Birinciler Sırlarını Paylaşıyor!

pasam3405 (20,04,2013)

herkeze iyi akşamlar öncelikle arkadaşlar kutlu dogum gününüz kutlu olsun hepimizin
başarı öyküsüne gelince anlatayım teker teker kaçanak çok yaptıydım bu aralar sonradan dedim biryerde durman lazım ben 113 kiloya kadar çıktım şuan 81 kilo geliyorum allahın izniyle kaçamak yapmayınca azim edilince veriliyor yeminleevlatlarıma kavuşmam 6 kilo kaldı işşallah bu hafta motive olmanız için sizlere güzel tüyolar benden
her sabah kalkar kalkmaz bir bardak su içtim
yarım demet taze nane yedim taze nane insanı dok tutuyor inanın onu yedigimde hiç açıkmadım çavdar ekmegi yedim hep sivri biber yedim bol bol açık çay içtim meyve yedim çilegi bol tükettim yeşil erigide işşallah pazarteside yürüyüşe başlıcam eskisi gibisizlere kısa bir liste yazayım kahvaltım hiç degişmedi yapınca veriliyor deneyinde görün
her sabah yediklerim şunlar
1-ya rafadan yada katı yumurta yedim her sabah
bol taze nane yedim
siyah zeytin yedim yeşilde tükektin hakiki sıvı yag ve limon eşliginde
beyaz peynir kibrit ktsu büyüklügünde tükettim
hergün bir adet pırasa domates ve badem yedim sabah kahvaltılarında 2 dilim çavdar ekmegi yedim
çayı bir çay kaşıgıyla açık içtim öyleni atladım aralarda canım çok isterse elma yedim en önemlisi akşam 6 sonra yemek yemedim akşam yemeginde 2 kepçe çorba 1 dilim çavdar ekmegi ve sebze yemegi yedim 6 kaşık kaçamakta yapmayınca temem bu iş işşallah bundan sonra devam kaçamak yapmıcam

not bebek düşünenler naneyi yemesin rahim inceltmesi yapıyormuş kanser hastalarıda yemesin
diyeyim dedim hep aynı şeyleri yedim arkadaşlar canım benim kaçamakta yapmayınca veriliyor pazartesi yürüyüşe başlıcam işşallah sahuna eşortmanını giyip bu haftada işşallah dereceye girerim istedigin birşey olursa seve seve cevaplarım
bu benim ilk birinciligim degil 1 kere birinci 1 kere 3 oldum işallah 7 takima layık olmaya başarabilirim burdan takım arkladaşlarıma bilhassa kaptanım saphiraya çok teşekkr ederim takım işi ruh işi demişler onlar beni çagırmasalardı belkim bu kiloları veremicektim her düştügümde kaldırdılar bu yolda bu arada ben paşam 3405
hayırlı paylaşımlar diliyorum hepinize arkadaşlar

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=117

topraks (04,05,2013)

merhaba arkadaşlar,

bugün sizinle farklı bir başarı hikayesi paylaşmak isityorum. Gönül isterdi ki bu haftadan daha yoğun spor yapıp daha sağlıklı bir diyet uyguladığımda verdiğim kiloyu nasıl verdiğimi paylaşayım ama olmadı. Bu etapta bir önceki etapta aldığım fazla kiloyu sadece takımımızın genel kuralına uyarak geri verdim. Peki başarı hikayem nedir?

Ben bir önceki etapta sigarayı bıraktım ve kendimi çok çok kötü hissediyordum. Psikolojik olarak yaşadığım yoksunluk hissini sizlerinde kendinizden ya da çevrenizden duyduğunuz üzere yemek yiyerek hafifletmeye çalışıyordum. Yanlız yediklerimi yazarken de çok rahatsız oluyordum ve durumumu arkadaşlarım biliyordu. Takım kaptanımız sevgili pegasus sigarayı bırakarak sağlıklı bir yaşama merhaba dediğim için beni bir hafta serbest bıraktı. Takım arkadaşlarımda bana çok destek oldular, hepsine teşekkür ediyorum. Ne varki Cuma günü gelip çattığında bir hafta boyunca geçen hesapsız yemekler ve sporsuz bir yaşamın sonucunu tartıda gördüm. Oldukça fazla kilo almıştım. Kendime döndüm ve dedim ki: Kendine gel eyyyyy topraks, 1 senedir uğraşıp didinerek verdiğin kiloları bir zehirden kurtulduğun için geri alarak, yani vücuduna başak zehirler sokarak ne yapmaya çalışıyorsun. Kendini haklı gösterecek bahanelere sığınmayı bırak ve normal yeme düzenine geri dönnnnn.

Zaten takım olarak öncelikli kuralımız, mucize diyetler yasak, sağlıklı ve dengeli yemek yemeyen düzenli sporunu yapmayan atılır. Ben de bu hafta yavaştan sporumu yapmaya, sağlıklı yeme düzenime yumuşak bir geçişle geri dönmeye başladım. Dolayısıyla da aldığım kiloları vermeye başladım. Ne kadar şanslıyım ki burada olmasaydım, sigarayı bıraktım yiyebilirim bahanesine sığınarak eski kilolarıma dönebilirdim.

