Bir youtube kanalı meselesi

Sen de benim gibi surekli karar alip karar degistiriyorsun.
Ne olacak bu halimiz?
Simdiye kadar kararlarim;
Youtube kanali acmak (3 kez acip birer video yukleyip biraktim)
Kitap yazmak, ilk bolum bitmeden biraktim.
Tablet icin cocuk oyunu yapmak(yarisinda biraktim)
Kadinlar kulubunun ingilizce versiyonunu yapmak(forumu ve tum basliklari temalari olusturdum, domaini aldim. Icerik eklemeye usendim 3 ayda kapattim.
Amazon affiliate icin blog actim yine iki uc icerikte sıkıldım kapattim.
Daha neler vardir da hatirlamiyorum.
Kararli olmak sart yoksa olmuyor malesef.

Bazı satırlarında kendimi okudum. 😑
Çok önceden karikatür çizerdim, çizgi roman tadında bi kitap için hikaye çıkarayım çizeyim dedim, başladım biraz devam ettim bıraktım.
Alacakaranlık serisi zamanı fantastik kitaplara merak salmışım, kitap nasıl yazılır diye araştırdım, hikaye uydurdum, karakterleri yazdım öylece bıraktım sıkıntı bastı.
Ve dahası...
Ve yarım kaldıkça ayrıca fenalık geliyor, yarım işlere katlanamıyorum. Bu konu ise inadına yarım kaldı senelerdir.
Bu kez kararlıyım, olduğu kadar bile olsa olsun diyorum. (Caymam inş 🙈)

Biraz sabır gösterir, erken pes etmezseniz cok basarılı olabilirsiniz. Hatta kullanıcı adınızı da söyleyin abone olalım, begeni atalımmmmmm

haberleri takip etmek icin tweter var bende. face Instagram hic almadim.

deli gibi YouTube da gezerim.
ic mimar berna var mesela açıldığından beri izlerim cok severim.
bide pembis yuvam var, o baya yeni. ona gıcık oluyorum mesela. bos bos seylerle gün geçirip para kazaniyo diye. çekemiyorum galiba markete cafeye gunlere gidip yapamadigi sunumları gosterirken para kazanmasini :KK70:

bence yapilabilir ama yüzünü gostermezsen o sekilde de makara konusu olabilirsin. ama YouTubeda yuzu hiç görünmeden harika resim yapan ve anlatan kişiler de var

ben cesaret edemem. acarsan ozelden yazarsan takıp ederim ama :)

Ben 10 aydır youtubedayım. Genelde vlog çekiyorum. Fakat İnsta ya fotoğraf yüklemek kadar kolay olmuyor youtube. Videonu çekeceksin, düzenleyeceksin. Yüklenmesi saatler alıyor. Sonra kapak fotoğrafı, bitiş ekranı, kartlar, açıklama, etiketler vs... Herşey bir detay.. Yalnız hiç tanımadığın insanların samimi güzel yorumlarını okumak insanı mutlu ediyor. Bu işte başarılı olmak çok uzun zaman isteyebiliyor. İçerik üretmek de kolay olmuyor... Benim Kanalımın reklamlara açılmasına minik bir zaman kaldı.. Sabırlı bir insansan bu işe gir derim....

Merhaba hanımlar; nasılsınız, nasıl gidiyor hayat?

Ben, yine sıkıntılara kaldım. Bazen kafamı koparıp, poşetleyerek buzluğa kaldırmak istiyorum. Bu kararsızlıklarımdan, sürekli "Şöyle mi yapsam-böyle mi yapsam" düşüncesinden ve düşünürken harcadığım zamandan, neye el atacağımı şaşmamdan ve tüm bu karar verememe hali ile savrulmaktan gınalar geldiği bir başka günü yaşıyorum.

Konumuz: Youtube kanalı açmak
Dert olan kısmı: Oluru nedir, riskleri nelerdir vb. düşünceler... Özetle bir sosyal medyada "Olmak ya da olmamak" mevzu.

