Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .

canımmmmm şimdiden Allah kurtarsınn artık son 5 gün

5 gün sonra Allahın izniyle güzeller güzeli kızın kucağında olacak....

kızlar artık benimde çok fena bel ağrılarım başladı...ufaktan ufaktan ince işlerime başlayım dedim bayrama kadar biraz yapayım dolap içlerini dedim sadece mutfağı indirdim bütün tabak çanak yıkandı makinada örtüleri yıkadım tekrar yerleştirdim akşama bel ağrısından ağladım dayanamıyorum artık...neyseki az bi işim kaldı gerisini ben yapmıcam zaten bayramdan sonrada halıları falan yollucam..
kızım çok hareketli hiç durmuyor kıpır kıpırı değil artık pat küttçıkmak için sabırsızlanıyor artık hissediyorum...
Allahtan havalar serinledi..

buarada;

özledim yaaa hepiniz bi gelseydinizzz

gitmez olurmuyum canım, ılaç tedavisi, aşılama hepsini yaptırdım doktorlar sebepsiz diyolar tüp olayınada gırmek ıstemıyorum en azından buaralar....

canım ya üzüldüm ınsallah en ksıa zamanda nasib olur
ya olmayınca olmuyo ıste nasib meselesi en ksıa zamanda sağlkıklı ve hayırlı bı sekılde gelsn ınss...

seliz hamılelğin son zamanalrında hatun mılletıne bi enerjı gelıo genelde kendılerını ıse verıoalr
hayır yazmayada korkuyorum sonra etkilenen oluyo onun için açık açık yazmıycam
ama dikkat et bırak evi pislik götürsün yukarlara fln uzanma
hamılelıgın ılk haftaları nasıl krıtikse son haftalarıda kritik vücudun değişik ağırlık noktan değişmiş şekilde
yürümek bile zor oluyo bazen dikkatli davran uzat bacakalrını yat yürüyüşüne çık
bebegını bekle sonra hep koşturmaca olucak zaten havada sıcak serin serin otur

Selam şekerciklerim biz evcağızımıza döndük sonunda şükür insanın kendi evi gibisi var mı yaa geçmişi okudum, pek de sayfa ilerlememiş
Ayşecik geçmiş olsun hayatım, hayırlısı buymuş demekten başka bişey gelmiyo elimizden, sen güçlü kızsın, görüyorum ki çok da fazla etkilenmemişsin, süpersin hayatım :13:
pembişim aren kocaman olmuş maşallah size fazla da kilo almamışsın ne güzel, ben de doğuma kadar 10 kiloyu hedefliyodum ama şimdiden 5 kilosu yerleşti bile :26:
Seaster canım çok az kalmış, artık iyice heyecan bastırmıştır size, ama güzel heyecanlar bunlar, Allahım sonunu hayırlı eylesin bitanem, sağlıkla kucaklayın inşallah
İdilişkom hoşgeldin bebeğim
Kankaaaaaaaaaaaa kuduruk kanka, bu soruyu ben sorsam var ya demediğinizi bırakmazdınız noldu kız ateşin başına mı vurdu bu ne acele
Seliiiiiiiiiiiiiiiizzzz ayşe çok haklı, neden kendini okadar yoracak işler yapıyosun hayatım yaa, çok mu önemli yani mutfak dolabı bilmem ne bırak evi pislik götürsün isterse, şu son zamanlarında kendine de bebeğine de eziyet etmeye değer mi hayatım yaa

arkadaşlar kasık ağrısıyla beraber bacaklarda basen kısmında da ağrı olur mu acaba hamilelik döneminde ilk haftalarda. deneyimli arkadaşlar tecrübelerinizden yararlanalım

arkadaşlar kasık ağrısıyla beraber bacaklarda basen kısmında da ağrı olur mu acaba hamilelik döneminde ilk haftalarda. deneyimli arkadaşlar tecrübelerinizden yararlanalım