Bir hafta bocalama devresinden sonra kendime geldiğim için kendimi tebrik ediyorum, yardımlarından ötürü de tüm takım arkadaşlarıma ayrıca çok çok çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu yolda azimle ilerleyen tüm takımlardaki hanımlara da başarılar diliyorum.Ben artık daha sağlıklı bir insan olarak yaşamıma devam edeceğim.

Herkese mutlu, sağlıklı ve güzel günler diliyorum.

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=114:3:

merhaba arkadaşlar 285. etap birincisi olmuşum çok sevindim :) geçen haftamı özet geçeyim (püskütcüm ve sengcim hatırlatmanız için teşekkür ediyorum )

sabah 7 de kalkınca bal+sirkeli ılık su ile güne başladım

kahvaltı 08:00
1 domates+1 salatalık
beyaz peynir
haftanın 2 günü haşlanmış yumurta ekledim listeme
2 dilim ekmek (ekmek beyaz değil )

ara
meyve

öğlen 13:00
ev yapımı yemekler 1 porsiyon
1 kase yoğurt
2 dilim ekmek

ara
1 meyve veya 1 fincan kahve (seviyorum kahveyi )

akşam
evde ne yemeği yapmışsam 1 porsiyon
ekmek yok

başka zamanım olmadığı için öğlen 12-13 arası eşofmanlarımı giyip tempolu yürüyüş yaptım
günlük minimum 1 lt su içtim,günde 1 yada 2 tane şekersiz bitki çayı içtim (form çay-beşi bir yerde )

bu kadar arkadaşlar hepimize azim,sağlam irade ve bol bol sağlıklı kilo vermeler diliyorum
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=27589021#post27589021

merhaba arkadaşlaar. ben bu haftanın birincisi 6. takımdan berenvildan.benim kilolarım 8 ayda alınan kilolar. 60 kilo ile ameliyat olduktan sonra narkoz sayesinde(iştahımı açıyo) 12 kilo almıştım.takıma girmeden önce 1.5 kilosunu verdim devamı inşallah takımımla birlikte gidecek. ben haftamı şöyle özetleyeyim
saat 7-8 gibi kahvaltı:
1 domates
1 salatalık
hafada 2 gün korn fleks
haftada 2 gün haşlanmış yumurta
haftada 2 gün çavdar ekmeğinden tost
1 gün sadece 1 dilm ekmek
1 fincan form çayı (yeşil çay,form çayı yada 7 otlu çay)
saat 12.30-1 gibi ara:
1 meyve(yeşil elma veya mandalina)
yada 1 fincan çay
saat 2-3gibi öğle:
2-3 kaşık sebze yemeği
2-3 kaşık makarna yada pilav
2-3 kaşık yoğurt
hiç ekmek kullanmadım
çarşamba günü tavuk sote vardı sadece
saat 5 gibi ara:
1 meyve yada form çayı
saat 7-8 arası akşam yemeği:
öğle yemeğiyle aynı genellikle sadece cuma gününü balık için ayırdım çarşamba günü de tavuk sote yaptım

akşam yatmadan önce saat 10 10.30 bibi 1 fincan form çayı
haftada 2 gün spor yaptım (yağmurlatdan dolayı yarım saat yürüyüş yarım saat kondüsyon aletleri)
minimum 1 maksimum 2 litre su içtim günlük
tek fark cuma balık yerken boğazıma balık kaçtıve onun sayesinde 2 saat içinde 20 bardak su içmek zorunda kaldım + 1 dilim ekmek. ama tavsiye etmiyorum hem acıtıyo, hemde bütün uykunuzu tuvalette geçirmek zorunda kalıyosunuz treji komik bi hikayem oldu
beni tebrik edenlere teşekkür ediyorum iyi günler diliyorum
bu arada 6. takımdaki bütün arkadaşlarıma çok çok teşekkürler onlar benim için çok değerli sizleri seviyorum bademlerim. harika insanlarsınız
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=27676205#post27676205

merhaba arkadaşlar;
7.takım üyelerindenim,ve bu hafta birinci oldum diyetimle ilgili sizinlede paylaşmak istediklerim var;

pilav makarna beyaz ekmek hatta ekmek hayatımda KESİNLİKLE yok.günde 3 ana 3 ara olmak üzere 6 öğün yapıyorum, takımımdan öğrendiğim leslie sporunu çok sıkı yapıyorum kondisyon bisikletine biniyom ve kalça hareketlerim var onları hergün muhakkak yapıyorum. aksatmadan.

