Bir soru

askitotomsu

Yiğit Aras_SMA destek
Kayıtlı Üye
31 Mart 2012
10.869
7.479
Selam kızlar,
Küçük bir akıl danışmak için vaktinizi alacağım.
Öncelikle dünkü depremi yaşayan herkesin Allah yardımcısi olsun dilerim. Rabbim tez selamete çıkarsın gocuktekileri.
Kardeşim İzmir'de yaşıyor. Deprem olduğunu duyunca eşime "7 şiddetinde deprem olmuş" deyip kardeşimi aradım, konuştum. Kapattıktan sonra "iyi miymis, işte miymis?" dedi sadece. Dünden beri arayıp geçmiş olsun falan demedi. Aralarında bir problem yok.
Ocak ayındaki büyük depremi de biz yaşamistik. Eşimin annesi o donemde evde korkuyormus diye (evlerinde hiçbir hasar yok, evi kendileri yaptırmışlar ve her fırsatta çok sağlam yaptırdıklarını söylediler) eşimin halası onları beş dk yürüme mesafesindeki evlerine davet etti. Annesi ve halası iyi anlaşıyorlar. Eşim de "annem, babam ve kardesimi" bize çağırayım dedi.
Ben de ona dedim ki "Evleri saglam, halanda kalıyorlar, iyi anlaşıyorlar. Biz anlaşamıyoruz, ben lohusayim, yine gelip ilk lohusaligimda yaptıkları gibi beni mahfedecekler. 'Cocuğa aciyorum, halası uyutsun bebeği, sütun yetiyor mu, yatak odasından beş dk çıktığın icin çocuğu hasta ettin, sen sus, çocuk bir yaşına gelince annesini boşver, oğlumdan izin almadan şunları yapamazsın vs...' bunları senin ailen söyledi, yine söyleyecekler. Beni uzup bebeğin sütünü etkileyecekler. Sen el kadar yavrunu dusunecegine annenin korkusunu düşünüyorsun. Aynı şehirdeyiz, depremden korkup bizde kalmalarının mantığı ne?"
Kızlar, gelelim sonuca: Kardeşinin karnı agrisa ben arayana kadar söylerdi. Ya da ablası üzgün olsa yine aynı...
Şimdi ben biliyorum, benim eşim insanlıktan yoksun da sizce ben abartıyor muyum? Ha ben ara demedim, demeyeceğim. Sadece siz ne dusunurdunuz? Ben bu insana evliliğimizi kurtarmak istiyorsan zaman daralıyor demisken bu haller nedir?

Düzenleme:
Günaydin herkese. Dün konu açmadan önce eşimin yanında (neye baktığımı anlasın diye) onun çağrı geçmişine baktıktan sonra buraya yazmıştım. Sadece Egedeki amcasını aramış görünüyordu. Bugün durumu anlamış olacak ki (eger kk da beni takip etmiyorsa) kahvaltıdayken "amcamin ve kardeşinin selamı var" dedi. Dün aradığını söyledi. Çağrı geçmişinde görünmüyor, dedim. Telefonda sorun var galiba, dedi.
Hakkına girmek istemem, sizinle paylaşmak istedim. Yorum yapan ve emoji yollayan herkesi etiketledim o yüzden kusuruma bakmayın. Herkese teşekkür ederim

denizaslim P Peynirdelisi AriaBlue giggles Yabanelma filmdelisi dyakamoz muhtesemgatsby A Acelyahayat eflinam Denizzmavisi Black Light A Aydeniz90 zeynones sudem34 Cicek Kiz MrsDelfino Vignette C canecem sonanda Anamnez merve @girlolita burcak86 Dasmeer

Son düzenleme:
Aslında çok çok büyütülecek bir konu değil. Farklı şehirlerdeyseniz kardeşiniz davet edilebilirdi. Bende İzmir'deki yakınlarımı davet ettim.

