Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
carolin bi barda beş paraszı içiodu gündüz vaktii :))))))))

yaaaaaaaaaaa meteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeyeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee bakkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

kızların donununnnn lastigini koparıyooooooooooooooooooooo :)))))))))))))99

okudum sımdı e carolın hakedıo az bucukkk

metede tam rock staarr :KK70: kıraç a çok benzıo yaaaa

ayyyyyyyyyyy gazinodaki karıda nasıl ses varrrr gönül bu sevdadan vazmı geçecekkkkkkk :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

vayy anasını yine bomba bi bölüm olmuşşşşşşşşşşşşş
off yaaaaaaaa şu muratı verseler elime ümünü sıkarımm:KK47::KK47::KK47:

canım çok duygulandım.....allah analı babalı büyütsün....resmini bekliyoruzzz
adaşım emmeyi becerememiş hala bahar ablası gibi :) bahar da bi süre emmedi ve tıpkı idil gibi kilo kaybı yaşadı o yüzden normal doğum yapmama rağmen 6 gün kaldım hastanede....eve döndükten sonra da iki gün ebe geldi kilosunu kontrol etmeye.........nerdeyse 600gram kaybetmişti
benden sana tavsiyeeee mama filan verme...yoksa mamaya alışır ve hiç emmek istemez....ben bir ay kadar silikon meme ucu kullandım öyle emzirdim tutamıyordu sonra yavaş yavaş alıştırdımmm ..kasları geliştikce emmeyi becerir merak etme ama mamaya geçme ve biberonu da yavaş yavaş bırakkk biliyorum dayanamıyorsundur bebeğin aç diye ama alışması lazımmm böyle biberonla nereye kadar....silikon meme uçları al canım çok faydası olur bi süre emdikten sonra o da alışır bak gör sen :) hastanede çok ağladımm bebeğimi emziremiyorum diye ama sonunda başardımmm ama zilli 4,5 ay emdi sadece :KK43:(

canım Allah kızınızı size bağışlasınnn tbr ederim :)

Canım allah analı babalı buyutsun ınsallah gözunuz aydın evetttttttttttttttt anne olmak mukemmel bı duygu ALLAHIN bır mucısesı hosgeldın mınık İDİL:nazar::nazar::nazar:

kızlar bana yorum yazan yok mu??? hamileyimmmmmmmmm huhuuuuuu :KK1::KK1:

canım söledim ama bidaha söleyim..hamile olabilirsinde olmayabilirsinde..ama madem kazaya fırsat verecek kadar tedbirsizliği elden bırakmıyosunuz bacım ozaman siz bu 2.bebeğide istiyosunuz..yani şöle söyleyim büyükte konuşmayım ama ben bebeğimi doğurduktan sonra 3 yıl boyunca kesin ve kesin korunucam...yani Allah bilir ama kazaya fırsat vermek istemem.korunduğum halde hamile kalırsamda kader derim..eğer hamileysende hiç üzülme bebişim yaa baharla birlikte büyütürsün işte..böyle durumlarda kınamakda doğru değil ben arkadaşımı çok kınamıştım aynen 8 aylık bebeği varken hamile kalmıştı..oda korunmadığı gece hamile kalmıştı salakmısın delimisin neden korunmadın falan diye çok kızmıştım..bana dediki sakın kınama bende amcamın kızını kınamıştım.yani böyle durumlarda pekte söylenecek bişey yok takdiri ilahi.inş hakkında hayırlısı olur bebişim..:KK30:

canımmm Allah analı babalı büyütsün...şimdiden kızını çok merak ediyorum.hoş daha senide göremedik ama olsun..
kilosu ve boyu gayet güzel prensesin..artık bebişler hep emmeyi öğrenmeden geliyorlar bu durum çok zor ama inş en yakın zamanda öğrenir annesi sen hiç üzülme
sağ salim kucağına aldın ya..darısı başımıza artık...