2 litre suyumu kesin içiyorum. yatana kadar bitirmeden yatmıyom ve dediğim gibi elma sirkeli ballı ılık su içiyorum her sabah ve gece yatmadan hemen önce onun etkisi çok var diye düşünüyorum.

böyle işte akşam yemeklerinde bazen kaçıyo bence onuda sporla kapatıyom yersem cezası 2 katı spor oluyo kendimce.akşam 19:00 dan sonra kesinlikle birşey yemiyorum sadece sıvı içiyorum. bu kadar işte arkadaşlar.

herkeze iyi kilo vermeler...
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=27909971#post27909971

merhabalar..ben 4.takım üyesiyim ve geçen haftanın bireyselde birincisiyim.geçen hafta burada birinci olmamla ilgili paylaşımda bulunmam istenmiş,fakat böyle birşeyden haberim olmadı açıkcası paylaşım alanına bakmak aklıma da gelmedi.ve bu durum yüzünden 1 ceza almışız çok üzgünüm.ama ben yine de birşeyler paylaşmak istiyorum geç de olsa..
diyete 1.5 ay önce başladım..2,5 ay öncede spora.1.ayın sonunda 200 gr verdiğimi görünce sadece sporun yeterli olmadığına ve yapabileceğim bir diyete başlamanın zamanı geldiğine karar verdim.uzun araştırmalardan sora dukan diyetine başladım.geçen haftada hiç kaçamaksız geçirdiğim bir haftaydı ve sonuçlarıda mükemmel oldu.diyet kısaca bilmeyenler için protein ağırlıklı bir diyet.belirli evreleri var ve evreler ilerledikçe diyete yeni yiyecekler giriyor.ekmek,pirinç makarna,tatlı ve baklagil diyetin hiç bir evresinde bulunmayanlar.bol su,günde 2.5 lt kadar tüketiyorum. ve spor.. haftada 4 gün spor yapıyorum.şuan 1.5 ay oldu ve 10 kg verdim.herkese diyetinde başarılar ve istikrar diliyorum..
Düzenleyen: yumukum Düzenleme Tarihi : 23-12-2012 Düzenleme Saati :01:17

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=27913716#post27913716

selamlar arkadaşlar ;

ben bu hafta birinci olmuşum çok mutlu oldum şuan gördüm şaşkınım biraz

aslında herşeyin başı sabır ve azim arkadaşlar

günde 2 saat spor yapıyorum ve gerçekten çok az yiyorum, çok su tüketiyorum

bana destek olan arkadaşlarıma (8.takım) çok teşekkür ediyorum

hepinize başarılar diliyorum

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=28027783#post28027783

290.etap birincisinin sırları
ilk önce çok şaşırdım ve mutlu oldum tabiki....aslında benim yaptıklarım sanki karatayımsı bir diyet gibi bişeydi...karatayımsı diyorum çünkü ben meyveden vazgeçemiyorum....gelelim neler yaptığımın ayrıntılarına

--sabah kahvaltılarımda 2 porsiyon protein kullandım ya peynir-peynir yada peynir-yumurta şeklinde idi..ekmek kullanmadım....ancakk tabi doymam da lazımdı.... şöyle yaptım
4-5 yaprak marul pırasa veya t.soğan, domates ,salatalık ve 2 -3 adet cevizden oluşan bir salata yaptım...genelde içine yağ atmadım peynirin yağının yeterli olacağını düşündüm...müthiş doyurucu oluyordu...peynir lor peyniriydi...
---arada
1 bardak sütten yapılmış nescafe
veya biraz ceviz, 10 adet tuzsuz yer fıstığı yedim

----öğle yemeğinde de
genellikle çorba salata protein olarak 1 porsiyon peynir yedim
yada yukarıda anlattığım salatanın peynirsiz olupta ızgara mantarlı olanını yapıp yedim

akşam yemeklerinde de karbonhidrat almadan beslenmeye çalıştım....

trabzon hurmasını çooook severim saat 8:30 gibi 1 adet trabzon hurmasının üzerine 1 tatlı kaşığı tarçın ekleyip yedim
boool boool su içtim ve dokuzdan sonra kocaman bir bardak çubuk tarçınlı yeşil çay içtim başka bişey yemedim..Genelde menüelerim hep dolu doluydu...heralde yiyerek zayıflama bu olsa gerek....
Açıkçası pek spor yapamadım ama 75 kiloya geldiğimde sporu düzenli yapmaya gayret edeceğim çünkü 75 ten sonra kilo vermede zorlanmalar başlayacaktır...

Benim en büyük problemim çikolata gofret kek cips gibi şeyleri çok sevmem bunları kesince çok kolay kilo verebildim....

Herkese kolaylıklar diliyorum....Bol kilo vermeli bir yıl olması ve herkesin istediği kiloya ulaşması dileğiyle...

