Birinciler Sırlarını Paylaşıyor!

merhabalar bu hafta birinci olmuşum inanın tartı da o -4 kiloyu görünce ben de gözlerime inanamadım..ki bu gidenlerin çoğu su ilk başta bunu belirtiyim:KK31: geçen hafta cuma günü dukana başlamıştım ve aynı gün regl olmuştum reglin bitmesi ve dukan sayesinde çabucak gitti kilolarım..ayrıca 5 gün 5-6 km yürüyüş ve yarım saate yakın bölgesel egzersizler yaptım...tatilde çok yememden dolayı hırslanıp gelmiştim ee üstüne bide bol bol su ve yeşilçay içinde bir anda 65 olmuşum:KK31:

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=928&p=31815734#post31815734

Hanımlar merhaba.Adettenmiş,bireysel derece alanlar tüyolarını yazıyorlarmış,memnuniyetle yazarım Bu hafta 2.7 kg verdim.Bunun için hiçbir şok diyet uygulamadım.Ender Saraç vesilesi ile tanıştığım müsliyi,kendi tasarladığım kalorilerini hesapladığım bir listeye uyarladım.Ramazan başından beri bu diyeti uyguluyorum.Diyet keyifli,sağlıklı ve tok tutucu.Sanırım ramazan için ideal olmasının sebebi bu.Öncelikle listemi yazıyım,sonra gerisini anlatırım.
30 gün boyu:SAHUR:
Başlamadan 500 ml ılık su,limon damlatılmış
*30 gr müsli+100 gr süt
*1 dilim kepekli ekmek yanında kahvaltılık ya da haşlanmış yumurta,ya da omlet.
*Domates,salatalık
İFTAR:
Başlamadan 500 ml ılık su,limon damlatılmış
*30 gr müsli+100 gr süt
*Günün çorbası ya da 1 porsiyon sebze yemeği ya da bir porsiyon et
İFTAR İLE SAHUR ARASI:
*1 koca porsiyon meyve,2 galeta ya da galeta yerine 2 parça bitter.

İşte uyguladığım diyetin kaba hali bu.Müsli zaten içerdiği yulaf,fındık,badem ve kara üzüm içeriği ile hem tatlı ihtiyacını fazlası ile karşılıyor,hem de muhteşem bir enerji veriyor.Yani tam ramazanda ihtiyaç duyulan enerjiyi.Ayrıca yulaf sayesinde iftara kadar açlık duygusu engellenmiş oluyor.Tasarladığım bu diyetle en az 3-4 kiloya garanti veriyor ve en az 7 cm incelme vadediyorum Düşünün canlarım,ramazan nerdeyse tüm insanların kilo alma ayı iken,biz bu düzenli ve az yeme saatlerini lehimize çevirip en az 3 kilo atıp incelicez.Ben kefilim.Ayrıca müslinin muhteşem antioksidan etkisi,zaten herşeyin önünde bir güzellik.Takım arkadaşlarımdan üçü ile birlikte bu diyeti uyguladık ve bı hafta üçümüz toplam 5.2 kg attık. Ayrıca ben 21 günlük daha sıkı bir müsli programını nisan ayında uygulamış ve bel,kalça ve göğüsten 7'şer cm incelmiştim.Ramazanda bu diyeti seçmemin sebebi bu oldu.
Ve ayrıca,iftar ile sahur arası 3 lt suyumu mutlaka tükettim.Birden değil,çünkü hızlı içilen su vücuda dağılmadan hızla atılıyor.Çay içer gibi,yudum yudum 5 saate yaydım ve soğuk olarak tükettim.Bir de iftarda tercih ettiğim eti ya da sebzeyi soğan rendesi ve domates rendesi ile birlikte haşladım,kesinlikle yağ kullanmıyorum 5 gündür ve olumlu etkisini hissediyorum.7. takımdayım,uygulamak isteyen kafasına sorular takılan arkadaşlar olursa beklerim,her zaman başımızın üzerinde yeriniz var.
Sporu ise ramazan rehavetinden eski tempomda yapamasam da düzenli olarak günde 20-30 dakika kol-bacak ve bel-kalça egzersizleri yapıyorum.Bireysel birinciliğimden çok takımımın bu haftaki 1. liğini öncelikle kutluyor ve hayatımda oldukları için çok teşekkür ediyorum.Sözlerimi sevgili Püsküüt'ün güzel temennisi ile noktalıyorum,hepinize sağlıklı,kalıcı ve keyifli kilo vermeler diliyorum