ne bılem kızım m gelen giden olur :KK70: bize yer olck diil ya :KK70: inşallah ebarebr gideblrzz ne güzel olr yaa :KK70:

bence hamıle değilsin idilll :) çünkü doğumdan sonra ara ara böle düzensizlikler olabılır
çift çzigiyi görmeden hamıleyım deme derimmm :) ayrıca bi ajanda edinip not tutsan adet gunlerını notlara eklesen
ilkk iki gün agrısız leke leke geldi 3. gün kanama basladı fln die tabı böle şeler oluosa bunalr sık sık oluosa vs
doktoruna aynen sölesen aralarda düzensizlikler normal ama devamlı bi düzenszlik yasıosan doktoruna sormalısın
illa hamıle kalmak için ugrasırken mı düzen sağlamaya calısıcaz vajinal-genital sağlık çok önemli

ayrıca doğum kontrol hapıda kilo-kıl vs yapmaz yanı hıc bi hap kilo aldırmaz yalnız hormon ilaçları hormon değişiklikleri yaptıgından
dolayı kilo almaya (kıllanmaya) daha elverişli olur vücut bundan kilo alınabılır ama hormon takıbı yaptıurılrısa böle bi sorunda olmaz
bence doğum kontrol hapını bi düün sen kondom bize zor geldiği gibi sizede zor gelıo sanırsam :KK70:

idil o sarı bişey örtme olayı tamamen hurafe ayrıca pek çok yerde beyaz örtü örtülür saruılıgı alsın die :)

merhaba canım Allah bağışlasın hep güzel günelrini göstersin vatana millete hayırlı eylesin inşallahhh :)
idile katılıyorum silikon göğüs uçluklarından kullanıp emzırmeyı dene elifde tutamamsıtı melktem öel yapmsıtı hala emi
böcükk :) senınkıde emer ınss hemen mamaya baslatma anne sütü çok öenmli

ooo senın zamanında yaklaşmış seliz :) hayırlıısyla doğuurrun ıns... karnının aşağa ınıp ıonmedıgını anlamak için bacak bacak
üstüne atmayı dene atabılıosan daha akrbnın ınmemıs daha var yok atamıosan karnın ınmıs demektir :KK70:
kocakarı yontemı :)
tatlı teklaş bunlar kendını çok yormadan yap hepsini kolay gelsin :) tadını çıkar

vallahi yeliz güzel gezdık ya ama iş başlaması çok kötü ayaklarım geri geriş gidio hepp :KK43: :KK43::KK43:
şu zeytinde olmasa iice sessi olucaksıns en iiki zeytın var senın keyfını yerıne getırıo :KK70:
mucxxx

canım çok geçmiş olsun :KK43: :KK43: :KK43: en kısa zamanda iyileşir inşallahh Allah yardımcınız olsun

canımmm Rabbim hayırlı sağlıklı ömür versin inşallahhh....analı babalı büyütsünn..tebrik ederim senii...

kızzzzzzzz delirmeeeee..zamanı değillllllllll...:KK53:

oh oh..seninde vaktin gelmişş..ah selizz gör bakk..bi doğsun kimsecikler umrunda olmıycakk...sadece O:))))
hazırlıklarını tamamla bi an öncee.benim gibi dımdızlak kalmaa sonraa...çantam bile tam hazır değildii..nedense gününde geleceğine inanmıştım yanılttı benii...
aahh ahh..kızlarr ikinci çocukk istermiyimm zaman geçince ne düşünürüm Rabbim ne nasip eder bilmiyorum ama ben hamileliği şimdiden özledimm..müthiş bi duyguuu...:97:

canımm o geçiş dönemi gerçekten kötüydü ama şimdi düzeldii...taşınma telaşı,, bebek,, ailesinin taşınması derken arada kaldıı..bende fazla duygusal davrandım diye düşünüyorumm...hee hiçmi haklı değildimm kesinlikle haklıydım :63: ama herzamanda ince davranmasını beklemek büyük hata..bunu öğrendimm..bide gçeen günn halam evliliğinden örnekler verdii..neler yaşadığını..utandım kendimdenn...neler çekmiş nelerr..ayy dünledikçe kendime salak dedimm..pireyi deve yapıyorumm...
bidee saçma gleebilir ama evlilikte cinsellikk çok önemli bi yerdeymiş...bizim o konudada ayrı olmamızz araya mesafe koydu...nezamanki doğumdan sonra kendime gelmeye başladımm ve eşim bu konuyu açtı bizz eski halimize döndükk...düz duvara tırmanmak asaaaabi yapmış herüfümüü... :KK1:

vay beee..hamile kalamıyorum derken hamile kaldınn..9 ay geçtii..ege bey geldi ve şimdide 1 yaşını kutluyoruzz..daha nice nice yaşalra inşallahhhh..darısı başımızaaaa...

kızlar herkese iyi dilekleri için teşekkür ederşm çok sağolun bu arad yıldız ve pembe tebrik ederim sizileride kızlar
şimdi çıkmam lazım idil hanım ağlıyor :):):)

Seastercim tebrik ederim canım. Ayy emmiyor diye sakın üzülme. Sabırlı ol.öpüyorum balımm..