Ancak erkekler hem bencil hem düşüncesiz yaratıklar bunu akıl edememiş olabilir. Anca kendi kanları olunca arayıp sormayı akıl eder o benciller. Çok aldırış etmeyin kardeşinizin sizs gelme durumlarını sorun etmiyorsa

Herkes kendi akrabasını en fazla kendi düşünür bence. Kardeşinizi kardeşi gibi görmesini beklemek boşa olur. İyi miymiş demiş kendince bunu yeterli görüyor. Siz de zaten annesi deprem yaşayınca kendi anneniz gibi panik olmamışsınız. Bana normal geldi.

Davet etmesini beklemedim bu mümkün değil zaten. Sadece geçmiş olsun demesi uygun olurdu. Çünkü kendi kardeşinin karın ağrısı için bile aramami beklerdi

Ben olsam sakin sekilde bencil davrandığını söylerdim. Aynı konuda kendi annesine olan tavrı ile sizin kardeşsinize olan tavrı ifade eder aradaki farkı gördüğümü söylerdim. Söylemezseniz bilmez.
Bu adama tek kelime bile söylemek istemiyorum artık

Eşin gibi bir adamdan beklenmeyecek incelik kardeşini araması sende biliyorsun.

Ailesiyle ilgili bir durum olur da ara derse sana, bugünü hatırlatırsin.
İşte o kadar aptalım ki o kadar hakaretlerine rağmen ben böyle bir durumda kayıtsız kalmazdim belki. Bilmiyorum

Davet etmesini beklemedim bu mümkün değil zaten. Sadece geçmiş olsun demesi uygun olurdu. Çünkü kendi kardeşinin karın ağrısı için bile aramami beklerdi
Diyorum ya genleri bile bencil erkeklerin. Çok takılıp kendinizi üzmeyin. Dua edin ki kardeşiniz zarar görmemiş bunlar ufak ayrıntılar

Depremi hepimiz yaşadık onlar değil. Aynı şehirdeyiz. Sırf kendi evinde korkuyor diye bizde kalmalarını istedi.
Kardeşimi kardeşi gibi görmesini beklemiyorum, bir geçmiş olsun diyebilirdi. Çünkü aile üyelerinin yüzü asık olunca bile arayip moral vermemi beklerdi

Aynı şehirde de aynı evde de olsam ben kendi anne babam için endişelenirdim ondan o örneği verdim.

Ona o yeterli gelmiştir. Dediğim gibi herkes kendi akrabasına daha duyarlı oluyor bence. Mesela eşimin kuzenlerinin çocuğu olduğunda kendi kuzenim doğum yapmış gibi koşa koşa aramıyorum ben de. Kendi akrabalarıma hislerim daha yoğun oluyor.

Madem huyunu bildiğiniz bir adam siz de onumu ara bunumu ara deyince umarm aramamışsınızdır.

İşte o kadar aptalım ki o kadar hakaretlerine rağmen ben böyle bir durumda kayıtsız kalmazdim belki. Bilmiyorum
Eşinle senin aranda büyük bir fark var işte. Sen arardin belki ama o aranız bozukken en azindan senin gönlün hoş olsun diye aramayı düşünmeyecek kadar

Bu konu için sıkma canını en azından.

Maalesef ben arardim. O dedi diye değil sadece. Herhangi bir insanın yüzünde hafif gülümseme belirsin, sıkıntısı biraz dağılsın diye arardım. Artık aramamam gerek.
Mesela yaşlı bir uzak akrabamiz var, ziyarete gideceğiz demişlerdi. Ben de dedim ki ben de gelip tanisayim, yaşlı insanlar mutlu olur falan.
Gittik, ev sahibi kadın biz kalkarken "kocani uzersen seni buralardan kovariz" falan demişti. Eşim güldü, ailesi tepki vermedi. Daha yeni evliydik öyle kalakalmistim. O kadar çok bu duruma düştüm ki, salakligim iste

İyi olduğunu sizden öğrenmiş zaten. Ekstra düşünceli bir insan değilse aramaması normal sanki. Şimdi düşünüyorum ablam beni aradıysa eniştemin arayıp aramamasını dert etmem, çünkü iyi olduğumu bildiğini bilirim.

Kendinizi yıpratmak istemiyorsanız, sizin iyiliğiniz için kıyas yapmayın, olayı senin ailen benim aileme getirmeyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…