Birlikte Soralım;birlikte cevaplayalım...

Bu topikteki arkadaşlığı ve paylaşımları beğendiniz mi?

• Ankete Katılan
    78
  • Anket Kapalı .

evet kadınlar olarak pimpiriklikte hat safhadayız vallaaa yaaaaaaa bebek hareket eder neden çok hareket edio deriz hareket etmezz ayy bişimi oldu derizzz acaibiz vesselam

iyidir şekerim iyidir bu kadar takma kafana ne güzel işte hareket ediomuşş velet

yaa öylede canım ama işte ne biliyim yaa korkuyor insan ilk hamilelik durumu olunca birde daha bir gergin hissediyo insan kendini korkuyorum işte kızıma bişey olur diye bide herkes konuşuyo yok 7. aya girdin artık çok dikkat etmen lazım erken doğum riskine karşı fln diye iyice havadan nem kapar oldum yani
bu arada bugün niye kmsecikler yok

canım sen milletin lafına hiçççççç takılma yaaaaaaa nasip ne varsa kaderinde onu yaşarsın zaten maşallah kzıında gayet saglıklı aynı zamanda ne erken dogum riski ki 7. aydasın ve şimdiye kadar hamileligin gayet iyi gitti maşallahhh erken risk falan yok yani merak etmeeee
bilmiorumki cnmm kimse yok bugnü tatil başaldı yaaa

orası öyle canım yaa bize tatil yok bu sene kısmet bakalım kızım iyi olsunda ben tatil fln istemem
şimdi bile nasıl vuruyo anlatamam doktorumda konuştum korkulcak birşey yok diyo o da ama için rahat etsin istiyosan gel hastanedeyim dedi olmaz bi gidicez eşimle bakalım
sizin tatil planı yok mu canım

canimmmmmm bebegine bisey olmaz merak etmeee demekkiii biraz hiperaktifff prensesin senin :)) cocukkk yerini ariyo karninda isteee oyuzdenn hareket halinde........... korkulcak bisey yokk tatlim benim ama için rahat etsinnnn git bi doktoraaaa gor kizinii

var canım vardaaa taa eylül sonuuu malesefkii

öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar.ben sizlere birşey sormak istiyorum.ben yaklasık 8 ay önce 6 haftalıkken düşük yaptım..o zamandan beri bebeğim olmuyo.bende doktora gittim herhangi bir problem varmı diye.ultrosonda baktı yumurtalıklar temiz promlem yok dedi ve bana bazı Hormon testleri yaptırmamı söyledi..adetin 3 gününde yapılan testler..bende cumartesi günü yaptıRdım ama sonuçları henüz doktora gösteremedim.randevum yarın. yarın sonuçları gösterip tekrar muane olcağım.ama o zamana kadar çatlarım aranızda bu testleri yaptıranlar varsa sonuçlarım normal mi acaba.. sonuçları aşağıya yazdım arkadaşlar.

TSH:1,41
LH:6,03
FSH:5,42
PROLAKTİN:8,16
E2:16,58

değerlerin gayet güzel görünüyor, özellikle fsh ın 6 ın altında olması mükemmel, yumutalık rezervin iyi, stres yapma

tsh normal
fsh normal
prolaktin normal
lh normal
e2 yi bilmiorum

elindeki test sonucunu oldugu gibi yazsanaa çünkü ortalama degerlere bakarak bişiy söylemek daha kolay olurrrr referans aralıgı nı yaz yanii

canım yaa işte panik oluyorum yaa bakalım eğer iştenn erken çıkabilirsme biraz gidicem görmeye kızımı merak ettim çünkü ya görmeden içim rahat etmiycek

var canım vardaaa taa eylül sonuuu malesefkii
anladım canım bizde bi aksilik olmazsa 3-4 günlüğüne adapazarına fln gitmeyi planlıyoruz bakalım

e2 hafif düşük ama önemli değil, biraz daha uyarılabilir yumurtalıkların olduğunu gösteriyormuş, ben doktorum ama kadındoğumcu değilim, sadece korkulacak hiçbirşey olmadığını net söyleyebilirim rahat ol inşallah yakın zamanda gelir bebeğin.

Son düzenleme:

teşekkür ederim bana da e2 düşük gibi geldi internetten araştırdığım kadarıyla..e2yi artırmak için ilaç falan mı verirler yoksa iğne falan mı yaparlar acaba bilginiz var mı..

bir de e2 düşük olduğu için mi hamile kalamıyorum???

Referans
tsh:1,41 0.34_5,6

lh:6.03 yazmıyo

fsh:5,42 yazmıyo

prolaktin:8,16 3,34-26,72

e2:16,18 yazmıyo

referansları soran arkadaşım sadece 2 tanesiin referans aralığı yazıyor..

ona müdahale edeceklerini sanmam, diğer dğerler daha önemli, bir de yüksek çıksaydı hamile kalma şansını daha çok etkilerdi, kadın doğum uzmanın daha iyi bilir tabi..

cnm doktor arkadai cevaplamış güzel bi şekilde bendede prolaktin yüksekligi vardı ordan az çok biliorum.normal görünüyo hormonlarınn

gunaydınlarrr
ben ev bakmaktayım kızlarr malum taşınacağızz
ama buraya ne olmuş bole yahuuuu kımsecıkler gırmıoooo aaaaaaaaaaaa
sizler nasılsınızzz neler yapıorsunuzzz
yelızzz ocelerını gostertt nutfennnnn
her an çıkabılırımm işlerım var öpenzi kızlarrr

kolay gelsin canım sana
evet ya herkesler tatilde sanırsam kimsecikler yok az önce yelizi görür gibi oldum ama o da yok

kızlar günaydın
nerde herkes ????
herkes mi gitti tatile yaw

selam kızlarr evettt buhünlerde kimse gelmiyo gelenlerde slm vermiyo zaten siz ikiniz hariççç

gökçec,m ben kaçırdım orda bi yeremi taşınıyosunuz yine yoksa şehirmi degiştiriyosunuz.
kolay gelsin cnm zor ev olaylarıı

telimden faceye giremiorum ya kafayı yicem ojelerimide yükleyemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…