Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
kizlar bahar da nerdeyse 600 gram kaybetmisti, emziremiyordum, arti bir de anne sutu ikteri o yuzden 6 gun kaldim ya zaten hastanede o 6 gun 6 ay gibi geldi bana

neyse kizlar ben cikiyorum kendinize iyi bakinnnn, baharla biraz gezicez annesine ciciler begenecek kizim bay bayyyy

Hanımlar merhabalar!Ben yeni konu açmak istiyorum da nasıl yapabilirim bilmiyorum..Yardım lütfen..Öptüm hepinizi

kiz senin kilon iyiymis, ablamin eltisi hamileliklerinde hep 30 kilo aldi, cocuklar dogduu 2 kilo :) dusunsene geriye kalan 28 kiloyu kendine aldi :)))
kizzz dedigim gibi normal yapacaksan fazla kilolu olmamasi daha iyi senin için
oooo daha kötüymüşşşş eşimin kuzenide 35 kilo aldı bebişi sadece 3 kilo doğdu..bende aslında kilo alımına bağlamıyorum ama neticede anne olmak böyle bişey galiba herşeyii kendine biçiyosun benim yüzümdenmi diye...babası şimdiden kızını minyon kızım diye sevmeye başladı bile...ben doğurduktan sonra kaç kilo gider acaba tam 12 kilo aldım...bide bana 2 kere peşpeşe nst çektirmeleri sinirimi bozuo her seferinde ödüm kopuoo bişeymi oldu bu haftada suyunun azaldığından şüphe etmiş doktorum...
tabikide öylee kilolu bebek sağşıklı olurmu hiç..en güzeli normal..ben kilolu olsun diye değill normal standartların altında olmasına üzüldüm...şuan 3 kilo ve civarı olması gerekirken altında..yoksa kilolu bir bebek değil isteğim...
buarada ben biberonunu kaynatayımda hastane çantama koyayım diye hazırlıyordum annemle ablam saçmalama mamamı vermeyi düşüyosun dediler...bende sütüm gelmezse mama vericem tabi bebek açmı kalsın dedim...ablamda benimde hastanede gelmedi sütüm ilk 2 gün gelmiyor..eve geçince geliyordu emziriyordum dedi...eğer mama verirsen ona alışırsa bidaha meme emmeyebilir falan dedi....bende arkadaşlarım öle yapmadılar ama sütü gelmeyen mama verdi dedim...kırk tane karışan olur zaten...
ben bebeğimi 2-3 gün süt gelene kadar nasıl aç bırakayım...bide sarılık olayı falan var...siz ne maması vermiştiniz bende alıpp bi kenarda bekletmeyi düşünüyorum sütüm gelmezse ek olarak mama veririm yani...oyüzden biberonuda hazırladım...
ama bizde şöyle bi durumda var ecrin 3900 gr doğdu ama 4 günlükken hastaneye yatırmak zorunda kaldık sarılık için 3330 gr a kadar düşmüştü kuzucummm.

ayyy bide öyle durumlar var..önemli olan sağlık Allah hepimizin bebişlerini korusun....sağlıklı sıhatli olsunlar.....

bize hastane aptamil verin demişti.
benimde öyle canım 3-4 gün sonra sütüm gelmişti..
bu arada sütün gelmese bile mamayı biberonla değil çay kaşığı ile veriyosun.
hastanede öyle vermiştik biz..

bize hastane aptamil verin demişti.
benimde öyle canım 3-4 gün sonra sütüm gelmişti..
bu arada sütün gelmese bile mamayı biberonla değil çay kaşığı ile veriyosun.
hastanede öyle vermiştik biz..

hımmmm..pekiii aptamilin birsürü çeşiti var hangisini verdinizz....bunlara çok yabancıyım..daha önce siz konuşrken durmuştum ama tam olarak yeni doğan bebeğe hangisi yada hangilerinin verilmesi gerektiğini bilmiyorum..gerçiii doktorun bir tavsiyesi olur ama yinede sizlerde sormak istedim...

