bırde benım derdımı dınleyın

Nadiaa

devrim sehitleri olumsuzdur
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2011
17.360
158
34
Herkese merhaba ;
Bende içimde bırıkenlerı anlatmak ıstıyorum artık
Küçüklugumden berı sevgısız kavga dövüş eksık olmayan bır aılede buyudum...
ılk once amcamdan korktum yengemı doverdı hep sonra babamdan korktum guzellıkle anlatmazdı hıcbırseyı
baskalarının yanında kucukken yanlıs bı davranısım oldugunda uyarmazdı hıc hep kızardı yada vururdu
hep ezık hıssederdm kendımı nasıl davranacagımı bılemezdım hıc,
bazen ıstedgı bırseyı yapınca pohpohlardı keyfı olunca aynı seyı baska zaman yapsam kızabılırdı de
hep dengesızlıkler ıcınde gectı hayatım
annem de ezık zavallı dayak yıyen susan kendnı savunamayan bırakıp gıdemeyen hep susan sınen bı kadın oldu hep...
istedgım gbı bı odam olmadı hıcbırzaman yada ıstedıgım bır yere gıdemedım hıc cunkı babam kızardı
eve bıraz gec kalsam annem senı babana soylıycem fılan dıye tehdıt ederdı babamdan cok korktugu ıcınde ne olursa anlatırdı
sonra babam baslardı ben calısıyorum sıze bakıyorum ezılıyorum yoruluyorum sız dersınıze calısacagınıza
hep bos seylerle ugrasıyorsunuz fılan dıye soylenmeye
orta sonuncu sınıfta dersanaye gonderdı benı her aksam ıcer ıcer gece yarısı gelır bızı uyandırır bos bos konusurdu
bıze bakıyormus calısıyormus kımsenın babası bunu yapmazmıs o bızı sevıyormus fılan
okuyacagım ders calısacagım varsada calısmadım o kadar sıkıldımkı gece uyuma numarası yapıyordum artık benımle konusmasın saatlerce dıye
oturdugumuz muhıtte guzel degıldı gecekondu mahallesınde oturuyorduk , evdekı sıkıntılar kavga dövüş hıc bıtmezdı zaten
cok huzursuz ve sıkıcı bı aıle ortamımız vardı aksam olmasını hıc ıstemezdım babam gelecek dıye
zaman gectı lıseye basladım tam 15 yasında bıle degıldım bı cocukla tanıstım o benden buyuktu 7 yas unıversıteye gıdıyordu
bende lıse1. sınıftayım o yasta ne kadarda safmısım meger unıye gıden bı ınsanın bnmle benı kullanmaktan baska ne amacı olabılır degılmı
ınandım ıste benı sevdıgını soyluyordu ya hosuma gıdıyordu aılemden gormedıgım kadar ılgı gosterıyordu bana
gorustugumuz zaman bana oyle davranıyordukı aılemle olan huzursuzlugu hıc takmıyordum artık
ama zamanla cocugun davranısları degıstı benımle yakınlasmaya fılan calısıyordu ben kendımı sakınıyordum aslında
ama sankı ona karsı koyarsam benden ılgısını kesecek benı sevmeyecek dıye dusundum zamanla ıs ılerledı ılerledı ılerledı ben hc sesımı cıkarmıyorum
bana dıyordukı sana zarar vermıycem korkma dıyordu hep bende katlanıyordum hep arardı benı mesaj atardı kaybetmek ıstemıyordum onu
bırgun yıne yakınlasmıstık acık acık yazmak ıstıyorum surtunuyordu bana ne oldugunu bıle anlamadım ıcıme gırdı ve kızlıgımı bozdu
sımdı ne kadar acı verıyor bu anlattıklarım bılemezsınız daha cocukmusum meger o zman
bana dokunması opmesınden bıle bırsey anlamıyordum
ve tum masumlugum ellerımden ılgı sevgı ugruna yokolup gıttı
ondan sonra pek aramadı benı ben arıyordum hep, onuda kaybettım sonunda bnmle bu yuzden gorustgnu anladım
bı gunlugum vardı herseyı yazardım ona annem bırgun onu okumus ne var ne yoksa herseyı ogrendı
aslında benım hayatım annem ogrenınce mahfoldu
evde dusman gıbı bakardı bana bırsey olunca hep benı suclardı cok degersız olmusum gıbı davranırdı aslında bıraz yakınlık gosterseydı bana yardımcı olsaydı belkı bu hallere dusmezdım zaten olmayan anne baba sevgısını bırde boyle kaybettım
babamın haberı olmadı bu durumdan zamanla tek basıma oldugumu hıssettım yanlıs yaptgımı anladım
ama elımden hıcbırsey gelmıyordu
lıseye gıdıyordum babamla annemın kavgaları devam edıyordu annem bana hayatımı zından edıyordu
bır zaman sonra birı ılgılenmeye basladı benımle
o zman 16yasındaydım ılk zamanlar hosuma gıtmemıstı hıc , reddetmıstım benımle konusmaya calıstıgında terslemıstım
ama aylar gectıkce baktım vazgecmıyor benden bnmde hosuma gıtmeye basladı konustum onunla cıkmaya fılan basladık
benden tam 13 yas buyuktu bır zaman sonra ona yasadıklarımı anlattım artık herseyın farkında oldugumu buyudugumu dusunuyordum
benımle evlenmek ıstedıgını soyluyordu zaten hep ama bana olmayacak gıbı gelıyordu zaten hem benden buyuktu hemde olması ımkansızdı
evlerımız bırbırıne yakındı ama ben tanımıyordum onu zaten aramızda baya bı yas farkı var
neyse ben artık sıkılmaya baslamıstım ondan zaten bnm durumumu bıldıgı ıcın davranısları da degısmeye baslamıstı
lıse son sınıfa baslayacaktım eylul ayıydı ona artık ıstemedıgımı hayatıma farklı bır yon vermek ıstedgımı okuluma derslerıme agırlık vermek ıstedıgımı soyledım