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=20384796#post20384796

Bu haftanın 1.si olarak hem bu haftadan hem de mezuniyet hikayemden kısaca bahsetmek istiyorum.
Tartıda 70 li rakamları görünce ne yapacağımı şaşırdım ( daha sonra tartımı değiştirdiğimde aslında daha da fazla olduğumu öğreniyorum. Meğer başlangıç kilom 74müş ama iyi ki o zaman bilmiyormuşum. ) 60 kgı hedefleyerek başladım.
Hiç bir zaman bir yasak koymadım kendimi.
Canım ne isterse istesin miktarını ve sonraki öğünü ayarlarak yedim.
Zaten yiyebilme lüksüne sahip olduğumdan dolayı bir süre sonra canım istememeye başladı.
Anladım ki diyet yaparken yasak dediğimiz şeyler bizi kaçamağa sürüklüyor.
En önemli kuralım dengelemekti.
Onun haricinde hiç duraklama dönemine girmememi, sürekli düzen değiştirmeme borçlu olduğumu düşünüyorum.
İlk başladığımda yediklerime dikkat ettim ama düzenli bir menüm yoktu. Bazen 1 öğün bazen 2 öğün.
Bir süre sonra ilk günlerdeki gibi kilo veremiyordum.
O sırada takımdaki the beauty arkadaşımız her düzensiz menü gördüğünde bana kızmaya başladı.
Menülerim düzene girdi, bu sefer bunun hızıyla birden kilolar gitmeye başladı.
Daha sonra spora başladım, eşimle her gün koşuyorduk ve koşu benim vücuduma çok iyi geliyor, ne kadar yesem de kilo vereceğimi biliyordum, biraz da dikkat edince güzel rakamlar vermeye devam ettim. Herkese daha iyi gelen bir spor olduğuna inanıyorum, bunu keşfetmek önemli.
Son hafta ise çok düzenli bir kilo verimim olmadı, uyku düzenim bozulmuştu, üstüne yemek yediğimde de uykum geliyordu, ders de çalışmam gerektiği için çözümü yemek yememekte buldum.
Bütün gün kahve ( oldum olası şekersiz, sütsüz içiyorum.) ve enerji içeceği ile durdum, akşam da yemekte ne varsa yedim.
Bu şekilde hedefim olan 60 kgında altına indim.
Bundan sonrası için, tibet yogasına başladım ve kilomu korumamda yardımcı olacağına inanıyorum ama asıl amacım uyku düzenim ve dinçlik konusunda yardımcı olması ve her zaman dengeleme konusunda dikkatli olmak, mesela dün gece 12de yemek yemeye çıktık ve dolu dolu bir dürüm yedim, bugün ne yapacağım. Hafif bir kahvaltı, öğlen k special-süt veya keten tohumlu yoğurt, akşam da ızgara salata tarzında yersem ertesi güne gecenin bir saatinde yediğim dürümün bir etkisi kalmayacaktır.

Takım arkadaşlarıma ve bu yarışma için büyük bir emek harcayan Püsküüt'e teşekkürlerimi sunuyorum.
Umarım herkes istediği kiloya sahip olur.