Herkeste olacak diye bi kural yok tabi ama bende bacak ağrısı olmuştu ilk haftalar

hoşgeldin canım :) sağol hayırlısı valla napalım artık çelik gibi oldu sinirim sabrım dayanıyoruz Allah kuluna
taşıyamayacağı yükü yüklemezmiş dimi ama hayırlısı olsun...
kiloda baya iyi haftana göre sen zaten zayıf hatunsun doğur bak eski formuna hemen dönüceksişn bence :)

merhaba ben ıkı hamılelığımdede bacak agrısı yasamadım fakatr kasıkta ılk haftalarda yerleşmeden dolayı
ve 12. haftadan sonra rahmın ciddi ciddi büyümesi sonucu kasık ağrısı olabılır

hemen hemen iki hftadır bu şekildeym. çok da acele etmek istemiyorum ama biliyosunzdr insan merak ediyo işte hamile miyim değil miyim diye? o yüzden tecrübelilere soruyorum. ilk hangi haftada fark edilir. yani benim ilk haftdan farketmem normal mi

şerocum ben senin kadarken nerdeyse 9-10 kilo almıştım...panda gibiydim vallahi... şeker çıkınca kilom düştü diyete başladım son 1 aydır ödemlerle kilo aldım hala 8 kilodayımmmm şimdi tartıldımmmm

kızlar dün nst ye girdik gene 37+2deydik sancı falan b,işey çıkmadı bende... kent hastanesini aradı dr.um 7 eylüle saat 9:00 a odamızı ayırttı...
oğlum başak burcu olacak ve sanırım 10dan sonra doğarsada akrep yükseleni...süper değil mi??? ben diyorum içimde bir çaki var diye....

Son düzenleme:

uuu beybı entelektüel ve tuttugunu koparan bı bebiş gelıo desene :)

benım kocişimde başak burcu 13 eylül yükselenını bılmıyorum ama :)

hadi bakalım 7 eylülee 13 gün fln var dın dın dınnn dın heyecan dorukta

ayrıca ben hep derim başak burcunun kızları güzel erkekleri yakışıklı olur diye

meltemde benle dalga gecer biri kocan biri kardeşin tabii öle sölersin diye :)

Son düzenleme:

aklı başında olsun kuzumda :))))) ama başak olacağına sewinmiyor değilimmmm.... hele bide yükseleni akrep olursaa tam olur

haklısın ayşe ama benim huyum çok kötüü şimdiden neyi düşnüüyorum biliyormusun doğumda herkes evime gelecek.kayınvaldemgilin annemgilin evimde girmedikleri yer açmadıkalrı dolap kalmayacak...oyüzden heryer pırıl pırıl olsun istiyorum..bide her gece rüyamda doğurduğumu görüyorum eyvahh geç kaldım temizleğe diyorum..neyseki az bi işim kaldı zaten işin çoğunu ben yapmıcam.halıları falan yıkamaya göndericem bayramdan sonra,duvarlarım silinecek,ev temizlenecek 15 eylül gibi herşeyi hazır etmek istiyorum..
Allahtan artık nst denen bişey var orda sancı falan çıkmayınca rahatlıyor insan..
bacaklarım şuaralar çok ağrıyor belimm resmen kitleniyor..artık bundan sonra böyle olacak heralde..
şeroooooo sorma valla kendimi yormaya bi meraklıyımkiiiiilla heryer temiz olmak zorundaaaa...ama az kaldıı az pek bi işim yok şu yığınla birikmiş ütümün dışında..sen napıyosun bakalım maşallah 6 aylık olmuşsunuzz

kızzz 2 haftanmııı kaldııısüper!!!

