Bir küçük bebek meselesi

Canım senin yaş kacti ?
Benim yaş 38, yeniden bir opu olayım desem 39 olacak. Yumurta kalitesi giderek düşecek diye çok endişeliyim.

Kaliteyi yükseltmek icin işte pimp my eggs kürüne başladım. Eşimide veriyorum. Bakalim. Sigortadan kabul mektubunu bekliyorum. Iki üc hafta sonra belli olur nezaman baslayacağim

Psikolojik destek almanız lazım.
İçinde olduğunuz için kendinizin farkında değilsiniz ama yazdıklarınız gerçekten bu konuya çok takıldığınızı ve sağlıklı düşünemediğinizi gösteriyor.
Elbette hepimiz bir şeyler istiyoruz zaman zaman istediğimiz şey olmazsa yaşayamazmışız gibi bir buhrana kapılıyoruz.
Vücutta bir denge var ve ne yazık ki stres bu dengenin düşmanı.
Düşüncelerinizle kendinizi etkiliyorsunuz ve organlarınız da buna tepki veriyor..
Bu yüzden istemeyi bıraktığında oldu diye örnekler veriyorlar size.
Zira kişi artık kafasını başka şeylerle meşgul edip aman olursa olur olmazsa ya nasip dediğinde vücutta rahatlıyor stresten işlevini düzgün yapamayan organda rahatlıyor ve işlevlerini sağlıkla yerine getirmeye iyileşmeye başlıyor.

37 yaşındayım ve çok klişe ama şu hayatta ney çok bencilce istenirse onun ile imtihan olunduğunu gördüm hep..
O yüzden salın artık yavaş yavaş bırakın, nefes alın.
Psikolojik destek alın, kendinize yeni uğraşlar, amaçlar edinin.
Eğitim durumunuz ne bilmiyorum mesela bir diploma hedefi oluşturun ve ona yoğunlaşın.

Stresinizi boşaltın ve vücudunuzu rahat ettirin.

Herşey olucağına varır içini ferah tut bana senin çocuğun olmaz dediler kaç doktora gittim her kapıdan ağlıyarak çıktım tüp bebek için gün vermişlerdi en son çare olarak oda gribe düştüm gidemedim. Grip diye gittiğim hastanede hamile olduğumu öğrenip çıktım. Tam 4 yıl sonra şimdi ellerinden öper 15 aylık bir bebişim var. Sadece yapman gereken hakkında hayırlısını istemek artık bence ordan burdan söylenen herşeye kulağını kapat ve sadece kendini dinlenmeye bırak bu kadar yıpratıp üzme kendini. Rabbim inşallah gönlünden geçen tüm dileklerini kabul etsin 🙏

Yumurta toplama kaç kez oldu acaba ?
Bende 3 tüp bebek negatifi aldım.
Yumurtam var dondurulmuş ama aynı zamanda toplanan yumurtalardan negatif alınca acaba bu toplamadaki yumyrtalar mi negatif diyirum
3 kez yumurta toplandı. İlkinde 1, ikincide 3, üçüncüde 3 toplandı
İkinci toplananın biri hala donuk ama benim de ondan umudum az
3. Toplanandan önce çift yumurta transferi yapıldı, negatif sonraki ay kalan tek yumurta ile pozitif aldık.
Sizin donuklar kaçıncı gün yumurtası?

3 kez yumurta toplandı. İlkinde 1, ikincide 3, üçüncüde 3 toplandı
İkinci toplananın biri hala donuk ama benim de ondan umudum az
3. Toplanandan önce çift yumurta transferi yapıldı, negatif sonraki ay kalan tek yumurta ile pozitif aldık.
Sizin donuklar kaçıncı gün yumurtası?
Benim 8 donmuş yumurta vardı
1 tanesi cozunurken bozuldu
1 transfer kimyasal
2 transfer kimyasal
Kalan 4 yumurtayı doktor genetige göndermek istiyor. Ama cozunup dondurulacak olması çok kafamı karıştırıyor.
Bir de normalde buralarda okuyorum genetik 280-350 dolar arası. Bana 420 dolar diyor hastane. Onu da fazla buluyorum. Kafam çok karışık. İnanın uyuyamıyorum. Uykumdan bu sorularla uyanıyorum hep.

