Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .

kızlar keşke tarihin yanına bebeğin kaç kilo doğduğunu,kaçıncı haftada doğdunu ve nasıl doğum yapıldığını(sezeryan,normal,epidural vs)yazsaydık...[/QUOTE]

Selizzzzzzz ben son haftalarımda hep fön çektim olurda doğururum diyeee resimlerde güzel çıkayım dedimmm sen de öyle yap makyajı salla makyaj kalmaz zaten terden filan :)

bu arada son anda gitmek bence de en mantıklısı benim suyum geldiği için bana da suni sancı verdiler ben de hastanede bir odada çektim sancıları hep ama en mantıklısı seninde dediğin giibi evde ............sıcak sıcak banyonu yappp ohhhhhh missss....en önemlisi oyalanmak......bişeyler yappppp biliyorum çok zorrr olacakkk hatta pişman olacaksın belkiii yaaa keşke sezeryan olsaydım diye ama... bir kaç saatlik bir acı...doğurduktan sonraa hiç birini hatırlamazsınn.....ben o sancıları çekerken hep kayınvalidemi düşündüm 10 çocuk doğurmuş kadınn EVDE....hastanede değil..... :)
allahtan eşim vardı yanımda ve o bana çok destek olduuu hep gaz verdiiii ''anadolu kadınısınnnn yaparsın'' diye :))))
selizim sen de yaparsınnnnnnnnn ben inanıyorummmmmm korkma rahat ol.........rahat rahat nefesini alıp ver banyonu yap sıcak sıcakkkk ,sakın yemek yeme su da içme... allah göstermesin de ıkınırkennn kaza filan olur :)

bu liste konusunda bence deee yazalım kiloları boyları filan :)

Son düzenleme:
ilahi idil kaza falan olur derken
lavman yapılıyormuş ama merak etme sancım başladığı anda bişey yeyip içmem...negüzel senin eşin yanındaymış ne büyük destek benim eşim yanımda olamayacak malesef doğumhanenin kapısının önünde bekliyor olacakkkama eşim paniktir yani yanımda olsaydıı beni sakinleştireceğine paniklermiydi bilmiyorum...
ben heralde epidural normal olucam yaa karar veriyorum gibi yavaş yavaş.yarın nst var doktorumla gidince konuşucam nediyor bakalım
Dogum | Epidural
burdaki hikayelere biir göz attım önce normal doğum yapıp 2.yi epidural yapanlar kesinlikle epidurali tavsiye ediyor..aslında büyük rahatlık..
ama diyorum ya hayırlısı...

ay bi selam vereyim diyorummm..ıngaaaaaaaaaaaaaaa........!!!!!!
gaz sancılarımız var teyzelerii..hepinizi öpüyorummm.....

Hoşgeldin idil

her kadın naısl doğum yapacağına kendı kararverır canım ekndıen en uygun şekli seçiceğine emınım
doktorunda yardımcı olur zaten....bbegın sancı çekemsi olayı banada saçma geldi :S
ama epiduralin riski yok dıyemez hiç kimse direk omuriliğe girilip sıvı enjekte ediliyor
uzman birisiinin yapması lazım

idilin dediği şey doğru yemek yeme evet lavman yapiyolar ama
onun harıcınde mıden dolu olursa rahat ıkınamazsın :)

canım Allah yardımcın olsun ama bebişe daha çok yardımcıolsun

koskoca ınsanım ben bıle gaz sancısı çekerken ağlayasım gelıo yavrum naısl dayansın

slm kızlar nasılsınız bizde evimizde oturuyoruz kızımı bekliyoruz işte son günler geçmek bbilmiyor hele bide geceleri olan uykusuzluk yok mu o daha kötü oluyor annem burda zaten kuşadasından geldi amam babam gelemiycek doğuma tam bayram öncesi ya otel çok kalabalık o da tek idareci olunca gelemiyor malesef bayramdan sonra gelicek artık bakalım kızımın öikolatalı geliyo bugün eşim çıkartma yaptırdı çikolata kutularının arkasına hoşgeldin idil bebek yazdırdık uğur böceği ve nazar boncuğu var onları yapıştırıcam eşimin çikolataları getirmesini bekliyorum.kapı süsümüzde yarın fln biticek.magnetli süslerimiz nasıl olsa kırkında olucak yaa o zamana kadar onlarda hazırlanıcak eee sizlerde ne var ne yok

canım Allah yardımcın olsun ama bebişe daha çok yardımcıolsun

koskoca ınsanım ben bıle gaz sancısı çekerken ağlayasım gelıo yavrum naısl dayansın

kesinlikle canımm...bendede oluyo ara ara gazz..allahım adet sancısı gibi..minik bedeni nasıl dayansınn yavrumun....