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=28131561#post28131561

ben beril77
13.takimdan
bu haftaya kadar hep duzenli kilo verdim.Bundaki en buyuk pay kararli olusumdu.motivasyonum takimim sayesinde hep yuksekti.Sanirim bendeki sorumluluk duygusu fazla gelismis. O nedenle yedigim herseyde buna dikkat ettim.Abarttigim yada kacamak yaptigimda(cok sukur hic yoldan cikmadim) takimin yuzdesi duser diye vicdan azabi cekerdim.Ben hep ayni saatlerde yemeye dikkat ettim.Her seyden yedim ama yemem gereken kadar.Yemek konusunda ac gozlulugu biraktim ve mutfagi hep erkenden kapadim.Aksam yemeginden sonra arasira yaptigim meyve yada sut kacamaklarini saymazsak birsey yemedim.bunun haricindeki hep bilinen seyler.Ekmegi azaltti, sekerden uzak durdum, vs.........birde spor vazgecilmezim oldu
takimim olan 13.takimin tum katilimcilarina, kaptanima, ve kk da burayi acarak hergun binlerce dua alan topik kurucuma tesekkur ederim.
93 ten 77 ye hayal gibi ama gercek
hepinize tesekkurler yeniden

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=28256952#post28256952

Merhaba Ben Gamze; Cuma zayıflama Yarışmaları 294. Etap ( 25 ocak-1 şubat ) Takım derecelerinde 1. olan 5. takımdan ve bireyselde (%3.61) 1. olan Şahıs Gamze_M

Evet arkadaşlar bu hafta hem TAKIM olarak hemde bireysel de 1. olmanın verdiği mutlulukla, neler yaptığımı ve yapmadığımı sizlerle paylaşmak istiyorum..

Öncelikle benim şahsi düşüncem şudur, Sağlıklı yemek ve spor..Evet ama ben formumu korumuyorum, ben DİYET yapıyorum..Onun içinde sağlıklı beslenmenin en azını kullanıyorum.Sağlığımı bozmadan besleniyorum..Mesela peynir o meşhur tabiriyle 1 kibrit kutusudur ya, ben yarım yedim..Bakın yine peynir yemiş oldum..Ekmeğimi çeşitli kullanıyorum, bir gün kepekse diğer gün tam buğday, çavdar, ama en fazla bir dilim.Hatta çoğu öğünüm de yarım yemişimdir..Hatta haftada bir gün ve bir lokma beyaz ekmeği bile yedim. Şunu da geçmek istemiyorum, hafta sonu 1 öğünümü ÖDÜL öğün yaptım, ben kahvaltıyı tercih ettim ve ne istersem yedim ekmeğe hiç dayanamam neredeyse yarım beyaz ekmek yedim öğleye doğru yaptığım için akşam çok hafif bir menüyle geçiştirdim.. Kesinlikle her ortamda bulundum, ev oturmaları, tatlılar, börekler, mantılar gözümün önünde yendi ama ben ASLA takımıma ve en önemlisi KENDİME haksızlık edemezdim, emeğimi kötü bir gönülle hiçe sayamazdım..Bunun için de Y E M E D İ M !....

Spor yapmayı çok seviyorum ama itiraf etmeliyim ki bu hafta yarışmada ilk haftam olmasına rağmen çok spor yapmaya müsait değildim ( o malum dönemimdi ) yinede her gün en az 50 mekik çektim, gideceğim her yere yürüdüm, açık havada hemen hemen her gün yarım saat yürümeye çalıştım..Evimin en uzak yerine telefonumu bıraktım çaldıkça koşarak aldım

Su içmeyi seviyorum, bir lokma bir şey yesem 2 bardak su içerim Su içmede başarılıydım diye düşünüyorum Evimde 3 bölgeye birer şişe su bıraktım, ( mutfak, yatak odası, oturma odası ) nerede elime gelirse suyu götürdüm

Bana göre en önemlisi de burası, DİYET; ruh, akıl ve mantık işi... asla yeme içme işi değil..Benim mantığım aklım ve ruhum DİYET yapmayı kabul etti ve çok istiyor..Dolayısıyla da önüme dünyaları serselem yemeyi istemiyorum..Aklım buna razı olmasaydı emin olun dünyaları yerdim Önce aklımıza diyeti kabul ettirelim gerisi kolay..DİYET bir işkence değildir, DİYET eğlencedir, oyundur..Sonunda siz kazanırsanız harika olacak bir oyun..

Şöyle bir hayatınızı gözden geçirin, DİYET yapmaktan daha çok canınızı yakan bir şey illaki çıkacaktır..O zaman diyet canımızı yakmamalı ve Yaşam kalitemizi arttırmalı..Bulduğumuzu ( çok afedersiniz ) Görgüsüzce ve aç gözlülükle yemek yerine, içimizdeki hanımefendiyi dışarı çıkarıp; yüce ALLAH'ın bize bahşettiği güzelliği, Kadınlığımızı kullanalım derim ben

Haftaya 1.liği benden almak isteyen buyursun ama burada EROL TAŞ gülme efekti var ( ALLAH rahmet eylesin )

SEVGİLİ *JUJU* ve sevgili 5. takım arkadaşlarım ve SEVGİLİ KK çok teşekkür ediyorum

