Birinciler Sırlarını Paylaşıyor!

bazı arkadaşlarımız sağlıksız olduğunu düşünebilir fikirlerine tabi ki de saygı duyuyorum ama yediğim her şeye dikkat ediyorum yoğurdumu aksatmadan düzenli yiyorum ve her şeyden yiyorum hem yürüyüş hem plates yapıyorum yani sporum günde 2 saat ayrıca sabahın 5 inde kalkıp hiç durmadan bir şeylerlevuğraşıyorum gecenin 1 yada 2 sine kadar mümkün olduğunca 5 vakit namazımı kaçırmamaya çalışıyorum sabah kalk duş al namaz kıl Limonlu su iç yoğurdunu ye kahvaltı hazırla ye topla işe gidecekleri yolla bılaşık yıka evi dip köşe sil süpür koltuklar çekilerek çamaşır ütü yemek çocuk hepsini bir günde yapıyorum oturduğum zamanda kuranımı cevşenimi yada sözler kitabımı okurum bu kadar harekete ve bu kadar spora bu kadar dikkat etmeye bu kilo bana göre az bile ama diyetisyenim iyi gittiğimi söylüyor o yüzden bir sakınca görmüyorum buraya girmeden de kilo verebilirdim bunu biliyordum ama buradayken kendimi zorunlu hissediyorum öbür türlü bugün yiyeyim yarın yemem diyordum ama hergün buraya girme zorunluluğum sorumluluğum var ve ben bu sorumluluğumu hakkıyla yerine getirmem gerekir hayatım boyunca mükemmel olmaya çalıştım yapmak istediğim her şeyde başarılı olmak istedim ve azmettim yaptım da inanıyorum diğer arkadaşlarımı da tebrik ediyorum herkesin hayatta başarılı olmasını istiyorum iyi zayıflamalar

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=990&p=32883663#post32883663

Evet çok hızlı kilo verdim ama bu hafta porsiyonlarımı artırmama rağmen böyle oldu gayet de iyi yediğimi düşündüm ayrıca şükür hiç bir sağlık problemim yok ( merak eden arkadaşlara) herkesin bünyesi farklı eğer sizde benim kadar dikkat ederek spor yaparak diyet yaparsanız eminimki içinizde benden daha çok kilo verecek olan arkadaşlarda var dikkat edilmediği içinde böyle yorumları normal buluyorum ben herşeyîmi düzenli yapıyorum saatlerim düzenli vücudumu bu düzene alıştırdım vücudum bu yaşantıdan rahatsız olmuş olsa önceki senelerde belli ederdi zaten kendini ben uyku seven bir insan değilim hareketli bir yaşantım var bunun üstüne sıkıntılarımda olunca iştahım kesiliyor ama yine de zorla olsa yedim çok hareketli olmak (hayat şartları) vücudumun yediğim herşeyin çabuk yakması benim sağlıksız olduğum anlamına gelmez ben herşeye harfi harfine uyan yapan biriyim Buda öyleydi ben herşeyi tam yapmak isteyen biriyim yaptım ve başarılıda olduğuma inanıyorum ben halimden hayatımdan memnunum bütün arkadaşlara başarılar iyi ve sağlıklı zayıflamalar

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=996&p=32990431#post32990431

Arkadaşlar kusura bakmayın bilmiyordum yeni öğrendim yazmam gerektiğini biraz geç oldu o yüzden :)

Şimdddiiii
ya aslında kilo fazla olunca zayıflama ilk başlarda çok hızlı oluyor. ama bu hafta çok keskin bir duraklama yaşıyınca sebebini yogurt karışımına verdim. geçen hafta her ögünden önce yogurt karışımı yedim. ve haftada en az 4 gün spor salonuna gittim ve baya sıkı kardio yaptım. günlük aldığım kalori miktarlarına dikkat ettim 900 ü geçmemeye çalıştım tabi kardioda da baya kalori verdim yani günde 700 kalori alıyorsam en az 700 kalorilik spor yapmaya çalışıyorum. Tabi bide suuuu günde mutlaka 3 litre su içiyorum. benden bu kadar arkadaşlar. İnşallah hepimiz hedeflerimize ulaşırız

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=1002&p=33148088#post33148088

kk'nın iyi yürekli çıtır hatunları herkese gönülden selamlar.