nevar ne yok kızlarr???uyudu bebikk...yaaa ben sizee yemek konusunu soracaktımm..allahım ne yesem gaz yapar diyolarr..fasulye,mercimek,patlıcn,süt ve süt ürünleri,mısır......e ne yiycümm ben...
kızlarr yaa toplansak ya bi gecee...bi saat verelimm.gelebilenler en azından 1 saat gelsinnn....
bu arada oğluşun fotosunu koycaktımm unutmuş değilimm..ama ablamın makinede kaldı fotolarr...faceyede koymadımm son hallerini...büyümüşmü bakarsınızz çirkinn oğluşummm.....
yıldızdan haber varmı bu arada???

Son düzenleme:

9 ay gecctı son gun gecmıo dıyosun dımı Allah yardımcın olsun canım :)
haızlrıkalrda tam gaz maş..

evet ya yazık yavrum geçip gitsi o snacılar inşşş
elif ama kurufasulye mercımek yanı gaz yapan şeyşler yiyince bebegıne gaz yapar diye bişey
kesin ve kanıtlanmış değil...tıbbi olarak bi dayanagı yok yanı biraz şehir efsanesi bu
yedıklerın tabıı kı onemlı mesela asitli ve çok soğuk şeyler yemmen gerekır
ayrıca bebegının vücudu gaza meyllı ıse sen ne yaparsan yap gazı olucak
birde emziririken hava yutmaısnı engellemek lazım diye bılıyorum emzırdıkten hemen sonrada
gazını cıkarıp yatırmak lazım
dvamlı mercımek kuurfasulye soğan yıyen çok kadın var kı bebegeıne gaz maz yapmamıstır yanı
bebegın bünyesi ile alakalı bide her ağlama gaz sancısından olmayabılır tabı sen de biliyrosun
birde erkek bebeklerde kızlara oranla daha çok gaz oluyor maalesef hemencık gecip gitsin ınsss

evett..kesinlikle hava yutmaması lazım ama yutuyorrr...ve gaz sancısı ağlamasıyla diğer ağlamalar çok farklıı..gaz sancısı olduğunda birden basıyor çığlığı,,karnına çekiyor bacaklarını...acı acı ağlıyorr.diğerlerinde aheste ahestee.benimle ilgilenin ağlamasıı..:)))
yiyecekleregelince zaten iştahım yok gibi..bide o gaz yapar bu gaz yapar diye yemezsem aç kalırımm...sütümde olmazzz..dediğin gibi soğukk yememeye çlışıyorumm.ve asitli..onun dışındada az az yiycem vallaa..napimmm...

yavrukuşum onlar hep hurafe bencee..sen kola falan içme ..ayran iç yoğurt ye mercimek ve nohut yee..ye anam yee...bak nasıl sütün oluyor gör..ne hikmetse nerde gazlı yiyecek var o bol süt yapıyor..sen bence et yebiftek köfte ye her gün mutlaka ..elevitini kullanmaya devam et ben ilk başlarda alıyordum şimdi bıraktım haylazlıktan ama aslında hala içmem lazım..karpuz falan belki şikinlik yapar sana ama bol su ve de en önemlisi bence rahat huzur ..gerisi boş..takma ben hiç takmadım sütüm oldu..abşlam acayıp taktı onu yapayım bunu içeyim içmeyeyım derken stres falan fılan sut kesıldı gıttı..rahat ol ve de dısardan gelen seslerı dınlemeeeeeee...yoksa işin iş..buyudukce her kafadan gelen fıkırler artar...demedı demee...ama o dedıklerı yıyeceklere kımyon kat bol bol hem sut yapar hemde gazını alırmış...okeytooo..erkekimiöp benım için

evet bende o kadınlardanım ..bı kere erkek bebegı gazlı oluyor ne yaparsan yap ..o nedenle sabır 3 aydan sonra hafıflıyor zaten..sana katılıyorum ayşe..