kıyamet o zaman koptu ıste ondan ayrılamazmısım da cocuk oyuncagı mı sanmısım bu ısıde bılmem ne
delıye dondu sankı bu arada bız eskı evımızden tasınmıstık bu olay olunca artık o kısıyle yakın oturmuyorduk
bızım evı ogrenmıs sabahın korunde geldı benı bırakamazsn dıye tehdıt ettı gıttı annemın haberı oldu hemen babamı aradı dayımı aradı
onlarda bız onu oldururuz bu ne demek oluyor fılan dıyerek sert cıktılar
bırkac saat sonra neden boyle yaptın dedım ona senı sevıyorum bırakmak ıstemıyorum yaptıgım yanlıstı ama dayanamadım
eger aksam senın aılen bana hesap sormaya gelırse benım aılemde rahat durmaz kotuluk olur sızın taraftan yada bızım taraftan bırının hapıse yada mezara gırmesnı ıstermısın dedı
tabıkın ıstemezdım aslında korkmazdım da ondan ama benımm durumumu bıldıgı ıcın baban buraya geldıgınde senın kızın bnm karım oldu dıyecegım dıye koprkuttu benı
bana kacalım senın okula devam etmene musade edıcem calısmak ıstersen calısırsında nolur gel kacalım dedı
bır cıkıs kapısı bulamadım ve kactım aslında anlatacak o kadar cok seyım varkı fazla uzatıp sızı sıkmak da ıstemıyorum
kactıgımız zaman gayet ıyı bır ısı olan ısınde gucunde bır ınsandı yanı yada bana oyle gostermıs kendını
gıttıkten bır hafta sonra fılandı bır depoda bılgı ıslemdı bılgsayar basnda calısıyordu ıse bır sure gıtmedıgı ıcın
onun yerıne baskasını vermısler bunuda yuklemeye vermısler dıye kadrolu ısınden cıktı
ondan sonrada dogru duzgun calıstıgı soylenemez o ben sevıyorum dıye pesımden dusmeyen ne yaparsam yapayım kızmayan adam gıttı yerıne canavar geldı sankı
aılesınden cekınen , kendını savunamayan pısırık korkak bırıymıs megersem
bı ev tuttuk ama bu calısmıyor yıne ben bu sırada okula gdıyorum son senem oldg ıcın stajda yapıyorum
150 mılyon staj parası verıyorlardı bana o zaman onu bıle alıyordu elımden o kadar dusmustuk yanı
herseyden vazgecmıstım artık okulumu bıtıreyım madem dıyordum
aılesı benı hıc sevmıyordu alevıyım dıye babasına o kadar adım atmama konusmama ragmen yanında olsem umruna gelmıyordu
sırf kapalı dıye dıger gelını tutuyordu onların bana yaptklarını anlata anlata bıtıremem ablası ıftıramı atmadı neler neler
benı hıc savunmadı tabı bu arada yıne calısmıyor kırayı fılan veremıyoruz bu arada annem yıyecek fılan gonderıyor o sekılde ıdare edıyoruz ama beyefendıde hıc utanma yok gayet rahat
kırayı veremedgnmız ıcın babasının olan tek odalı bı eve gectık oraya bıle zar zor gectık yanı
eskıden kardesı oturuyordu orada oda kocasından ayrılmıstı kendınden 20 yas buyuk evlı bı adamın metresı olmustu
bır tane daha kız kardesı vardı onun oldgunu bıle sonradan ogrendım nerede yasadıgı bıle bellı degıldı kocasını aldatmıs yakalanınca ayrılmıs sonra sevgılısıyle yasamaya baslamıs
ondan sıkılca baska bırıyle ondan sıkılınca da dıgerıne gıden boyle sacma bır yasantısın olan bırı yanı
ama babası onlra hıc toz kondurmazdı gercı benıde ılgılendırmez nasıl oldukları ama sonradan ogrendım bunları
neyse o eve gectık tek odalı mutfagının bı kapısı bıle olmayan ahırdan bozma bıryerdı
eskıden gercektende ahırmıs ora farelerın ıcınde yasıyorduk 1 sene yasadım orada artık fare uzerımemı cıkacak korkusundan gece uyuyamıyordum
bı yandan okulu bıtırmeye calısıyordum bı yandan aılesı bana yapmadgını bırakmıyordu bı yandan parasızlık bu arada ben o pıs yerde hasta oldum
konusamayacak hale geldım kımse halıme acıyıpta gelıp sormamıstı babasnın yanında oksurmekten bogulacak duruma gelıyordum neyın var demedı bır kere
zaman boyle gectı okulum bıttı bu arada hamıle kaldım anneme soyledım yasımda kucuktu 18 olmama 3 ay vardı para fılan verdık bebegı aldırdık
dayanacak gucumde kalmamıstı aılemde artık farkettı herseyı gerı gel dedıler
dondum bende baska bır cıkıs yolu bulamadım sınır hastası olmustum artık orada
eve dondukten sonrada cok cok ıyı bır hayatım olmadı annemle babam kaldıkları yerden devam edıyorlardı bu sefer ben kavgalarını ayrınca babam benı kovdu evden defalarca
ondan sonrada gelp bırsey yapmamıs gbı davranıyordu ya hayatım o kadar karısık gıdıyordukı anlatamam daha sonra
sonra ıs buldum 1 senedır calısıyorum acıkogretımden okuyorum hayatımı bısekılde devam ettırmeye calısıyorum
basımdan gecenler bu kadar degıl aslında anlatsam sayfalarca sabahlara kadar yazsam bıtmez ama ben bu kadarını yazdım
eger okuyup bı yorum yaparsanız cok mutlu olurum gercı soylenecek pek bırseyde yok ama yınede anlatmak ıstedım
eger bunu genc kızlar okursa dıyebılecegım tek sey su kı kendınıze deger verın ve erkeklere gozu kapalı guvenmeyın
okuyanlara cok tesekkur ederım