340.Etap birincisi gubsej ben(Çok karizmatikmiş kendimi böyle tanıtmak)Kısaca kendimden ve yaptıklarımdan bahsedeyim.Henüz yolun başındayım ama benim gibi 2009da kk ya üye olup yazmak için 2013ü bekleyeneler olabilir aramızda onlara bi umut olurum belki kimbilir:)

İri kemikli doğmuşum ben napimmmm.6 aylık bebeyken 12 kilo olan ben 28 yaşında 102 olmama şaşırmamam lazım.
Her zaman yaşıtlarımdan irice oldum ama çok da dert etmedim büyüyüp serpilince kilo da neymiş la deyip teraziyle tanıştım,hatırladığım en zayıf halim 70 kg.
Üni yıllarında 80 li kilolarla boğuştum verdim de mezun oldugumda yine 70lerdeydim.1 yıl önce evlendim gelinliğe 86 kiloyla girdim.ve aradan geçen 12 aydan sonra son durumum 102, görmedim üç hane kiloyu,müthiş depresyondaydım 86 kiloluk halime iç geçireceğim aklımın ucundan geçmezdi.Zayiflamak kocaman bir hayal ,diyetler sporlar okadarda denedik hani olmadi,o tarti beni bilmem kaç kere müşkül birakti,yani hayaller rafa kalkti...
3 Kasım 2013 günü tıka basa yemek yedim o gün son gündü ertesi güne farklı uyanacağımı zayıflamak için hapa ota başvurmayacağımı kendinden emin istikrarlı ilerleyeceğimi biliyordum her seferinde kendime bu son diyorDUm bir daha ugraşmayacağım rejimle diyetle ve bir daha vücuduma bu kadar eziyet etmeyeceğim.Hamile kalsam bile 3 hane görmeyeceğim.Diğer denemelerimden çok farklıydı bu sefer ilk yaptığım İNANMAK oldu ki bence başarının %90ını bu oluşturuyor.
1.KİLO VERECEĞİME İNANDIM.

4.11.2013 sabahı güne güzel uyandım artık rejimdeydim
19.11.2013de ne yapacağını bilemez halde 13.takıma yazmaya başladım http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-...asi-15284.html "Ben yeniyim galiba:26:" gerçekten ne kadar da yeniymişim çünkü ben diyet yapmıyormuşum açlık orucuna başlamışım da haberim yokmuş.Sevgili kaptanım Ebru (LAyDLiNe) ve 13.takım arkadaşlarım yaptıgım tüm yanlışları tokat gibi çarptılar yüzümee inanmamak elde mi çatır çatır vermişler 20şer 30ar kilo ancak saygı duyup kalemlerinden çıkan herşeye teslim oldum.Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum böyle dayanışma görmedim ben hele de sanalda.Herkes menü yazıyor ben ne yazacağımı bilemiyordum farkettim kii hiç sağlıklı beslenemiyorum yediklerimi yazarken miğdem bulanıyordu bi de onları yiyordum ben.Uyarıları da dikkate alarak tamam dedim sağlıklı beslenmekten geçiyor bu yol.
2.SAĞLIKLI BESLENECEKTİM.
10.gün 20.gün derken 49 gündür diyetteyim ve kaçamaksız.Yeni yeni farkettiğim şey ise İSTİKRAR.O kadar önemli ki,bir gün fazla kaçırdıgımızda tamam beceremeyeceğiz bu işi diye düşünüyoruz ve salıyoruz.Ama istikrar oldugu sürece başarı kaçınılmaz.
3.SÜREKLİLİK ŞART.

1 haftada 200gr verdiğim bile oldu bu kiloyla ama pes etmedim yeter ki gitsin her türlüsü kabulüm
102.6 ile 4.11.2013 de başladığım serüven 91.6 ile devam etmekte.Özellikle uyguladığım bir menü veya kür yok tek mücadelem sağlıklı beslenmek.Bu ugurda karnımı doyurdugum çok sevdiğim tek besinden bile vazgeçtim nescafe...günlük 10 brdk içip açlık hissetmiyordum ama artık hiç içmiyorum.yoğurt süt yumurta sebze et tavuk herbişeyden yiyorum boool su içiyorum.Spora başlayamadım onu da yakın zamanda düzene sokacağım inşallah.Şimdiki hedefim 70 zamanı çok takmıyorum "artık böyle yaşayacağım" duygusunu kendime aşılmakla meşgulum

Aynaya baktiğımda hayal bile edemeyeceğim bir yansimanın bana gülümsemesini istiyorum,yorulsamda bıksamda,yeter artik desemde YETMEZ,artik kocaman bir ailem var(kk) ve hepsinin bir umudu...Umutlarımızı kaybetmeyelim her alanda doğru seçimler yapalım ve
seçimlerimiz hayatımıza ışık olsun...