.http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=28622673#post28622673

etap 1. sinin başarı hikayesi
iyi geceler arkadaşlar.ben 4. takımdan nilay.
bu hafta çok önemli bir karar alarak dukan diyetine başladım.
bu kiloma kadar diyet yapmadan geldim.spora ağırlık vererek hem sevdiğim yiyeceklerden uzak kalmadım hem de 4 ay gibi bir zamanda hedefime oldukça yaklaştım.ancak hedefime yaklaştıkça bu defa da kilomu nasıl koruyabilirim düşüncesi sardı beni.araştırırken dukanın ömür boyu kilo korumaya yönelik evresi dikkatimi çekti ve denemeye değer olacağını düşündüm.bugün dukanda 3. günümdü.1.8 kilom öyle gitti (bünye diyete alışık değil tabi hemen tepki verdi).günde 3 saat eliptik bisikletimle spor yaptım.hergün 600 mekik çektim.3-4 litre su tükettim.e regl dönemini de bu hafta atlatınca ortaya güzel bir sonuç çıktı.
bu kadar yol katetmemi sağlayan takım arkadaşlarıma ve özellikle takımımızı yeniden toparlayıp hareketlendiren pegasusa çok çok teşekkür ediyorum.
bu inatçı kilolarla savaşında herkese başarılar diliyorum..

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=28736577#post28736577

Öncelikle tüm takım arkadaşlarima teşekkür ederim bu hafta beni birinci yapan ilk sebep motasyon grup terapisi:)aslında özel birşey uygulamadım tekrar klasik şeyleri yaptım bol su ictim öğünlerimi ve sabahlari öglene kadar olan uyku mu azalttım:)abur cubur yem emeye çalıştım hım bide su var evde en çok görünen yerde bir kağıdım varbüyük harflerle yediğim şeyleri yazıyorum o çok iyi oldu tavsiye ederim:-)

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=28861784#post28861784

ben nasıl biirnci oldum
ve 2,9 kilo verdim?

diyet ve yürürüyüş yaptım desem

2 hafta iş yoğunluğundan dikkat edememiştim dolayısıyla aldım kilo
bu hafta biraz dikkat ettim bir saat de yürüdüm
bir de beyinciğime hadi kilo ver bakalım dedim

sabah hafifi bir kahvaltı
bir dilim ekmek bir yumurta gibi
öğlen meyve
akşam da 3-4 kaşık yemek çorba
böyle
kaçamak yok
güzel bir haftaydı benim için

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=29022012#post29022012

hepinize kucak dolusu sevgiler
sevgili hemcinslerim...hepinize kucak dolusu sevgilerimi iletiyorum..bu hafta kendimi çok şanslı ve çok mutlu hissediyorumm buraya yazmak bile benim için bir onur gururdur...bu haftanın birincisi olarak yaptıklarımı ve size fayda sağlıyacağını umduğum aslında adıma emin olsuğum bilgilerimi müsadenizle paylaşıyorum..
ben çok yüksek kilolardan şuanki kiloma indim öncelikle bunu belirtmek isterim... 2011de 6. takıma girdim ve hayatımın temel belası kilo mücadelesine burdaki arkadaşlarımla kuvvet alarak devam ettimm..şuan diyetisyen kontrolundeyim...diyetisyenimin verdiği listeden kesinlikle değil bir öğün gram dahi atlamadım..3 ana 3 ara öğünüm var önerileriö
ara öğünlerinizde meyve varsa kesinlikle yanında 1 bardak sütle tüketin..
günde 2 litre su için meyve çayları serbest şekersiz polmak kaydıyla..
benim hayatımda şeker hamur işi yağlı ekmek beyaz ekmek 0 hiç birisi yok tuz da çok az...diyetisyenimin önerdikleri bunlar zamanla ekleyecek listeme.. her sabah kahvaltımdan önce 4 bardak su içerim.. kahvaltımı edip eşimi yolladıktan sonra yürüme bandında 50 dakika yürüyüş yaparım.. duhatta bugün 60 dakikaya çıkardım..şumu alırım asla vucudumda kırgınlıuk hissetmem motive etmek beyni inandırmak ve diyete bu inançla başlamak çok önemli..ekmek olarak tam buğday ekmeği tüketiyorum her öğünde 75 gr...öğün saatlerimi aksatmam..suyumu tam içerim... biryere gidersem gelen ikramları ya öğünüme göre ayarlarımm ama listemde varsa yoksa ağzıma 1 lokma sokmam evden öğünümü yiyerek giderim..dostlarımda bildiği için asla ısrar etmezler...kiloma rağmmen asla hantal değilimdir çok atiğimdir verdikçe dahada atikleşiyorum şuan pc başında oturup yazmama rağmen ayaklarım hareket halinde..ve diyetimde asla ama asla kaçamağım olmaz çok nadir 3 ayda bir ödül veririm kendime.
..15 yıldır kilo problemiyle uğraşıyorumm verdim aldım verdim aldım yaşım 30 artık dur dedimm bu sefer çok azimle başladım her hafta kilo vermemin asıl nedenide budur..ama hiç bir şekilde sağlıksız diyet yapmıyorumm..hayallerimm hedeflerim bu sefer yarım kalmayacak..eğer imkanınız varsa diyetisyene gitmenizi ki ben devlete gidiyorum..öneririm..öncesinde endokrine tüm talilleriniz yaptırıp ordan diyetisyene...insanlarımız çok acımasız çok merhametsiz bişi söylemelerine gerek yok yeri geliyor bir ba
kış yetiyor...benn yemiyorum ama kilo alıyorum diyenlerede kesinlike inanmıyorum çünkü eğer bir sağlık problemi yoksa ben kendimden çok iyi biliyorum veriliyor..bence herkes önce kendinii sonra vucudunu tanıyıp diyete başlamalı..allah kimseyii kilo ile sınamasınn bunuda çeken bilir ...dilerimmm rabbim bu günümüzü aratmasın... dilerim tüm kadınlar kulubü arkadaşlarımmm istediği kiloya erişir ... iyiki varsınn püsküvit arkadaşımada canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum iyiki varsınn ...iyikii allah razı olsun senden..içinde bulunduğumuz kadınlar günü haftanızıda kutlluyorum..selametle..

