Kaynana ve görümce sorunu

Bebeğime ben bakacağım, bana da annem bakacak. Kalabalığa gerek yok siz de boşuna yorulmayın diyeceksin.
Bunu desem bana ne der hemen söyliyim
Ne demek gelmeme gerek yok sen mi karar vereceksin buna kendi torunumumuda mı görmicem oğlumun evine gelirken bide senden izin mi alıcam cok oldun sen artık yeter diyip kendini krizlere sokar yerden yere atar tansiyonum çıktı ölüyorum numaralarına girer bakın çokkkk net

Bunu desem bana ne der hemen söyliyim
Ne demek gelmeme gerek yok sen mi karar vereceksin buna kendi torunumumuda mı görmicem oğlumun evine gelirken bide senden izin mi alıcam cok oldun sen artık yeter diyip kendini krizlere sokar yerden yere atar tansiyonum çıktı ölüyorum numaralarına girer bakın çokkkk net
Evet ben karar vericem. Ev benim, bebe benim sana noluyo diceksin. Ya ufak çaplı bir cinnet her şeyi çözer.

Demekki böyle yapmam lazım bunu asla beceremediiğim için tepeme cıktı hepsi
Susup oturursan sadece kaynanan değil herkes tepene çöker. Ben bunu iş hayatında çok yaşadım. Ordan öğrenerek özel hayatıma da uyguluyorum. Bana bir söyleyene ben on söylüyorum. Susup kaçıyorlar. Benim kaynanam bunu teklif dahi edemez mesela. Ha bi cahillik yaptı teklif etti. O zaman aynen bu cümleyi kurarım. Baktım anlamıyorlar, "ben utanırım emziremem duşa giremem istemiyorum anneni evimde rahat etmek istiyorum" derim eşime.

Susup oturursan sadece kaynanan değil herkes tepene çöker. Ben bunu iş hayatında çok yaşadım. Ordan öğrenerek özel hayatıma da uyguluyorum. Bana bir söyleyene ben on söylüyorum. Susup kaçıyorlar. Benim kaynanam bunu teklif dahi edemez mesela. Ha bi cahillik yaptı teklif etti. O zaman aynen bu cümleyi kurarım. Baktım anlamıyorlar, "ben utanırım emziremem duşa giremem istemiyorum anneni evimde rahat etmek istiyorum" derim eşime.
Keske bende sizin gibi olabilsem ya şamar oğlanına dönüyorum her konuda çok pasifm insanlar ne der ne düşünür diye düşünmekten hareket edemez duruma geliyorum onlarda bunu fırsat biliyor

Ben acikcasi dogum konusu disinda sizi cok hakli göremedim. Dogumda anneniz disinda kimseyi istemiyor olusunuz makul bir istek ama onun disinda bir yildir evime gelmiyor gelmesini istemiyorum cok uc bir nokta. Kayinvalidenizde bir anne üzuldum kadina... ne kadar fena olursa olsun es hatrina bikac saat agirlananilirdi. Bir yilda oglunun evine gelmek istemesine ragmen kadin hic cagrilmamis cok yazik... en son cennet anaların ayagi altindaydi ne ara bu hürmeti bu saygiyi unuttuk hiç bilmiyorum.( oglum ve kayinvalidem yok tamamen empati yapiyorum yorumumda bir yanlilik durumu aramayin lutfen)
Söyledim istemediğimi ama gerçekten anlamıyorlar en son bu eve belki 1 sene önce gelmiştir kv . Ama her fırsatta lafını sokuyor gelmek istiyorum bilmem ne diye e ben istemiyorum ama

Ben acikcasi dogum konusu disinda sizi cok hakli göremedim. Dogumda anneniz disinda kimseyi istemiyor olusunuz makul bir istek ama onun disinda bir yildir evime gelmiyor gelmesini istemiyorum cok uc bir nokta. Kayinvalidenizde bir anne üzuldum kadina... ne kadar fena olursa olsun es hatrina bikac saat agirlananilirdi. Bir yilda oglunun evine gelmek istemesine ragmen kadin hic cagrilmamis cok yazik... en son cennet anaların ayagi altindaydi ne ara bu hürmeti bu saygiyi unuttuk hiç bilmiyorum.( oglum ve kayinvalidem yok tamamen empati yapiyorum yorumumda bir yanlilik durumu aramayin lutfen)
Sizi anlıyorum tam olarak olayın içinde olamadığınız bende tam aksettiremediğim için konuyu hak vermiyor olabilirsiniz ancak şöyle söyleyeyim en son gelişinde yani 1 sene evvelinde ben davet ettim kendisini yemeğini çayını tatlısını önüne koydum bir anda öööfff nerden geldim ki ya buraya dedi bende bir daha gelmezsin bu kadar üzüldüysen dedim orada kaldı ben daha töbe çağırmadım ve böyle bir iinsanı daha neden çağırayım? Yemek yapıyorum bahane üretiyor kızına söylemesi ayıp et yapmısım kendime yapmıyorum güzel şık bir sofra olsun diye o etin orasını yemezdi yani düşünemedin mi diyor bu tarz şeyler bana cok edepsizce geldiği için onun anladığı dilden konusuyorum. Cennet annelerin ayaklarının altında evet ama unuttunuz bi nokta var bu kv için söylediğim bir şey değil ama her annenin altında cennet yok malesef. Beni bu kadar perişan etmese buyursun gelsin çenesini tutamayan birini kabullenmek zorunda değilim ben

X