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=1004&p=33214368#post33214368

arkadaşlar buraya nasıl zayıfladığımı yazmam gerekiyormuş.11 gün oldu diyete başlayalı 4.700 gr verdim ben şeyda coşkunun listesini uyguluyorum hamur tuz ve şekeri hayatımdan çıkardım.Diyete göre hergün farklı bir gün oluyor ona göre vucudumu tanımayı hangi besinin bana daha iyi geldiğini öğreniyorum.Her gün muhakkak tartılıyorum ki bir önceki gün yediklerim vücudumda bana ne yapmış anlıyorum.Bu arada 9. takıma buseciğime ve takımdan diğer arkadaşlarıma desteği için teşekkür ediyorum

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=1007&p=33288366#post33288366

kızlar herkese merhaba, hepinize musmutlu bir gün dilerim :)

geçen cumanın birincisi olarak başarı hikayemi yazmam istenmiş, zevkle ve keyifle sizinle yaptıklarımı paylaşmak adına buradayım ( umarım doğru yere yazıyorumdur:)

öncelikle kilo vermeye nasıl başladığımdan bahsetmek isterim çünkü en önemli aşama karar aşaması... son 4-5 aydır kilom 90 ve üzerinde seyir etmekte. 1.68 boyundayım ve şansıma kaslı bir vücut yapım var. 90 kiloyken 44 beden giymekteyim inanması çok güç ama derli toplu bir tiptim o sebeple de kilolarımı hiççç kafama takmıyordum tabi bu süreçte de hiç fotoğraf falan çekilmemişim ve aynada kendini küçük gören azınlıktanım herhalde, herkes aynada kilolu görür ben kendimi çok iyi görüyordum.

...Taaaa ki bundan 15 gün önce (diyetimin bugün 13.günü) facebookta paylaştığım bir yemek fotosunun altına çok da samimiyetim olmayan biri tarafından "az ye az patlayacaksın" yazılmasına kadar. Şok etkisi yarattı bende bu yazı, gözlerime inanamadım, hemen arkadaşlıktan çıkardım, çok sinirlendim. Ardından 1 gün sonra boydan bir foto çektirdim ki Aman ALLAHIM BANA NE OLMUŞ BÖYLE.!!!! davul gibiydim...Böylece bende bir şeyler DANK etti ve hemen diyete başlamaya karar verdim.

internette bir çok konu araştırdım, diyet listeleri, kolay kilo verme yöntemleri vs..vs... onlarca sayfa, yorum okudum ve aynı gün kendimce harmanladığım programıma başladım. günde 1 saat açık havada yürüyüş ekleyerek 3.günümde tartıda 87 yi gördüm. ödem attığımı biliyordum ama mutluydum demek ki başarabilecektim ama bir desteğe ihtiyacım vardı...işte bu noktada kadınlar kulübündeki zayıflama gruplarına rastladım. yönlendirilmeler sonucu 5. takıma girmeyi başardım:) ( bu arada başta takım kaptanımız toplight'a sonra da 5. takımdaki arkadaşlarımın herbirine tek tek teşekkür ederim, hepsi son derece sevecen, gayretli ve benim için özeller) aynı amacı paylaşan kişiler olarak bir anda kaynaştık :) yaptığım her şeyi an an yazdım, onlarla paylaştım ve hepsi de yeni bir yöntem buldular mı benimle paylaştılar. Lafı çok uzatmadan yaptıklarımı madde madde yazarak yazıma son vermek istiyorum. Hepinize çok teşekkür ederim ve bilmenizi isterim ki inanın isteyince oluyor, ben takıma girdikten sonra da 3,5 kilo verecek haftayı tamamladım. Şu anda 6,5 kilo vermenin mutluluğu ile diyetime devam ediyorum. İnşallah sizlerde sağlıklı bir biçimde bir an önce istediğiniz kilolara ulaşırsınız. zira benim yolum daha uzun:)

1.sabahları uyanınca 1 bardak sıcak suyun içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi, 1 çay kaşığı bal,1 karanfil karışımını mutlaka içtim-içiyorum halen hatta akşamları da içiyorum. (zayıflamama etki etti mi bilemem ama cildimi ve saçlarımı pırıl pırıl yaptı bu karışım, sanırım sonsuza kadar içeceğim bu karışımı :)

2.ekmek, yağ, şeker ve tuzu hayatımdan tamamen çıkardım bu süreçte.. ki ben yemeğin tadına bakmadan tuz eken bir insandım. çorba vs içiyorsam çok az tuz ile yapıyorum ama ekstra tuz hiç kullanmıyorum.

3.gıdamı yavaş yavaş azalttım, aralara salatalık, mandalina, elma vb atıştırmalıkları ekledim

4.her gün 1 fincan yeşil çay içiyorum.

5.proteini hayatımdan çıkaramıyorum belki de protein bağımlısıyım :) mutlaka haşlanmış yumurta, tavuk, yağsız süt, 1 dilim peynir, light yoğurt vb. tükettim, tüketiyorum.

