Bir sokak kedisi için yardım

İşte öksürüyor mu kusuyor mu anlayamıyorum.
Bahçedeki diğer kedilerle karşılaştırıyorum yine işin içinden çıkamıyorum:26:

öksürük şeklinde olmuyo tüy kusma olayları canım..
öksürüyo belli ki pisicik..
iyileşir iyi bakımla,dert etme:KK70:

İnşallah canım.
Ben elimden geldiğince bakıyorum mamasına filan.
Geceleri de işte apartmana alıyoruz.

4 ayaklı canlar onlar.. bize emanetler bi yerde..
canım,Allah razı olsun senden ve senin gibi arkadaşlardan..
ne güzel yürekler var:nazar:

Sizi yürekten kutlarım . Umarım sağlığına kavuşur bu kedicik.

İnsanlar sizin gibi tebrik etmiş beni.
İnanın şaşırıyorum.
Çok utanıyorum. mahcup oluyorum ve bir yandan da üzülüyorum.
Nasıl bir toplum haline gelmişsek yardım isteyen bir canlıya destek olmaya çalışmak tebrik konusu oluyor.
Bir de keşke becerebilsem kediciğe adam gibi bakabilmeyi.
Hiç anlamıyorum ki kedi bakımından :KK31:
Bir de ben prensip olarak evde hayvan beslenmesine karşıyım çünkü bu hayvana eziyet.
Hele hele kısırlşatırılan hayvanları gördükçe içim parçalanıyor.
Sırf onlara mama veriyoruz diye vücutları üzerinde dilediğimizi yapamayız!
Ama keşke bahçeli müstakil bir evim olsa.
Bir kedicik alırım o zaman.
Eve girsin çıksın, ben besleyeyim...
Ama zamanı gelince gitsin çiftleşsin :KK69:
Normal yaşamını sürdürsün yani.

İnsanlar sizin gibi tebrik etmiş beni.
İnanın şaşırıyorum.
Çok utanıyorum. mahcup oluyorum ve bir yandan da üzülüyorum.
Nasıl bir toplum haline gelmişsek yardım isteyen bir canlıya destek olmaya çalışmak tebrik konusu oluyor.
Bir de keşke becerebilsem kediciğe adam gibi bakabilmeyi.
Hiç anlamıyorum ki kedi bakımından :KK31:
Bir de ben prensip olarak evde hayvan beslenmesine karşıyım çünkü bu hayvana eziyet.
Hele hele kısırlşatırılan hayvanları gördükçe içim parçalanıyor.
Sırf onlara mama veriyoruz diye vücutları üzerinde dilediğimizi yapamayız!
Ama keşke bahçeli müstakil bir evim olsa.
Bir kedicik alırım o zaman.
Eve girsin çıksın, ben besleyeyim...
Ama zamanı gelince gitsin çiftleşsin :KK69:
Normal yaşamını sürdürsün yani.

ben bi kedi sitesinde moderatörüm yıllardır..
elimden geldiğince koşuyorum onlar için..
yuvalandırma çalışmaları,dişi pisileri kısırlaştırma çalışmaları vs yapıyorum..
onlar insanlar gibi sexüel duygularla çiftleşmiyolar canım,tamamen güdüsel çiftleşme olayları..
dolayısıyla dişi olanları kısırlaştırmalıyız ki,kontrolsüzce yavrulama olmasın.. ve sokaklar minicik pisilerle dolmasın..
biliyosun bebek olanların yaşama şansları çok çok az sokaklarda.. çöp tenekelrine tırmanamadıkları için açlıktan,arabalardan korunamadıkları için ezilmekten,köpeklerden kaçmayı beceremedikleri için de,parçalanarak ölüyolar..
çetin kış koşulları da cabası..

benim de evde dişi bi pisim var kısır.. kısır çünkü;sebebi,acı çekiyo olması güdü tatmini olamadığı için..
şimdi rahat ve biçok hormonal hastalığın da önü alınmış durumda..
gönül isterdi ki biz insanlar onların doğalarını ele geçirmeyelim ve onlar da doğada istedikleri gibi yaşayabilsinler..

Son düzenleme:
ben bi kedi sitesinde moderatörüm yıllardır..
elimden geldiğince koşuyorum onlar için..
yuvalandırma çalışmaları,dişi pisileri kısırlaştırma çalışma yapıyorum..
onlar insanlar gibi sexüel duygularla çiftleşmiyolar canım,tamamen güdüsel çiftleşme olayları..
dolayısıyla dişi olanları kısırlaştırmalıyız ki,kontrolsüzce yavrulama olmasın.. ve sokaklar minicik pisilerle dolmasın.. biliyosun bebek olanların yaşama şansları çok çok az sokaklarda.. çöp tenekelrine tırmanamadıkları için açlıktan,arabalardan korunamadıkları için ezilmekten,köpeklerden kaçmayı beceremedikleri için de,parçalanarak ölüyolar.. çetin kış koşulları da cabası..

benim evde dişi bi pisim var kısır.. sebebi,acı çekiyo olması güdü tatmini olamadığı için.. şimdi rahat ve biçok hormonal hastalığın da önü alınmış durumda..
gönül isterdi ki biz insanlar onların doğalarını ele geçirmeyelim ve onlar da doğada istedikleri gibi yaşayabilsinler..