canımm biz ecrin bir aylık olana kadar pre aptamil vermiştik.
ondan sonra ise aptamil 1 e geçtik.

bu arada ben senin bugünündeyken bu saatlerde ecrini doğalı tam bir saat olmuştu.

anliyorum senii selizzz, insan endiseleniyorrr dogduktan sonra endiseleerin daha da artacak, niye oturmuyo, niye emeklemiyo, kakasini yapmadi, gazini cikarmadi, gece uykusuz kalacaksin annelik isteeeeeeeeeeee hep stressssssss hep sikinti selizim

kizlar feyste de yazdim, esime dana dili aldim, ama nasil pisircemi bilmiyorum......var mi tarifleriniz?

Selizcim canımbenimm...

sakın sakın bebeğinin kilosuna takılmaaa..sakınnn..Rabbim onu sana sağlıklı nasip etsinn..gerisi boşş.bak benim annem 7 tane doğurmuş biri olarak hep der...
zayıf doğan bebekler daha çabuk doldurur diyee...sen kendine dikkat edeceksinn...süt yapan şeyler yiyeceksinn...
ve sürekli ama sürekli emzireceksinn.bak nasıl toparlıyacak..
hem çocuğun sağlıklı olduktan sonra kilonun ne önemi varr..
kolay doğum yaparsın fenamıı...o kiloyu doğduktan sonra alsınn..çok kesik yemezsinn hem doğumdaa...
bak bide sütün hemen gelmezse üzülme sakınnn...
benimde ilk önce su gibi geldii..çok üzülüyodum çocuk aç diyee..hemşireye dedim benim sütüm yok diye.göğsümü bi sıktı..var annecim senin sütün dedi..bide fevzi sürekli parmaklarını falan emmeye çalışıyordu..allahım içim gidiyodu...acayip üzülüyodumm...halbukii lakır lakır sütmü gelecek ilk etaptaa...emzir sen gerisine karışmaa...
humanada al...çooook su içç...ve stres yapmaa...
bu dediklerimizi kulak arkası etmee..bi oloumsuzluk olduğunda kızlar şöyle demişti..ben arkadaşlarıma güveniyorum düzelecek dee...yoksaaa seniiii....
hee bidee sürekli şükrett.hayırlısı neyse o olsun de.doğumun içinn...bak daha yeni doğum yaptı bizim burda bi kızzz....çocuk pek sağlıklı değilmiş..kuvezdeymişşş....engelli olacak sanırımm büyük ihtimall..Rabbim şifa versinn...
şimdi otur bi düşünn..bebeğin zayıf doğmasımı,, (ALLAH KORUSUNNN) sağlıksız doğması...sürekli böyle düşünn...
tamammı canımmm...Rabbim yardımcın olacakkk..bunu sakın unutmaa...sancıları çekerkenn Daima Allahı zikrett....öpüyorum seniii...

annelik=panikk...
bide ben eşimle uğraşıyorumm..bacakları niye eğrii,,karnı niye büyükk...
ağzında pamukçuk çıktı dr.a gidelimm..isilik oldu dr.a gidelimm...gözleri yaşardı dr.a gidelimmmmm...

gülüm ben dana dilinden hiiiç çakmammm..maleseff..:26:

Valla şekerim mamalardan anlamam ama sana çok faydası olacağına inandığım bişey söyliyim, doğumunun yaklaştığı son günlerde, hani yaklaşık 1 hafta kalımı falan günde bir bardak humana steel tea iç, eczanelerde satılıyo, sütünün gelmesi için çok faydalı, benim bi arkadaşım sezaryen yaptığı halde, gününden 1 hafta önce içmeye başladığı için doğumu yaptığı gün maşallah öyle bi sütü vardı ki, kızı lokur lokur emiyodu yaa o bana önermişti, ben de sana söyliyim, aklında bulunsun

O ne kız:26: bildiğimiz dananın dili mi yoksaaa :44:

Kanka nabeeeeeeeeeeeellllll

Son düzenleme:
Kanka nabeeeeeeeeeeeellllll

iyi yavrum nolsun..ev işlerii..fevzi ve bennnnnn...aynı ...
şu humanayı keşke bende içseydim doğumdan önce...hemencik gelseydi sütümm..o panikleri yaşamasaydımm..
neyse geçti gittiii ...

sen napıyonn..nasıl gidiyooo egemen beyleee...

