Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
ay niye böyleyim bilmiyorum merak mıdır beni böyle yerinde duramamama sebep olan?geçen ay 8 inde olmuştum o ay ayın 5 inde gelmesi gerekiyordu hesaplarıma göre hep erken gelir çünkü hadi en geç 7 sinde gelsin o ay 31 çektiği için 30 çekse 8 inde olurdu en geç ama bu gün ayın 9 u ve hala bişi yok.....acaba acaba?????ayın 3 gün önce test yaptım negatifti..beklemeye niyetim var 4 gün daha çatlamazsam:KK60: 4 gün sonra yapayım diyorum idrarda gebelik testini...adet olacakmışım gibi bel bacak ağrısı gaz göğüslerde hassasiyet..eşim sen hep böylesin hep geçti dersin dedi sinirlerim bozuldu "geçti"diyorum inanmıyor tamam her ay mide bulantısından dolayı "acaba "diye pimpirikli oluyorum ama daha günüme 4-5 gün kala yapıyorum hiç geçtiği olmadı.sadece bu aya memlekete gittim geldim bir de midemden rahatsızlandım 1.5 hafta evvel talcid tablet içtim 4 adet hap..acaba bunlar adet gününde değişikliğe gecikmeye neden olur mu bileniniz var mı kızlar?2 sene evvel içtiğim ağır bir depresyon şurubu adetimi 15 gün kesti kadın doğumun verdiği bir ilaçla düzeldim tabi o ilacı da hemen değişti psikiyatrim.acaba diyorum mide hapı ve hava değişimi günümü mü değiştirdi o ağır ilaç gibi???bilen var mı?

bana cevap verebilecek yok mu???:26:

ben iyiyim ya ne olsunnn....bahar iki gündür çok huysuz ya anlamadım gitti üstte iki dişi daha çıktııı ama çıktı gitti yaniiii neyin huysuzluğu anlamadım
test yapmadım, dün sağ göğsümden süt geldi ne demek sence bu

aa köpek dişlerimi çıktı onalrın agrısı daha fazla oluyormus öyle diyorlar ,
belkide yerinin acısı daha gecemiştir ne bileyim ağzı yok söyleyemıyokı yavrum :KK43:
bi an önce gecer ınsallahh

e sen çocuklu bı kadınsın süt gelmesi normal değil mi ????

hormon acısından soruyrosan prolaktın hormonun yükselmişse göğüsten süt gelir
hatta emzıren kadınalr bu yuzden emzırdıkleri müddetce regl görmezler veya düzensiz regl görürüler

Selizzz eski pantolonlarina tisortlerine bi sure daha ozliceksin canimmmm, ben dogumdan sonra bir sure hala hamilelik pantolonlari giyiyordum :KK66:) 40dan 44beden oldum

bu arada gunaydin kizlar nasilsiniz? bahar hanim bu sabah 4'te uyandi aglayarakk, hiç oyle sey yapmazdiii biraz yorgunummm.....
ayşe nasılsın? ne haber?

kızlar kuzey güney dizisini izlediniz mi?kıvanç tatlıtuğun yeni dizisi

yaa bACIM BEN İZLEDİM İLK 40-45 DAKİKASINI KAÇIRDIM.
SANIRIM TAKİP EDECEĞİM Bİ DİZİ...

bana cevap verebilecek yok mu???:26:

şimdi, öncelikle mevsım değişikliklerinde reglde sapmalar olabılır bunun dısında günlük hayattakı düzensizlik
uzun zamandır yapılan ve vücudun rutını halıne gelen seylerın bırakılamsı vs vs hersey reglın
düzenını etkıleyebılır...
mide için kullandıgınız talcid in etkıleyecegını snamkuyorum gayet hafif bir mide hapı o
fakat antidepresan türü ilaçlar reglı etkıleyebılır bu konuda bişey dıyemıycem

hangı gınlerde oldugundan cpk adet periyodunuzun kaç gun olduguna göre yapın hesabınızı mesela deyınkı
benım döndüm 26 gundu birden 31 gun oldu ve öyle devam ettı derseniz olabılır deriz

ama bir 26 b,r 40 bir 28 gibi gidiosa bu neden oluyo acaba deriz adet periyodunuza göre hesaplayın tarihe göre

