Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .
slm kızlarr nasılsınız bakalımmm.ben bugün ölü gibiydim hem tatil başlangıcı hemde başım inanılmaz derecede agrıdı bütün gün :KK43:((((

şimdi az daha iyiyim allaha şükürrrrr.balkonda kuzuşumla keyif yapıyoruz daha dogrusu o keyif yapıyor bende yapma zeytin etme zeytin diyip duruyorum :)) az önce ayagım serinlesin az diye terligimi çıkardım hemen aldı terligi kaçtı hanım tekrar alıncada sinirlendi bana ayagımı dişledi aman etme diye verdim terligimi çok zilli bu kuçu yaaaa :)))

sizlerde ne var ne yokkk

idilcim selizin dedigi gibi kınamıyorum ama hep dedigim gibi böyle kazalara mahal vermemek için dikkatli olmak lazım dmi ama :KK66: insanların nedediginden çokk senin ne zorluklar yaşayacagın önemliii olursa bi şekilde büyür tabiki hayırlısı inşallahhh.bu arada bahar kocaman olmuş yauu maşallaajhhh

seastar ben tamamen kaçırmışımmm bebeişinin geleceginiii allahım analı babalı büyütsünnn inşallahhh anlamam ama boyu ve kilosu iyi sanırım ikinizde iyisiniz ya önemli olanda bu zaten.

ayşe ve meloş maşallah tatil size yaramış bol bol gezmişsinizzz ne güselll fotolarınızıda gördümmm çok güzeller ben bütün tatil boyunca uyudum :))

merviş sende tatldeeymişsin testlerinin temşz çıktıgını biliodum zaten bide eşin görünsün bakalım dedigin gibi böle bi rahatsızlık çıkmayıpta hamile kalamayınca daha kötü oluyo insan bişi çıksa ona göre yol izlersiniz ama böle hep beklemece hayırlısı inşallahh

seliz sende maşallah dogurcan yakında odasıda yapılıyomuş kuzunun hadi hayırlısı saglıkla gelsin inşallahh

mervecim ve bellecim sizinde kuzularınızı ve sizi faceden takip ediyorum sürekli bayılıorumm bebeişleree :))

daha sayamadıgım diger kuzularr sizleride öpüorum kocaman.
buralara pek sık gelmesemde takipteyim :KK66: kötü bi dönem geçiriyorum sadece inşallah geçicek

selammmm iyi gecelerrr...
bende geldim ama birazdan cıkıcam...

bu aradaaa idil hamişmiiii:KK53:

hoşgeldin hatcemmmmm :))

hoşbuldum balım nasılsın görüşmeyeli...

ben bu aralar pek fazla uğrayamıyorum..babam kısmi felç gecirdi evde gelen giden derken internette olamıyorum..anca doğumu yapınca tamamen evime oturunca rahat rahat internete giricem geliba..

ben bu aralar pek fazla uğrayamıyorum..babam kısmi felç gecirdi evde gelen giden derken internette olamıyorum..anca doğumu yapınca tamamen evime oturunca rahat rahat internete giricem geliba..

iyiyim kuzummmmm şükürrrrrrrrrr sen nasılsınnnn egecik nasıllll

aaaaaaaaaaaaaa çok çok geçmiş olsun tatlımmm yaaaaaaaaaa önemli bişimiymişkiiii:S:S:S

otele ne gerek var koca ev var kime yetmioo giderikk tabiisiiii :KK70:

ne bılem kızım m gelen giden olur :KK70: bize yer olck diil ya :KK70: inşallah ebarebr gideblrzz ne güzel olr yaa :KK70:

selam kızlar nasılsınız?....biz iyiyiz, bahar uyuyooo hava çok sıcak burada.

bahar da bir süre sarılık oldu ama anne sütünden oluyormuş ''anne sütü ikteri'' bebişleriniz güneş alsın pencere kenarına koyun beşiklerini ve sarı çarşaf örtün beşiğin üstüne, yani bi süre sonra geçiyoo.....

bu arada kızlar ben sanırsam hamileyim....yine mi diyceksiniz..evet yine bir kaza oldu zaten doğum kontrol hapı kullanmıyorum prezervatifle korunuyoruz ama o gün kullanmadık nedense...kaza sayılmaz aslında tamamen salaklık....her neyseee kasıklarım çok ağrıyor ve acayip bir yorgunluk var üzerimde...en son ne zaman adet olduğumu bile hatırlamıyorum....doğumdan sonra bir düzene girmedi...böyle işte..ne yapıcamı bilmiyorum...haftaya kadar adet olmazsam test yapmayı düşünüyorum :KK3:
fatoş da aynı durumu yaşamıştı ondan sonra bir haber vermedi bize, hamile mi değilmi? neler oldu sonra anlatsın bize yaaaaaa :KK43:

bence hamıle değilsin idilll :) çünkü doğumdan sonra ara ara böle düzensizlikler olabılır
çift çzigiyi görmeden hamıleyım deme derimmm :) ayrıca bi ajanda edinip not tutsan adet gunlerını notlara eklesen
ilkk iki gün agrısız leke leke geldi 3. gün kanama basladı fln die tabı böle şeler oluosa bunalr sık sık oluosa vs
doktoruna aynen sölesen aralarda düzensizlikler normal ama devamlı bi düzenszlik yasıosan doktoruna sormalısın
illa hamıle kalmak için ugrasırken mı düzen sağlamaya calısıcaz vajinal-genital sağlık çok önemli

ayrıca doğum kontrol hapıda kilo-kıl vs yapmaz yanı hıc bi hap kilo aldırmaz yalnız hormon ilaçları hormon değişiklikleri yaptıgından
dolayı kilo almaya (kıllanmaya) daha elverişli olur vücut bundan kilo alınabılır ama hormon takıbı yaptıurılrısa böle bi sorunda olmaz
bence doğum kontrol hapını bi düün sen kondom bize zor geldiği gibi sizede zor gelıo sanırsam :KK70:

idil o sarı bişey örtme olayı tamamen hurafe ayrıca pek çok yerde beyaz örtü örtülür saruılıgı alsın die :)

merhaba kızlar
daha yeni vaktim oldu girmek buraya
pazar sabah 7.30 kalktık(gerçi gece uyuyabildim mi onu düşünmek lazım) aç gittim zaten hastaneye gittik yatış işlemleri gerçekleşti kızımın odasını süslemek için arkadaş geldi sonra tahlillerimi aldılar saat 11 gibi ameliyathaneye gittik yengemde benimleydi hemşire o da girdi ameliyata önce sonda taktılar daha sonra serum verdiler hızlı bi şekilde bitti serum sonra 2. serum geldi vee yavaş yavaş ameliyathaneye yürüdük koltuğa oturdum gayet sakindim kambur bi şekilde durdum çok hafiif bi ağrı hisettim sonra yatırdılar beni ayaklarım ağırlaşıyordu bir yandan sohbet ettik doktorum anestesi uzmanı yengem fln konuştuk sonra göğsümün altında bi baskı hisettim o anda gözlerim fln karardı anestesi uzmanı 2 dk dayan bayıltım seni kızın geliyo dedi iiyim dedim ve kızımın ağlama sesleri geldi sonra doktor işleme başladı dikiş fln ama benim gözüm kızımdaydı iyimi diye merak ediyordum yengem yanımdaydı bi yandan resim çekiyor bi yandan özlem çok güzel bi bebek çok diyordu çok heycanlıydım kızımı öptüm sonra giyinmesi için kızım yengem ve ebesi ameliyathaneden çıktılar o sırada biraz midem bulandı kendimi yorgun hisediyordum ve göğsüm altı ağrıyordu odamıza geldiğimden kızım zaten ordaydı.
baş ağrım oldu onun için nescafe ve su gerçekten iyi bir çözüm ...
hasetede biraz uzun kaldık kızım emmeyi beceremiyor halen dahada uğraşıyoruz emmiyor sağıyoruz bizde anne sütünü o şekilde veriyoruz
ilk gün emmediği için biraz kilo kaybı oldu doktor yatırlım dedi tabi mama verdik anne sütü yetmedi tek başına o zamanda biberona alıştı ikinci gün değeri aslında çok yüksek değildi ama nasılsa hastanedeniz dedi doktor sarılık içinde tedavi gördü çok şükür şimdi evdedyiz.
kızımda iyi bende iyiyim allah her isteyene versin tarif edilemez bir mutluluk bi duygu konuşamıyorum düşüncelerimi kelimelere dökemiyorum şimdilik çıkmam lazım görüşrüz

kızımım ismi İDİL 28.08.2011
52 cm ve 3.340 kilosu

merhaba canım Allah bağışlasın hep güzel günelrini göstersin vatana millete hayırlı eylesin inşallahhh :)
idile katılıyorum silikon göğüs uçluklarından kullanıp emzırmeyı dene elifde tutamamsıtı melktem öel yapmsıtı hala emi
böcükk :) senınkıde emer ınss hemen mamaya baslatma anne sütü çok öenmli

kızlar bayram tatilide bitti toplaşamadık halaa:KK47::KK47::KK47:

nirdesiiiiniiiizzzzzzzzzzzzzz:KK37:

yakında doğurucam göbüşüm aşağı doğru indi benim...ekime kalmıcaz sanırsam:KK53:

kızımın odası yapılıyor yani inşallah.çok bile geç kaldık...bebek şekerleri,kapı süsü,sepeti,hasır sepeti hazır...anneannesi kızımın 3 ay yatacağı sepeti birgüzel süsledi..
teyzesi şeker sepetini yaptı..anneside şekerlerini ve kapı süsünü yaptırdı..çok güzel oldular..ismi henüz belli olmadığı için şekerler beklemekte:44:

dün babasıylaa kızıma çıngıraklar,dişlikler,oyuncaklar aldık...dalinin bebek deterjanını aldık..bu hafta kıyafetleri yıkanacak ütülenecek..dolapları gelincede takılacak..