6. iki gün süresince lahana çorba detoksu uyguladım, daha fazla sürdüremedim, toksin attırdığını düşünüyorum.

evet arkadaşlar, benim 13 günlük serüvenimde yaptıklarım bunlar. başlarda zorlansam da asla motivasyonumu düşürmedim ve çok iyi konsantre oldum. ilk etapta o 75 i görmeye de yemin ettim kendi kendime... şu an çok daha alışmış bir şekilde, aç kalmadan zayıflıyorum. haşlanmış ve çiğ sebzelere ağırlık veriyorum, meyve yiyorum... çok mutluyum... inşallah yazım faydalı olabilir sizlere de..inanın isteyince oluyor. yaşım 36 artık çok zorlanırım sanmıştım ama gidiyor, yok oluyor kilolar...

benden bu kadar, hepimize sağlıklı zayıflamalar dilerim :)

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=1019&p=33604970#post33604970

son haftanın birincisi olarak karşınızdayım seviyorum 4.grupta olmayı

kendimden bahsedeyim biraz 1,60 boyunda gruba katıldığımda ilk kılom 81,5 tu ama ben azimle sporla ve suyla 1 haftada 3,4 kg verdim
biliyorum bıraz fazla ama oldu gidenede gitme diyemedim :)
1 hafta boyunca yürüyüşlerimi hiç aksatmadım diyettimede harfiyen uydum
iişte menüm

sabah:1dlm k.ekmeği üzerine kaşarloru 1y.kaşığı veya 1 adet meyva

ara:1 avuç tuzsuz leblebi

öğlen:1 avuç içi et veya 4 y.kaşığı sebze yoğurt

ara:1 adet kahve

akşam:1 kase çorba 1 dlm k.ekmeği veya 4 y.kaşığı evde ne yemek varda salata yoğurt

günde 1 saat yürüyyüş
2-2,5 lt su

işte menüm buydu bu hafta

kendimi hiç kasmadım mutlaka bunu yememlazım diye bir diyete bağlı kalmadım yanı

4.takıma özelliklede berille çok teşekkür ediyorum takıma benı allarak motıvasyonnumu sağlamlaştırdı.inş önümüzdeki haftalarda da 1.olarak buraya yazmak kısmet olur

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=1023&p=33725119#post33725119

Herkese Merhaba,

Gecen haftanin bireysel birincisi olarak basarimin sirrini paylasmam gerekiyormus. Birinci olmamda iki onemli faktor vardi:

1) diyetimin ilk haftasindaydim
2) 100.6 kilo ile basladim.

Bunun disinda 3 ana 3 ara ogun beslenerek ve her gun yaklasik 1 saat eliptik bisiklette orta hizda calisarak verdim 2.4 kiloyu. Sabahlari uyanir uyanmaz elma sirkeli, balli ilik su da iciyorum. Diyet konusunda da strese girmemek icin hicbir yasak olmadan, gunluk toplam kalori miktarini esas alarak yemek istedigim her sey yiyerek besleniyorum.

Herkese bol saglikli, incecik gunler diliyorum :)​

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=1028&p=33841973#post33841973

Kızlar ilk önce şunu söyleyeyim ki aranızda olmaktan,ayrıca 4.takımda olmaktan çok mutluyum.hep diyet yapardım aslında ama hiç bir zaman sporu seve seve yapmazdım,annemlere gidince diyet biterdi,asla az yiyemezdim,asla 3.5litre su içemezdim,bu kadar mutlu hiss etmezdim kendimi diyetdeyken......yani düşündükce yazılacak "asla"lar çok...İlk önce beni takım arkadaşlarım ve kaptan izinde olduğu için beni takıma alan beril arkadaş çok güzel motive etti...başka türlü bu kadar bağlanamazdım. resmen buraya bağımlı oldum,arkadaşlarımı seviyorum,diyet yapmayı seviyorum,spor yapmayı seviyorum,su içmeyi seviyorum,yoğurt yemeyi seviyorum,yeşillik yemeyi seviyorum,kendimi seviyorum ama kilolarımı sevmiyorum...umarım bu hafta da güzelce kilo veririm.tabi ilk haftam olduğu için bu kadar kilo vere bildim ama önemli olan sabır ve azimli olmak...

geçmişe göz attım da bir hikaye bulup okuyamadım.umarım beklenilen şekilde yazmışımdır.ayrıca azeriyim. yazıda bir kusur olursa e siz kusura bakmayın.bence de bu hikayeler ayrıca bir başlığa konulsa daha iyi olur.her kes kolayca okur ve gerçekten motive olur...