değil çünkü ay 30 çeker 31 çeker 28 çeker :) hesapta hata olmasın
işten cıkmısınızdır düzenınız deüğişmiştir uyku düzenınız değişmiştir ramazandan yenı cıktık
yeme düzenınız değişti stres etkıler yanı olur böyle şeyler

ayrıca idrar testleri regl gectıkten sonra yapılır....reglden önce yapılmaz
birde regl belirtileri ile gebelık belirtileri çok benzer bırbırıne

günaydın kızlarrr nabersinizzzz nasıl gidiooo :))

idil kızz sana dedim dedim nie önlem almıosn die şimdi ben korunamıorm :KK70: 3 aylık iğne kullanıodum depoprovera ayın 7 si iğne günümdü gittim eczaneye yok başka eczaneyede gittim yok kaç eczane dolandım sonra biri dedi çok zor bulursun bu iğnenin dağıtımı yapılmıo artık hüüü bende bari deidm dr. a giddim de iğneyi değiştisin aylık fln versn die emme emzirdiim için aylık iğne ve doğum kontrol hapı kullanamazmışm bakalım eczanelere bakıcaz elinde kalan varsa bir kaçtane birden alıcaz kalkan iğnenin yerine yenisi gelirmiş piyasaya ama işte ne zmn bilinmiyoo

aa köpek dişlerimi çıktı onalrın agrısı daha fazla oluyormus öyle diyorlar ,
belkide yerinin acısı daha gecemiştir ne bileyim ağzı yok söyleyemıyokı yavrum :KK43:
bi an önce gecer ınsallahh

e sen çocuklu bı kadınsın süt gelmesi normal değil mi ????

hormon acısından soruyrosan prolaktın hormonun yükselmişse göğüsten süt gelir
hatta emzıren kadınalr bu yuzden emzırdıkleri müddetce regl görmezler veya düzensiz regl görürüler

evet ya kopek dişleri çıktı...dediğin gibi yavrumun ağzı yokki soylesin derdini
ben emzirmeyi bıraktım ama 4 ay oldu nerdeyse, yine de gelirmi? hem bitek sağ taraftan geliyo hani doğumdan sonra süt gelir göğüsler acır ya aynı onun gibi ama sadece sağ göğsümden geliyo

laraaaa ben diziyi cok begendim ya bende başnı kacırdım abisinden intikamını alacak

idil kızz sana dedim dedim nie önlem almıosn die şimdi ben korunamıorm :KK70: 3 aylık iğne kullanıodum depoprovera ayın 7 si iğne günümdü gittim eczaneye yok başka eczaneyede gittim yok kaç eczane dolandım sonra biri dedi çok zor bulursun bu iğnenin dağıtımı yapılmıo artık hüüü bende bari deidm dr. a giddim de iğneyi değiştisin aylık fln versn die emme emzirdiim için aylık iğne ve doğum kontrol hapı kullanamazmışm bakalım eczanelere bakıcaz elinde kalan varsa bir kaçtane birden alıcaz kalkan iğnenin yerine yenisi gelirmiş piyasaya ama işte ne zmn bilinmiyoo

:)) yaaa ne yapıcaksın pekiiiii?

günaydın bebişim :)

evet ya kopek dişleri çıktı...dediğin gibi yavrumun ağzı yokki soylesin derdini
ben emzirmeyi bıraktım ama 4 ay oldu nerdeyse, yine de gelirmi? hem bitek sağ taraftan geliyo hani doğumdan sonra süt gelir göğüsler acır ya aynı onun gibi ama sadece sağ göğsümden geliyo

laraaaa ben diziyi cok begendim ya bende başnı kacırdım abisinden intikamını alacak

belkide prolaktın hormonun yukselmiştir idil ???

bazı düzensizlikleri biz hayatımızı düzenleyemediğimiz için yaşıyoruz aslında

adet düzenın ne durumda su an o da düzensizse hormon dengelerini düzeltmek için sana
reçete olarak doktora gitmeni yazıyorum hım birde eğer vücut dıngınlıgıne
kavusamamıs ve heryere ben koşuyorum uleyn gibi hisseidyorsan da güzel bi duş öneriyorum :KK70:
yoruluyo olabılırsın düzene koyamadıgın şeyler olabılır mesela
onalrıda düzene koyarsan 1-2 aya reglınde sütünde
düzene girer he birde spor olsa tadından yenmez :) hadi bakalımm
yavas yavas böle güzel kokulu bi duş jeli eşliğinde :KK70: sıhhatler olsun

ne kadar çok düzene dedim ya :KK53: fesat biri burdan neler çıkarır neleer :KK60:

şimdi, öncelikle mevsım değişikliklerinde reglde sapmalar olabılır bunun dısında günlük hayattakı düzensizlik
uzun zamandır yapılan ve vücudun rutını halıne gelen seylerın bırakılamsı vs vs hersey reglın
düzenını etkıleyebılır...
mide için kullandıgınız talcid in etkıleyecegını snamkuyorum gayet hafif bir mide hapı o
fakat antidepresan türü ilaçlar reglı etkıleyebılır bu konuda bişey dıyemıycem

hangı gınlerde oldugundan cpk adet periyodunuzun kaç gun olduguna göre yapın hesabınızı mesela deyınkı
benım döndüm 26 gundu birden 31 gun oldu ve öyle devam ettı derseniz olabılır deriz

ama bir 26 b,r 40 bir 28 gibi gidiosa bu neden oluyo acaba deriz adet periyodunuza göre hesaplayın tarihe göre

değil çünkü ay 30 çeker 31 çeker 28 çeker :) hesapta hata olmasın
işten cıkmısınızdır düzenınız deüğişmiştir uyku düzenınız değişmiştir ramazandan yenı cıktık
yeme düzenınız değişti stres etkıler yanı olur böyle şeyler

ayrıca idrar testleri regl gectıkten sonra yapılır....reglden önce yapılmaz
birde regl belirtileri ile gebelık belirtileri çok benzer bırbırıne

öncelikle çok teşekkür ederim şükür birisi gördü beni:)
adet günlerimi hesapladım; hatta nette hesaplayıcılar var onu kullandım;her adet tarihimi tel deki takvimime anında olur olmaz kaydederim yanılma olmasın diye.normalde 26 gün adet araları.o hesaplayıcıya göre eylülün 2 sinde olmam gerekiyordu hadi en geç 3 olsun ..genelde bir gün sapmayla hesaplayıcılar doğru çıkıyor adeti düzenli gelenler için.normalde ayın 6 sında test yaptım negatif ..şuan antidepresan vs hiç ilaç kullanmıyorum.talcid konusunda annem de aynı şeyi söyledi.
bakalım bekliyeyim diyorum biraz daha dayanamayıp test alayım diyorum ama biraz daha geçse iyi olacak..her ay gebe adet belirtileri aynı ya ;yaşardım hepsini adetten 1 hafta evvel fakat durum şuan değişik adetim geçti ve bel bacak ağrısı arttı göğüslerdeki sertlik biraz yumuşadı ama hala dolgunluk var..ve özellikle wc ye gidince gözlerimin önünde şeffaf baloncuklar görüyorum küçük küçük..inşallah kist yada başka bir sorun değildir..
hava değişimine gelince ankara ya gittiğimde hava değişiminden hep erken gelirdi adetim..bu sefer hiç gelmedi..bu sefer beklemek gerçekten zor olacak:)

Son düzenleme:
öncelikle çok teşekkür ederim şükür birisi gördü beni:)
adet günlerimi hesapladım; hatta nette hesaplayıcılar var onu kullandım;her adet tarihimi tel deki takvimime anında olur olmaz kaydederim yanılma olmasın diye.normalde 26 gün adet araları.o hesaplayıcıya göre eylülün 2 sinde olmam gerekiyordu hadi en geç 3 olsun ..genelde bir gün sapmayla hesaplayıcılar doğru çıkıyor adeti düzenli gelenler için.normalde ayın 6 sında test yaptım negatif ..şuan antidepresan vs hiç ilaç kullanmıyorum.talcid konusunda annem de aynı şeyi söyledi.
bakalım bekliyeyim diyorum biraz daha dayanamayıp test alayım diyorum ama biraz daha geçse iyi olacak..her ay gebe adet belirtileri aynı ya ;yaşardım hepsini adetten 1 hafta evvel fakat durum şuan değişik adetim geçti ve bel bacak ağrısı arttı göğüslerdeki sertlik biraz yumuşadı ama hala dolgunluk var..ve özellikle wc ye gidince gözlerimin önünde şeffaf baloncuklar görüyorum küçük küçük..inşallah kist yada başka bir sorun değildir..
hava değişimine gelince ankara ya gittiğimde hava değişiminden hep erken gelirdi adetim..bu sefer hiç gelmedi..bu sefer beklemek gerçekten zor olacak:)