bu hafta temizliğe başlıyoruz duvarları silmekten...gözüme çok büyüyor bütün işlerimiz bitseydi bi...

geri kalan eksiklikleri de bu hafta tamamlıcaz inş..daha hastane çantam bile hazır değil hazırlamam lazım bu hafta..

bizden bukadar teyzeleriii:KK49: sizlerden ne var ne yok....?

ooo senın zamanında yaklaşmış seliz :) hayırlıısyla doğuurrun ıns... karnının aşağa ınıp ıonmedıgını anlamak için bacak bacak
üstüne atmayı dene atabılıosan daha akrbnın ınmemıs daha var yok atamıosan karnın ınmıs demektir :KK70:
kocakarı yontemı :)
tatlı teklaş bunlar kendını çok yormadan yap hepsini kolay gelsin :) tadını çıkar

slm kızlarr nasılsınız bakalımmm.ben bugün ölü gibiydim hem tatil başlangıcı hemde başım inanılmaz derecede agrıdı bütün gün :KK43:((((

şimdi az daha iyiyim allaha şükürrrrr.balkonda kuzuşumla keyif yapıyoruz daha dogrusu o keyif yapıyor bende yapma zeytin etme zeytin diyip duruyorum :)) az önce ayagım serinlesin az diye terligimi çıkardım hemen aldı terligi kaçtı hanım tekrar alıncada sinirlendi bana ayagımı dişledi aman etme diye verdim terligimi çok zilli bu kuçu yaaaa :)))

ayşe ve meloş maşallah tatil size yaramış bol bol gezmişsinizzz ne güselll fotolarınızıda gördümmm çok güzeller ben bütün tatil boyunca uyudum :))

daha sayamadıgım diger kuzularr sizleride öpüorum kocaman.
buralara pek sık gelmesemde takipteyim :KK66: kötü bi dönem geçiriyorum sadece inşallah geçicek

vallahi yeliz güzel gezdık ya ama iş başlaması çok kötü ayaklarım geri geriş gidio hepp :KK43: :KK43::KK43:
şu zeytinde olmasa iice sessi olucaksıns en iiki zeytın var senın keyfını yerıne getırıo :KK70:
mucxxx

canım çok geçmiş olsun :KK43: :KK43: :KK43: en kısa zamanda iyileşir inşallahh Allah yardımcınız olsun

kızlar yaaa..nirdesinizzz...
accık dedikodu yapsak yaa..kocişimi çekiştirsek meselaa...
hani ben uzaktayken siz bana özenirdinizz özlemek güzel olur derdinizde bne kızardım yaa..nekadar haklıymışsınızzz....:KK5:
bi araya geldik geleli şöyle gönlüme göre bi günüm olmadıı...:KK14:
eşimde anlayamadığım bi sinir varr...mutsuz gibi...hamileliğin son günlerinde konuştumm..
kavga etmiştikk....
senin bilmediğim bi derdinmi var dedimm..ne gibi falan dedii..ben anlattım içimdekilerii...
ağladımm...
annemlere gidiyodum zaten ogünn...
gitme diye yalvardı..özür diledii..o gün gece beni aradıı..söylediklerimden çok etkilenmiş.içmiş,,iyi değilimm dedii..
yüreğimi ağzıma getirdii...
herneysee hatasını anladı..barıştık derkenn...
doğumdan sonra çoooooookk zorr kötü bi psikolojiye girdimm..şimdi iyiym ama aramıza duvar örüyoruzz gibi geliyorr...
bazı konularda beklediklerimin karşlığını alamıyorumm..
biz kadınlar çok ince düşünüyoruzz kesinliklee..bizim yarmızı kadar ince olamıyorlarr ama...
ayrı yaşadığımız dönemlerdeki insanla şimdiki arasında çoook fark varr.bunu kaldıramıyorumm....
offfff..bilmiyorumm...ben böyle kütüklüklere gelemiyorummm...
çoook sinirleniyorum ve içiime atıyorummm...

