekrar emziriyordum şimdi birkaç gün bu şekilde takip edicem oyüzden kusup kusmadığını anlıcam..gribide geçti çok şükür...ama 2 gündür büyük tuvaletini yapmadı zeytinyağda sürdük yapmadı hala..rahatsız gibi değil ama..sadece ben endişe ettim...canım şu kimyonlu şeyin tarifini verebilirmisin.merak ettiğin için tşk ederiz teyzesi...

günaydınnn teyzoşlarrrrr.... nasılsınızz bayadırr uğrayamadım pc cöktü ve şimdide düzen tutmuyor göndericem geriye size bakimde öyle gönderiyim dedim...
benim artıkın ara ara sancılarım oluyor ama sürekli değil bayramda acele edipte gelmese bari..:KK1:

günaydınnn teyzoşlarrrrr.... nasılsınızz bayadırr uğrayamadım pc cöktü ve şimdide düzen tutmuyor göndericem geriye size bakimde öyle gönderiyim dedim...
benim artıkın ara ara sancılarım oluyor ama sürekli değil bayramda acele edipte gelmese bari..:KK1:

selam canım...az kalmış valla bundan sonra heran hazırlıklı ol...doktor gün verdimi sezeryan için??

selamm canım hoşgeldinnn ayyyyy hatceeemm sen ne heycanlısındır şimdi doğuma az kaldı rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bizi habersiz bırakma olurmu

Günaydın kepelekleriiiiiiiiiiiiiiiiiimmm :KK16: oğlum bu gece yine uyumadı da uyutmadı da :KK37: tekmeleri biyandan canımı yakıyo, biyandan da ara ara sancılar tuttu yine :18:

hımm anladım canım evet biraz kasıyorum kebdimi bu tarz durumlarda.

bişey sorucam idil geceleri ben uyandırösam belki daha da uyur 5 saat aralıksız uyuyor ben uyandırıp yedirip tekrara uykuya devam ediyor ama gündüzleri 3 bazen 3.5 saat aç kalabiliyor kesinlikle tahamül edemiyor yediği mama ölçüsü fln aynı am gündüzleri deli gibi oluyo açlığa kesinlikle tahamül edemiyor normal mi böyle olması geceleri onun uyanmasını beklemeliyim yoksa ben yine uyandırıp karnını doyurmalıyım mı??

Tatlım valla bence gece uyandırdığında güzel, istekli emiyosa sen yine uyandırıp emzirmeye devam et, ama yok isteksiz ve az emiyosa uykusunu böldüğüne değmez tabi, doktoruna sor sen yine de tabi ki benim deneyimim yok tabi, mantık açısından düşünmeye çalışıyorum :KK34:

Wuuuuuuuuuuuuuuuuuuu senin de mi başladı sancılar kız :KK1: bu Egeler hep mi aceleci oluyo nedir :)) gününe kadar dayanır inşallah sıpacık :KK31:

Son düzenleme:
X