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=935&p=31906673#post31906673

merhaba 8. takımdan Dilek ben :-)

bu hafta nasıl mı kilo verdim?

ramazan ayının gelmesiyle abur cubur yemem durdu hatta canım sudan başka birşey istemiyordu ama ayakta durmam için yemen lazımdı bende sahuru süt ile iftarımı ise çorba,salata,et veya sabze ile geçiştiriyorum.

ara öğün olarak tatlı yerine meyve yemeye çalışıyorum ama canım pek bişey çekmiyoooo bakalım ramazandan sonra ne olacak

çalıştığım için bir de az yediğim için pek halim olmuyor spor yapmaya..

ama benim arkadaşlarım sporla epey kilo verdiler.

herkese başarılarrr

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=578&p=25720376#post25720376

ben dukan diyetini uyguluyorum yaklasik 1 aydir, ve 1 aydir cok güzel kilo verdim.
dukan diyetini asagi yukari herkes biliyor zaten, proteinle beslendigin, karbonhidratlarin tamamen yasak oldugu bi diyet.
bunun disinda hergün 3 kupa demleme yesil cay tüketiyorum, ödem sökmekte bir numara...
baskada yaptigim degisik bisey yok, kacamak yapmamaya calisiyorum, yesil cayimi tüketiyorum bol bol... bu kadar :)
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=20491752#post20491752

ben aysenur (ayeyldz) 13. takımdan bireysel 1. oldum sızlere hıkayemı yazacagım :

19 yasımdayım. Evliyim 1 yıl oldu. Öğrencıyım. Evlenmeden önce 67 falandım 10 kılo almısım maaleseff :KK43: cunku esım calısıyor ben evde tektım canım sıkıldıkca dolabın agzını acıp abur cubur falan yıyordum ve sonunda 79 oldum ve artık bu kılolardan cok sıkıldım ramazandan once yıne 74 oldum ve ramazanda tekrar aldım :KK50: sonra kk uye oldum ve takıma grup kaptanımız cagırdı ıyıkıde cagırmıs :KK9: dıyete basladım kahvaltımı hep yumurtayla yaparım gun içinde proteın yemege dıkkat dıkkat edıyorum ve aksamda nesfıt falan hafıf tutmaya calısıyorum ama su an işe basladıgım ıcın duzenım bozuldu :KK50: ama yınede basardımmm :KK9: neyse işe başlamadan once plates falan yapıyordum ve degısık egzersızler şimdi iş daha yorucu tabı :nazar: işte boyle benım hıkayem inş. hedefıme ulasırım... iyiki gruba katılmısımm En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=938&p=31987253#post31987253

Son düzenleme:
slm kızlar bu haftanın 1. oldugum ıcın haftamı nasıl gecırdıgımı yazmam gerekıyormus daha ılk haftam oldugu ıcın bunu bılmıyordum hergun neler yedıgı 6. takımda yazmıstım zaten bunun dısında sadece sabahları yada sahurda 1 dılım kepek ekmegı yedım ıftarda ara ögunde ekmek yemedım makarna ve pilav yemedım sadece dun bırazcık kaçamak yaptım makrna yedım oda bırıncı oldugum ıcın odul verdım :) tatlıda aynı sekılde kızlar haftada 1 kere dondurma yemıstım suyu cok ıctım ve basemlerım ıcın hergun hareket yaptım gunde 30dk. dısında yuruyus yapamadım malesef evde egzersız yaptım vıdeolardan acıp tekrar etmeye calıstım bugun ıtıbarıylede pilatese baslıcam ınş. 2 gundur malzemeler geldı tam anlamıyla baslayamamıstım. zayıf gunler dılıyorum :)

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=585&p=25838718#post25838718

Merhabalar her hafta 1. Olanların buraya zayıflama çabalarını yazdıklarını öğrendim olayların üstüne oldu ama sanırım bu bir görev .geç olduğu içinde özür dilerim kızım hastanede yatıyor ancak girebildim...

Pek bişey yapmadim aslında

hergün düzenli spor yapıyorum bol şu içiyorum yedikleri dikkat ediyorum kaçamakları çok küçük oluyor bünyemin motivasyona ihtiyacı vardı ve 5. Takım sayesinde buldum ...birde sabah erken kalkıyorum ve aklama 6 dan sonra hiç birşey yemiyorum şu içiyorum..