kızlarr bişeyler söyleyinde moral bulayımm...haklı depğilmiyim ama....:KK25:

kadir geceniz mübarek olsunn...
canım benim yaaa.bak şimdi ..siz evlendik evleneli ayrıyız demedin mi..öle..siz daha bir arada yaşamaya alışmamışken bir beyfendi geldi aranıza oturdu...yani yürümeden koşmaya başladınız o nedenle normalden bıraz daha agır atlatabılırsınız bu donemı eşinin üstüne fazla gıtme cunku her kavga aranızda ucurum acabılır..aslında bebek bıraz buyusun su an sıkıntılı donemı rahatlarsınız..esınde alışır...bence problem bu..adaptasyon bozuklugu..yaaa ınanırmısın bız ılk evlendıgımız yıl acayıp kavga ederdık ben elımde askılarla koşardım vurmak için düşün çıldırtırdı beni..ama bir arada yasamayı da öğrenıyor ınsan bebekle bıraz zor da olsa siz de alışırsınız...sıkma o guzel canını bebegım fazla incelikte bekleme sal gitsinnnn
selammm kıslarrrr sanırımm bu konudaaaa bendee sizdenimmmm bendee hamilelik yada lohusalık yok amaa bu aralar eşimle limonu gibiyiz bana karşı sanki eskisi gibi değil bişeye kırılsamm gelir mutlaka gönlümü alırdı artık uumursamıyoo buda benim sinirimi bozuyoo ama bu konuda yakında evde güzel bi patlama olacak benden yanaaa şuan sabırlarım hat safhadaaa:)) tamam onada kızamıyorum yorgun geliyo dinelnmek istiyo ama birazda ilgi göster demi bana sanki çok ilgisiz gibi geliyoo ona sorsan yok öyle birşey... dediniz yaa erkeklerinn geninde var diyeee kütüklükkk kesinlikle katılıyorummm bunlarıı söylesennn çok ayrıntıcı oluruzzz onlara kalsa önemli bişe değilmiş gibi davranırlarr yaaa erkekler bizim gibi düşünmüyooo hiç bizamannn:KK47::KK47:
canım benim sen de miii. aslında evlilikler yıllandıkça erkekler hödükleşiyor ben bunu anladım eskiyoz bacım eskiyozzzz:84:
Bu arada 2 gün önce kontrolümüz vardı, oğluşumuzu 4 boyutluda gördük, yüzü gözü, ağzı burnu, herbişeyi babasına benziyodu :KK53: tontiş oğlum benim kocaman olmuş teyzeleri, boyu 30cm , kilosu 640 gr. :nazar:
bi ara elini ağzına götürdü, bir iki kere de hıçkırdı öyle tatlıydı ki yavrukuşum :KK49: bidahaki kontrolümüz bayramdan sonra, gebelik şekeri bakılacak, bizden haberler bu kadar şekerciklerim, öptük hepinizi mucu mucuuuuuuuuuuu :KK16: okulların açılmasını dört gözle bekliyorum valla hem benim için hareket olacak, artık evde sıkılmaya başlamıştım, hem de artık sizinle daha fazla zaman geçirebilicem, yine eski günlerdeki gibi her gün hep beraber burda buluşucaz,doğum için gün sayıcaz birlikte wuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :KK52:
:nazar::nazar::nazar::nazar:maşallah oğluşuna
amin canım

öncelikle hepinizin bayramı kutlu olsun teyzoşlAR
aren bebk dünyaya gelmiş allhım analı babalı büyütsün inşallah

geçmişi pek okuyamadım asya huysuzlanıyor,evet asyam dünya tatlısı kızım iki haftadır benle, sizlere doğru düzgün doğum hikayemi anlatamadım en iyisi ne siz sorun ne ben söyleyeyim şu kadarını söyleyeyim normal doğuma uğraştık bir gece açılmam olmadı sonrasında sezeryan oldum asyam sağlıklı ya gersi boş:nazar::nazar::nazar:
bu arada insanın anne olmadan anne kıymetini anlaması mümkün değilmiş anne olmak çok güzel bi duyguymuş Allahım herkes tatdırsın
hepinizi öpüyorum :KK54:
canım ömürlü olsun bebeişin çok sevindim...
babası gibi duruyor şimdilik..ama emin ol erkekler sonradan anaya benziyorrr:KK76::KK76::KK76:
selam kızlar nasılsınız?....biz iyiyiz, bahar uyuyooo hava çok sıcak burada.

bahar da bir süre sarılık oldu ama anne sütünden oluyormuş ''anne sütü ikteri'' bebişleriniz güneş alsın pencere kenarına koyun beşiklerini ve sarı çarşaf örtün beşiğin üstüne, yani bi süre sonra geçiyoo.....

Meltem bol bol gezmişsiniz eşinle...darendeye hiç gitmedim o dediğin şelaleyi de görmedim :) ama giderim bi gün mutlaka türkiyeye gidersem....