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=1032&p=33971145#post33971145

Herkese merhaba
Bu hafta en çok kilo verenlerin içerisinde olduğum için takım kaptanım tarafından buraya yazmam rica edildi. Bu hafta sporu şiddetle çoğalttım kilometrelerce yürüdüm - çok yemek yiyemedim. Karatay diyetini yapmaya çalışıyorum ama olması gerekenden az yedim. Spor etki etti sanıyorum kilo vermemde birde ben hipotiroit hastasıyım ilacın dozu artık yüksek geliyorsa hipertiroide mi çeviriyor acaba diye de düşünmekteyim.

Herkes istediği kiloya bir daha geri almamak üzere veda eder umuyorum.
Sevgiler...

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=23289749#post23289749

mrb arkadaslar...ben 8. takımın yeni üyesiyim...deneme sürecimi bıtırdım, lısteye girdim...takım kaptanımız olan Ucukmavi den bireyselde 3. oldugumu ögrendım...kendısı 1 hafta boyunca yaptıklarımı burda paylasmamı ıstedı...öncelıkle yenı dıyet ve spora baslayan kısıler baslarda cabuk kılo verıyor...bu haftalık basarımı buna baglıyorum...sabahları elma sırkelı ballı sıcak suyumu ıctım...sonra da 5 ı 1 arada cayımı ıctım...1 saat sonra kahvaltımı yaptım...beyaz ekmek yerıne cavdar ekmegı yıyorum...caylarımı sekersız ıcıyorum...her gun 1 kase yogurdun ıcıne nane ve keten tohumu atıp karıstırıp onu yıyorum...kılo vermemdekı en onemlı etkenın su ıcmek oldugunu düşünüyorum ama ben suyu her zaman sıcak ıcıyorum...cattle da ısıtıp ıcıyorum...demlıktekı butun suları ıcıyorum...sıcak su ıstahı da kapatıyor...gunde 3-4 bardak yesıl cay ıcıyorum buyuk bardaklarda...bardagın ıcıne 1 tane cubuk tarcın, 1 tane zencefıl ve 4-5 tane de karanfıl atıyorum...cok hos tadı oluyor...ben bayılıyorum oyle ıcmeye...oglenlerı corba ıcıyorum...aralarda elma yıyorum...tatlı krızlerımde sunu yapıyorum...yarım yaglı sütü ısıtıyorum ıcıne de tarcın atıp karıstırıyorum...harıka oluyor...tarcın kan sekerınızı dengelıyor...cocuklugumdan berı sebzeyle aram ıyı degıl...o nedenle ogunlerımde genelıkle corbayı tercıh edıyorum...acıkcası bu hafta cok spor yapamadım...en buyuk eksıgım bu...spor da yapsaydım daha cok kılo verebılırdım emınım buna...o nedenle bu haftadan ıtıbaren gunluk yuruyuse baslayacagım...soyleyeceklerım bu kadar...herkese bu kılo verme sürecınde basarılar dılıyorum...takım kaptanıma ve takım arkadaslarıma da cok tesekkur edıyorum burdan...onlarla olmaktan cok mutluyum...

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=23302739#post23302739

Selam Bayanlar..

Ben 4. takimin uyesiyim... Bu hafta takim olarak cok guzel bir basari elde ettik.. Takim kaptanimdan hem takimimizin birinci oldugunu hemde bireyselde.1 ci oldugumu ogrendim.. Bu gercekten beni cok mutlu etti ve buraya bir haftada nasil 2kg 600 gr verdigimi yazmami rica etti.. Ilk once sunu soylemem gerekir kilo vermemde en buyuk faydasi olan takimimdaki kaptanim ve ordaki arkadaslarim... Onlarin destegi ve disiplini olmadan yapamazdim diye dusunuyorum.. ordaki motivasyon cok onemli.. onlara tekrar tesekkur ederim.. :)

Gelelim benim yaptiklarima.. Ben tam 1 aydir bu diyet grubundayim ve surekli 1 kilo ileri geri gidiyordum.. cok saglikli yememe ragmen.. sonra sorunun fazla spor yapmadigimdan ve seker tuketimimin yuksek oldugunu dusundum.. diyet moduna giremiyorum ozaman pes ediyorum.. ama onun yerine keyfimin diyetini yapiyorum.. Nasil mi derseniz.. bazi kararlar aldim ve kendime kurallar koydum.. iste onlari sizler icin siraliyorum.