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=20614840#post20614840

Selam kızlar adım merve
160 boyunda 74 kılo tombul bir anneydim 25 gun önce henüz 23 yasındayım
Bnm hıkayem benıde takıma alın lutfen dememle basladı
Saolsunlar 14. Takıma kabul edıldım ve pacaları sıvadımm
Zayıflamak ıstıyodum ama gercekten cok ıstıyordum
Bıkmıstım artık magaza magaza dolasmaktan
İnce belli kızların peşinden bakmaktan
Üzerimde ki elbiseyıdaha zayıf birinde görünce ah cekıp daha cok yemekten
Yazın yürümekten korkuyodum bacaklarım pişer acır
Nefesım daralır
Acıkırım vs vs
En kötüsüde henüz bir yasına gırmıs kızımla doya doya oynayamamaktan bıkmıstım
Hemen yoruluyordum ee hareket yok bişi yok
Daha cok miskünlik yapışmıstı üzerime
İşte 25 gün önce hepsini degistirmeye karar verdim ve bu kararı destekleyen bna yardımcı olan arkadaslrıma tesekkür edıyorumm
Kızlar nasılmı zayıfladım
1.3+3 ögun beslendim
2.günde ortalama 2.5 bardak su içtim
3.sabah ac karna ve gece yatarken elma sirkeli ılık su içtim
4. Leslie 3 mil ve 5 mil dönüşümlü yaptım
5.yeşilçay muhakkak hergün içtim
6.un seker yag tuz azalttım ve hedef kıloma ulasana kadar yememeye ulasıncada bazı selerı kararınca yemek için yemin ettim:KK66:)
7.sabah erken kalktım öglenekadar uyumadım
8.soframdan yeşilliği eksik etmedım ve kalori hesabı yaptım
9.ekmegı sabah kahvaltının dısında baska öğünlerde kullanmamya calıstım
10.14. Takım arkadaslarıma kendıme sadık kalıp disiplinli bir şekılde bana verılen tawsıylere uydum.
Kacamak yapmadım diyet boynca
Niye yapıcaktım ki
Yapsaydım da butun bunlar bosamı gıtseydı
Bnı yıldırmak ısteyenler oldu yılmadım inat yaptım
Üstelikbir yasında kızm var ilgıye muhtacc
Herseyın bası saglıkk
Saglıgın yerındeyse sen ıyısın sen ıyısen herkes ıyıdır
Ben ysptıysam sizde yapsbılırsınızz
İyice düşünüp birdefada karar verın ve arkasında durun gerisi çorap söküğü gibi geliyorr

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=943&p=32085892#post32085892

Son düzenleme:
Merhabalar herkese..
öncelikle hepinizden özür dilerim internet bağlantımda bu sıra problemler var o yüzden vaktinde gelip paylaşım yapamadım.

nası başlamak lazım bilemedim ama,

şuan 22 yaşındayım ve neredeyse bütün hayatım bi şekilde diyet yaparak geçti. orta okuldayken 72 kiloydum ve diyetisyenle 20 kilo verdim . daha sonra rahatsızlığım nedeniyle ilaç kullanmaya başladım 4 ayda tekrar 20 kilo aldım ve o kilolar bana yapıştı resmen. tekrar diyetisyene başladım kendi başıma bişeyler yapmaya çalıştım ama olmadı bir türlü veremiyordum.

ta ki ağustos ayına kadar. erkek arkdaşımdan ayrıldım konunun kiloyla alakası yoktu ama hırs yaptım iyi de oldu.
bünyem diyete alışık olduğu için standart şeyler bende işe yaramıyor . mesela sadece yemeği azaltmak yeterli olmuyor. özellikle 6 öğün yediğimde kesin kilo alıyorum.