Ben biraz paranoyak bir tipim ve kendimi adımla cismimle net ortamına açmaktan çekinirim.
Sadece tanıdığım kişiler ve aile üyelerinin ekli olduğu bir face hesabım var en fazla 250 kişi vardır; aydan aya denk gelirse aileme dair, gündelik hayatımdan, gezme tozma halleri vb. paylaşım yaparım. Bir insta hesabım var, sadece çizimlerimi paylaşıyorum orada da, hiçbir şekilde özel hayatım yok; ressamlarla ve resme meraklı, yetenekli, çizen insanlarla takipleşiyoruz. Birkaç içerik platformunda da buradaki gibi anonim olarak varım, bu kadar; daha da yokum.

Günümüz internet kullanıcılarına göre fazla muhafazakar kalıyorum galiba internet konusunda, dediğim gibi adımla yüzümle var olmaktan imtina ediyorum mümkün mertebe.

Ama çağımız, internet üzerinden bir şeylerin başarıldığı, yeteneğin pazarlandığı bir çağ biliyorsunuz.
Fenomenler, youtuberlar, gamerlar vs vs... Yeteneklerini kendilerini göstere göstere sergileyen insanların, bir süre sonra beğenildiğinde, belli bir başarıyı yakaladığını görüyorum-görüyoruz.

Aklımda sosyal medya ile ilgili pek çok şey var, ama alışkanlık olmuş hep bir adım geride durmak. Bir şeyler yapmak istiyorum çizimlerimi daha çok insana ulaştırabilmek için ama bir noktada tıkanıyorum, cesaret edemiyorum.

Belki eski konularımdan biliyorsunuz, resim ile ilgili bir şeyler yapmaya çalışıyor, bu yeteneğimi işe dönüştürmeye çalıyorum, bir yandan da sergi hedefi koydum işte ona hazırlanıyorum. (Hazırlana hazırlana bitiremedim, yeminle kendimden yıldım :işsiz:) ...Bir aya kadar bir iş görüşmesi durumu yaşayabilirim (Biraz karışık bir durum, resim ile ilgili ama ne kadar oluru var bilinmez) ama sadece buna endeksli kalmak istemiyor, net üzerinden de bir şeyler yapmak istiyorum (Bir ara hobi dükkanı gibi bir şeyler düşünmüştüm ama reelde esnaflık olayı oldukça riskli geldiği için, insta'ya yönelmiştim)...

Haftalardır insta üzerinde, "Ha bugün ha yarın düzenleme yapacağım, sıfırdan süper bi sayfa açacağım, marka kuracağım üretip satış yapacağım, şöyle güzel fotolar ayarlayacağım" derken acayip oyalandım. Resmen kaçtım, daha başlamadan sıkıntılar geldi ve sonunda fark ettim ki ben insta ortamını zaten sevmiyorum ve sevmediğim bir yerde, sevdiğim bir şeyi nasıl yapabileceğimi kestiremediğimden için için farkında olmadan kaçıyorum. Bunu fark edince kendimi yakaladım. (Kendimden bazen gerçek manada nefret ediyorum, cinsliklerim bitmiyor, birini halletsem başka yerden patlıyorum :confused:)

Düşündüm, kendimi takip ettim.
Sıkılmadığım nereler var derken; tam bir youtube canavarı olduğum aklıma geldi; kusana kadar video izleyebiliyorum, saatlerce youtube'un dibini kazabiliyorum, ilgi alanıma takılan ne kadar video varsa tüketiyorum; internete dair takıldığım üç yer var yoğunlukla biri whtsp, biri KK, biri youtube... Ve kafamda şimşekler çaktı, "Neden bir resim-iş kanalım olmasın?"...

..."Olsun ya" dedim, araştırılara başladım; nasıl kanal açılır, banner nasıl yapılır vs derken; kanal şu an ilk videomu çekmem için beni bekliyor. Ve işte tam da bu noktada derdim de peydah oluyor: Youtube gibi manyakların serbestçe cirit attığı, (belli bir bilinirlikten sonra) en ufak falsoda videonuzun kırpılıp dakikalarca makaraya sarılabileceğiniz bir ortamda, adım-soyadım ve cismim ile var olmak???