Psikolojik destek almanız lazım.
İçinde olduğunuz için kendinizin farkında değilsiniz ama yazdıklarınız gerçekten bu konuya çok takıldığınızı ve sağlıklı düşünemediğinizi gösteriyor.
Elbette hepimiz bir şeyler istiyoruz zaman zaman istediğimiz şey olmazsa yaşayamazmışız gibi bir buhrana kapılıyoruz.
Vücutta bir denge var ve ne yazık ki stres bu dengenin düşmanı.
Düşüncelerinizle kendinizi etkiliyorsunuz ve organlarınız da buna tepki veriyor..
Bu yüzden istemeyi bıraktığında oldu diye örnekler veriyorlar size.
Zira kişi artık kafasını başka şeylerle meşgul edip aman olursa olur olmazsa ya nasip dediğinde vücutta rahatlıyor stresten işlevini düzgün yapamayan organda rahatlıyor ve işlevlerini sağlıkla yerine getirmeye iyileşmeye başlıyor.

37 yaşındayım ve çok klişe ama şu hayatta ney çok bencilce istenirse onun ile imtihan olunduğunu gördüm hep..
O yüzden salın artık yavaş yavaş bırakın, nefes alın.
Psikolojik destek alın, kendinize yeni uğraşlar, amaçlar edinin.
Eğitim durumunuz ne bilmiyorum mesela bir diploma hedefi oluşturun ve ona yoğunlaşın.

Stresinizi boşaltın ve vücudunuzu rahat ettirin.
Takıntı olduğu konusunda haklısınız. Ama kim bir şeyler için çabalarsa çok dua ederse elinden gelen heeerrrr şeyi yapıp hayal kırıklığına uğrarsa eminim onda da o şey takıntı haline gelmeye başlar. Destek almalıyım doğru, belki de uzaklaşmalıyım. İnsan çok üzgün olduğunda kafasını başka şeylerle meşgul edemiyor. Ve iki üniversite mezunuyum. Artık okumak istemiyorum inanın. Zaten kitap okusam da aklımı veremiyorum tv izlesem de. Beni sadece bulunduğum çevreden uzaklaşmak iyileştirecktir

1 transfer kimyasal
2 transfer kimyasal
Kalan 4 yumurtayı doktor genetige göndermek istiyor. Ama cozunup dondurulacak olması çok kafamı karıştırıyor.
Bir de normalde buralarda okuyorum genetik 280-350 dolar arası. Bana 420 dolar diyor hastane. Onu da fazla buluyorum. Kafam çok karışık. İnanın uyuyamıyorum. Uykumdan bu sorularla uyanıyorum hep.
Bilmiyorum ama başka yerde genetiğe gönderebiliyor musunuz

Bizim de 2 yıla yakın çocuğumuz olmadı ve kafaya takıyordum sizin gibi.. Sonra vitaminlerine baktırdım eksikleri tamamlamaya başladım.. Yanında da Efa-mom kullandım (eczacıyım bu arada).. O sıra eşimle bir ay ayrı kalmamız gerekti iş sebebiyle.. O döndükten sonra hamile kaldım.. İnsan o özlemle bazı şeyleri çocuk için yapmıyor 🤣 Stres yapmamak düşünmemek gerçekten önemli..
Neyse o vitamini sonradan önerdiğim 3 kişi daha hamile kaldı bu arada..
İnşallah en kısa zamanda hayırlısıyla kucağınıza alırsınız yavrunuzu ❤️

Ya bir de bir akrabamızın 18 yıl çocuğu olmamış.. Sonra adam başka bir kadın bulmuş evlenecekmiş, kadın hamileyim demiş kimse inanmamış önce.. Sonra doktora gitmişler.. 2 oğlu oldu.. Şimdi 30 yaşlarındalar.. Tedavi falan da olmadılar zaten kaç yıl öncesi.. Tedaviyle şansınız çok yüksek hiçbir probleminiz yok sanırım yorumları tam okuyamadım.. 💝 Lütfen hayatınızda başka şeylere odaklanın ☀️