ilk 40 gün boyunca evde spor yapmaya başladım en az 1 saat.
ekmek ve her türlü şekerden uzak durdum. lezzet benim için önemli bu yüzden tuzu azaltmadım bile.
akşam 7den sonra hiç bişey yememeye dikkat ettim.
genellikle sebze ağırlıklı beslendim.
günde 8 km yürüdüm.
bu şekilde gayet güzel ilerlerken işe başladım ve ilk 2 hafta düzenim baya bozuldu pek sağlıklı beslenmiyorum bu yüzden bana kızabilirsiniz.
uyandığımda limonlu ılık su içmeye özen gösteriyorum.
1 aydır sabahları kepekli tost yiyorum
öğlen iş yerine salata götürüyorum
akşam 8:30 gibi evde oluyorum bu yüzden çok fazla bişi yiyemiyorum genelde çorba içiyorum yada sebze yiyorum. ama son 1 haftadır onu da kestim malesef.
ara öğünlerde ceviz,badem,fındık tüketiyorum çok acıkırsam kepekli bisküvi yiyorum.
mutlaka 2litre su, 3 bardak yeşilçay içiyorum.

haftasonu kpss için dersaneye gittiğimden salona gitmeye vaktim kalmıyor. bu yüzden akşam iş çıkışı eve yürüyeyerek gidiyorum.
30-35 dk sürüyor ama faydası olduğuna inanıyorum.

he hiç kaçamak yapmadım mı yaptım tabiki. özellikle işe başladıktan sonra. kızlar sürekli evden kısır getiriyor,sürekli birilerinin soğum günü oluyor vs. ama kaçamak yaptığım zaman akşam yemeği yemiyorum veya ceza olarak 2 katı yürüyorum.

çok yazdım sanırım ama özetle bu şekilde 2 ayda 9 kilo verdim. belki az ama benim için ideal.
başlangıç kilom 74dü, ilk hedefim 65di ve buna ulaştım, bu yüzden hedefimi 60 olarak değiştirdim. umarım buna da ulaşıcam.

şuanda başardığımı görünce diyorum ki o kadar sene demekki yeterince istememişim. istedikten sonra herşey mümkün :)

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=948&p=32196506#post32196506

herkese merhabalar
buaraya mı yazacağım bilemedim ama başarı hikayemi yazmak istedim
ben böyle şeylerde başarılı değilimdir bir yanlışım olursa affedin
diyete başladığımdan beri haftada 1 - 1,5 kilo arasında kilo verebiliyorum bazen duraksamalar da oluyo tabi
duraksama olduğu zaman kendimi hiç kilo vermemiş gibi hissediyorum geçen hafta yine o duraklardan birini yaşadım ve bu hafta en az 2.5 kilo vereceğim diye kendime söz verdim hem diyetime hem sporuma daha çok dikkat etmeye başladım günde 6 öğün yedim(3 ana 3 ara) hergün aynı saatlerde yedim diyet listemin dışına çıkmadım hiç kaçamak yapmadım spor olarakta hem yürüyüş hem leslie 3 mil hem de mekik yapmaya başladım bol bol su içtim 1 hafta içinde emeklerimin karşılığını aldım haftalık hedefime ulaştım...

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=954&p=32275709#post32275709

Son düzenleme:
canımm tabi paylaşırımm zatenn dünden beri yazıyorumm..burayada yazayımmm...

ben sabah öğle ara ve aksamları normal diyette gibi yedimm..doyarakk yedim ama..yağlı ,tuzlu,unlu yemedim ekmeğide az sadece sabah ve öğlenleri cok acıkırsam yedim ,aksamları yemedimm..akşamı enson saat 5 de yedimm..5 sonra 1 lokma bile yemedimm..sadece su ve bitkisel cay içtim..yeşil cay,5 i bir yerde,birde doğadan relax var dönüşümlü olarak gün,gün içtim.. birde benim step aletim merdivene benzeyenden toplam günde en fazla 10 dk..onu kullandımm..o beni 2-3 dk sonra inanılmz terletiyoo..zaten fazlada yapamıyorumm ..heryerim kesiliyoo... neyse canlarr..sadece bunları yaptımm ve bu haftada yapıcam bakalım neler olacak birr 80 leri görsemmm...bıktım 90 lardannn......