"Yiyo mu toton?" dercesine kanalımla bakışıyoruz.

Kanal adını ad-soyad olarak alma sebebim; markalaşma için çoğunlukla tavsiye edilenin bu olması.
Bir arkadaşım sağ olsun güzel bir fikir verdi "Yukarıdan çek ve yüzünü gösterme" diye, bunu yapmaya çalışacağım.
Ama paranoyak yönüm her şeye takıyor... Mesela hem resimlerimi paylaşmak-paylaşırken öğretmek-sergilemek-etkileşim almak istiyorum, hem de taklit edilebilirliğini arttıracaksın yapılışını çekerek diyorum. Hayır sanki herkes pusuda benim resimleri taklit etmek için bekliyor tövbest. :işsiz:
Bu huyuma tilt oluyorum ya.

Şimdi youtube kanalı olanlar, olmayanlar, izleyenler, fikri olanlar, önyargılarınız, sizin için ne izlenilebilirdir, eksileri artıları, tehlikeli bulduğunuz noktalar, teknik bilgi, başarı hikayeleri-hüsran hikayeleri vs tüm yorumlarınıza, farklı bakışlara ihtiyacım var.
Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin.

Şimdiden teşekkürler. :KK200:

Youtube çok zor tutunabileceğiniz bir mecra. Bunu göze almalı en az bir yıl hatta daha uzun süre takipçisiz kalacağınızı hesaba katarak başlamalısınız. Alanınız çok ilgi çeken herkesin izleyeceği şeyler barındırmıyor çünkü. Bu motivasyonunuzu düşürmeyecek, haftada en az 3 video ile ( ki çekemediğiniz zamanları idare etmek için stok da tutacağınızı varsayarsak daha fazla) bıkmadan, usanmadan, pes etmeden uğraşabilecekseniz ve bu mecrada yüksek bir gelir beklentiniz yoksa neden olmasın.

Eşimin kendi hobisi ile ilgili bir kanalı var, 5-6 ay oldu açalı. Yüzünü göstermiyor o da ama isim cisim var. Bir de yabancı dilde de içerik hazırladığı için tüm dünyadan hatta daha çok yurt dışından takipçileri var. Buna rağmen çok minik bir kitle hala. Hobi kanalları malesef fazla takipçi toplamıyor. Ama eşim bunu çok iş olarak görmediğinden, hem yaptığı işleri düzenli tutabileceği hem de bu işle ilgilenen insanlardan etkileşim alabileceği bir mecra olarak gördüğünden motivasyonu çok yüksek. Ben olsam çoktan sıkılıp kenara atmıştım.

Yani sözün özü, para kazanma beklentiniz yoksa, sıkılmayacaksınız, motivasyonunuz düşmeyecekse başlayın, aksi halde bence başlamayın.

Yüzünüzü gostermezseniz kötü yorum ya da sapiklik durumu olmaz. Gerçekten merakı olan açar dinler. Sosyal medya konusunda haklısınız. Benim hiçbir mecrada hesabım bile yok. Bebeler büyüyünce ne yapıyorlar diye açarım herhalde. :)
Yukleyince özelden atsanız da takip etsem..