Hemşom, asyam nasıl? seni üzüyo mu annesi gaz sancıları devam ediyo mu? karnına bol bol masaj yap....rezene çayı iç sen de rahatlarsın oda rahatlar canımın içi. bahar da bi süre gaz sancısı çekti....yüz üstü yatırrr masaj yap sırtınaa....gaz yapacak şeyler yeme

Paradies tatildesinnn keyfini çıkar canım...............

bu arada kızlar ben sanırsam hamileyim....yine mi diyceksiniz..evet yine bir kaza oldu zaten doğum kontrol hapı kullanmıyorum prezervatifle korunuyoruz ama o gün kullanmadık nedense...kaza sayılmaz aslında tamamen salaklık....her neyseee kasıklarım çok ağrıyor ve acayip bir yorgunluk var üzerimde...en son ne zaman adet olduğumu bile hatırlamıyorum....doğumdan sonra bir düzene girmedi...böyle işte..ne yapıcamı bilmiyorum...haftaya kadar adet olmazsam test yapmayı düşünüyorum :KK3:
fatoş da aynı durumu yaşamıştı ondan sonra bir haber vermedi bize, hamile mi değilmi? neler oldu sonra anlatsın bize yaaaaaa :KK43:

:KK1::KK1::KK1:yine miiiii...gülsem mi ağlasammı ama siinki de bile bile lades..vallahi benimki 2. ciyi istemedıgınden kondomu eksık etmıyor ...ama allahtan sıkmıyor bıı kondom alıştım..bence tedbırı bırakmayın elden en azından sonunda takın bee

merhaba kılar ben artık tokattayım..evimi de temızlettım işlerim bitti artık takıpcınızım....özledim sileri ayoll yeni bebişler gelmiş maşallah topiğimize allah hepsine saglıklı uun bır omur versın....bu arada buyuk gun çarsamba..ege beyın dogumgunu..1 yasında olacak coook az kaldı çook heycanlıyım..burda aılem olmayacak ama egenın apartmandakı akranları gelecek...kendı çapımızda kutlayacagız..fotolarımızı yuklerım faceye...bugun davetıyelerımızı verdık ...pastasını siparıs ettım seker hamurundan 1 seklınde olacak ama ınsallah guzel olur pek guvenemıyorum burdakılere ama bakalım artık..susler aldım oğlusuma ..o gun evımızı susleyecegız..öle işte ..egeye degıl bana dogumgunu aslında...:KK1::KK1:

merhaba kılar ben artık tokattayım..evimi de temızlettım işlerim bitti artık takıpcınızım....özledim sileri ayoll yeni bebişler gelmiş maşallah topiğimize allah hepsine saglıklı uun bır omur versın....bu arada buyuk gun çarsamba..ege beyın dogumgunu..1 yasında olacak coook az kaldı çook heycanlıyım..burda aılem olmayacak ama egenın apartmandakı akranları gelecek...kendı çapımızda kutlayacagız..fotolarımızı yuklerım faceye...bugun davetıyelerımızı verdık ...pastasını siparıs ettım seker hamurundan 1 seklınde olacak ama ınsallah guzel olur pek guvenemıyorum burdakılere ama bakalım artık..susler aldım oğlusuma ..o gun evımızı susleyecegız..öle işte ..egeye degıl bana dogumgunu aslında...:KK1::KK1:

merhaba tinker hoşgeldinn :) maşallah büyüdü de doğum günü çocugu oldu hee :)

Allah nice yaalrını göstersin ınsallahh :)

selammm canmhoşgeldinnnn en güzel tatili sen geçirdin heee 3 ay boyuncaaa.. maşallah egemizede yaşına giriyooo allah uzun ömürler versin...