Ya bir de bir akrabamızın 18 yıl çocuğu olmamış.. Sonra adam başka bir kadın bulmuş evlenecekmiş, kadın hamileyim demiş kimse inanmamış önce.. Sonra doktora gitmişler.. 2 oğlu oldu.. Şimdi 30 yaşlarındalar.. Tedavi falan da olmadılar zaten kaç yıl öncesi.. Tedaviyle şansınız çok yüksek hiçbir probleminiz yok sanırım yorumları tam okuyamadım.. 💝 Lütfen hayatınızda başka şeylere odaklanın ☀️
Ya inşallah yakın akrabanız değildir de kadının kocasına sinir oldum kusura bakmazsanız. Hamile değil diye mi terkedecekti hamile olunca vazgeçti? :KK43: neyse mutlularsa allah bağışlasın. O vitamini de sorayım eczaneye yoksa da getiriyor bizimki. Çok takviye kullandım aslında ama ayrı ayrı hep. Teşekkür ederim🙏🌹

Takıntı olduğu konusunda haklısınız. Ama kim bir şeyler için çabalarsa çok dua ederse elinden gelen heeerrrr şeyi yapıp hayal kırıklığına uğrarsa eminim onda da o şey takıntı haline gelmeye başlar. Destek almalıyım doğru, belki de uzaklaşmalıyım. İnsan çok üzgün olduğunda kafasını başka şeylerle meşgul edemiyor. Ve iki üniversite mezunuyum. Artık okumak istemiyorum inanın. Zaten kitap okusam da aklımı veremiyorum tv izlesem de. Beni sadece bulunduğum çevreden uzaklaşmak iyileştirecktir
Belki okul, belki yeni yabancı bir dil, belki yeni bir elişi, belki sure tefsirleri yani sizde heyecan uyandıracak bir uğraş edinirseniz ve çabalarsanız ilk başta itici gelse de zamanla hedef oluşturmaya başlarsınız. Mesela tasavvuf çok rahatlatır. Evet şuan çok üzgünsünüz hepimiz az çok böyle dönemlerden geçtik şuan çok mümkün gibi görünmüyor başka şeyler ama yaptıkça hedef koydukça biraz da şans verirseniz kafanız dağılır. Diğer konuyu tam bırakın unutun demiyorum ama hep ona yoğunlaşıp kendinizi kahretmeyin.
Bana öyle geliyorki ne zaman bunu oluruna bırakıp ya nasip diyeceksiniz o zaman açılacak kapılarınız. Rabbim ferahlık versin, yolunuzu güzelleştirsin, kolaylaştırsın.
Ve eğer sizi bu konuda paniğe, hüzne sevk eden insanlar var ise aranıza biraz mesafe koyun. Kolaylıklar ve güzellikler dilerim :)

Rabbimizin bı bildigi var, en guzel zamanda size de hayırlı saglikli güzeller guzeli bı evlat nasip etsin. Yalnız şunu soylemek isterim ki stres stres stres.. siz stresli değilim deseniz de farkında olmadan stres yapiyorsunuz. Bakın çok duymussunuzdur sizde, yıllarca çocuğu olmayipta evlat edindikten sonra çocuğu olan yada kafayı boşaltmak için güzel bı tatile çıkıp döndüğünde hamile kalan vs çünkü yumurta takibine, ekstra ekstra vitaminlere afedersiniz birlesmeden sonra ayakları havaya dikmeye vs vs kafa yormuyorsunuz. Kendinizi oyalayacak ama gerçekten saldım gitti diyecek kıvama geldiginizde kim bilir..