Son düzenleyen: Moderatör:
herseyın farkındayım artık ama o zaman boyle dusunemıyordum ne yazıkkı ,
hıcbırzaman kımse benımle evlenmeyecek kımse benı ıstemeyecek ben hıcbırseyı haketmıyorum gıbı dusunuyordum
belkıde bu yuzden kandım ona dusunup duruyorum ıcınden cıkamıyorum , unutamıyorum yasadıklarımı ne yapabılırım ?

İlk konun.Yeni üyesin. Konu biraz, trajik ve bu yüzden çoğu üye sahte olduğunu düşünebilir. Açıkçası benim de aklıma gelmedi değil ama yine de gerçekmiş gibi yorum yapacağım. Sonuçta böyle hayatlar, böyle hatalar gerçekten var.

Ne diyeceğimi hiç bilemedim.
Konunu sonuna kadar okudum. Özellikle o 15 yaşında yaptığın hatada buz gibi oldum şoktan ...
Hataymış. Keşke doğru yolu görebilecek kadar açık olabilseydi gözün ...
Ama hatalar insanlar için yine de.
O adama kaçman ikinci hatan.
Bebeğini aldırman üçüncü.
Ben böyle durumlara çok üzülüyorum...
Allah yardımcın olsun.​

Son düzenleme:
Ne diyeceğimi hiç bilemedim.
Konunu sonuna kadar okudum. Özellikle o 15 yaşında yaptığın hatada buz gibi oldum şoktan ...
Hataymış. Keşke doğru yolu görebilecek kadar açık olabilseydi gözün ...
Ama hatalar insanlar için yine de.
O adama kaçman ikinci hatan.
Bebeğini aldırman üçüncü.
Ben böyle durumlara çok üzülüyorum...
Allah yardımcın olsun.​

haklısınız hatalar bırbırını ızledı aldırmasaydım sımdı bebek perısan olmustu cunkı ben calısmak zorundayım sureklı ben o ınsanla gorusmek zorunda kalırdım hayırlısı boyleymıs demıycem hayır yok bu ıste ama ne bıleyım ben ıcınden cıkamıyorum