selammmmm toğimizin güzelhatunları nasılsınız bakemmmm

hatçemm çok geçmişolsun canımmm Allah kötüsünden korusunnn

merhaba kızlar
daha yeni vaktim oldu girmek buraya
pazar sabah 7.30 kalktık(gerçi gece uyuyabildim mi onu düşünmek lazım) aç gittim zaten hastaneye gittik yatış işlemleri gerçekleşti kızımın odasını süslemek için arkadaş geldi sonra tahlillerimi aldılar saat 11 gibi ameliyathaneye gittik yengemde benimleydi hemşire o da girdi ameliyata önce sonda taktılar daha sonra serum verdiler hızlı bi şekilde bitti serum sonra 2. serum geldi vee yavaş yavaş ameliyathaneye yürüdük koltuğa oturdum gayet sakindim kambur bi şekilde durdum çok hafiif bi ağrı hisettim sonra yatırdılar beni ayaklarım ağırlaşıyordu bir yandan sohbet ettik doktorum anestesi uzmanı yengem fln konuştuk sonra göğsümün altında bi baskı hisettim o anda gözlerim fln karardı anestesi uzmanı 2 dk dayan bayıltım seni kızın geliyo dedi iiyim dedim ve kızımın ağlama sesleri geldi sonra doktor işleme başladı dikiş fln ama benim gözüm kızımdaydı iyimi diye merak ediyordum yengem yanımdaydı bi yandan resim çekiyor bi yandan özlem çok güzel bi bebek çok diyordu çok heycanlıydım kızımı öptüm sonra giyinmesi için kızım yengem ve ebesi ameliyathaneden çıktılar o sırada biraz midem bulandı kendimi yorgun hisediyordum ve göğsüm altı ağrıyordu odamıza geldiğimden kızım zaten ordaydı.
baş ağrım oldu onun için nescafe ve su gerçekten iyi bir çözüm ...
hasetede biraz uzun kaldık kızım emmeyi beceremiyor halen dahada uğraşıyoruz emmiyor sağıyoruz bizde anne sütünü o şekilde veriyoruz
ilk gün emmediği için biraz kilo kaybı oldu doktor yatırlım dedi tabi mama verdik anne sütü yetmedi tek başına o zamanda biberona alıştı ikinci gün değeri aslında çok yüksek değildi ama nasılsa hastanedeniz dedi doktor sarılık içinde tedavi gördü çok şükür şimdi evdedyiz.
kızımda iyi bende iyiyim allah her isteyene versin tarif edilemez bir mutluluk bi duygu konuşamıyorum düşüncelerimi kelimelere dökemiyorum şimdilik çıkmam lazım görüşrüz

kızımım ismi İDİL 28.08.2011
52 cm ve 3.340 kilosu

canımmm Rabbim hayırlı sağlıklı ömür versin inşallahhh....analı babalı büyütsünn..tebrik ederim senii...

kızlar bana yorum yazan yok mu??? hamileyimmmmmmmmm huhuuuuuu :KK1::KK1:

kızzzzzzzz delirmeeeee..zamanı değillllllllll...:KK53:

kızlar bayram tatilide bitti toplaşamadık halaa:KK47::KK47::KK47:

nirdesiiiiniiiizzzzzzzzzzzzzz:KK37:

yakında doğurucam göbüşüm aşağı doğru indi benim...ekime kalmıcaz sanırsam:KK53:

kızımın odası yapılıyor yani inşallah.çok bile geç kaldık...bebek şekerleri,kapı süsü,sepeti,hasır sepeti hazır...anneannesi kızımın 3 ay yatacağı sepeti birgüzel süsledi..
teyzesi şeker sepetini yaptı..anneside şekerlerini ve kapı süsünü yaptırdı..çok güzel oldular..ismi henüz belli olmadığı için şekerler beklemekte:44:

dün babasıylaa kızıma çıngıraklar,dişlikler,oyuncaklar aldık...dalinin bebek deterjanını aldık..bu hafta kıyafetleri yıkanacak ütülenecek..dolapları gelincede takılacak..

bu hafta temizliğe başlıyoruz duvarları silmekten...gözüme çok büyüyor bütün işlerimiz bitseydi bi...

geri kalan eksiklikleri de bu hafta tamamlıcaz inş..daha hastane çantam bile hazır değil hazırlamam lazım bu hafta..

bizden bukadar teyzeleriii:KK49: sizlerden ne var ne yok....?

oh oh..seninde vaktin gelmişş..ah selizz gör bakk..bi doğsun kimsecikler umrunda olmıycakk...sadece O:))))
hazırlıklarını tamamla bi an öncee.benim gibi dımdızlak kalmaa sonraa...çantam bile tam hazır değildii..nedense gününde geleceğine inanmıştım yanılttı benii...
aahh ahh..kızlarr ikinci çocukk istermiyimm zaman geçince ne düşünürüm Rabbim ne nasip eder bilmiyorum ama ben hamileliği şimdiden özledimm..müthiş bi duyguuu...:97:

canım benim yaaa.bak şimdi ..siz evlendik evleneli ayrıyız demedin mi..öle..siz daha bir arada yaşamaya alışmamışken bir beyfendi geldi aranıza oturdu...yani yürümeden koşmaya başladınız o nedenle normalden bıraz daha agır atlatabılırsınız bu donemı eşinin üstüne fazla gıtme cunku her kavga aranızda ucurum acabılır..aslında bebek bıraz buyusun su an sıkıntılı donemı rahatlarsınız..esınde alışır...bence problem bu..adaptasyon bozuklugu..yaaa ınanırmısın bız ılk evlendıgımız yıl acayıp kavga ederdık ben elımde askılarla koşardım vurmak için düşün çıldırtırdı beni..ama bir arada yasamayı da öğrenıyor ınsan bebekle bıraz zor da olsa siz de alışırsınız...sıkma o guzel canını bebegım fazla incelikte bekleme sal gitsinnnn