Çok uzun olacak sıkılan vakti olmayan okumasın. Canınız sıkılır...
Bunu yazmak için çok düşünmedim ama etrafımda beni anlayacak gerçekten kimse yok. Anlıyorum diyenler yalan söylüyor. Yok üç ay benim de olmadı falan diyorlar. Üç ay mı? Anlayanlar gerçekten bu yollardan defalarcaaa geçenlerdir. Benim derdim demek istemiyorum ama bir derdim var.
3 seneyi geçtik evliyim. 2 buçuk senedir de çocuk istiyoruz. Bunun için önce yaşımız genç olur dedik bekledik. Bilinçli bir ebeveyn olmak istediğim için kadındoğuma gidip defalarca tahlil baktırttım yumurtalıklarıma baktırttım. Sıkıntı yoktu basit vitamin eksikliklerim vardı onlar da tamamlandı şükür. Çokça takviye kullandım herkes bir sene bekle olur dedi olmadı. Hsg çekindim,temiz çıktı. hsg sonrası gebe olan çok kişiler var dediler olmadı. Çok dua ettim hacılardan dualar geldi. Yok. Sorun ilk başta amh düşüklüğü sanıyorduk sadece. Yumurta takibi yapalım dedik yok. Tüp bebek yapalım dedik negatif. Tüp bebek sonrası kendiliğnden kalanları örnek verdiler olmadı, histeroskopi oldum, doğal yolla gebe kalırsın dediler olmadı, kesin diğer transferde tutar en kötü dediler tutmadı. 5ay sonra tekrar denedik gene olmadı. Benim sonbir tüp bebek deneyecek kadar param kaldı. Gerçekten dualar ediyorum tanıdığım sevdiğim herkes bana dualar ediyor. Çok isteme çok istediğin için olmuyor falan diyorlar. Saçma sapan örnekler veriyorlar. Zaten ben ille de olsun ne olursa olsun demiyorum her zaman hayırlı ve sağlıklı güzel ahlaklı evlatlar istedim. Olmayınca ağlamayalım mı, etrafa gülücükler mi saçayım sürekli? Diyorlar ki ya olup da ölenler napsın ya bana kötü örnekler üzerinden teselli vermesinler. İsyan olarak algılıyorlar isyanım size... ben hala dua ediyorum. Ya insanlardan çok sıkıldım. Soranlardan bunaldım. Benim isyanım yok elhamdülillah. Bekliyorum sabırla. Ama maddi manevi tükenmek üzereyim. Çok fazla hormon yiyorum, duygularım darman duman. Yok bilmem kim 8.denemesinde tutmuş kardeşim benim o kadar param yok. Kimsenin çocuğunu da sevemez olduk. Çocuk düşse aha nazar değdi diyorlar. Bakışlar o bakışları görseniz... yazıııkkkkk olmuyor ya ondan nasıl içten seviyor bakışları. Çok üzgünüm. İnsanlarla görüşmek istemiyorum. Rabbim bu yolda olan ve bu yola çıkacak maddi durumu olmayan evlat hasreti çeken heeerrrr kişiye ben dahil hayırlı sağlıklı güzel ahlaklı güzel yüzlü evlatlar nasip etsin. Gerçekten çok zor. Eşim yeğenlerini severken onlarla veya başka bebeklerle oynarken ciğerim nasıl yanıyor anlatamam. Öylesine yazdım bunları içimde şişti şiştiiii. Yorum yapmanıza bile gerek yok. Bunu gören bana dua ederse çok sevinirim. Allah razı olsun şimdiden..
Yediğiniz içtiğiniz şeylere dikkat edin sağlıklı beslenin ve bebeği düşünmeyin tatile gidin. Ayrıca neden hep senin üzerinde duruluyor erkekte bir kendine baktırsın belki onda bir problem var spermleri sağlıklı değil oda spor yapsın yediğine içtiğine dikkat etsin. Bende 2 sene uğraştım düşüklerim var . Belimden Sülük ve hacamat oldum o ay hamile kaldım bir denemeni öneririm.