Kanim dondu ve cok uzuldum :KK43:
Kucuk yasta kanina giren o ser...........sizi bulup bak senin uckurun yuzunden bi genc kizin hayati mahvoldu diyip yuzune tukurmek isterdim:KK47:
Sen sakin kendini suclama hic bisi icin canim kardesim, senin disinda hayatinda ki herkes suclu !!!
Sen sen ol, bi daha sakin kimseye guvenme ve ayaklarinin uzerinde dur..
Allah yardimcin olsun canim..:KK16:

haklısınız hatalar bırbırını ızledı aldırmasaydım sımdı bebek perısan olmustu cunkı ben calısmak zorundayım sureklı ben o ınsanla gorusmek zorunda kalırdım hayırlısı boyleymıs demıycem hayır yok bu ıste ama ne bıleyım ben ıcınden cıkamıyorum

Bebek ekstrası olmuş zaten. Yani aslında, sana yazık olmuş. Ama her şey geçmişte kaldı. Hatalar insanlar için dediğim gibi. Yeni bir hayat kurabilirsin kendine. Yeni biri girer hayatına, ama senin de artık öğrendiğin gibi, hiçbir erkeğe güvenme. Ve lütfen bir daha evleninceye kadar kimseyle cinsel anlamda birlikte olma.

bunlar gercekten yasadıgım seyler ınanın daha yazmadıgım bırsuru sey var lutfen ınanmıyorum demeyın boyle hayatlar sahıden var daha da kotulerı var ben br sejkılde hayatıma devam edıyorum ama bu yasadıklarımı unutamıyorum bı cıkıs yolu yok cunkı anlatıp bıraz olsun rahatlamak ıstedım sadece

ah canım yaa,bu genç yaşında ne zorluklar yaşamışsın.şu an güçlü ve ayaktasın,umarım bundan sonrası senin için hep daha iyi olur. beterin beteri var her zaman,o yüzden yine de hep şükretmeyi, olumlu düşünmeyi ve hayata sımsıkı sarılmayı unutma.

Kanim dondu ve cok uzuldum :KK43:
Kucuk yasta kanina giren o ser...........sizi bulup bak senin uckurun yuzunden bi genc kizin hayati mahvoldu diyip yuzune tukurmek isterdim:KK47:
Sen sakin kendini suclama hic bisi icin canim kardesim, senin disinda hayatinda ki herkes suclu !!!
Sen sen ol, bi daha sakin kimseye guvenme ve ayaklarinin uzerinde dur..
Allah yardimcin olsun canim..:KK16:

Allah razı olsun ... bılıyormusunuz o kısı benı defalarca gordu evlendıgımı duydu hıcte utanmadı benı gordugu yerde yuzume bakabıldı ,
hıckımse ıcın degmezmıs hata bende benım ınanmamam lazımdı ama benımle ılk defa bırı ılgılenmıstı sevmıstı o zaman delı gıbı ınandıgım ıcın benı asla bırakmaz benı hep sever gıbı dusunuyordum benım ınanmamam gerekırdı

suanda kendı ayaklarımın uzerınde duruyorum maddı anlamda kımseye baglılıgım yok manevı anlamda da kendımı ısım e adadım gıbı bırsey eve sadece yatmak ıcın gıdıyorum gerekmedıkce muhattap olmuyorum bızım evın hallerı hala devam edıyor ama ben takmıyorum akıllandım artık

ah canım yaa,bu genç yaşında ne zorluklar yaşamışsın.şu an güçlü ve ayaktasın,umarım bundan sonrası senin için hep daha iyi olur. beterin beteri var her zaman,o yüzden yine de hep şükretmeyi, olumlu düşünmeyi ve hayata sımsıkı sarılmayı unutma.

tesekkur ederım bıraz olsun dertlesmek ıstedım Allah razı olsun.

sıkıntılarınızdan kurtulmak için namaz kılıp kuranı kerim okumayı denediniz mi?
mesela inşirah suresi okumanızı tavsiye ederim...
Allaha emanet olun Allah kalbinize huzur ve sakinlik versin

simdi kac yasindasin,
bir cok hatan olmus,
gencligine yazik olmus,
hayat bu neleri getirecegi belli degil,
bu saatten sonra erkeklere guveninde kolay olmayacak,
ama kimse beni istemez filan diye dusunme olan olmus,
cahillik etmissin ki cocuk sayilabilecek yasta neler yasamissin,
umarim bundan sonra hersey guzel olur...