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=29159587#post29159587

günaydın arkadaşlar hepinize:))nihayet hedeflediğim kilo ve görünüme ulaşarak resmi olarak aranızdan ayrılıyorum..

aslında benim başarı hikayemin öncesinde büyük bir başarısızlık hikayem var.

hayatım boyunca hiç kilo problemi yaşamamıştım.ta ki eşimle tanışana kadar..yemeği,içmeyi,gezmeyi ikimizde o kadar çok seviyoruz ki bizi gören keyfine gelmiş dünyaya der:))dolayısıyla evlenene kadar nasıl olduğunu anlamadan 7 kilo aldım.evlenince yaşadığım şehir değişti,sosyal çevremi mecburen arkamda bıraktım.bir anda tek arkadaşım da eşim oldu.iş bulamamanın sıkıntısını yaşadım.artık iyice eve kapanmıştım.akşamları da film keyfimize eşlik eden biralar,cipsler 1 yıl içinde 10 kilo daha almama neden oldu.bekarken her günüm dışarda geçerdi,otobüs minibüs beklemeyi sevmezdim,her yere yürüyerek giderdim.bir anda hafta sonundan hafta sonuna dışarı çıkan bir insan oldum.deli bir miskinliğin içine düşmüştüm.

kilom 2011 e kadar 75 te takılıp kaldı.o kiloyla hamile kaldım ve 90 kiloyla doğuma gittim.doğumdan sonra göbeğin o acayip görüntüsü tuhafıma gitmeye başladı.kendimi hiç böyle görmemiştim.yıllardır kiloluydum ama hep ufak bir göbeğim olmuştu.belli bir bölgede yerleşen kilom olmadı hiçbir zaman,vücudumun her yerinden kilo alır veririm..

bir gün aynaya bakarken "allahım ya dana gibi oldum" dedim.karşılığında eşimden "benim koca danam" şeklinde dökülüveren sevgi sözcüklerini duyunca tamam dedim artık yeter.

eylül sonunda takımımı buldum.o zaman takım kaptan yardımcımız eylüldü.çok güzel bir ceza sistemi vardı.kaçamak mı yaptın derhal ceza:))bu çok hoşuma gitti ve her an uygulamaya başladım.gözüme çikolata mı kestirdim,ya yemeden önce ya yedikten sonra o kadar kalorilik spor yaptım kondisyon bisikletiyle.1 saat sporla başladım.sonra kendimi şartladım,kızım her uyuduğunda 1 saat bisiklet..bu da günde 2-3 saat kondisyon bisikleti kullanmamı sağladı.her bisiklet seansı bittiğinde mekik çektim.günde 600 mekik çekiyorum uzun zamandır.kilo verdikçe kendime olan güvenim geri geldi.sporla kilo verdiğim için ufak kaçamaklar hiç artı olarak yansımadı nbasküle.eylül sonundan bu zamana 1 kez tam anlamıyla diyet yaptım.dukan modasına uyayım dedim 1 hafta dayanabildim:)))yakın zamana kadar emzirdiğim için yediklerimde aman aman bir kısıtlamaya gitmedim.kızım ek gıdaya başladığından beri sofra keyfine alışsın diye bizim yemek saatlerinde onu da sofranın baş köşesine oturtttum.babasıyla karşılıklı yemek yediler.ben sona kalınca zaten yemeklere bakarken doymuş oluyordum:))bir kaç lokma yemek bir kase yoğurt..hayret!!ben o kadarla da doyuyormuşum??

aslında yıllar sonra beni özlediğim bene dönüştüren tek şey hayatıma yeniden soktuğum hareketten başka bişey değildi..kilo vermek için kilo aldıran sebebi saptayıp ona göre bir rota belirlemek en mantıklısı galiba...umarım herkes nihayet aynaya sevgiliye bakıyormuş gibi bakar çabalarının sonucunda:))

ancak bu haftaki birinciliğimin arkasında ne yazık ki özel bir çaba yok.günler önce kızımda başlayan göz çapaklanması,burun tıkanıklığı gibi şeyler çok moralimi bozdu.sonra aynı şeyler bizde başladı.dolayısıyla iştahsızlık,halsizlik bu haftaki sonucu böyle etkiledi.

kendimce bu kadar büyük bir başarı yakalamamı sağlayan takım arkadaşlarıma ve sizlere çok çok teşekkür ediyorum ve sabırsızlıkla hepinizin başarı hikayesini bekliyorum...

