birkaç soru...????

nickminkenari

sıkı sıkı tutun
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
1.397
21
arkadaşlar size birkaç sorun var yardımcı olursanız çok sevinirim...
4 aydır yogun çalışmalarımıza ragmen bebişimiz olmuyor biliyorum endişelenmem için henüz çok erken ama yinede bir dr a gidelim diyoruz eşimle birlikde.sorum şu ben şuan adetim dr nezaman gitsem daha dogru olur. (birkaç kişiye sordum kimi adetin başlamadan kimi biter bitmez kimi adetliyken dedi ve kafam karışdı..) birde eşim hangi dr a gitmeli ben üroloji diye tahmin ediyorum ama sizinde bir fikrinizi almak istedim..:uhm:

adetlıykende gıdebılırsın adetıne yakınken gıtmenı tavsıye ederım
adetıne 2-3 gun kala gıt
ama su var kı 4 ay cok erken bır sure
yasınız 35 i gecmedı ıse erken
gectı ıse de en az 6 ay olmalı
benımde 11 y olmadı
normal bır sey bu..
ayrıca urolojıye gıtmeden ıkınızde ınferlıte uzmanına gıdebılrısınız

canım peki sen 11 ayın sonunda normal yollamı hamile kaldın.benim 6. ayım ve yine olmadı.bende dr a gitmeyi düşünüyorum ama kararszm.sen dra gittinmi ve hamile kalabilmek için negibi yöntemler uyguladın?CADIARZU

seherjik eğer yaşin 30-35 in altindaysa doktor seni geri gönderecektir bir de üstüne firça yiyebilirsin.1 seneden önce gittiğinde bunun erken olduğunu söylerler daima.ama illaki gidelim dersen adetten birkaç gün önce git adetin 2 günü hormon testi isteyebilir.eşinden spermiogam isteyebilir.ve tabi bunlarin sonucunda adetten 2,3 gün sonra da rahim filmi çektirebilirsin.fakat tüm bu dediklerim 1 seneyi geçmiş gebe kalamayanlar için yine de bilgin olsun

öncelikle cvb için teşekkürler..:enbuyukkk:zaten endişelendiğim için gitmicez sadece dr kontrolünden geçmek istiyoruz kullanmam gerken vitamin veya başka şeyler varsa onları kullanmak açısından.. inferlite uzmanııııı:uhm::uhm: hangi bölüme ait acaba o açıklarsan sevinirim daha önce duymadım çünküü

merhaba seher konusmanın ortasında konusmaya dahil olmus gibi olucam ama bence de infertilite servisine gitmelisin ya da bu konuda uzman bi doktora...infertilite kadın dogum hastanelerinde olan bir servis, senin sorunun ve benzeri sorunlarda(gebe kalamama sürecinde sorunun kaynağını tespit, tüp bebek tedavisi, aşılama..) kısa zamanda etkili sonuclar almak için ideal..
evet erken gibi gelebilir ama kafandaki sorunları konusmak ve ideal döllenme zamanlarının tespiti için önemli..
Allah kolaylıklar ve tez zamanda bebişler versinhihoyyyt

gebe kalmak için ya da gebelik düşünüyorsan kullanabileceğin ilaç folik asittir.
İnferlitilite uzmanı demek ya da infertilite demek "zor gebe kalan anlamında kullanılır ya da İnfertilite ("kısırlık") 12 siklus (siklus: kadında bir adetin ilk gününden, sonraki adetin ilk gününe kadar geçen süre yani adet döngüsüdür) boyunca, korunmadan ve yeterli sayıda cinsel ilişkide bulunulmasına karşın gebelik oluşmamasıdır.Türkçe'de "kısırlık" olarak tabir edilir.

canım peki sen 11 ayın sonunda normal yollamı hamile kaldın.benim 6. ayım ve yine olmadı.bende dr a gitmeyi düşünüyorum ama kararszm.sen dra gittinmi ve hamile kalabilmek için negibi yöntemler uyguladın?CADIARZU

evet 11 ayın sonunda normal yolla kendiliğinden hamile kaldım şu anda da hamileliğimin 14.haftası bitmek üzere,hamile kalmak için yaptığım en iyi şey bebek düşüncesinden kendimi uzaklaştırmak oldu...günleri hesaplamadım,ilişkiden sonra uzun uzun yatmadım ,yani bir çaba sarf etmedğim bir ayda oldu açıkcası,demekki önemli olan bu kadar üstüne düşmemek,dra gidebilirsin ama erken canım..1 sene dolmadan gitme yaşın 35 i geçmedi ise.

mahaşallah rabbim kolay dogum nasip etsin bende 3 aydır korunmuyo ama ilk ayda dr gitti galiba baya erken gitmişim doktor normal dedi ama ben istiom die catlatma iğnesi verdi bakalım inş buay olur:Saruboceq:

mahaşallah rabbim kolay dogum nasip etsin bende 3 aydır korunmuyo ama ilk ayda dr gitti galiba baya erken gitmişim doktor normal dedi ama ben istiom die catlatma iğnesi verdi bakalım inş buay olur:Saruboceq:

çok erken gitmişsin 3 ay ne ki...
umarım olur bebişin
tavsiyem önce aklında bebeği takıntı yapmaktan vazgeç olur mu

sağol canım bilgilendirdiğin için.yok 35den küçüğüm24üm daha.haklısın herşey beyinde bitiyor.kafamdan atmam lazım bu düşünceyi ama nasıl.sen nasıl başardın nasıl attın kafandan?buarada bebişin hayırlı olsun.allahım hayırlısıyla kucağına almayı nasip ettsin.bizler içinde dua et nolur:Saruboceq::Saruboceq:

seherjik sende biran kendimi gördüm canım bizde ilk aydan itibaren olcağıyla bekledik ben kadın doğuma eşimde ürolojiye gitti bana progestron yüksek dedi eşime yaşına göre spermin az dediler neyse akıntı içinbaşka bi doktora gitmiştimo ay antibiyotik ve fitil kullandığım için eşim korundu ne hikmetse şimde 17 haftalıkhamileyim darısı sana tüm isteyenlere olsun

AAAAMMİİİİİİİİNNNN....sende inşallahh saglıklı sıhhatli kucagına alırsın bebişini

biraz yorulmuştum galiba bebek bebek diye düşünmekten o ay da randevu almıştım inferliteden adet bittikten sonra gidicektim,ama bir türlü adet olmadım
ama o ay hiç çabalamadım
olmazsa olmasın yeter dedim yani
2 gün geçince test yaptım hamile oldugumu öğrendim
Allah tüm isteyenlere nasip etsin
Hamilelikte kolay bir şey değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…