Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
selam kızlarrr bizz geldikkkbeni doğurdu sandınızz galibaaa 4 gündür giremedim eylülün odası gelince internet kablosu sabitmiş orda kaldı bilgisayarı yukarı taşıdık koşuşuturmaktanda kabloyu bir türlü halledemedik..sırf size haber verebilmek için dün akşam eşimi gece 12de dükkana yolladım laptopu getirsin diye bugün ankarada kendisi gündüz getiremezdi...

gelelim haberleree morelimmm çok bozukkkk kızlar pazartesi nst yine 2 kere çekildii dünn doktora gittikkk ultrasona girdikkk kızım sadece 2.600 grammmoysa 38+2 deydik..3 kilo olması gerekirdi....kızım 2 hafta geriden geliyor....okadar üzüldümki anlatamam doktorum çok normal olduğunu her bebeğin kilolu ve tombiş doğmayacağını bizim kilomuzun çok düşük olmadığını söylesede benim canım sıkıldıııben toplam 12 kilo aldım...azmı geldi diye vicdan azabı yaptım ama doktorum yeterince kilo aldığımı bunun kilo alımıyla bir alakası olmadığını söyledi...genetik olabilir baba yada anne zayıf doğmuş olabilir dedii..babamız 2.5 kilo doğmuş ben 4.5 kilo doğmuşum...sanırım babasına çekti kızımm.ama zayıf bebek büyütmek zor oyüzden çok üzüldüm..doktor 2 hafta daha beklerse 3 kilo olur dedi..düşünün 40 hafta dolsa bile sadece 3 kilo olabilecekama sağlığı gayet iyi görünüyor....bundan sonrada beklicez artık kızlarrr nezaman sancı gelirse kızımın nezaman keyfi gelirse doğacak...son günümüz 9 ekim...9ekime kadar doğmazsa günlük nst'ye girecekmişim..en sonda 14 ekime kadar beklicez...41 haftalık olana kadar...halada doğmazsa 14 ekimde sezeryana alınacak...buarada burda epidural normal doğum yapılamıyormuşşşişte böyleee pekte morel açıcı şeyler olmadı...tekk tesellim kızımın sağlıklı olmasıı ama minyon bir bebek olmasına üzüldümmm teyzoşlarıııı

sizlerde ne var ne yokkk???hepiniziiii çok özledimmmmmm

kıyamam kuzucuma iyi bari dinlenmiştir yavrum bugün toparlanır biraz daha annesi merak etme dicem ama elde değil işte endişelenmemek

deli misin kizzzz ne var her cocuk 4 kilo dogacak diye birsey yok anacim........uzuldugun seye bak, kizin saglikli mi saglikli kilosuna niye takiyorsun? bende bahar cok kilolu diye taktim kafama, nasil doguracam diye ama dogdu bi sekilde....senin için daha iyi olur normal yapicaksan eger, fazla kilolu olursaaa cok zor cikartirsin benim gibi :) kesik mesik de olmaz belkiiiii iyi yanlarini dusun selizzz deli etme beni :)))
epidural normal niye yapilmiyomusss????

doğum sonrası toplar canım niye dert ediyorsun ki..ege ultrasonda 4 kılo cıvarı cıkıyordu 3 550 gr 52 cm dogdu...sımdı ıse yasıtlarından bır kelle uzun kılosuda gayet ıyı genler neyse malzeme neyse öle çıkar hayatım ...ne varkı bunda..mınnacık bır kuzu olcak ama sen onu beslıcen doyurcan bı bakmısın bogum bogum bacaklı bır kız olmus....oooo seliz sen nıye şükretmıyon elı ayagı tam dıye....kızıcam bak şimdi...

gunaydın kızlar sabah sabah bahçivanlıgım tuttu sbahtan berı elımde kurek kazma kuru otları dıkenlerı yoluyoz bahcede..bende hevesle yaptım ama sımdı belım agrıyoooçoraplar ayakkabılar camur oldu öğleden sonrada merkezde toplantım var..bu kezbanlıkla gıdıcem malesef

ya evet seliz sukret kizin saglikli, tek derdin bu olsun anacimmmm

kıyamam kuzucuma iyi bari dinlenmiştir yavrum bugün toparlanır biraz daha annesi merak etme dicem ama elde değil işte endişelenmemek

oyle valla elde degil

seliiiizzzzzzzzz
hoşgeldin bacımmmm.
eylül hanımın keyfiş yerinde demek maşallah ne güzell
kilosu içinde üzülme canımm ben doğumdan iki gün önceki ultrason kontrolümde doktor bana 3,300 doğar demişti ama maşallah 3,900 gr doğdu bebeğimm.
ultrason eksik çıkarabiliyor.
o yüzden en önemlisi sağlıklı olması canımm.
demek odasıda geldi eylülümüzün.
sağlıkla iyi günlerde kullansın inşallah kızımız.
seni ve eylülü kocamannnn öpüyorum canımmm