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=21865492#post21865492

merhaba arkadaşlar :KK16:

bu hafta bireyselde birinci olduğum için başarı sırlarımı yazmam gerekiyormuş:KK1:

bütün diyet yapan arkadaşlar bilir diyetin ilk haftalarında hızlı kilo verilir, vücuttaki ödem atılır
oyüzden ilk hafta yaklaşık 2 kilo verdim :KK76:

bayram haftasıda baya koşturmacalı geçti , tatlıdan uzak durdum ve bayramıda kilo vererek geçirdim:KK8:

toplamda 3 kilo verdim ancak bu daha başlagıç benim için yolum uzun:26: artık gram gram gidiyor malesef:KK34:

tabi ilk hafta giden kilolarımda yürüyüşünde etkisi büyük, bi kaç haftadır yürüyemiyorum ama başlıycam en kısa zamanda tekrar

bu arada takım olarakta birici olduk :KK19: 3. takımdaki tüm arkadaşlarımı birkez daha kutluyorum

kaptancım sanada desteğin için teşekkür ediyorum :KK16::KK54:

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=965&p=32412476#post32412476

yaptıklarım-yapmadıklarım :)
merhaba arkadaşlar;
ben 2. takımın yeni üyelerindenim. geçen hafta kaptanımın onayıyla takıma kabul edildim. kaptanım nerdeyse 2 hafta beni takip etti paylaşımlarımı,istikrarımı görünce takıma aldı. bir gruba kabul edilmek motivasyonuma destek verdi ve verilen her bilgiyi uygulamaya başladım. hayatımda hiç diyet yapmadım. kendimi olduğum gibi sevmeye kabul etmeye başladığımı anladığımda kilom 80 ni bulmuştu inanamadım :KK43: sağlıklı ve kalıcı kilo vermek istediğim için diyetisyene gitmeye başladım 2 haftadır diyetisyene gidiyorum. verdiği menüleri eksiksiz uyguluyorum. sabah kahvaltıdan önce ve akşam yemeğinden önce 45 er dakika açık havada yürüyüş yapıyorum. her gün bir litre su ve 1 litre tarçınlı su içiyorum. aslında yaptıklarım klasik şeyler ama istikrarlı ve inatçı davranarak kilolarıma veda etmeye çalışıyorum. kaçamak yapmamaya çalışıyorum ve meyvalarımın yanında mutlaka karbonhidrat yiyorum. örneğin 1 dilim ekmek ve elma gibi :))) tarçın hayatımın vazgeçilmez oldu :))
işte bu kadar :)) birinci olup tekrar görüşmek dileğiyle :)))

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=22209625#post22209625

ne yaptım:)

Merhaba Kızlar,
Ben 4.takım üyelerindenim ve 2 hafta önce diyet yapmaya karar verdim, 85 kg ile başladım.

40 yaşında, oldukça fazla gebelik kilosu taşıyan ve menapoza girmiş bir hanım olarak kilo vermemi neredeyse imkansız görüyorken, istediğimiz zaman herşeyin olabildiğini, dirençli kiloların bile hızla eriyebildiğini gördüm.
İlk hafta yürüyüş/spora zaman imkanım yoktu ancak bu hafta günlük yürüyüşüme dikkat ettim ve belirlediğim diyet listesinin dışına hiç çıkmadım.
Haftalık bir liste oluşturdum (böylece yarın ne yiyeceğimi hiç düşünmediğim gibi, bana özel hazırladığım yemekler için eksik malzeme sıkıntısı da çekmemiş oldum.)
Sabah ve akşam mutlaka 1 dilim kepek ekmeği yedim, gözlemledim ki ekmeği kesmek saçların dökülmesi gibi bir durum yaratıyor.
Peynir, süt ve yoğurdu yağsız , mümkün değilse yarım yağlı tükettim.
Akşam 17.30 da yemek yedikten sonra, bir daha 21.00-21.30 da elma yada mandalina gibi 1 meyve yedim, akşam yemeği faslını erken bitirmemin bu hafta kilo vermemde çok etkisi oldu.
Asansörü hiç kullanmadım.
Gün içinde mümkün olduğunca hareketli olmaya çalıştım.
2 litre kadar ve vücudun onu ısıtmak için ekstra kalori yaktığını düşünerek soğuğa yakın serin su içtim.
Siyah çay yerine mümkün oldukça yeşil çay içtim.