Tamamen objektif olarak yorum yapayım,bir üye de belirtmiş,youtubeda tutunan kesim tam olarak teenagerlar.Ne aldım nereye gittim diye boş boş içerikler ve onlara özenen binlerce insanın izleyip abi abla demesi...Yani elle tutulur bir sey yapanlar ekmek yemiyor diyebiliriz.Ben olsam hic bulasmazdım ama tamamen sizin kararınız.En ufak bir harekette eleştirme mertebesine ulasamayacak kisiler klavye basında rahatlıkla sallayacak.Buna hazır mısınız onu dusunun.Demoralize olmak var isin ucunda.Bir de yaptıgınız gayet hos bir iş/hobi.Youtube denen mecra ile heba etmeyin derim

Youtube işi biraz sıkıntılı. Düzenli olarak video çekmek zorundasınız yoksa takipçiler hemen ortadan kaybolur. Sonra editleme işi var o da sabır göstermeniz gereken bir konu. Eğer bunlara ok diyorsanız, biraz da eğlenceli olmanızı tavsiye ederim. Sadece bişeyler öğretmek yetmiyor. Konuşma tarzınızla, beden dilinizle diğerlerinden farklı olmanız lazım ki, fenomen olabilesiniz. Yüzünüz görünmek zorunda bana kalırsa. Milyon tane hesap var ama kaçının sürekliliği var ve aynı dinamiklikte devam ediyor? Tutarlı olun, ilgi çekici olun, eğlenceli ve sabırlı olun diyorum.

Biraz sabır gösterir, erken pes etmezseniz cok basarılı olabilirsiniz. Hatta kullanıcı adınızı da söyleyin abone olalım, begeni atalımmmmmm
Kanal acinca ismini ver de takip edek :KK30:
En fazla be olabilir ki diyenlerdenim ...

Kanal açık, hazır ama henüz faal değil, biraz başlayıp görünce paylaşayım kızlar. Teşekkür ederim 😙
haberleri takip etmek icin tweter var bende. face Instagram hic almadim.

deli gibi YouTube da gezerim.
ic mimar berna var mesela açıldığından beri izlerim cok severim.
bide pembis yuvam var, o baya yeni. ona gıcık oluyorum mesela. bos bos seylerle gün geçirip para kazaniyo diye. çekemiyorum galiba markete cafeye gunlere gidip yapamadigi sunumları gosterirken para kazanmasini :KK70:

bence yapilabilir ama yüzünü gostermezsen o sekilde de makara konusu olabilirsin. ama YouTubeda yuzu hiç görünmeden harika resim yapan ve anlatan kişiler de var

ben cesaret edemem. acarsan ozelden yazarsan takıp ederim ama :)
Biliyorum hanımca, sade bir kız. Duvar boyamam sırasında onun da videolarını incelemiştim,renk seçimleri güzeldi aklımda kalmış. 🙂
Pembiklere hiç girme hiç :KK70:

Kanal faal hale gelince paylaşayım, daha video editleme programlarına filan bakıyorum. Teknoloji çok gelişmiş ya, ben resmen en az 5 sene geriden geliyorum. Yüzümü ilk etapta göstermeyeyim dedim.
Hayırlısı.

Ben 10 aydır youtubedayım. Genelde vlog çekiyorum. Fakat İnsta ya fotoğraf yüklemek kadar kolay olmuyor youtube. Videonu çekeceksin, düzenleyeceksin. Yüklenmesi saatler alıyor. Sonra kapak fotoğrafı, bitiş ekranı, kartlar, açıklama, etiketler vs... Herşey bir detay.. Yalnız hiç tanımadığın insanların samimi güzel yorumlarını okumak insanı mutlu ediyor. Bu işte başarılı olmak çok uzun zaman isteyebiliyor. İçerik üretmek de kolay olmuyor... Benim Kanalımın reklamlara açılmasına minik bir zaman kaldı.. Sabırlı bir insansan bu işe gir derim....

Evet edit,kurgu kısımları baya yorucuymuş, günlerdir editleme programları tanıtımları ve video düzenleme videolarını izliyorum. Alışana kadar baya zaman yiyecek yani bariz. Başlangıçta çok yüklenmeden olduğu kadar mantığı ile başlayayım kendimi bıktırmayayım dedim. Artık yavaş yavaş dene yanıl öğrenirim elimden geldiğince...

