birikim yapamıyorum

önceden alacağım direk karar verdim :)
önceki günde bir kabataslak harcama dökümü yaptım gelir gider olarak :)

Maaşı alır almaz bir kenara atın bir de size tavsiyem kumbara yapın, o bozuklardan inanılmaz paralar birikiyor:))
Bireysel emeklilikte biriktirmek için iyi bir yöntem

besim var zaten ilk ay kesildi bu ay 2. ay olacak iş değişikliğinden dolayı :)

Kumbara yapın bir tane sırf bozuk paraları biriktirin o bile bir birikimdir hiç olmamasından iyidir

nakit pek taşımadığım için bozukluğum olmuyor :)

pek nakit taşımıyorum ben işte

Hiç üzülmedim. Çünkü bende biriktiremiyorum

kaderdaşım

o tür hesapları bozturup harcamam yazın işten ayrıldım o ay elimde para yoktu altını bozacaktım babam verdi sağolsun bozdurtmadı :)

İlk gram altın çıktığında insanlar utanır da gram alıp takamazlar düğünde demiştim Kendilerinden özür dilerim şimdi birikim aracı oldu da fiyatı aldı başını gitti
geçen akşam kardeşimle bunu konuştuk :) hatta arkasından teneke çalıyorlardı gram takanın kınamak için sonra sonra çok yakını olmayıpda 50 tl vs takacaklar gram altın takmaya başladı :) şimdi düğün sahipleri dışında kimse altın takmıyor kardeşime diyorum altın aldı başını gitti kusura bakma evlenirsen sana 50 tl geline 50 tl takarım neyinize yetmiyor

Kendinizi durdurmadığınız sürece 10 bin lira kazansanız bile birikim yapamazsınız, dışarda yemek işini azaltın, haftada bire düşürün mesela, giysi konusund da kendinizi kısıtlayın, her ay 300 liralık giysi alıcam gibi, maaş gelir gelmez 2 gram altın alın, sıkışırsanız birini bozdurursunuz, ama onlara güvenip de açılmayın, sıkışmazsanız 2 gram altınınız olur :) birde kardeşinizin her istediğine evet demeyin.

bir tanecik kardeşim var 3-5 kuruşu neden esirgeyeyim. çocuğum gibi ben büyüttüğüm çocuktan.

Artık gram takana helal olsun diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…