Takımdan hiç ayrılmadım, menülerimi ve dolayısıyla beni denetlemeleri çok etkili oldu, takımıma teşekkür ediyorum.

Umarım hepimiz istediğimiz kiloya ulaşırız:)

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=22215098#post22215098

Merhaba :) bu hafta bireyselde birinci olmuşum ve bunun nasıl olduğunu anlatıcam aslında ben bayramdan önce 59.9dum bayram haftasında spor yapamamıştım yaklaşık 1 yıldır haftanın 7 günü( tabii ki arada bazı olaylardan dolayı yapamadığım oldu) spor yapan biriyim ve bir gün bile spor yapmasam vücudum hemen su tutuyor benim adet düzenimde sorun olduğu için ilaç kullanıyorum bundan mı bilemiyorum ama vücudum çok su tutuyor ve kabızlık sorunu yaşıyorum bayram dönüşü +3,5 çıkmıştım bu haftaysa -3,1 çıktım spora geri dönünce ve reglim bitmesiyle vücudumdaki ödemi ve kabızlık dolayısıyla oluşan posadan kurtulmuş oldum birde ben sporu çok sevdiğimden elimde imkan olunca normalden fazla yaptım bununda etkisi vardır yediklerimede aşırı dikkat ettim ve protein ağırlıklı beslendim ve böylelikle 3,1 vermiş oldum
bu süreçte yanımda olan ve motive olmamı sağlayan takım arkadaşlarımı unutmamalıyım :) teşekkürler​

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=972&p=32518698#post32518698

merhaba arkadaşlar
on beş aylık bir kızım var o yüzden çok fazla girip inceleyemiyorum ama kaptanım ve arkadaşlarım sağolsunlar beni idare ediyorlar hafta içi işyerinde sürekli girebiliyorum hafta sonu da kızım uyuduktan sonra girebiliyorum o da çok fazla zaman kalamıyorum mağlum ev işleri bide hafta sonu gelen gidenim bitmez bu hafta ben bile bu kadar kilo verdiğimi tahmin etmiyorumdum çuma sabahı tartıldığımda şok oldum emin olmak için bir kaç kez çıkıp çıkıp tartıldım ve evet 3 kilo vermişim çok mutlu oldum yapı itibariyle çok hızlı kilo veren biriyim ama yaptığım yoğurt kürü sayasinde daha da kolay kilo verdim sabahlara önce sirkeli su ve yoğurt kürümü yiyorum sonra sirkenin kokusu beni çok rahatsız ettiği için ılık limonlu su içtim ve yoğurt kürümü yemeye devam ettim sabah 7 de kahvaltı yapıyorum hergün ekmek sadece sabahları ve en fazla 2 dilim yedim iş yerinden saat 3 te çıktığım için annem beni öğle yemeğine beklediği için öğlenleri hiç bir şey yemedim yanımda meyva yada yoğurt kürümü götürdüm onu yedim eve gelince akşam yemeğini hazırladım ve saat 5 dedimi biz annemle yemeğimizi yedik tabi yemekten önce yine yoğurt kürümü yedim herşey yedim ama tabağımı küçülttüm kesinlikle iki tabak değil bir tabak yedim her yemekten ve bolca her akşam salata yedim geçeler artık uzun insan ister istemez acıkıyor ama ben yemek yemek yerine bir tane nar çok sonra elma eğer hala aç hissediyorsam kendimi yoğurt kürümü yedim çoğu zaman kızımla uzun yürüyüşlere çıktım kızım ondan sonra muhakkak uyur platasimi yaptım her akşam bazen yarım saat bazen de bir saat geçeleri yatmadan namaz kılarım rahatlatır beni o da spor sayılır ne yediğiniz önemli değil neyden ne kadar yediğiniz önemli ve gerçekten azmedin yapaçam deyin yoksa olmuyor doksan beş kiloydum buraya başladığımda seksen birdim şimdi yetmiş beş oldum hedefim altmış ama güzel vermeye devam edersem elli yedi de bırakabilirim münülerimi haftalık yaptım bir hafta boyunca hangi gün ne yiyeceğim önce onu belirledim ve her gün o yemek pişti onun dışında ekstra hiç bir şey pişirmedim ve azar azar yaptım annem de çok kilolu benim (yüzseksenbeş) onu da başlattım şimdi onun yemeğini de tabağına ben koyuyorum önüne koyduğum ekmekten fazla yedirmiyorum bir de kesinlikle masaya fazla ekmek götürmeyim herkese başarılar arkadaşlar