Youtube çok zor tutunabileceğiniz bir mecra. Bunu göze almalı en az bir yıl hatta daha uzun süre takipçisiz kalacağınızı hesaba katarak başlamalısınız. Alanınız çok ilgi çeken herkesin izleyeceği şeyler barındırmıyor çünkü. Bu motivasyonunuzu düşürmeyecek, haftada en az 3 video ile ( ki çekemediğiniz zamanları idare etmek için stok da tutacağınızı varsayarsak daha fazla) bıkmadan, usanmadan, pes etmeden uğraşabilecekseniz ve bu mecrada yüksek bir gelir beklentiniz yoksa neden olmasın.

Eşimin kendi hobisi ile ilgili bir kanalı var, 5-6 ay oldu açalı. Yüzünü göstermiyor o da ama isim cisim var. Bir de yabancı dilde de içerik hazırladığı için tüm dünyadan hatta daha çok yurt dışından takipçileri var. Buna rağmen çok minik bir kitle hala. Hobi kanalları malesef fazla takipçi toplamıyor. Ama eşim bunu çok iş olarak görmediğinden, hem yaptığı işleri düzenli tutabileceği hem de bu işle ilgilenen insanlardan etkileşim alabileceği bir mecra olarak gördüğünden motivasyonu çok yüksek. Ben olsam çoktan sıkılıp kenara atmıştım.

Yani sözün özü, para kazanma beklentiniz yoksa, sıkılmayacaksınız, motivasyonunuz düşmeyecekse başlayın, aksi halde bence başlamayın.

Evet bir yılı gözden çıkarmak gerekebiliyormuş içeriğin/kanalın türüne göre. Benim öncelikli amacım kendimin keyif alması ve etkileşim olduğu için parasal kısmını ilk etapta sorun etmem. Bir de bilinirlik elbette.
En kötü ihtimalle kendi çalışmalarımı rutine bindirecek bir yol olur. Yani kanal için çalışırken aslında reelde kendi sergim için de tablo çıkaracağımdan, bahanesi olur düzenli götürme çabamın. Çıkardığım işten memnun oldukça sıkılmam. Biraz mükemmeliyetçi ve tatminsiz bir yönüm de var bu konuda, umarım kendi kendimi bıktırmam.

Evet edit,kurgu kısımları baya yorucuymuş, günlerdir editleme programları tanıtımları ve video düzenleme videolarını izliyorum. Alışana kadar baya zaman yiyecek yani bariz. Başlangıçta çok yüklenmeden olduğu kadar mantığı ile başlayayım kendimi bıktırmayayım dedim. Artık yavaş yavaş dene yanıl öğrenirim elimden geldiğince...

Evet bir yılı gözden çıkarmak gerekebiliyormuş içeriğin/kanalın türüne göre. Benim öncelikli amacım kendimin keyif alması ve etkileşim olduğu için parasal kısmını ilk etapta sorun etmem. Bir de bilinirlik elbette.
En kötü ihtimalle kendi çalışmalarımı rutine bindirecek bir yol olur. Yani kanal için çalışırken aslında reelde kendi sergim için de tablo çıkaracağımdan, bahanesi olur düzenli götürme çabamın. Çıkardığım işten memnun oldukça sıkılmam. Biraz mükemmeliyetçi ve tatminsiz bir yönüm de var bu konuda, umarım kendi kendimi bıktırmam.

Yanlış anlamayın ama konularınızdan az çok gördüğüm kadarıyla çok uzun süre belli bir işe odaklanabilen bir yapınız yok. Çabul sıkılıp akabinde yeni fikirler buluyorsunuz.
Başlayıp devam ettirmemek normal şartlarda bir şey kaybettirmez. Youtube üç beş videosu olan kullanıcılarla dolu. Ama sosyal medyada yer almak istemediğiniz için sonrası sizin için sıkıntı teşkil edebilir sanki.

Yanlış anlamayın ama konularınızdan az çok gördüğüm kadarıyla çok uzun süre belli bir işe odaklanabilen bir yapınız yok. Çabul sıkılıp akabinde yeni fikirler buluyorsunuz.
Başlayıp devam ettirmemek normal şartlarda bir şey kaybettirmez. Youtube üç beş videosu olan kullanıcılarla dolu. Ama sosyal medyada yer almak istemediğiniz için sonrası sizin için sıkıntı teşkil edebilir sanki.