buarada eşim başak burcuu vee çok memnunum..titiz,herşeye özen gösteren,ailesine düşkün,hiçkimseyi kırmamamk için çaba gösteren bir yapısı var..ben bebeğimin başak burcu olması için çok uğraştım ama sanırım bi 10 gün geç kaldık...terazii olacak.başak burcu erkeği özellikle en ideal erkek bana göre.uyumlu ve ılımlı olurlar..
yalnız yükseleni akrep olacaksa bilmeme benim burcum akrep..sölemesi ayıp biraz cadı olduğumu söylerler..ama kesinlikle merhametli ve yardımsever bir yapım vardır..

aklı başında olsun kuzumda :))))) ama başak olacağına sewinmiyor değilimmmm.... hele bide yükseleni akrep olursaa tam olur

tabii canım akıllı uslu vatanına mileltine hayırlı olsun :)

seliz benımde öyle bi huyum var hatta bzie misafir gelceği zaman dolap içlerini fln düzeltirim böle
eşimde kızar snakı kalkıp dolapları kontrol etcekler die ama içim rahat olmuyo anlıyorum snei

iş yapman çok iyi hareketli olman çok güzel benım dediğim şey bişeye zorlama bide
yükseğe hiçbişekılde uzanma dinlene dinlene yap işlerini annem benı doğurcagı zmaan son gunlerıyms çok
sancısı başlamış anlamış doğurcagını kalkmış gece ayva varmıs sekerde recelyapcakmıs onu kaynatmıs
yorganı yuzlemıs nevresımlerı flm ayarlamıs yıkanmıs gelmıs tam recele lımon sıkıcagı an bı bastırmıs
sancı doğuma gitmişler ben doğmusum düşün :)

selia benimde eşim terazi, tanıdığın zaman idare etmesi en kolay burç....çok dengeli bilinenin aksine, çok zeki gerçekten mantıklı oluyorlar.... bence süper bir burç bizimki erken doğarsa terazi olcak yükseleni....
akrebide o yüzden sewiyorum eli maşalı oluyo tanıdığım akrepler

aslında tam istediğim şey...
negüzel anne evde kendini oylamış iş güç yapmışş hastanede bekleyip sancı çekmemiş..tam hayal ettiğim gibi...
ayşe biliyomusun bende Allah nasip ederde o günleri görürsem;sancımın başladığını hissettiğim an kendimi evde oyalamaya başlıcam.iş güç yapmamda son rötüşleri yaparımçantamı hazırlarım..ondan sonrada banyoya girerim inşallah yani...banyoda çok sıcak suyla duş alırım..bir güzel yıkanırım..sancım şiddetlenene kadar evde kalmayı düşünüyorum..hatta banyodan çıktıktan sonra çokfazla ağrım olmadıkça süslenirim:89:baktımki sancıı 10 dakikada bire düştü hemen eşimi arar hastaneye gideriz..mümkün olduğunca o sancıyı hastanede çekmek istemiyorum..o ortam beni çok geriyor.heleki ben devlette doğum yapmak zorundayım kii düşün.10 kişiyle birden bağırmak istemiyorum..aslında epidural normaliide düşünmüyor değilim ama bu konuyu daha doktorumla konuşmadım..tamda karar veremedim.hemşire bir arkadaşım var epidurali pek önermiyor...

kızlar son hamiş görüntümü eklemek istiyorum.eklenti bölümden..ama daha sonra silmek istediğimde resimi nasıl sileceğeimi bilemiyorum..nasıl siliniyor??

merhaba kızlar datça palamutbükündenyeni döndük şu anda muğladayım ama sakinliği ve sadece doğa ngüzelliğini seviyorsanız şiddetle tavsiye ederim..bir sürü entellektüel ünlüler hep orda..lüks yok ama harika ahşap apartlar var...ve sadece doğa ve denizi,n eşsiz buluşması..bayıldım tek kelimeyle ..egeyle bol bol denize girdik..sabah erkenden bi başladık akşama kadar aralıklarla yedik içtik yüzdük vallahi...bugun eve gırdık ama ege resmen bunalımda bana gelincee...evimi ve düzenimi çok özledim..tatil bitmiştir diyorum çünkü yarından sonra denizli ordan da tokat yolları taşlı türküsü eşliğinde evimize gidceğiz..sizleri özledim..