canımm o geçiş dönemi gerçekten kötüydü ama şimdi düzeldii...taşınma telaşı,, bebek,, ailesinin taşınması derken arada kaldıı..bende fazla duygusal davrandım diye düşünüyorumm...hee hiçmi haklı değildimm kesinlikle haklıydım :63: ama herzamanda ince davranmasını beklemek büyük hata..bunu öğrendimm..bide gçeen günn halam evliliğinden örnekler verdii..neler yaşadığını..utandım kendimdenn...neler çekmiş nelerr..ayy dünledikçe kendime salak dedimm..pireyi deve yapıyorumm...
bidee saçma gleebilir ama evlilikte cinsellikk çok önemli bi yerdeymiş...bizim o konudada ayrı olmamızz araya mesafe koydu...nezamanki doğumdan sonra kendime gelmeye başladımm ve eşim bu konuyu açtı bizz eski halimize döndükk...düz duvara tırmanmak asaaaabi yapmış herüfümüü... :KK1:

vay beee..hamile kalamıyorum derken hamile kaldınn..9 ay geçtii..ege bey geldi ve şimdide 1 yaşını kutluyoruzz..daha nice nice yaşalra inşallahhhh..darısı başımızaaaa...

ne bılem kızım m gelen giden olur :KK70: bize yer olck diil ya :KK70: inşallah ebarebr gideblrzz ne güzel olr yaa :KK70:

bence hamıle değilsin idilll :) çünkü doğumdan sonra ara ara böle düzensizlikler olabılır
çift çzigiyi görmeden hamıleyım deme derimmm :) ayrıca bi ajanda edinip not tutsan adet gunlerını notlara eklesen
ilkk iki gün agrısız leke leke geldi 3. gün kanama basladı fln die tabı böle şeler oluosa bunalr sık sık oluosa vs
doktoruna aynen sölesen aralarda düzensizlikler normal ama devamlı bi düzenszlik yasıosan doktoruna sormalısın
illa hamıle kalmak için ugrasırken mı düzen sağlamaya calısıcaz vajinal-genital sağlık çok önemli

ayrıca doğum kontrol hapıda kilo-kıl vs yapmaz yanı hıc bi hap kilo aldırmaz yalnız hormon ilaçları hormon değişiklikleri yaptıgından
dolayı kilo almaya (kıllanmaya) daha elverişli olur vücut bundan kilo alınabılır ama hormon takıbı yaptıurılrısa böle bi sorunda olmaz
bence doğum kontrol hapını bi düün sen kondom bize zor geldiği gibi sizede zor gelıo sanırsam :KK70:

idil o sarı bişey örtme olayı tamamen hurafe ayrıca pek çok yerde beyaz örtü örtülür saruılıgı alsın die :)

merhaba canım Allah bağışlasın hep güzel günelrini göstersin vatana millete hayırlı eylesin inşallahhh :)
idile katılıyorum silikon göğüs uçluklarından kullanıp emzırmeyı dene elifde tutamamsıtı melktem öel yapmsıtı hala emi
böcükk :) senınkıde emer ınss hemen mamaya baslatma anne sütü çok öenmli

ooo senın zamanında yaklaşmış seliz :) hayırlıısyla doğuurrun ıns... karnının aşağa ınıp ıonmedıgını anlamak için bacak bacak
üstüne atmayı dene atabılıosan daha akrbnın ınmemıs daha var yok atamıosan karnın ınmıs demektir :KK70:
tatlı teklaş bunlar kendını çok yormadan yap hepsini kolay gelsin :) tadını çıkar

vallahi yeliz güzel gezdık ya ama iş başlaması çok kötü ayaklarım geri geriş gidio hepp :KK43: :KK43::KK43:
şu zeytinde olmasa iice sessi olucaksıns en iiki zeytın var senın keyfını yerıne getırıo :KK70:
mucxxx

canım çok geçmiş olsun :KK43: :KK43: :KK43: en kısa zamanda iyileşir inşallahh Allah yardımcınız olsun

hoşgeldin ayşee o duygu bendede var ayaklarım geri geri gitmeyi bırak kımıldamıyo ev dılşında :)evet iyiki kuzum var şu anda uyuyo hanımmm terligiminde ucunu kemirmişşş :)) ama feda olsunnn kuçumaaa çok seviom kızımı :))

hoşgelfdinnn ege yaşınamı giriyo yaaaaa ne çabuk geçiyo zamannnnnnnnnnnnnnnnn .şimdiden nce nice yaşlar inşallahhhh egemuyaaaaaaaa