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=29272043#post29272043

herkese kucak dolusu selamlar...bu hafta 1.lık bana nasıp oldu ınsallah devamıda gelir.
basarımın sırrına gelecek olursak.en buyuk etken benım canım takım arkadaslarım(5.takım) onların verdıgı motıve ve destek sayesınde bu yarısı hıc bırakamdım eger takımda olmasaydım coktan bıtmıstı dıyet.gecen bayagı artı cıkmıstım 1 kılo alarak motıvem bı nebze bozulmustu.ama takım arkadaslarımın verdıgı destek sayesınde kısa surelı bu soku uzerımden atıp haftaya bomba gıbı baslama sozu verdım kendıme cunku ınsan ısterse yapamayacagı hıc bısey yok.

yedıklerıme dıkkat etmeye calıstım herkes yedıkelrını azaltırken ben aksıne artırdım cunku gunde 1 ogun yıyordum sadece canım kaptanım jujunun bu konuda destegı buyuktur.hıc bıkmadan bana konuda detaylar vermıstır.6 ogun yıyemedım belıı ama 4-5 ogun yemeye calıstım.3 tane cocugum oldugu ıcın 6 ogune herzaman fırsat olmuyor.suyum hıc elımden dusmedı 2-3 lıtreden asagı su ıcmedım.buda metabolızmamı hızlı tutmayı sagladı.az karbonhıdrat bol proteın almaya dıkkat ettım.

ama ben en buyuk nedenı spor olarak goruyorum bu hafta gunduz esım hep evdeydi.spor yapacagım zaman cocukalrla o ılgılendı.bende bos buldugum her dakıka yatmadım spor yaptım.bugun az spor yaptım dedıgım zaman 2 saat spor yapmıstım.hergun belırlı aralıkalrla toplamda 1 saat olmak uzere elıptık bısıklet yaptım 20 dakıkada normal bısıkelt.3.katta oturuyorum hergun en az 5 kez en fazla 10 kez ınıp cıktım bazı turları 2 ser 2 ser cıktım buda bana 3 katı 2 ser 2 ser cıkmak 3 deılde 7 kata bedel oldu enerjı bakımından.callen yapıyorum 1 saat bıtırdıkten sonrada gun ıcerısınde gobek kalca hareketlerını tekrarladım.70 kez sandalyeye ınıp cıktım kızımla dans ettım cocukalrlada ılgılenmek kosturmak temızlık yapmak ustune cila oldu.mekıkde cektım evın ıcınde dolanırken yavas deılde hep hızlı adımalrla dolandım cocuklar rahatsızlandı hastane saglık ocagı kontroller yuruyerek gıtmeye calıstım yakın mesafelere.sporum cokoldugu ıcın yedıgım ogunlerdekı mıktarlarıda bı nebze fazla tuttum 1 dılım ekmegı 2 dılım yaptım yoksa bu kadar sporla ayakta durulmazdı.gun ıcınde az ogun yapmıssamda mıktarlarını fazla tuttum.kaslarımı korumak adına.ıste bnm basarım bu hafta spor nedenlı kesınlıkle sporla erıtılemıcek yag yoktur.

bı suru para verıp karsılıgında saglıgı bozacak zayıflama haplarına asla alanmayın yok ole bı dunya spor yapın hem dınc olun hem saglıklı hemde zayıflayın.paranızla zehır almayın saglıgınızı bozmayın.paranızla ölüm satın almayın.spor yapın.gectıgımız 1y neredeyse kılo vermem durmustu sporda fazla deıldı bırtek elıptık yapardım sonrada yakınrıdım kılo vermem durdu ee normal dıye sporu artırınca patır patır dokuluyo kılolar ıns bu cızgıde devam ederımde hayalını kurdugum bedene kavusurum.herkese bu yarısta basarılar dılıyorumm

bitanem ile evleneli 6 yıl 3 ay 17 gün oldu :)

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=29374985#post29374985

Merhaba, bu haftanın bireyselde 1.'si olarak bu hafta neler yaptığımı anlatmak istiyorum sizlere :)

Geçen yıl nisan ayından beri uyguladığım yöntem ile (sabah, öğle yiyip akşamı meyve+salata ile geçiştirmek) yaklaşık 18 kg verdikten sonra bir 4 kg kadar geri aldım (68 iken 72'lere çıktım) 4 ay kadar önce spora başlamama rağmen 2 aldım, 2 verdim yine aynı eski yöntemimi uygulamaya çalışıyordum, baktım olmuyor bu kez şok diyetler denemeye başladım ama maalesefki dedikleri gibi aldığımı da 1 kaç günde aldım.

