Lekeler, Çiller Biraz iğrenç ama çilleri tamamen yok ediyor...

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Kizlar cisin cilere kilara sivilcelere iyi geldigine hadi neyse diyecegim ama bu temizlik olayi cok sacma bence ayol cama sikip evin pis pis kokusunumu dinleyecek milet eger bu cis bu kadar hijyen ve temizleme gucu kuvvetli olsaydi tuvaletleri asla temizlememiz gerekmezdi :roflol: tuvaletdeki kokusundan kurtulmaya ugrasmamiz yetmiyor birde camlara SIKIP oturalim laelaelaelaelae

banada çok ilginç gelmişti ama geçen hafta annemlere gittim çişle çil tedavisini kız kardeşime anlattım ne olacak sür dedi arkadaşımın annesi onlar küçükken hasta olduklarında çişlerini içiriyordu onlara dedi kardeşim gözleriyle görmüş ben çok şaşırdım valla

arkadaşlar ineğin yaptığı b. tezek yapıyorlar gübre niyetine biliyorsunuz ki.
benimde annemin anlattığına göre bizim zamanımızda bir nine vardı saçları çok güzel gür ve uzunmuş o zamandan sormuşlar; ''peru nene sen saçlarına ne yapıyorsunda bu kadar güzel '' diye sormuşlar: oda demiş ki ''inekğin sidiğini 1 gün bekletip haftada 2-3 gün saçlarına sürerim saçlarımı tararım 2 saat falan bekletirim ama şimdi ineği nerde bulanım dersiniz değil mi:)

benimde yüzümde güneşten olusan çiller var.beni cok rahatsız ediyolar ama bunu yapacagıma çillerimle barışık yaşamayı tercih ederim kızlar...

Uygulamayı düşünmüyorum ama ilginç geldi ve araştırdım belki bilmek istersiniz diye yazıyorum.
ıdrarın içeriğinde hangi maddeler bulunur?

Tubitak Bilim ve Teknik Dergisi

ıdrarın içeriğinde normal olarak bol miktarda su (yaklaşık %95) ve vücudun metabolizma atıkları (yaklaşık %5) bulunur. ıdrar, böbrekler tarafından üretilir ve böbreğin diğer bir önemli görevi de, vücut içerisindeki sıvı dengesini sağlamaktır. Böbrek kılcalları aracılığı ile, atılmak üzere stoklanan idrar ve kan arasında sodyum, potasyum, kalsiyum, karbonat ve klorit gibi çözünmüş tuzların (elektrolitlerin) çift taraflı geçişi sağlanır. Bu şekilde, böbrekteki kan damarlarında gerekli ve yeterli miktarda su ve elektrolit bulunması sağlanmış olur. Bu işlem sonrasında geride kalan tüm maddeler de idrarın içeriğini oluşturur. Yukarıda saydığımız çözünmüş tuzlara ilave olarak ayrıca vitaminler, amino asitler, antikorlar, enzimler, hormonlar, antijenler, çeşitli proteinler, tolerjen ve immünojenler, immünoglobülinler, üre, ürik asit ve gastrik sindirim depresanları gibi çok çeşitli (yaklaşık 200 kadar) maddeler de idrar içeriğini oluşturabilir.
Bu arada, normal idrar vücuttan çıktığı anda tamamen sterildir ve hiçbir bakteri içermez. Ayrıca idrarın anti-fungal, anti-bakteriyel, anti-viral özellikleri olduğu ve tüberküloza neden olan basillerin gelişimini engellediği de kanıtlanmıştır.

Deniz Candaş

kafamçokkarıştı çok ilginç ama mantıklı gibide alala inşallah ihtiyacım olmaz...Kullananlara inşallah iyi gelirde okadar çiş sürdükten sonra sonuçsuz kalmazlar sırnaşık şey

uygulamayı düşünmüyorum ama ilginç geldi ve araştırdım belki bilmek istersiniz diye yazıyorum.
Idrarın içeriğinde hangi maddeler bulunur?

tubitak bilim ve teknik dergisi

idrarın içeriğinde normal olarak bol miktarda su (yaklaşık %95) ve vücudun metabolizma atıkları (yaklaşık %5) bulunur. Idrar, böbrekler tarafından üretilir ve böbreğin diğer bir önemli görevi de, vücut içerisindeki sıvı dengesini sağlamaktır. Böbrek kılcalları aracılığı ile, atılmak üzere stoklanan idrar ve kan arasında sodyum, potasyum, kalsiyum, karbonat ve klorit gibi çözünmüş tuzların (elektrolitlerin) çift taraflı geçişi sağlanır. Bu şekilde, böbrekteki kan damarlarında gerekli ve yeterli miktarda su ve elektrolit bulunması sağlanmış olur. Bu işlem sonrasında geride kalan tüm maddeler de idrarın içeriğini oluşturur. Yukarıda saydığımız çözünmüş tuzlara ilave olarak ayrıca vitaminler, amino asitler, antikorlar, enzimler, hormonlar, antijenler, çeşitli proteinler, tolerjen ve immünojenler, immünoglobülinler, üre, ürik asit ve gastrik sindirim depresanları gibi çok çeşitli (yaklaşık 200 kadar) maddeler de idrar içeriğini oluşturabilir.
Bu arada, normal idrar vücuttan çıktığı anda tamamen sterildir ve hiçbir bakteri içermez. Ayrıca idrarın anti-fungal, anti-bakteriyel, anti-viral özellikleri olduğu ve tüberküloza neden olan basillerin gelişimini engellediği de kanıtlanmıştır.

Deniz candaş

neymiş be mübarek oldu olacak şifa niyetini için gitsin

Babam b.k iyi geliyor deseler onu da yüzüne,saçına,başına süreceksin derdi alkisalkisalkis
Adam haklıymış.Yakında o da olur :1shok:
Güzellik insanın gözünü bu kadar kör etmemeli bence.
Ben okurken midem bulandı yapanları düşünemiyorum bile :sinifsinif:
Tabiki herkesin kendi tercihi :1shok::1shok:

arkadaşlar tam olarak hangisini sürüyoruz ben anlayamadım?

Sabah ilk yapılan mı?
ikinci yapılan mı?

ne diyorsunuz kizlar ya sakami bu:1shok:, oyle her duydugunuzu herbiyerinize surmeyin mikrop felan kaparsiniz yaa

kızlar bende canlı tanık olarak yazıyorum bunu bende çok az çil var ama benimde abimin eşi yani yengem aynı yaştayız onun yüzünde çil olmayan yer yoktu bayagı bi zaman sonra gördüm kendisini bir baktım yüzünde çilden eser yok pürüzsüz olmuş cildi çok ısrarlarım ragmen bana söylemedi sırrını ama gecenlerde itiraf ettirdim sonuda gerci buraya yazmak istemem kızlar o çişten bile daha igrenç bişey ama sonuçta bende gördügümü duydugumu söylüyorum sırrını buraya yazmak istemem

X