seliz sende maşallah dogurcan yakında odasıda yapılıyomuş kuzunun hadi hayırlısı saglıkla gelsin inşallahh
inşallah tatlım...inşallah şu 2 hafta daha sabreder kızım.biliyorum daha erken ama 35.haftasında doğuran okadar çok kişi varki..oysa benim hazırlıklarım eksik daha tamamlanamadı..sen napıyosun canımm işe geri döndün tabi..Allah yardımcınız olsun..
ayyy bacak bacak üstüne atabiliyorum ama daha zorlanıyorum..görüntü olarakta aşağı indiğini hissedebiliyorum..yataktan falan biraz daha zor kalkıyorum artık..
şu 2 haftayı daha geçirmek istiyorum dediğim gibi ödüm kopuo doğacak diye..hem hazırlıkları tam değil ondanda geçtim anne karnında bebek gelişimini daha hızlı tmamlıyor.geçen hafta arkadaşım doğum yaptı ziyaretine gittim 37 haftalıkken doğurdu bebek çok küçük zayıf..ve emmeyi bilmiyor..gerçi emme ona bağlı değil ama yinede enazından 38.haftasını dolsursun istiyorum..ama ekimede sarksın istemiyorum hayırlısı valla Rabbim bilir..

oh oh..seninde vaktin gelmişş..ah selizz gör bakk..bi doğsun kimsecikler umrunda olmıycakk...sadece O:))))
hazırlıklarını tamamla bi an öncee.benim gibi dımdızlak kalmaa sonraa...çantam bile tam hazır değildii..nedense gününde geleceğine inanmıştım yanılttı benii...
aahh ahh..kızlarr ikinci çocukk istermiyimm zaman geçince ne düşünürüm Rabbim ne nasip eder bilmiyorum ama ben hamileliği şimdiden özledimm..müthiş bi duyguuu...:97:

bencede hazırlıkları bu hafta tamamlanması lazım..beimde içime doğuyor zamanından önce gelecek gibi hissediyorum..beklenen gün 9 ekim.ama eylülde doğacak gibi hissediyorum..
buarada 40ınız çıktı galiba gözünüz aydın..ayy bizde görebilecekmiyiz o günlerii bana hala uzak geliyor..
hamileliğini özledinmi gerçekten hemde bukadar kısa süre içinde bana özlermişim gibi gelmiyor çok sıkıldım...gönlümce yatakta döne döne yatamıyorum:KK37:eşim yüzüstü uzanınca nasıl sinirleniyorum..:KK1:

ben bu insanları anlamıyorum yemin ederim anlamıyorum yaaaaaaaaaaaaaa.birilerinin bişeylerle mutlu olması neden bu kadar koyarki insanaaaaa facede oje resmi paylaşıyorum diye bişey demeyen kişi kalmadı yemin ediyorum bu ne yaaaa neymiş sıkılmışlar neymiş cartmış curtmuş sanane yaaa da diyemiyosun kırmamak adına profil adı üzerinde yaniii sen ne istersen paylaşırsın koyarsın oraya yada istedigini yazarsın kime ne hoşlanmıyosan okumazsın bakmazsın olur biter:KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

herkese merhaba
nasılsınız kızlar

dogum yapan arkadasları tek tek tebrık edıyorum Allah analı babalı büyütsün uzun ömürler versın ınsallah bebeklerınıze nazarlardan korusun rabbım:nazar:

tınker oglun yasına gırıyor masallah:nazar: daha nıce senelere hep bırlıkte tatlım benımde oglumun yasına gırmesıne 1.5 ay kaldı sımdıden planlar yapıyorum bakalım ınsallah dogum günü güzel geçer ege nın sımdıden ıyıkı dogdun ege mutlu yıllar:KK71:

Hepinize teker teker teşekkür ederiz teyzelerii..ben bu saattir ayaktayım ..içim kıpır kıpır..kendi doğumgunumden nefret ederım hep aglarım o gun..ama ege de öle olmadı ya çok heycanlıyım ...akşam boyunca baktım baktım sevdım onu...bırde bıcır bıcırdı çok guldurdu bızı..kuzum benım ..onun için slayt hazırladım bu saate kadar mısafırlere ızletecegım dogumgununde...facebooka da koyuyorum aynısını..bakın bakalım güzel olmuş mu....

Hepinize teker teker teşekkür ederiz teyzelerii..ben bu saattir ayaktayım ..içim kıpır kıpır..kendi doğumgunumden nefret ederım hep aglarım o gun..ama ege de öle olmadı ya çok heycanlıyım ...akşam boyunca baktım baktım sevdım onu...bırde bıcır bıcırdı çok guldurdu bızı..kuzum benım ..onun için slayt hazırladım bu saate kadar mısafırlere ızletecegım dogumgununde...facebooka da koyuyorum aynısını..bakın bakalım güzel olmuş mu....

canım videoyu izledim . süper olmus eline sağlık. allah oğluna uzun ömürler versin. mutluluğunuza nazar değmesin.

iyiki doğdun egeemuuuu:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

X