- Her sabah 2 bardak ilik su ile gune basladim. Bazen elma sirkesi ekledim.
- Sabahlari 5-10 tane altin cilek yedim kahvaltidan once.
- Kahvaltim standart bir sekilde yaptim 5 gun. Beyaz peynir, zeytin, salatalik ve domatez.
- Her gun her ogunumde mutlaka ama mutlaka salata yedim. Bol sirkeli ve limonlu.
- Haftanin 2 gunu beyaz et, 1 gunu kirmizi et tukkettim. ( yaklasik 90gram)
- Oglen yemeklerimde et tuketigim icin aksamlari genelde corba yedim yada sebze yemegi salata ile.
- Yedigim ogunlerin saatlerini onceden sabitledim ve gece saat 19:30 dan sonra bir sey yemedim.
- 3 ana ogun, ve iki ara. ( aralarda meyve yada salatalik tukettim)
- Fazla sekerli meyve tuketmedim. genelde kivi ve yesil elma yedim. Gunde en fazla 2 porsiyon.
- Kendimi hic ac birakmadim. Aciktigim zaman salatalik yedim durmadan.
- 2,5 ile 3 litre arasi hergun su ictim. Ama ilik su.
- Kesinlikle hic bir turlu, seker, pilav, patates, yag, beyaz ekmek gibi seyler tuketmedim. zeytin yagi kulandim.
- Asitli iciceklerden uzak durdum, ve sekersiz cay ictim.
- Pazar gunu kendimi kucuk bir tatli ile ødulendirip, ønumdeki haftanin seker ihtiyacini almis oldum.
- Ve en onemlisi. Haftanin 6 gunu hergun 1,5 - 2 saat arasi spor yaptim.
- 1 saat orta tempo yuruyus. Geri kalan kismini hizli tempoda kostum.

Iste yaptiklarim bunlar kizlar.. bu haftada ayni seyleri uygulamayi dusunuyorum. Belki vicudum ust uste o kadar kilo vermez ama en azindan saglikli bir sekilde ilerliyorum.. Umarim yazdiklarimin bi faydasi olur.. Herkese bol sans..

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=23431559#post23431559

Evet hanımlar haftanın birincisi olarak görevimi yapmak istedim.Darısı hepinizin başına inş.

öncelike lise son sınıftayım ve her ne kadar tercihimi bu yıl yapmayı düşünmesemde sınav stresim var.okul dersleri ve bundan kaynaklı takımımı tam konrtol edemediğim zamanlarda stresim artıyor.Sonuç olarak ygs sınavı için okula verdiğim arayı fırsat bilip kuzuluğa gittim.günde 3er saat yürüdüm.(ben 2 diye tahmin etmiştim ama annem üşenmemiş hesaplamış).orada kaplıca suyuna da girince hem güzelleştim hem yağların erimesi kolaylaştı.Bir de erken kalkmak ve düzenli kahvaltı yeşilçay vs. eklenince tam oldu.Buhar ve sıcak su nedeniyle duştan sonra farkında olmadan içtiğim( ki normalde yarım lt. zor içerim) su da cabası oldu.temiz hafa kuş cıvıltıları değişik insanlar derken 3 gün nasıl bitti anlamadım.İstanbula gelince uyku düzenim dolayısıyla öğün düzenim değişti ama ben elimden geldiğince üst seviyede kontrol ettim.Dersten kafamı aldıramadığım içinde göbek atarak şimdilik içimi ferah tutmaya çalışıyorum.
normalde stresliykende yerim mutluyken de mutsuzkende :)
ama bu sefer boğazıma sahip çıkınca sanırım psikolojik olarakta etki etti...

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=23861185#post23861185

Merhaba kızlaarrrr;
Sizleri birazcık geçen haftaki kilo çizelgem hakkında bilgilendirmek istedim:))))(Öyle olmasıgerekiyormuş ben daha çok yeiyim:)))))
pazartesi sabahı tartıldığımda 74 kiloydum boyum1.61 eğitimciyim ve hayatımın 8saati dışarıda geçiyor(aşırıderecede aburcubur tüketip evim de hemen hemen hiçyemek yeme şansım olmuyordu(ama buaburcuburu dengelemekiçin günde 1-1.5saat spor yapıyordum:)))pazartesi dukandiyetine başlama kararı aldım regl dönemimin 2. günüydü sadece diyette yapmam gerekenleri düzenli yaptım;bu hafta içinde aşırı halsiz olduğum için hiç spor yapamadım sadece mini mini birlerimle bol bol eğlendik zaten hep ayaktayım((cuma günü tartıldığımda 70.5kiloydum inşallah böyle devam eder bu hafta tekrar kendimi yormadan hergün 1 saat tempolu yürüyüşe başlayacağım HEPİMİZE KOLAY GELSİN)))GİTSİN KİLOLAR GELSİİİNNN ÇOK BÜYÜK MUTLULUKLAR:)