rica ederim.. :)
test yaptınız ve negatıf cıktı öylemi hımmmm
göğüsteki dolgunluktan hormonla alakalı bişey var diyebılırım ama kasık agrısı pek çok şey olabılır
yanı en iisi bi doktora gözükmek birde şöyle bi durum var ben ıkıncı gebelıgımde reglım gecmesıne ragmen
test yaptıgım halde çıkmamıstı testte negatıftı sonra gene testyaptım ve çift çizgiyi o zaman görmustum
bazen gebelık varsa bıle bhcg yavas yukseldıgınden çift çizgi hemen goruemeyebılıyor
istersenız testı tekrarlayın gene negatıfse doktora gidin gecen ay benzer bır gecıkmeyı ben yasadım
belirtiler fln tmm test yaptım silik çizgi doktora gittim dıs gebelık dedi mesela
belimde ve kasıgımda agrıalr hıssedıyordum doktor rahmın yeterli kalınlıga erişmemiş
bebek yumurtalığa yerleşmiş sonrada düşmeye başlamış bile dedi ama ben doktora gitmesem sadece reglım gecıkmıs
sanıcaktım.....düzensizliği kaç aydan beri yasıyorsun sancın ne derecede bulantı kokuya hassasıyet
hepsi önemli bi doktora görünmeni tavsye ederim..

rica ederim.. :)
test yaptınız ve negatıf cıktı öylemi hımmmm
göğüsteki dolgunluktan hormonla alakalı bişey var diyebılırım ama kasık agrısı pek çok şey olabılır
yanı en iisi bi doktora gözükmek birde şöyle bi durum var ben ıkıncı gebelıgımde reglım gecmesıne ragmen
test yaptıgım halde çıkmamıstı testte negatıftı sonra gene testyaptım ve çift çizgiyi o zaman görmustum
bazen gebelık varsa bıle bhcg yavas yukseldıgınden çift çizgi hemen goruemeyebılıyor
istersenız testı tekrarlayın gene negatıfse doktora gidin gecen ay benzer bır gecıkmeyı ben yasadım
belirtiler fln tmm test yaptım silik çizgi doktora gittim dıs gebelık dedi mesela
belimde ve kasıgımda agrıalr hıssedıyordum doktor rahmın yeterli kalınlıga erişmemiş
bebek yumurtalığa yerleşmiş sonrada düşmeye başlamış bile dedi ama ben doktora gitmesem sadece reglım gecıkmıs
sanıcaktım.....düzensizliği kaç aydan beri yasıyorsun sancın ne derecede bulantı kokuya hassasıyet
hepsi önemli bi doktora görünmeni tavsye ederim..

anlıyorum geçmiş olsun üzüldüm..evet ilk testte negatifti ama erkendi aslında idrar tesiti normalde adetin 6/7 günü geçtikten sonra eniyi sonucu veriyor bildiğim ama gel de biz kadınlara anlat bu beklemeyi:)
inşallah ters bir durum yoktur hani istiyoruz ama olsa da olmasa da takdir böyleymiş diyorum.fakat gelmeyen adet beni ümitlendiriyor .ikinci testi ne zaman yaptın peki sen adetin kaç gün geçtikten sonra??

anlıyorum geçmiş olsun üzüldüm..evet ilk testte negatifti ama erkendi aslında idrar tesiti normalde adetin 6/7 günü geçtikten sonra eniyi sonucu veriyor bildiğim ama gel de biz kadınlara anlat bu beklemeyi:)
inşallah ters bir durum yoktur hani istiyoruz ama olsa da olmasa da takdir böyleymiş diyorum.fakat gelmeyen adet beni ümitlendiriyor .ikinci testi ne zaman yaptın peki sen adetin kaç gün geçtikten sonra??