Bu arada idilcim gercekten hamilemisin kusum. Ayyy sakamı ...bahara kardesmi yaptınız zuzu...

ohh ohh topiğimiz eski günlerine dönüyor gibi....
kızlar eşimle dünakşam kavga ettik daha kızının odasını çizmemişş:KK47::KK47:yani yarım kalmış çizdiği günün ertesi günü hemen yapmaya başlayacaklar oda tabi 1 haftayı bulacak..
gece konuşmadım bugün sabah evden çıkarken kızımın odasını çizmeden akşam eve gelme dedim..azönce aramışkii çizim daha bitmedii gece mesai yapıcam 11 gibi gelirim diyee:KK1:
bende hiç taviz vermedim:63:bugün çizmeliki yarın başlanmalı yapılmaya..4-5 günde yapılcak daha bide boyası var onun gelmesi 10 günü bulur:KK37:.ah bu mobilyacılarr:KK47::KK47::KK47::KK47:
buarada kuzenimin oğluşunun 24ünde sünneti var.ve ben katılamayabilirim heran doğum yapabilirim...inş sünnetten sonra yaparım doğumu çünkü enyakınım :KK5:

buarada teyzoşlarıı kızımın kıyafetlerini dünakşam teyzesiyle anneannesi yıkayıp kurutup ütülediler şimdilik başka bir dolaba emaneten astık kızımın odası gelir gelmezde dolabına yerleştiricez...buarada bu hafta tüm eksiklerinide tamamlıyoruz.haftaya da temizliğim bitiyor inşallah...:KK52:

ondan sonrada minik kızımı beklicez gönül rahatlığıyla...:KK69:

merabalr kızlarr nabersinizzzz

hepinizin geçmiş bayramı mübraek olsunn :)

biz daha bugün döndük malatyaya gittik eşişmin memleketi c.tesi gittik bu sabah evdeydik çok şükür insanın evi gibisi yok.
çok eğlendik çok güzel gerçtü en güzelide rafting bombaaa bişey yaaa 3 bot halinde gittik gurup olarak botlar araı su savaşıda yaptıkk tabi tepeden aşağı şelale suyu yiyince haliyle hasta oldum bütün kemiklerimi hissediyorum ama bi daha olsa bi daha yaparım hatta gelceğimiz gün bi daha yapıcaktık ama yağmur yağıp suya toprak karıştırmış çamur gibiydi yapamadık :KK43:
hee idil ve yıldızz sizin elbistana giderken bizim köyden geçiliomuş biliosunuzdur o zmn kızlar darende gürpınar şelalesini o köy eşimin köyü :) şelalesiyle meşhur olduğu için belki biliosunuzdur didim :))
köyde ev çok kalabalıktı kim kime dum dumaa ama eşimin kuzenleri fln vardı çok iyi vakit geçirdik. en son gelceemiz gün elifte hastalandı ateşi çıktı benden aldı hastalığı sanırım iştahsız emmio başka biide yemio bakalım geçicek inş.

bizden bu kadar kızlar :)

doğum yapanlar olmuş Seaster,yıldız,pembedana hepnizin yavrularını Allah bağışlasın hayırlı evlat etsin inş....
AMİN CANIM KIZIMIN BU ARALAR GAZPROBLEMİ VAR SÜREKLİ AĞLIYOR GİREMİYORUM NETE
selam kızlar nasılsınız?....biz iyiyiz, bahar uyuyooo hava çok sıcak burada.

bahar da bir süre sarılık oldu ama anne sütünden oluyormuş ''anne sütü ikteri'' bebişleriniz güneş alsın pencere kenarına koyun beşiklerini ve sarı çarşaf örtün beşiğin üstüne, yani bi süre sonra geçiyoo.....