Tersine git gide alışıp bu huyumu kırmama yardımcı da olabilir, zaten gün içinde ya da işte haftanın iki günü kurs için düzenli boyama yapıyorum. Sadece bunu videolaştırıp net ortamına aktarma kısmı kalıyor, bunu da çizimlerim gibi düzene bağlarsam sorun olmaz ama haklısın doğru gözlemlemişsin ki çok çabuk sıkılan, sürekli başka fikirleri irdeleyen bir yapım var ve kendimi bildim bileli bu böyleydi.

Belki şaka gibi gelebilir, ilkokulda öğretmenim ders içi 5er dakikalık bana özel gezme molası verirdi. Arkadaşlarım ders işlerken ben bahçede tur atar gelirdim. Lise ve üni.yi derslerin yarı zamanı defterlerime karikatür çizerek, diyalog yazarak geçirdim. Odaklanma sorunum yok, kafamı verdim mi yaparım bölünmem ama işte sürdürülebilirlik kısmında ne kadar başarılı olurum onu göreceğiz diyorum. Bir tek resimden ara ara uzaklaşsam da sıkılmadım şu hayatta, tek oluru o yani, başka bir hobimde kanal yapayım desem mümkün değil üçüncü videoyu görmez garanti. Ama bunda olabilir.

Ha baktım olmadı, videoları silip adımı değiştirip yine yok olurum.
Unutulur illaki (Kendimi unutulmaz bir şekilde rezil filan edip cringe ikonlarından birine dönüşmezsem tabi)

Tersine git gide alışıp bu huyumu kırmama yardımcı da olabilir, zaten gün içinde ya da işte haftanın iki günü kurs için düzenli boyama yapıyorum. Sadece bunu videolaştırıp net ortamına aktarma kısmı kalıyor, bunu da çizimlerim gibi düzene bağlarsam sorun olmaz ama haklısın doğru gözlemlemişsin ki çok çabuk sıkılan, sürekli başka fikirleri irdeleyen bir yapım var ve kendimi bildim bileli bu böyleydi.

Belki şaka gibi gelebilir, ilkokulda öğretmenim ders içi 5er dakikalık bana özel gezme molası verirdi. Arkadaşlarım ders işlerken ben bahçede tur atar gelirdim. Lise ve üni.yi derslerin yarı zamanı defterlerime karikatür çizerek, diyalog yazarak geçirdim. Odaklanma sorunum yok, kafamı verdim mi yaparım bölünmem ama işte sürdürülebilirlik kısmında ne kadar başarılı olurum onu göreceğiz diyorum. Bir tek resimden ara ara uzaklaşsam da sıkılmadım şu hayatta, tek oluru o yani, başka bir hobimde kanal yapayım desem mümkün değil üçüncü videoyu görmez garanti. Ama bunda olabilir.

Ha baktım olmadı, videoları silip adımı değiştirip yine yok olurum.
Unutulur illaki (Kendimi unutulmaz bir şekilde rezil filan edip cringe ikonlarından birine dönüşmezsem tabi)

Haha sadece ellerin görünürken cringe ikonu olursan kk'da kupa veririz sana :KK66:

Bu arada yetenekli değilim pek ama youtube videoları izleyerek ufak tefek tablolar, farklı denemeler falan yapıyorum ara sıra. Hızlandırılmış olmayanları pek izleyemiyorum, sıkıntı basıyor. Bu da aklında bulunsun.

Halk egitime gidin .Kurs açmak icin başvurun .Haftada istediginiz gün sayisinda istediginiz kadar ogrenci .Bedava malzeme ,sergi yeri sınirsiz reklam .Cok kisiyle tanısma imkanı .Yerel kanallardan röportaja bile davet ediliyorsunuz Gazetelere çıkıyorsunuz .Bi deneyin .