senemcim aren de kısmetse egeyle aynı gün doğacak..vee başak burcu bebeği acayip yaramaz ve yırtık oluyo haberin olaa..
idilcim hoşgeldin bebeğim kızımızı öp benim için..
ayşe çoook geçmiş olsun üzüldüm ama hayırlısı böleymiş
seastar allah yardımcınız olsun..sağlıcakla gelsin kuzumuz...

neyse kızlar çok öptum sızlerı

tesekkurler tinker hayırlısı tabı ya napalım

o kadar dısaralrda gezdıkten sonra ege beye zor gelir dört duvar tabi :)
e baya tatil yaptınız gezdınız gene :) hayırlı yolculuklar

seliz aynen katılıyorum ben bebegımı kaybettıgımde devlette doğum yaptım orda doğum yapmak zorundaydım
çünkü arastrıma başlatılsın diye Allah tan sancımı odamda cektım ben doğumhaneye gıderken sancı odasından gecırtdıler
herkes nasıl bagırıyor orda 5 dk bekledım sinirlerim zıpladı evde sancı çekip gitmek en iyisi bende şahsen o
sancı odasında olmak istemem.....nasib olursa hamıle kalırsam doğumumu gene devlette yapıcam cunku hematologum fln
orada doğar doğmaz bebege faktör testleri yapılıcak ama sezeryan olucam için sancı derdim olmıcak
onun ıcın ben yırttım sanırım Allah yardımcın olsun
sancını evde çek ama gözün saatte olsun 5 dk nın altına düştüğü zaman düş yola tabı suyun fln gelırse hemen hastaneye gıtmen lazım
sancın olmasa bile bunu unutma çoğu kısı suyu gelse bile sancıyı beklıyo sonra istenmeyen şeyler olmasın
birde makyaj yapman iyi değil...yüzün sararmısmı rengın kaçmışmı dudakların tırnakalrın morarmısmı diye kontrol ediyorlar
doğum öncesi ve sonrası makyaj doktorları yanıltıcağı için zaten sildiririler ama sen genede yapma doğumdan sonra
sorup yaparsın....banyoya mutlaka gir çok rahatlatıyormus ım bırde tek basına olma Allah korusun ayagın kayar fln

epiduralde doğum anına kadar sancıyı çekıosn sadece doğum anında acı hıssteme diye epidural yapiyolar yoksa açıklıgın oluşana
kadar bısey yapılmıyo aynı acıları yasıyosun (hatta çoğu kişi hayal kırıklığı yasıyo bukonuda)
yanı epiduralınde yan etkılerı olabılıyo naıslsa aynı acıyı cekıceksın bence hıc gırme o riske genede sen bilirsin
bi avazda doğurusun ınsallah