teşekkürler hayırlısı olsun inşallah hepimizin hakkında

reglım 2 gün gectıkten sonra yaptıgım test negatifti

3-4 gün sonra geen yaptım pozitifti yanlış hatırlamıyorsam

hakkında hayırlısı olsun ıns hemencık gelır :) ama bi doktor kontrolunde olsan ıı olur hem bebek istiyosun
hem adetin düzensiz hersy olabılır Allah korusun regl gecıkmesı sadece bebege yorulucak bısey dğeil malum

selamm teyzoşlarrr:KK16:
nasılsınızzzzz arada uğrayıp okumaya çalışıyorum sizleri ama yazamıyorum..:26:

hatta gecen yeliz çağırdı hadi dedim biraz yazışıyım ama bu defada şans elektirik gitti:KK53:

teşekkürler hayırlısı olsun inşallah hepimizin hakkında

reglım 2 gün gectıkten sonra yaptıgım test negatifti

3-4 gün sonra geen yaptım pozitifti yanlış hatırlamıyorsam

hakkında hayırlısı olsun ıns hemencık gelır :) ama bi doktor kontrolunde olsan ıı olur hem bebek istiyosun
hem adetin düzensiz hersy olabılır Allah korusun regl gecıkmesı sadece bebege yorulucak bısey dğeil malum

yok canım adetim genelde düzenlidir işte ağır ilaç gibi bir durumda kesilmişti 2 sene evvel..2 adet arası
26 günde bir.bugün dayanamıcam eczaneden test alıcam ama yarın yaparım sabah ilk idrarla.bebeğe gelince; hep 2. si hayırlı zamanda olsun diyoruz.bilmem belki hayırlı zaman gelmiştir...teşekkürler bilgilendirdiğin için sen öyle dedikten sonra netten hemen randevu aldım pazartesi için.eğer bu testten sonra da negatif çıkarsa ve hala da adet gelmemişse doktora görünmek gerek dediğin gibi inşallah olumsuz bişi yoktur.

selamm teyzoşlarrr:KK16:
Nasılsınızzzzz arada uğrayıp okumaya çalışıyorum sizleri ama yazamıyorum..:26:

Hatta gecen yeliz çağırdı hadi dedim biraz yazışıyım ama bu defada şans elektirik gitti:KK53:

çok bişi kaçırmadın şekerim kimse gelmedi zaten :)) baban nasıl olduu egeyle sen nasılsınnnnn

Kızlarrr ben blogumun adını degiştiricem bu benim dünyam olanı ne yapsamki acep fikir verirmisinizz kk da tırnaklar bölümündeki topigimimn adı ojesiz çıkmam abi fikir olsun didim

çok bişi kaçırmadın şekerim kimse gelmedi zaten :)) baban nasıl olduu egeyle sen nasılsınnnnn

hıı iyi sevindimm.:KK1:
babam daha iyi canım artık kendisi yürümeye çalışıyor ama yinede zor tabi sağ elini kullanmakta zorlanıyor onu dışında halsizlik ve uyuşşma var sağ tarafta tabi gün gün daha iyi olucak inşallahh..

egeyle bizde iyiyiz cok şükür büyüdükce sıcaklarda cok zorlanıyorum yatakmakta falan..ee birde yeri daraldıkça acıtıyor artık beni tekmeleri ama olsun acıtsınn o acttıkca mutlu oluyorum (psikopatmıyım ne):KK60::KK60:...

Selizzz eski pantolonlarina tisortlerine bi sure daha ozliceksin canimmmm, ben dogumdan sonra bir sure hala hamilelik pantolonlari giyiyordum :KK66:) 40dan 44beden oldum

bu arada gunaydin kizlar nasilsiniz? bahar hanim bu sabah 4'te uyandi aglayarakk, hiç oyle sey yapmazdiii biraz yorgunummm.....
ayşe nasılsın? ne haber?

kızlar kuzey güney dizisini izlediniz mi?kıvanç tatlıtuğun yeni dizisi

o dizinin fragmanlrını fln görünce soğuk gelmişti izlmeme diodum ama ilk bölümünü izledim gayet güzçeldi beğendim sanırım takip ederim bir de starda yalancı bahar var oda çok hoşuma gitti onuda izlicem haftaın boş günlşerini dolduruorm yavaştan yavaştan :KK70:

pzt: yalancı bahar
salı : öyle bir geçer zaman ki
çarş. : kuzey güney
perş : fatmagülün suçu ne
cuma,cts,pazar : lig başladığı için maç olucak o günler eşimin oluyo yoksa o günlere dizi var ama nesse bakcaz bakalım :KK70:

Kızlarrr ben blogumun adını degiştiricem bu benim dünyam olanı ne yapsamki acep fikir verirmisinizz kk da tırnaklar bölümündeki topigimimn adı ojesiz çıkmam abi fikir olsun didim

nie değiştiriosn kız tanındığın gibi kalsın bencee ama sen bilirsin tabisiiii

X