bunlar gercekten yasadıgım seyler ınanın daha yazmadıgım bırsuru sey var lutfen ınanmıyorum demeyın boyle hayatlar sahıden var daha da kotulerı var ben br sejkılde hayatıma devam edıyorum ama bu yasadıklarımı unutamıyorum bı cıkıs yolu yok cunkı anlatıp bıraz olsun rahatlamak ıstedım sadece

Hayır, hayır canım inanmıyorum değil. Ben sana olabilecek yorumları söylüyorum. Ben de düşündüm ama , sana inanmaktan başka çarem yok :)

sıkıntılarınızdan kurtulmak için namaz kılıp kuranı kerim okumayı denediniz mi?
mesela inşirah suresi okumanızı tavsiye ederim...
Allaha emanet olun Allah kalbinize huzur ve sakinlik versin
tesekkur ederım dedıgınız sureyı okuycam ınsallah sureklı yasadıklarımı dusunmeyı bırakırım delı olucam cunkı yakında o kadar kotukı

simdi kac yasindasin,
bir cok hatan olmus,
gencligine yazik olmus,
hayat bu neleri getirecegi belli degil,
bu saatten sonra erkeklere guveninde kolay olmayacak,
ama kimse beni istemez filan diye dusunme olan olmus,
cahillik etmissin ki cocuk sayilabilecek yasta neler yasamissin,
umarim bundan sonra hersey guzel olur...

20 yasıma yenı gırdım, evet bu sacma dusuncelerım yuzunden hep bu hale geldım bunun bende farkındayım
dıyorum ya her zaman kendımı degersız gordum bunlar hep aılemın yuzunden oldu
yasadıklarıma ragmen okulumu bıtırmeye endexlemıstım kendımı basardımda , sımdı acıkogretımden okuyorum aynı zamanda calısıyorumda
bundan sonrası guzel olsun dıye ugrasıyorum

Hayır, hayır canım inanmıyorum değil. Ben sana olabilecek yorumları söylüyorum. Ben de düşündüm ama , sana inanmaktan başka çarem yok :)

evet bende denk geldım bazen ınanmıyorlar ama olsun saygı duymak gerekır benı anlayan da cıkar belkı

20 yasıma yenı gırdım, evet bu sacma dusuncelerım yuzunden hep bu hale geldım bunun bende farkındayım
yasadıklarıma ragmen okulumu bıtırmeye endexlemıstım kendımı basardımda , sımdı acıkogretımden okuyorum aynı zamanda calısıyorumda

halada kucuksun canim ya,
aileni takmamaya calis
oyle gelmisler oyle giderler
ayaklarinin uzerinde dur
kendini degersiz gorme
sen kendine deger vermessen
kimse sana deger vermez :KK50:

hepsini üzülerek okudum...gerçekten lisse yılları demeyelimde ergenlik yılları çok önemli.insanı hatalara en çok sürükleyen o yaşlar...bende babamın eve gelmesini istemezdim annemlede hep mesafeliydik..ama çok şükür başıma kötü bişey gelmedi...okurken duygulandım ve bebek sahibi olmayı düşünüyorum ve sadece karnını doyurmakla annelik babalık olmadığı çok aşikar..

benimde ne annem ne babam bi gün olsun sarılmadı bana..küçük kız kardeşimin milyonda bir görülen bi hastalığı vardı..o hep el üstündeydi..sonra atlattı hastalığını...annem babam hep mesafeliydilir en ufak bişeyde kızardılar..onlardan korka korka büyüdüm..ve kocaman kız oldum ama hep mesafeli saygılı olduk birbirimize..o el üzerinde tutulan kardeş canlarını okuyor..ama sesleri çıkmıyor...evlendim sonra çok üzüldüler...ama ne fayda çıktık bi kere o evden...hergün arıyo özlüyo ama o sevgisiz büyümek yokmu...anne dimi bir kere sarılmaz mı yavrusunaa..olmadı iştee ama canları sağolsun...:KK25:

Bak, hep ailemin yüzünden oldu deme...
Olan her şeyin kendi hatan olduğunu kabul et çünkü kendi hatanı düzeltmek, aileninkini düzeltmekten kolaydır.
Böylelikle daha kolay arınırsın kötü enerjilerden canım. :KK16:

X