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=24224762#post24224762

Herkese selamlarr..
bu haftanın bireyselde birincisi olarak bu hafta ve genel olarak neler yaptığımı size anlatmak istedim...
öncelikle ara verdiğim diyet serüvenime 71 kiloyla devam etmeye başlayalı tam 40gün oldu ve ben bu süre zarfında
yani
40 günde
71 kilodan 60.6 kiloya düştüm..
ve toplamda 62 cm inceldim...
bunun için neler yaptığımı sorarsanız şöyle;
öncelikle ben sebzesever bi insanım bu yüzden hiiç zor olmadı
zaten kiloyuda yemekten değil çikolatadan aldım ben çikolata hastası bir insanım öyle böyle değil 2günde 1kilo spesiel çikolata bitirmişliğim var
öncelikle çikolatayı kestim yerine günde 2 veya 3 tane hurma yedim..
3litre suyu asla ihmal etmedim
ve 3kupa yeşil çayı...
ve tabi sporu... çok önemli..
bir ay önce b-fite kayıt oldum...
ve her akşam yürüyüş yaptım ayrıca birde slim6 egzersiz cdsi ni hergün yarım saat mutlaka yapıyorum...
örnek bir menümü vermek gerekirse şöyle
sabah
2dilim azyağlı peynir
domates
biber salatalık
1dilim kepek ekmeği 3zeytin çay ...
ara
birkaç hurma
öğlen
ızgara tavuklu salata, yoğurt
ara
bir meyve
akşam
zeytinyağlı enginar, yeşil salata..
gibi gibi :)

yani mümkün olduğunca sağlıklı beslenmek
az yağ az şeker az tuz ...

spor yapamayanlar için şöyle birşey söylemek istiyorum mesela ben artık sporu hayatımın her aşamasına katıyorum
otururken ayaklarımı çalıştırıyorum
karın egzersizleri yapıyorum
yemek yaparken bacaklarımı esnetiyorum vs vs vs ..
maksat hareketli olmaksa olabiliriz her türlü...
birde unutmadan haftanın bir günü spa ya gidiyorum...
2-3 saat yüzüyorum .
kısaca toplamak gerekirse
sağlıklı olan ne varsa yapmaya çabalıyorum yapabildiğim kadar...
yardımcı olabildiysem ne mutlu bana:)

http://www.kadinlarkulubu.com/newreply.php?do=newreply&p=24332648

sağlıklı kilo vermeler bayanlar
üzerimden 4 kiloyu atmanın mutluluğundayım
darısı gidecek olan 18 kiloya

sanırım bu kadar çok gitmesinin nedeni diyete ve spora başlayalı 2 hafta olmuş olması ilk hafta regli olmamdan kaynaklı şişlik

ama irademe de teşekkür etmek gerekir

ben sabahları yarım kase nesfit
öğlenleri genelde tam buğday ekmeğinden tost
akşamları 4 kaşık yemek 4 kaşık pilav
aralarda çay veya bir meyve

şeklinde beslendim
günlük 40 dk nivea bady cd ile sporumu yaptım

ve benim 4 aylık bir miniğim var
onunda kilo almamda katkısı olduğu gibi vermemde de oluyo sanırım

sağlıklı kilo vermeler dilerim.

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=587&p=25951463#post25951463

Merhaba arkadaşlar. Biraz geç oldu ama geçen haftanın birincisi olarak yaptıklarımı yazayım.
Öncelikle şunu belirteyim 4.5 ay önce doğum yaptım ve emziriyorum, bu yüzdende çok sıkı bi diyet uygulamadım. Çok fazla su tüketiyorum günde 4-5 litre. Yeme saatlerim belirlidir hiç şaşmaz öğün aralarındaki atıştırmaları kaldırdım sadece soda içiyorum. Tabiî ki bence en önemli olan şey hareket yani spor, spor yapan biri değilim sadece mekik çekiyorum ama fazla yürüyorum. hareketli bir hayatım var.
umarım yardımcı olmuşumdur, yediklerimi yazmaya gerek duymadım çünkü normal bi insandan çok farklı değil sadece miktarları azdı. herkese kolay gelsin.