günaydın canımmm.
kıyamam belinimi acıttın sen.
git anacım o kezbanlıkla gitt.
farklı olmuş olursun

canım herzamanki gibi yorumsuz bırakmamışsınnn tşk ederim...evet beni baya bi korkuttular ama şuan kararlı bir şekilde normal doğumu bekliyorum..bide burda epidural normal doğumun yapılamıyor olması çok morelimi bozdu...ben acıya dayanamazsam yada uzun sürerse epidural isterim diye düşünmüştüm...
dediğin gibi ebe konusuda beni rahatsız eden bir durum...hangi ebenin denk geleceğini bile bilmiyorum...ablamdaykende ebelere bakıcılara para vermişlerdikii ilgilensin diye..doğumda annem enazından kapıda bari bekleyebilecek ebeme verir para bakıcıya falan...evet malesef bu işler böyle yürüyor...geçenlerde dayımın eşi nasıl doğum yapacaksın dedii normal inş dedim ayyyy nasıl gözün kesiyor falan dedii kendiside 2 kere sezeryan yaptı normal doğumun nasıl bişey olduğunu bilmiyor bile ve bana böyle yorum yapıyor..artık insanları takmamaya karar verdimmm önüne gelen konuşuyorr çocuk buu sanki sezeryan kolay işmi amileyat olacaksın yanii....neyse öyle böylee bukadar yaklaştıkkk hayırlısı artıkkkk sağlıklı bir şekilde doğmak nasip olsun eylülüme....
inş canım hayırlısı olsun..ama normal doğumdan vazgeçemedim....geçen bir cerrah gelmiş eşimin yanına çokta iyi bir dr.kesinlikle normal yapsın hiç korkmasın normal doğum yapamayanlar genelde bu olayı tadmış gibi yorum yapıp sinirini bozarlar hiç takmasınnn kendi sağlığı için çok önemli demiş....bakalım kısmetse normal olacak yani..
KIZLARRR SELİZ BUGUN GELMEMİŞ YOKSA DOĞUM MU YAPTIII:26::26::26::26::26::26::26:

aaaaaaaaaaaaaaaa olabilirrrrrrrrrrrrrrrrrr :18::18::18::18: canım benim çok korktu normal doğumdannn belki hemen sezeryana aldılar onu..olabilir mi

sanırım seliz dogurdu...hiç ugradıgı yok.:18::18:.

günaydın kızlarr.selizi ben de merak ettim ..

bu arada selizden haberi olan varmı doğurmuşmu?

Hoşgeldin aşkitooooooooooooooooooooommmm
Ay evet yaa selizi ben de merak ediyorum, inşallah doğurmuş kurtulmuştur yaa, bi aksilik olmasın da :26:

kizlar selizden haber alabilecek kimse yokmu yaaa

kızlar seliz doğurmamış henüz.
bebeğin odası gelmiş netide o oadada oldugu için internete girememiş iki gündür.
haberiniz ola

Oh iyi bari, doğurmamış en azından

kızlllaaaaarrr sizi baya bir merak ettirmişizzz çünkü sizi asla habersiz bırakmazdım....msj falanda çekemedimmm valla işler güçler anca bitti ama doğurmadım henüzz kızımın geleceği yok gibi içerde keyfi yerinde....zaten çok zayıf kızımmmm az daha dursun içerde biraz daha beslensin istiyorum...herşey yolunda kızlar merak etmeyin....
normal doğumu bekliyoruzzz 9 ekime kadar doğar gibi ama yinede 14 ekime kdrda bekleyebiliriz dedi...doğmazsa sezeryan
canım napimm doktor bu bebek 1,2 hafta geriden geliyor kilosu 2.600 deyince çok üzüldüm....12 kilo aldım az değil aslında ama yinede vicdan yaptım ama kesinlikle onunla alakası yok diyor doktor...şuan enaz 3 kilo olması gerekirdi....bu topikte kimseyi hatırlamıyorum 3 kilo altından doğum yapan....yada varsa ahberim yok...bende biran üzüldümm her bebek aynı olmaz ama eğer ben besleyemediysem diye üzüldüm..ama doktor kesinlikle buna takılma alakası yok dedi..inş öledir...evet enazındn doğum kolay olur ama yinede enaz 3 kilo olmasını isterdim yani....epidural yapılmıyormuş bu salak memlekette ne yapılabiliyorkiii hiçbişey..istersen ankaraya sevk ederim senii dediii ama normal doğum bu nezaman gidicez ankaraya orda beklicez o hiç olmaz eşim burayı bırakamaz işleri yoğun....annemle falanda gitmek istemem..eşimin yanımda olmasını isterim neticede.aslında doktorum epiduralin çok iyi bir yöntem olduğunu söledii ama malesef yapılmıyormuş henüzz kısmet napalım.....sen epidural mi olmuştun ben değil diye hatırlıyorum ama..