Velhasıl, eski yöntemle o kadar kilo vermeme rağmen artık çok sıkılmıştım, yeni birşeyler gerektiğini düşündüm hep aklımda olan fakat denemeye cesaret edemedğim, hepinizin az çok bildiği bir diyete başladım: DUKAN
Öncelikle internetten araştırmalar yaptım, kitabı iyice okudum, sağolsun 9.takımdaki sevgili arkadaşlarımla çok yardımcı oldular (burdan bir kez daha teşekkür etmek isterim kendilerine )

1 hafta boyunca dukan ile neler yaptıklarımı kısaca anlatayım:

-Normalde diyet yaparken sıvı olarak sadece çay içen ben Dr Dukan'ın olmazsa olmaz dediği günlük 2 litre su kuralına uydum.
-Günde 1-1,5 saat yürüdüm.
-Yürüyüş dışında sporumu da yaptım.
-Tek şeker kullanırken önceden şimdi şekeri de tamamiyle hayatımdan çıkardım (tatlandırıcı ile bile içmiyorum)
-Dukan'ı bilenler iyi bilir, sınırlı izinli besinler vardım, kullanılınca duraklamaya yol açabiliyor, bu besinleri kullanmamaya dikkat ettim.
-Tuz ve yağı Dr.Dukan'ın izin verdiği kadar tükettim.
Bunları 3-4 gün yaptıktan sonra zaten bünyem hepsine alışmaya başladı. Benim başarı sırrım bu :) Umarım emek harcayan bütün arkadaşlarım dilediği kiloya ulaşır. Darısı bütün emek veren arkadaşlarımın başına

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=29506066#post29506066

Etap 1.si Olarak Bu Hafta Yaptıklarım
merhabalar :) ben 13.takımdan limonlubrokoli :)

bu haftanın 1.si olarak bu hafta neler yaptığımı yazacağım.

öncelikle şunu söylemeliyim bu haftaki cuma yarışmasını 13. takım olarak kaptanımız Ladyline yani Ebru'ya adadık. takım olarak en güzel doğum hediyesi vermek istedik :) ve başardık da :)

bu haftanın öneminden dolayı sporuma ve diyetime dört elle sarıldım. 1,5 aydır diyet yapıyorum ve şimdiye kadar hiç kaçamak yapmadım. sonuçlarını da alıyorum :) yemek düzenim genel olarak 3 ana öğün+2 ara öğün şeklinde. akşam yemeklerimi en geç 7 de yiyorum. kahvaltımı dolu dolu geçiriyorum. kahvaltı menüm genel olarak 1 haşlanmış yumurta, 1 domates, bolca yeşillik, küçük parça peynir ve 1 dilim kızarmış kepekli ekmek şeklinde. ana öğünlerimin birinde mutlaka et ürünü tüketiyorum. diyet menüme ek olarak bu hafta 2 günlük ayran detoksu programını uyguladım. 1100 gr verdim ayran detoksuyla. hergün düzenli olarak spor yapıyorum. bu hafta günlük sporumu 30 dk arttırdım. genel olarak pilates, mekik, walk at home yapıyorum. havanın güzel olduğu günlerde 30-45 dk arası açıkhava yürüyüşü yaptım. toplamda yaklaşık 2 saatimi spora ayırdım. menümü en az 3 lt su ve en az 3 fincan yeşilçay ile destekledim. emeklerimin karşılığını aldığımı düşünüyorum :)

burada öğrendiğim en önemli şeylerden birisi sorumluluk.bu hafta herkes üzerine düşeni yaptı ve listemizde hiç - olmadı. bu yüzden takımıma tekrar tekrar teşekkür ediyorum bu başarı benim değil hepimizin başarısı

zaman ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim kilo vermek isteyen bütün arkadaşlara başarılar umarım emeklerinizin karşılığını alırsınız sağlıkla mutlulukla kalın

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=29747140#post29747140

Merhabalar 348.Etap birincisi 13.takımdan funda ben.İkinci kez birinci oluyorum darısı diğer etaplara:)
Arkadaşlar bu hafta 3 kilo verdim ilk kez oldu.Diyetisyene gittim vücudumda 10kg fazladan su varmış 1 haftalık protein diyeti yazdı onu uyguladım spor yapamadım bol bol su içtim.ve biraz da sırrı beyaz çay ve alıç yapragında buluyorum diyetisyen işinin eriymiş detaylı merak eden olursa menuyu paylaşabilirim uzun süreli yapılmaması gerekiyor diye biliyorum protein diyetinin.Herkese bol şans.

Merhabalar 348.Etap birincisi 13.takımdan funda ben.İkinci kez birinci oluyorum darısı diğer etaplara:)
Arkadaşlar bu hafta 3 kilo verdim ilk kez oldu.Diyetisyene gittim vücudumda 10kg fazladan su varmış 1 haftalık protein diyeti yazdı onu uyguladım spor yapamadım bol bol su içtim.ve biraz da sırrı beyaz çay ve alıç yapragında buluyorum diyetisyen işinin eriymiş detaylı merak eden olursa menuyu paylaşabilirim uzun süreli yapılmaması gerekiyor diye biliyorum protein diyetinin.Herkese bol şans.
evet evet gubse listeni merak ediyorum.
kaç kilodasın onu merak ettim bir de..
alıç yaprağını da mı diyetisyen önerdi? ne işe yarıyor muş:44:?

X