amiiinnnnn inşallaahhhhhh....
napalım milyonlarca kadın 1 kova sıcak suyla doğum yapıyor,ağrı kesici ve herhangi bir iğne vurulmadanbizler hastanede her nakadar beğenmesekte birçok kadına göre iyi şartlar altında doğum yapıyoruz...böyle düşününce doğururum diyor insan...
Allah yardımcımız olsun yeterki sağlıklı evlatlar dünyaya getirebilelim önemli olan bu..
ama sana kesinlikle katılıyorum sancılar 5 dk'ya kdr düşünceye dek evde sıcak suyla duş alıp oyalanmayı düşünüyorum..dediğin gibi suyum yada kanamam olmazsa..
ama kayınvaldemin akşam suyu gelmiş sabaha kdr hastanede saatlerce bekletmişler suni sancı verip...
Rabbim izin verirde inş açılmam falan olur..
buarada epidurali çok araştırdım gerçekten çok rahat.tamam sancı çekiyosun ama asıl sancıyı çekmeden iğneyi vuruyorlar.normalde 10 cm açılman olana kadar sancıyı çekiyosun ve 10 cm olunca doğuruyorsun ve bu asıl sancı 4 cmden sonra başlıyor.epiduralde 4 cm açıldıktan sonra hemen iğneyi vuruyorlar geriye kalan 6 cmlik açılmayı sancı çekmeden bekliyosun...yani sancının asıl zor kısmını çekmiyorsun..şimdiki sanatçılar normal doğruuyoruz yok çok rahat normal doğurun diyorlar hepside epidural onların..oyüzden rahat..ama bide şöyle bişey duydum ama inanmadım sen sancı çekmeyince bebek çekiyormuş diye bana pekte mantıklı gelmedi..ama yinede bi huzursuz oldum...sonuçta aynı şekilde ıkınacaksın bebeğe ne etkisi var onu anlayamadım..ama hemşire arkadaşım sonuçta belden aşağısı uyaşacak ne gerek var azda olsa riski var dedi o biraz huylandırdı..
bakalım ya kısmetde ne varsa onu yaşaraız.yeterki kızım sağlıklı bir şekilde doğsun...
makyaj konusuna gelince hiç düşünmemiştim ablam falan sezeryana fön çektirip makyaj yapıp gitmişlerdi tabii ben normal doğurursam yüzümde makyaj falanda kalmaz ya hoşşbendekide aklı iştee

HERŞEYİN HAYIRLISI OLSUN

Günü Geçen Arkadaşlarımız

................

Beklenen Regl Tarihleri

------------

HAMİŞLERİMİZ

ARALIK-OCAK-ŞUBAT-MART
Yildiz10--minikaren-seastar-seliz-gamzelikız-Mguner

NİSAN-MAYIS-HAZİRAN
Kötükedisero

TEMMUZ-AĞUSTOS
???????

TOPİĞİMİZİN KIYMETLİ BEBEKLERİ
Yaşama sırası sizde

BenIpek ve yavrusu Başak 10.05.2010
Kontes26 ve yavruları Ecmel ve Elvin 12.08.2010
Tinkerbell09 ve yavrusu Ege 07.09.2010
e-pack ve yavrusu Nilsu 27.09.2010
aydemet ve yavrusu Mert 18.10.2010
Zehsel ve yavrusu Rüzgar 24.10.2010
dilemma ve yavruları Arda ve Duru 26.10.2010
Sedef35 ve yavrusu Beril 17.11.2010
idilcan ve yavrusu Bahar 22.12.2010
melojj ve yavrusu Elif 28.12.2010
elmi ve yavrusu Betül Zümra 01.01.2011
prensesss016 ve yavrusu Enes 04.01.2011
superisiyim ve yavrusu Deniz 11.01.2011
gökcegökce ve yavrusu Mert Kağan 19.01.2011
karagul ve yavrusu Miray 31.01.2011
clemantine ve yavrusu Mert 01.02.2011
TopukluAyakkabi ve yavruları Tuna,Öykü ve Naz 22.02.2011
su06 ve yavrusu Ceren 14.04.2011
Sarilale ve yavrusu Asya 21.04.2011
zonox ve yavrusu Arda 10.05.2011
Ademerve ve yavrusu Bilge 17.05.2011
belle ve yavrusu Berranur 24.05.2011

mercan.a ve yavrusu Bensu 17.06.2011
yaren0144 ve yavrusu Tuğçe 21.06.2011
Yavyum ve yavrusu Fevzi Ömer 27.07.2011 [/QUOTE]

kızlar keşke tarihin yanına bebeğin kaç kilo doğduğunu,kaçıncı haftada doğdunu ve nasıl doğum yapıldığını(sezeryan,normal,epidural vs)yazsaydık...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…