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=591&p=26100960#post26100960

MERHABABEN PAŞAM 3405 NAMİ DEGER 3 MELEK ANNESİ BEN 1 olan
herkezle paylaşmak istedim şimdiden uzun olursa kusura bakmayım ben 32 yaşındayım kendimi bildim bileli kilo bir bayanım çocuklugum hep kilolu geçti 3 bebegimi cennete yolladıktan sonra malesef acı bir deneyim oldu benim için doktora gittim kadın dogumcum bana kilo vermen lazım dedi yoksa olmaz en az 75 kiloya düşmen lazım dedi ben paşa kaç senedir kiloluyum ne kadarda güzel söyledi doktor nede kolay koca cüsse nasıl vericekti bu kadar kiloyu 105 kilo eve geldik eşimle tabi sonunu sizde bilirisiniz yapamam canım imkan yok beceremem şimdiye kadar diyeti okadar ugraştım hep bıraktım dedim bir pazartesiler bitmedi gitti dedim eşim aglamama dayanamadı dediki ellerimden tutup paşam insan istedikten sonra neler yapıyo bir bilsen biraz azim biraz emek bırakma bu yolun sonunu dedi her düştügümde elimden eşim kaldırdı beni yeniden ayaga ben düştükçe hadi paşam az kaldı vericeksin sadece kendine güvenmen lazım dedi yapabilirmiydim acabao gece bir rüya gördüm bu rüya benim başlangıç noktam oldu bebeklerim bana annecim ne olur bak biz seni burda bekliyoruz bizi yanına al dediler hadi anne başarabilirsin dediler o gece kanter içinde kalktım yataktan eşimi uyandırdım gecenin bri yarısı konuştuk anlaştık sabah erkenden alışverişe gittik inanın yürüyüşü sevmeyen ben bir ara vazgeçmiş gibiydim çok yoruldum yüürrken hiç unutmuyorum yolunraısına kadar geldim yoruldum aman paş ayoruldun yeter bu kadar dedim kendi kendime ama bir sen içindeki sen hadi biraz daha yürü işin ucunda hem saglıgın hem bebeklerin seni bekliyo dedi içimdeki sen her gün bir adım daha yürüdüm herşey evlatlarım içindi çünkü onlara olan özlemim ocaktan beri diyetteyim ama 7 takıma seferan çagırdı beni iyikide çagırmış onlar olmasaydı bende buralara gelemezdim insan kilo verir ama motive olması lazım 7 takımı çok seviyorum ben ben her düştügümde agladıgımda yanımda oldular ha gayret paşa olur böyle paşa vericen paşa evlatlarına kavuşucan paşa hem motüve sonra sı malum sıkı bir diyet yaptım 3 cü olmuştum bir kere çok oluyo ama bu birincilik varya beni maffetti ilk saprinam yazmış 7 takıma paşam 1. diye inanın abartmıyorum gözlerim doldu sesli bir şekilde dedimki işte bu paşa azmin zaferi paşa başardın bu sefer eşiem gösterdim tebrik ettişimdi pazartesi yürüyülerime gene başlıcam oruç yüzünden bırakmıştım başlıcam işşallah oruclarım bitti şimdi gelelim nasıl 3 kiloyu verdigime yazıyımda dinleyin
oruç tuttugum için önce sahur yapmadım hiç bir zaman onun altını çiziyim sonra iftarda yedikelrime gelince bir kase yogurt bol yeşil salata aklınıza ne gelrise ama ben bu salataya domates koymadım bol kekil sızma zeytiğn yagı koydum yarım limon sıktım çorba okumuştum bir yerde onu yaptım yagları eritiyo diye tarifide çok kolay şimdi yazayım
1-1 adet kereviz
2-1adet kabak
3- 1 adet papates
4-1 adet sogan
5-brokoli koydum ama bacaklarını üstünü az kullandım
6- kereviz yapraklarını içine attım yag koymadım
7- terbiyesi için yarın limon yumurtanın sarısıyla terbiye ettim
hem çok leziz hemde doyurucu bir çorba blendırdan geçrimedim süt eleginden geçirdim posasını gene tencereye koydum isteyen katı tüketebilir 5 bardak su koydum
5 biryerd cayla yeşil çayı karıştırdım sallamaları ondan çok içtim su içtim bol bol bu çorbaya devam ettim 4 gün kadar çorba salata yogur çay akşamlarıda bir şeftali ve elma yedim sahur yemegi olaraktan anlıcagınız aynı menü ekmek hiç yemedim asla kaç aydır yemiyorum soda içtim her gün daha 2 gün oldu çavrad ekmegine başlıyalıkusura bakmayın uzun oldu ama beni okuyan gözlerinize teşekkür ederim
burdanda 7 takım arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyourm her seferinde beni her düştügümde motive ettikleri için allah hepsinden ve sizlerdende razı olsun bu diyet işi takım işi ben onu anladım yaşasın kadınlar kulübü allah razı olsun bu kulubü kuranlardan onlar olmasydı ben sizler gibi mükemmel insanlar tanımıcaktım biraz uzun oldu kusura bakmayın paylaşmak istedim inanın insan yaparım dedikten sonra azzmettikten sonra veriyo kiloyu yeterki nefsimize kanmıyalım saygılarımlal paşa kulunuz

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=599&p=26354334#post26354334

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…