Meltem bol bol gezmişsiniz eşinle...darendeye hiç gitmedim o dediğin şelaleyi de görmedim :) ama giderim bi gün mutlaka türkiyeye gidersem....

Hemşom, asyam nasıl? seni üzüyo mu annesi gaz sancıları devam ediyo mu? karnına bol bol masaj yap....rezene çayı iç sen de rahatlarsın oda rahatlar canımın içi. bahar da bi süre gaz sancısı çekti....yüz üstü yatırrr masaj yap sırtınaa....gaz yapacak şeyler yeme

Paradies tatildesinnn keyfini çıkar canım...............

bu arada kızlar ben sanırsam hamileyim....yine mi diyceksiniz..evet yine bir kaza oldu zaten doğum kontrol hapı kullanmıyorum prezervatifle korunuyoruz ama o gün kullanmadık nedense...kaza sayılmaz aslında tamamen salaklık....her neyseee kasıklarım çok ağrıyor ve acayip bir yorgunluk var üzerimde...en son ne zaman adet olduğumu bile hatırlamıyorum....doğumdan sonra bir düzene girmedi...böyle işte..ne yapıcamı bilmiyorum...haftaya kadar adet olmazsam test yapmayı düşünüyorum :KK3:
fatoş da aynı durumu yaşamıştı ondan sonra bir haber vermedi bize, hamile mi değilmi? neler oldu sonra anlatsın bize yaaaaaa :KK43:
EVT CANIM AĞLAYINCA ÇOK ÜZÜLÜYORUM YEDİKLERİMİN ETKİSİ VAR MESELA DOMATES VE ELMA ÇOK KÖTÜ YAPIYOR KIZIMI KİMYON VE NANE KULLANIYORUM BİDE GAZ SANCISI İÇİN KIZIMA METSİL DİYE Bİ DAMLA VERİYORUM ÇOK İŞE YARIYOR

kızlar herkese iyi dilekleri için teşekkür ederşm çok sağolun bu arad yıldız ve pembe tebrik ederim sizileride kızlar
şimdi çıkmam lazım idil hanım ağlıyor :):):)
SAOOL TATLIM ,İDİL DOĞMUŞ ALLAHIM ANALI BABALI BÜYÜTSÜN İNŞALLAH İDİL ÜZÜYOMU ANNEYİ ,

KIZLAR KUSURA BAKMAYIN HERKESE Bİ CEVAP YAZAMIYORUM ASYA , YORUYOR BENİ
BİDE GELEN GİDEN ÇOK FAZLA OLUYOR
KIZMDA İNANILMAZ DEĞİŞTİ 20 GÜNDE MAŞALLAH DOMBİLİK OLDU TEYZELERİ:nazar::nazar:

ohh ohh topiğimiz eski günlerine dönüyor gibi....
kızlar eşimle dünakşam kavga ettik daha kızının odasını çizmemişş:KK47::KK47:yani yarım kalmış çizdiği günün ertesi günü hemen yapmaya başlayacaklar oda tabi 1 haftayı bulacak..
gece konuşmadım bugün sabah evden çıkarken kızımın odasını çizmeden akşam eve gelme dedim..azönce aramışkii çizim daha bitmedii gece mesai yapıcam 11 gibi gelirim diyee:KK1:
bende hiç taviz vermedim:63:bugün çizmeliki yarın başlanmalı yapılmaya..4-5 günde yapılcak daha bide boyası var onun gelmesi 10 günü bulur:KK37:.ah bu mobilyacılarr:KK47::KK47::KK47::KK47:
buarada kuzenimin oğluşunun 24ünde sünneti var.ve ben katılamayabilirim heran doğum yapabilirim...inş sünnetten sonra yaparım doğumu çünkü enyakınım :KK5:

buarada teyzoşlarıı kızımın kıyafetlerini dünakşam teyzesiyle anneannesi yıkayıp kurutup ütülediler şimdilik başka bir dolaba emaneten astık kızımın odası gelir gelmezde dolabına yerleştiricez...buarada bu hafta tüm eksiklerinide tamamlıyoruz.haftaya da temizliğim bitiyor inşallah...:KK52:

ondan sonrada minik kızımı beklicez gönül rahatlığıyla...:KK69:

ahh seliz ah bu kocişleri sıksıtırıp söylenmedıkçe iş miş yapmıyolar tembeller anacım :)

canım videoyu izledim . süper olmus eline sağlık. allah oğluna uzun ömürler versin. mutluluğunuza nazar değmesin.