selizcim öncelikle hakkınızda en sağlıklısı hangisi olacaksa öle olsun normal sezeryan bayılmış bayılmamış bence bunların hiç bir önemi yok..bana bunları tartısmak cok gereksız gelıyor..dr unun yonlendırmesıyle ortak yolu bulacaksınız zaten bırde içinden gelen sesı dınle ben sezeryan dedım dr normal dedı ve iş bıtınce ıyıkı senın dedgın olmus dedı yılların dr u goremedı kordonu belkıde son zamanda dolandı ..kordon dolanması dogum sancılarıylada olabılıyor ya..bana kalırsa evde sancı cekıcem demıssın ya..bence gıt sen hastanene orda tetkıklerın olsun bı anormallık var mı yok mu takıp edlsın evde ne beklıcen...nacizane hayatım benım fıkrımdı bu....umarım yanlıs yonlendırmemısımdır ama bır anne olarak içimden geçenler bu..en onemlısı kucagına sag saglım alman gerısı fasa fıso..cunku nasıl olursa olsun dogum başlı başına zaten çok zor..o nedenle sen kendını nasıl rahat edıceksen ole olsun..ben de spinal anestezi oldum sezeryan ve çok memnundum birazda kısmet herhalde kimi sıkıntı yaşıyor kımı de rahat oluyor..dedıgım gıbı en onemlısı sag saglım kucaga almak..

selizcim öncelikle hakkınızda en sağlıklısı hangisi olacaksa öle olsun normal sezeryan bayılmış bayılmamış bence bunların hiç bir önemi yok..bana bunları tartısmak cok gereksız gelıyor..dr unun yonlendırmesıyle ortak yolu bulacaksınız zaten bırde içinden gelen sesı dınle ben sezeryan dedım dr normal dedı ve iş bıtınce ıyıkı senın dedgın olmus dedı yılların dr u goremedı kordonu belkıde son zamanda dolandı ..kordon dolanması dogum sancılarıylada olabılıyor ya..bana kalırsa evde sancı cekıcem demıssın ya..bence gıt sen hastanene orda tetkıklerın olsun bı anormallık var mı yok mu takıp edlsın evde ne beklıcen...nacizane hayatım benım fıkrımdı bu....umarım yanlıs yonlendırmemısımdır ama bır anne olarak içimden geçenler bu..en onemlısı kucagına sag saglım alman gerısı fasa fıso..cunku nasıl olursa olsun dogum başlı başına zaten çok zor..o nedenle sen kendını nasıl rahat edıceksen ole olsun..ben de spinal anestezi oldum sezeryan ve çok memnundum birazda kısmet herhalde kimi sıkıntı yaşıyor kımı de rahat oluyor..dedıgım gıbı en onemlısı sag saglım kucaga almak..

hiçç öyle takılıyorum işte.sen nasılsın.egecik nasıl

çiçeklara bana msj atmışsın cnm knt olmadıgı için cevap veremiorum

nasıl oalyım tatil bitiyor ama çok sıkıldım ya artık evimi özledim...çok zor orda burda şurda vakıt gecırmek ...hele de çocukla..

canımm çok korktum başta sütüm olmıycak diye ama şükürler olsunn geldii..hemşirecik bana kızmakta çok haklıymışş...
yediklerinle çok alakalı bidee.açıkçası çok dikkat etmiyorumm.ondan yemiyim şundan yemiiyimm..tek sorunum iştahsız olmam...neysee şükürler olsun Rabbimee..herşey yolundaa.yarın aşımız varr..bakalım kilo almışmı minikimm....böyle iştee..
sen nasılsınn???dönüyomuşsunn..insanın kendi evi gibisi yok dimi???

selamm selammm şekerlerimm...

sürekli yazamasamda yazılarınızı takip etmeye çalışıyorum...

idilimmm canım aramızda olman beni cok mutlu ediyor.umarım kışın yine hepberaber olur muhabbet ederiz..

seastr canım hadi allah kurtarsın allahım hayırlı doğumlar nasip etsin inşallahh...

minikarenn canım seninde cok az bir zaman kalmış allahım senide hayırlısıyla kurtarsın ve sıra yavaş yavş bize gelsin..

bize gelince ben birkac gündür beynimi kurdalayan bir akıntıyla mücade ettim..böyle su gibi ara ara geliyordu iç çamaşırımı ıslatıyodu neyse ebeye sordum önemli değil dedi bu aylardan sonra başlar dedi bol bol su iç gecer dedi neyse gececeği yok dr. tlf actım dedim böyle böyle ara ara su gibi akıntım var diye dr. hemen hastaneye gel keseden sumu sızıyo bakalım dedi..neyse bugün sabahtan gittim bakıldı ve allaha cok şükirki bebekle ve kesesiyle alakalı değilmiş normal akıntıymış..neyse sonra nts soktu ne olur ne olmaz diye oda normal cıktı..
sonra ultrasona gittik maşallahh kuzuma kocaman olmuş kıpır kıpır durduğu yerde durmadı dr. amcamız cok hareketli ve iri bir bebek dedi...muhtemel doğum tarihi sordum şu anda erken ama 20 kasımdan sonra herhan olabilir eşim izin işinde sıkıntı oluca muhtemel soralım dedik..bakalım artık rabbim sağlıklı doğumlar nasip etsin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…