yoğurt kürü :
bir kase normal yoğurt (az yağlı yada ev yapımı )kesinlikle süzme yoğurt değil
bir çay kaşığı tarçın
bir çay kaşığı zencefil
bir çay kaşığı zerdeçal
bir çay kaşığı karacaotu
hepsini karıştır yemeklerden yarım saat önce günde defa yiyebilirisniz .............. :)))))))))))))))))))))))))))

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=975&p=32599599#post32599599

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar tekrar 2. Haftada birinci olmak çok güzel ama yanı sıra bu kiloları gerçekten vermekte çok güzel kendimi daha hafif ve esnek hissediyorum aynı şekilde yine yoğurdunu sürekli aksatmadan yedim nar ve elmayı her gün tükettim işten saat 3 de çıktığım için kızımı da alıp yürüyüş yaptım yaşlaşık 5-6 km kadar eve gelince de muhakkak 5 de yemeğimi yedim ve yarım saat yada 45 dk kadar plates yaptım Çarşamba günü aşûre günü diye niyetliydim oruç tuttum bu hafta biraz da sıkıntılı geçtiği için canım çok da yemek yemek istemedi yediğimden de az yedim o yüzden yine çok kilo verdim

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=980&p=32698070#post32698070

Merhaba arkadaşlar 3 haftadır birinci olmak çok güzel ama aynı şeyleri yapınca insan yazacak şey bulamıyor yine yoğurt kürümü sabah öğlen akşam yemeklerden yarım saat önce düzenli olarak yedim hergün yaklaşık bir saat kadar kızımla yürüyüş yaptım ve yine hergün yarım saat yada 45 dk kadar plates cd mden plates yaptım günde yaklaşık 4 litre su içtim yanında yeşil çay nescafe sınırsız çay tükettim yemek olarak herşey yedim ama miktarlarım küçük ve azdı bol bol elma ve nar tükettim ekmeğimi genelde sabah tükettim bezende ekstra olarak sadece çorba ve sebze yemeği olan öğünlerime 1 dilim ekledim yemeklerim saatli saatini kesinlikle şaşırtmadım en geç 5 de akşam yemeğini yedim sonrasında sadece meyve yoğurt kuruyemiş tükettim ama benim bu kadar kilo vermemi sağlayan şey yoğurdun etkisinden çok düzenli spor yapmam ve çok sıvı tüketmem diyetisyene de gidiyorum belki bir çoğunuz kas ve sudan gidiyordur diye düşünebilirsiniz ama değil 15 güne bir muhakkak kontrolüm var ne kadar su ne kadar yağ ve ne kadar kas dan gitmiş kontrolleri yapılıyor verdillerimin bir çoğu yağ o yüzdende daha mutlu oluyorum hedefim 60 dı ama şimdi ki hedefim 57 hamilelikten öncesi kilom vereceğime de inanıyorum yemek yemeği önce kafamda bitirdim ben zayıflayabilirim dedim zorlandım ilk zamanlar ama aliştım yemeklerimi daha çok düzene soktum önce sağlığım için dedim

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=987&p=32797716#post32797716

X