iyiki doğdun egeemuuuu:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
sağol canım amin hepimizinkine inşallah..
nesli canımmmmm doğum gününüz kutlu olsun kuzucum.
Rabbim askerliğinide göstersin inşallah.
hayırlı sağlıklı uzun ömürler nasip etsin Yüce Allah'ım..

kızlar günaydınlarrrrrrrrr
teşekkür ederim canım..askerlik mi...damatlık diyelim ona.yaa:KK43:
evet izledik harika olmuş....o ilk doğduğundaki videoyuyu izlediğimde ağlamıştımm ozamanlar hamile kalmak için bebeğime kavuşabilmek için yanıp tutuşuyordum..
şimdi hamileyim bu videosunada çok duygulandım egemuu çoook tatlısıııınnnn yakışıklımmmm benim....neslii seninlede oğluşunlada hiçbirzaman birarada beraber olma fırsatımız olmadı belki ama inan sizleri herzaman gördüğüm grüştüğüm arkadaşlarım gibi çok sevdim...egemuuyu herzaman takip ettim...iyiki doğdun egemuuuuu:KK69:hep beraber nice yaşlara inşallah....
delikanlık yaşlarınıda görürüz inşallahh canım benim♥♥♥
teşekkür ederim canım..topiğimizin en güzel yanı da bu değil mi tanımamak ama aynı zamanda da hayatlarımıza dahil olmak güzel beee
Neslicim iyiki dogurdun Egemuyuuu nice nice yaşlara EGEMUUUU :)
videoya bayıldımmmm hele sonunda tüylerim diken diken olduuuu
de miiii:)sonu bomba zaten o inanır mısın o gece çekilen bi görüntü..egeye ilikli kemikli et sulu çorba içirmiştim...:KK1:akşama kadar kudurdu durdu...o balonla saatlerce oynadı inanır mısın:):KK1::KK1:
carolin bi barda beş paraszı içiodu gündüz vaktii :))))))))

yaaaaaaaaaaa meteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeyeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee bakkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

kızların donununnnn lastigini koparıyooooooooooooooooooooo :)))))))))))))99

yakında ben de koparcam vallahi bitiyorum meteye ve aşık bakışlarına...bu arada mustafa da süper ya ..bebek olan :KK54:

sağol canım amin hepimizinkine inşallah..

teşekkür ederim canım..askerlik mi...damatlık diyelim ona.yaa:KK43:

teşekkür ederim canım..topiğimizin en güzel yanı da bu değil mi tanımamak ama aynı zamanda da hayatlarımıza dahil olmak güzel beee

de miiii:)sonu bomba zaten o inanır mısın o gece çekilen bi görüntü..egeye ilikli kemikli et sulu çorba içirmiştim...:KK1:akşama kadar kudurdu durdu...o balonla saatlerce oynadı inanır mısın:):KK1::KK1:

yakında ben de koparcam vallahi bitiyorum meteye ve aşık bakışlarına...bu arada mustafa da süper ya ..bebek olan :KK54:

tahm,n ett,m zaten o anda çekildigini sonunun ki şahane olmuşşş :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:ohh maşallahhh ööle enerji depolamışsın çocugaaaa napsın oynamayıppp eve kızmı atsın bu yaştaaa ööle atmış garibim enerjisini:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

evet mustafa çok tatlı ama kimse ilgilenmio çocukla yaaaa... mete süper olmuşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş:KK69::KK69::KK69::KK69:

Aaaaaaaa bugün neden kimsecikler yok yafuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :KK25: :KK25: :KK25: ben okuldan geldim, yemeğimi yaptım, kocişkomu doyurup arkadaşlarıyla gesmelere gönderdim, oğlumlan tepişip duruyos şimcik :emir_bebek: :emir_bebek: :emir_bebek: teyzoşlar gelse de şurda iki lafın belini kırsak canııııııııııııııııııııııııııııııııııımmmm:KK31: :KK31: :KK31:

X