Hah işte ben de onu diyorum kendi doğal alanlarını sağlamalıyız ve doğal dengelerine dokunmadan yaşatmalıyız.
Tabi ki yolda sokakta ölüyorlar; ben de görüyorum zaman zaman ölülerini.
Ama dayanamıyorum işte.
Onların vücut dengeleriyle oynanmış oluyor bu sefer de.
Kendi kendime düşünüyorum vücudum hakkında karar verme hakkım olmasaydı ne yapardım diye:26:

Hah işte ben de onu diyorum kendi doğal alanlarını sağlamalıyız ve doğal dengelerine dokunmadan yaşatmalıyız.
Tabi ki yolda sokakta ölüyorlar; ben de görüyorum zaman zaman ölülerini.
Ama dayanamıyorum işte.
Onların vücut dengeleriyle oynanmış oluyor bu sefer de.
Kendi kendime düşünüyorum vücudum hakkında karar verme hakkım olmasaydı ne yapardım diye:26:

doğal ortamlarını sağlayamıyoruz maalesef..
ele geçirdiğimiz doğalarını da geri veremiyoruz yazık ki..
dolayısıylaa..............:KK59:
şimdilikk...........

bu konuda pek bir bilgim yok açıkcası.. ama 8 sene bir kedi baktığım için nasıl beslenmesi konusunda biraz yardımcı olabilrim.

asprin kediler ya da hayvanlar için zararlıdır. iyileşmesi için aspirin yada kendimizin kullandığı ilaçlardan verilmemeli.. çünkü onların metabolizması bizimkinden cok farklı.. ki okuduklarımdan anladığım kadarıyla veterinerimiz şuan için ilaç verilmesini durdurmuş. veterinerin dediklerine uymanızı öneririm. çünkü hepimizden daha bilgililer bu konuda..

ciğer yada et verirseniz. karaciğer bozuklukları yaşayabilir tüy dökümüne sebeb olabilir.. ve hazımsızlık yapacağından dışkı atmada problem yaşar.. siz veterinerin de dediği gibi yaş mama verin..

bunun yanında sadece süt vermekte zararlıdır. hayvanlar da sadece süt hazımsızlık yapar ve gene dışkıda problemler olur.. bu da hastalığını etkiler mi bilmiyorum.. ama süt verecekseniz yarı yarıya sulandırarak verin derim ben.. sütü sulandırıp içine bi kaç bebe bisküvisi atarsanız hem karnı doymuş hemde gerekli bikaç vitamini bebe bisküvisinden almış olur..
elimden gelen bukadar miniğin bir an önce iyileşmesini canı gönülden istiyorum.. cok bir bilgim yok bu konularda ama 8 sene bir kediye baktığım için cok hafif bir şeyler öğrendim.. miniğimizin durumu burdan takip edicem.. umarım yakın zamanda sağlığına kavuşur..

bu konuda pek bir bilgim yok açıkcası.. ama 8 sene bir kedi baktığım için nasıl beslenmesi konusunda biraz yardımcı olabilrim.

asprin kediler ya da hayvanlar için zararlıdır. iyileşmesi için aspirin yada kendimizin kullandığı ilaçlardan verilmemeli.. çünkü onların metabolizması bizimkinden cok farklı.. ki okuduklarımdan anladığım kadarıyla veterinerimiz şuan için ilaç verilmesini durdurmuş. veterinerin dediklerine uymanızı öneririm. çünkü hepimizden daha bilgililer bu konuda..

ciğer yada et verirseniz. karaciğer bozuklukları yaşayabilir tüy dökümüne sebeb olabilir.. ve hazımsızlık yapacağından dışkı atmada problem yaşar.. siz veterinerin de dediği gibi yaş mama verin..

bunun yanında sadece süt vermekte zararlıdır. hayvanlar da sadece süt hazımsızlık yapar ve gene dışkıda problemler olur.. bu da hastalığını etkiler mi bilmiyorum.. ama süt verecekseniz yarı yarıya sulandırarak verin derim ben.. sütü sulandırıp içine bi kaç bebe bisküvisi atarsanız hem karnı doymuş hemde gerekli bikaç vitamini bebe bisküvisinden almış olur..
elimden gelen bukadar miniğin bir an önce iyileşmesini canı gönülden istiyorum.. cok bir bilgim yok bu konularda ama 8 sene bir kediye baktığım için cok hafif bir şeyler öğrendim.. miniğimizin durumu burdan takip edicem.. umarım yakın zamanda sağlığına kavuşur..

İlginiz için teşekkür ederim.
Şu sulu süt olayını deneyeceğim belki bisküviler sayesinde biraz vitamin takviyesi olmuş olur.
Eti herzaman vermiyorum, bir kaç defa mutlaka pişirerek verdim.
Benim de tek dileğim sağlığına kavuşması.

Kediciğin vajinal akıntısı tamamen kesildi.
Öksürükleri de epey seyreldi.
Sadece zaman zaman hapşuruyor miniğim.
Bir de patisi ve diliyle o minik burnunu temizliyor :KK9:

:nazar:maşallah pisiciğe,çok sevindim iyi olmasına..

Facebook kullanmıyorum canım.
Belediyenin ücretsiz veteriner klinikleri varmış, geçen gün öğrendim.
Şu anda kedicik çok iyi ama bir daha hastalanırsa ya da yaralı bir kedi bulursam belediyeye başvuracağım

Facebook kullanmıyorum canım.
Belediyenin ücretsiz veteriner klinikleri varmış, geçen gün öğrendim.
Şu anda kedicik çok iyi ama bir daha hastalanırsa ya da yaralı bir kedi bulursam belediyeye başvuracağım

Belediyenin kendilerine hayırları yok valla:KK43: veteriner diye adam koymuşlar güye...bence eğer durumunuz müsaitse özel veterinerlere götürün eğer zor durumdaysanız artık para yetiştiremiyorsanız son çare olarak belediyeden yardım bekleyin...ki bulacağınızıda pek sanmıyorum...

X