canımmm bakk ege ultrasonda nekdr fazla görünüyormuşş doğunca kilosu düşmüş..ya bizimde öle olursa zaten ultrasondan bile az görünen kilosu doğunca dahada az çıkarsa dahada üzülürüm...zayıf bebeğe bakmak kolaymıı bide hemen sütüm falan olmazsa....tabiki sağlıklı olmasına şükrettimmm ama zayıf olmasınada üzüldüm yanii.bak sen bile nasıl gurur duyuyorsun ege herzaman yaşıtlarına göre daha kilolu ve iri bir çocuktu..zayıf bebek kolay kolay kilo almazki....inş sütüm yararda hemen toparlar...

hoşbulduk bacummmmm
evet eylülün keyfi yerinde...
inş bizim ultrasonda eksik çıkamrıştır bak tinkerinde daha fazla çıkıyormuş doğunca 500 gram kadar eksik çıkmış...
sizin 2 günde 600 gram alamayacağı için ultrason hatasııı....maşallahhh çokta iyi doğmuş...ben 3 kilo olsa yeter diye düşündüm normal yapacağım için çokta olmasın 4 kilo çokmuşşşben 4.5 kilo doğmuşum ablamda öyle...ama kardeşim 2.5 kilo doğmuş....teyzem iki kızınıda 5.5 kilo doğrumuş hemde normalle....ama kayınvaldem 3 çocuğumuda 2.5 kilo doğurdum diyor...bizim kızda babaya çekmiş olmalı...yada farklı bir durumda olabilir...sadece genetiklede alakası yoktur...
evet teyzesi odası geldi kızımın daha halısı ve perdesi gelmedi...fotolarını çekicemmm...kızımın kıyafetleride yerleştiii herşeyii hazır sayılır.....çokta güzel olduu tşk ederiz teyzesiii ii günlerde kullanırız inş....bizde eylülle senii öpüyoruzzz

Son düzenleme:

kiz senin kilon iyiymis, ablamin eltisi hamileliklerinde hep 30 kilo aldi, cocuklar dogduu 2 kilo :) dusunsene geriye kalan 28 kiloyu kendine aldi :)))
kizzz dedigim gibi normal yapacaksan fazla kilolu olmamasi daha iyi senin için

günaydın canımmm.
Kıyamam belinimi acıttın sen.
Git anacım o kezbanlıkla gitt.
Farklı olmuş olursun
köy öğretmeniyiz boru mu...
kızım sut hemen olmazsa nolcak bak 1 aya herseyı toplar ..sutun olmazsa mama var egede 20 gunlukken mama takvıyelı gııttık..mama+meme hala daha da devam..ege iştahlı hayatım ondan kılosu boyu ıyı..sende ek gıda zamanı beslersın kızını ne var hep mı zayıf kalcak zannedıyorsun..hem zayıf da degıl ..bır kere sunu aklına yaz kılolu bebek saglıklı bebek dıye bır sey yoktur...

ama ultrasonun hatalı olabılecegını kastettım daha eksık yada fazla ...o bellı olmaz...lütfen takma ve doğur şu kızı artık sevelım...

ama bizde şöyle bi durumda var ecrin 3900 gr doğdu ama 4 günlükken hastaneye yatırmak zorunda kaldık sarılık için 3330 gr a kadar düşmüştü kuzucummm.

asılama yaptırdım belim cok ağırıyor sık sık idrarada cıkıyorum acaba sevinmelimiyim hamile olabilirmiyim bugün 1 hafta oldu asılama yapalı ooff kafayı yicem

ama bizde şöyle bi durumda var ecrin 3900 gr doğdu ama 4 günlükken hastaneye yatırmak zorunda kaldık sarılık için 3330 gr a kadar düşmüştü kuzucummm.

bizimde sarılıkla bırlıkte 3 330 larda falan oldu..dusuyor zaten ılk hafta agırlık sonra anne sutuyle almaya baslıyor...

bizimde sarılıkla bırlıkte 3 330 larda falan oldu..dusuyor zaten ılk hafta agırlık sonra anne sutuyle almaya baslıyor...

Merhaba kızlaarrr :)

Nasılsınız iyi misiniz biz dün akşam döndük :)

Çoook güzel dolu dolu bi hafta geçirdik ademerve ile buluşuk tatlı kızını sevdikk :)

:)

benim zaten o sıkıntı ve üzüntü ile sütüm gelmeden gitmişti.
ben 2 ay falan emzirebildim ecrini (((
mama ile büyüdü benim kuzummmm.

ege de mi sarılık olmuştu kıyamam ben yaaa.
biz şu eczanelerde serum suyu diye satılıyo yaa şekerli suu onun faydasını çok görmüştük.
şimdi nasip olursa ikinci bebeğime o sudan alıpp vercem doğar doğmaz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…