Halk egitime gidin .Kurs açmak icin başvurun .Haftada istediginiz gün sayisinda istediginiz kadar ogrenci .Bedava malzeme ,sergi yeri sınirsiz reklam .Cok kisiyle tanısma imkanı .Yerel kanallardan röportaja bile davet ediliyorsunuz Gazetelere çıkıyorsunuz .Bi deneyin .

Halk eğitime gidiyorum ama benim bölümüm resim değilken resim kursu veremem.Amatör olarak ilgileniyorum resimle. Tam anlamadım da 🙃

Kanal açık, hazır ama henüz faal değil, biraz başlayıp görünce paylaşayım kızlar. Teşekkür ederim 😙

Biliyorum hanımca, sade bir kız. Duvar boyamam sırasında onun da videolarını incelemiştim,renk seçimleri güzeldi aklımda kalmış. 🙂
Pembiklere hiç girme hiç :KK70:

Kanal faal hale gelince paylaşayım, daha video editleme programlarına filan bakıyorum. Teknoloji çok gelişmiş ya, ben resmen en az 5 sene geriden geliyorum. Yüzümü ilk etapta göstermeyeyim dedim.
Hayırlısı.

öyle deme o bombos hayatıyla su an YouTube dışında aylik 10 tl uzerinde geliri var hatunun. kendine YouTubedan uye olduğu yerler icin üye buluyo. anlatamadim ben ama anlamissindir sen beni.

yabancılar falan takip ediyo alt yazili video istiyolar :KK70:

bu arada videolara baslayinca zateb yorumlarda oneri elestiri yol yordam da cok oluyo. ben videodaki yorumlari daha cok okuyorum 😂

ünlü olmaya karar verirsen de lütfen önce refikaya git yemek yapın beraber :KK70:

öyle deme o bombos hayatıyla su an YouTube dışında aylik 10 tl uzerinde geliri var hatunun. kendine YouTubedan uye olduğu yerler icin üye buluyo. anlatamadim ben ama anlamissindir sen beni.

yabancılar falan takip ediyo alt yazili video istiyolar :KK70:

bu arada videolara baslayinca zateb yorumlarda oneri elestiri yol yordam da cok oluyo. ben videodaki yorumlari daha cok okuyorum 😂

ünlü olmaya karar verirsen de lütfen önce refikaya git yemek yapın beraber :KK70:

Youtube yorumları efsanedir, ben de sırf bazı videoları yorumları için açıyorum. Deep Turkish web vardı hatta argo ve tuhaf yorumları derleyip seslendiren, izlerken baya gülüyordum. İyisiyle kötüsüyle acayip bi samimiyeti var youtube yorumlarının.

Gideyim yapalım. Ya hani pempik filan dememe de bakmayın, bir şekilde kendi tarzlarınca sanat yapıyor onlar da. Bu konu bir yerde daha geçmişti diye hatırlıyorum, aslında belli bir estetik görüntüyü de o stil içinde yakalayabiliyorlar.

Son düzenleme:
Youtube yorumları efsanedir, ben de sırf bazı videoları yorumları için açıyorum. Deep Turkish web vardı hatta argo ve tuhaf yorumları derleyip seslendiren, izlerken baya gülüyordum.

Gideyim yapalım. Ya hani pempik filan dememe de bakmayın, bir şekilde kendi tarzlarınca sanat yapıyor onlar da. Bu konu bir yerde daha geçmişti diye hatırlıyorum, aslında belli bir estetik görüntüyü de o stil içinde yakalayabiliyorlar.

yok onunki sanat değil yani. belli para kazanmak için yapıyo. sürekli temizlik alışveriş gün bulusma falan filan. çocuklarını yediklerini, ictiklerini çekiyo.

bu konuda mutavazi olma. çoğu kişi ek gelir olsun diye giriyo. sanat kısmı solda sıfır kalıyo genelde.

interneti olan bi evim olursa YouTube bağımlısı olurdum sanırım

X