Çok uzun olacak sıkılan vakti olmayan okumasın. Canınız sıkılır...
Bunu yazmak için çok düşünmedim ama etrafımda beni anlayacak gerçekten kimse yok. Anlıyorum diyenler yalan söylüyor. Yok üç ay benim de olmadı falan diyorlar. Üç ay mı? Anlayanlar gerçekten bu yollardan defalarcaaa geçenlerdir. Benim derdim demek istemiyorum ama bir derdim var.
3 seneyi geçtik evliyim. 2 buçuk senedir de çocuk istiyoruz. Bunun için önce yaşımız genç olur dedik bekledik. Bilinçli bir ebeveyn olmak istediğim için kadındoğuma gidip defalarca tahlil baktırttım yumurtalıklarıma baktırttım. Sıkıntı yoktu basit vitamin eksikliklerim vardı onlar da tamamlandı şükür. Çokça takviye kullandım herkes bir sene bekle olur dedi olmadı. Hsg çekindim,temiz çıktı. hsg sonrası gebe olan çok kişiler var dediler olmadı. Çok dua ettim hacılardan dualar geldi. Yok. Sorun ilk başta amh düşüklüğü sanıyorduk sadece. Yumurta takibi yapalım dedik yok. Tüp bebek yapalım dedik negatif. Tüp bebek sonrası kendiliğnden kalanları örnek verdiler olmadı, histeroskopi oldum, doğal yolla gebe kalırsın dediler olmadı, kesin diğer transferde tutar en kötü dediler tutmadı. 5ay sonra tekrar denedik gene olmadı. Benim sonbir tüp bebek deneyecek kadar param kaldı. Gerçekten dualar ediyorum tanıdığım sevdiğim herkes bana dualar ediyor. Çok isteme çok istediğin için olmuyor falan diyorlar. Saçma sapan örnekler veriyorlar. Zaten ben ille de olsun ne olursa olsun demiyorum her zaman hayırlı ve sağlıklı güzel ahlaklı evlatlar istedim. Olmayınca ağlamayalım mı, etrafa gülücükler mi saçayım sürekli? Diyorlar ki ya olup da ölenler napsın ya bana kötü örnekler üzerinden teselli vermesinler. İsyan olarak algılıyorlar isyanım size... ben hala dua ediyorum. Ya insanlardan çok sıkıldım. Soranlardan bunaldım. Benim isyanım yok elhamdülillah. Bekliyorum sabırla. Ama maddi manevi tükenmek üzereyim. Çok fazla hormon yiyorum, duygularım darman duman. Yok bilmem kim 8.denemesinde tutmuş kardeşim benim o kadar param yok. Kimsenin çocuğunu da sevemez olduk. Çocuk düşse aha nazar değdi diyorlar. Bakışlar o bakışları görseniz... yazıııkkkkk olmuyor ya ondan nasıl içten seviyor bakışları. Çok üzgünüm. İnsanlarla görüşmek istemiyorum. Rabbim bu yolda olan ve bu yola çıkacak maddi durumu olmayan evlat hasreti çeken heeerrrr kişiye ben dahil hayırlı sağlıklı güzel ahlaklı güzel yüzlü evlatlar nasip etsin. Gerçekten çok zor. Eşim yeğenlerini severken onlarla veya başka bebeklerle oynarken ciğerim nasıl yanıyor anlatamam. Öylesine yazdım bunları içimde şişti şiştiiii. Yorum yapmanıza bile gerek yok. Bunu gören bana dua ederse çok sevinirim. Allah razı olsun şimdiden..
7 sene olmadı, tüp bebek yaptırdım Rabbim yüzüme güldü şuan 11 aylık bir bebeğim var.
Okudum yazdıklarınızı, duamı ettim size, ben hep kendim icin "Rabbim hayırlı zamanda, akıl sağlığı yerinde, beden bütünlüğü yerinde, sağlıklı, ailemize ve vatana millete hayırlı bir evlat nasip et" diye dua ettim, size de aynısını ediyor ve bu hayırlı zaman gelene kadar gönlünüze sabır diliyorum.
Yaşamayan bilmez evet, benim yanımda insanlar bebeklere nazar duasi okuyordu siz düşünün, kocama hep "kimsenin bebeğinde gözüm yok" diye ağlardım hala bunu yazarken gözüm doluyor.
Düşünme, onu yap bunu yap diyenler yaşamadığı için böyle konuşuyorlar, insan istemsiz bile düşünüyor bir süre sonra.
Rabbim kimseyi kapısından döndürmezmiş, sizi de döndürmeyecek eminim, kocaman sarılıyorum size 🙏🩷