Son düzenleme:

İyi gidiyo teyzesi, Egemen oğlum daha da bi hareketli bu hafta , kıpır kıpır, dört dönüyo içerde sıpam

he kiz bildigimiz dananin dili

Heralde kavurması olur onun yaa :44: sakatat neticede ama belki ince ince doğrayıp çorbasını da yapabilirsin, bahara da içirirsin suyundan faydalanır o da kan yapıyomuş bu, annem küçükken kardeşime yapardı

evet canım haklısın anne olmak ne zormuşş daha doğmadan böyleyse doğunca ne olur kim bilir...canım dana dili hakkında bilgim yok eşimde bende yemeyiz öyle şeyleri...hiç pişirmedim...
elifffffffffffffffffffffyazdıklarını okuyunca hüngür hüngür ağladım...çoooook haklısınnnn ama annelik zor işmişşş daha doğmadan herşeye endişe etmeye başladım bile.....dün dr.bu kız minyon 1,2 hafta geriden geliyor deyince çok üzüldümmm gelişimi açısından da endişe ettim....beslenmeme doğrudüzgün dikkat edemedim diye kendimi yedim bitirdim...bide sütümde gelmzse yandık dedim...tavsiyelerinize kesinlikle uyacağım....bol bol su içicem şu humanayıda hemen alayım ve şuan bi zararı yoksa şimdiden içmeye başlayım....bebeğimi doğurduğum gün emzirmek istiyorum...sütüm gelmezsede dediğin gibi stres etmemem lazım stresin sütü daha çok kestiğini biliyorum....çok çok dua edicem sizlerde beni unutmayın dualarınızı esirgemeyin....
bak annende demişş zayıf doğan çabuk doldurur diye,doktorumda nasıl doğduğu önemli değil önemli olan sütünün faydalı olup olmayacağı dedi...anneme ve ablama çekersem onların çok faydalı,yağlı ve tazikliiydi sütüü..ablam 2 bebeğinide 1,5 yıl emzirdi..annemde bizleri emzirmiş..süt gelsede bebeğin emip emmeyeceğide önemli....
hayırlısı ama süt yapıcı şeyler yemeye dikkat edicem....çok sağol canımmmm içimi rahatlattınızz hepiniz.....en son senin msjada ağladımmmduygulandım biran...
son günler zor geçiyormuş....hayırlısyla bebeğimi kucağıma alırım inş sağlıklı sıhatli....bizde seniii öpüyoruzzzz
canımmm tamam hemen alıp içmeye başlayacağım....hamileyken bir sakıncası yoktur demi sonuçta bitki tamamen doğal şeyler içeriyor....günde 1 bardak içeyim..inşş sütüm bol olur...

Kızlar bu arada benim kanım düşük çıktı bu sefer yaa okadar da dikkat ediyorum kan ilacımı hiç ihmal etmiyorum ama yine de düşmüş sinir şey en son 2 ay önce 11.6 idi, şimdi 10.6 çıktı, doktor 10.un altına düşmedikçe çok düşük sayılmaz dedi ama yine de düşük neticede :26: oğlum da kansız doğacak sonra, uğraş dur sonra ona da ilaçlarla

Son düzenleme:

Bişey olmaz heralde yaa iç nolacak, ama daha erken dersen şimdilik 2 günde bir falan iç, sonra iyice yaklaşınca günde 1-2 taneyle devam edersin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…