7 sene olmadı, tüp bebek yaptırdım Rabbim yüzüme güldü şuan 11 aylık bir bebeğim var.
Okudum yazdıklarınızı, duamı ettim size, ben hep kendim icin "Rabbim hayırlı zamanda, akıl sağlığı yerinde, beden bütünlüğü yerinde, sağlıklı, ailemize ve vatana millete hayırlı bir evlat nasip et" diye dua ettim, size de aynısını ediyor ve bu hayırlı zaman gelene kadar gönlünüze sabır diliyorum.
Yaşamayan bilmez evet, benim yanımda insanlar bebeklere nazar duasi okuyordu siz düşünün, kocama hep "kimsenin bebeğinde gözüm yok" diye ağlardım hala bunu yazarken gözüm doluyor.
Düşünme, onu yap bunu yap diyenler yaşamadığı için böyle konuşuyorlar, insan istemsiz bile düşünüyor bir süre sonra.
Rabbim kimseyi kapısından döndürmezmiş, sizi de döndürmeyecek eminim, kocaman sarılıyorum size 🙏🩷
Allah bağışlasın 🧿❤️🙏

1 transfer kimyasal
2 transfer kimyasal
Selam canım benim de 2.denemem özelden yzismistik seninle. İlki samsun da oldu 5 yumurta toplandı 3 boş 2 si de dollendi ama 3.gune ulaşamadı. İkinci denemem Ankara tolga ecemis de oldu 10 yumurta toplandı 9 dolu 8 i dollendi 5.gune 4 adet 5aa embriyo oldu. Ve biyopsi alinip donduruldu. Hepsini de genetige gönderdik. Ama hala çok korkuyorum ya hepsi iptal olursa diye. Rüyam da bile hemşire aramıştı maalssef diye haber veriyordu. Simdi zaman geçmiyor bana hep bir tedirginlikle yaşıyorum uykularım düzensiz bu stresle nasıl basedecegimi bilemiyorum...😔

Selam canım benim de 2.denemem özelden yzismistik seninle. İlki samsun da oldu 5 yumurta toplandı 3 boş 2 si de dollendi ama 3.gune ulaşamadı. İkinci denemem Ankara tolga ecemis de oldu 10 yumurta toplandı 9 dolu 8 i dollendi 5.gune 4 adet 5aa embriyo oldu. Ve biyopsi alinip donduruldu. Hepsini de genetige gönderdik. Ama hala çok korkuyorum ya hepsi iptal olursa diye. Rüyam da bile hemşire aramıştı maalssef diye haber veriyordu. Simdi zaman geçmiyor bana hep bir tedirginlikle yaşıyorum uykularım düzensiz bu stresle nasıl basedecegimi bilemiyorum...😔
Canım rabbim inşallah hayırlı haberler almayı nasip etsin.
Maşallah bunda daha güzel yumurtan toplanmış.
İnşallah sağlıklı haberleri gelir.
Kaç gün oldu genetige gondereli ?

Canım rabbim inşallah hayırlı haberler almayı nasip etsin.
Maşallah bunda daha güzel yumurtan toplanmış.
İnşallah sağlıklı haberleri gelir.
Kaç gün oldu genetige gondereli ?
Bugün 3. Gün canım söyle ki embruyolar 5.gu e ulaşın ca drum arayip hani kalitesizdi yumurtalarin hani embriyon olmuyordu diye çok motive edici konuştu. Çok güzel kaliteli embriyoların var dedi. Ona çok güveniyorum ama işte......

1 transfer kimyasal
2 transfer kimyasal
Doktor bana genetige gönderelim kimyasal olacak mı kalbi atacak mı düşecek mi ense kalinligi ne olacak sıkıntılarımız olmasın en azindan birini gonderelim dedi biz de kabul ettik ama simdi de keşke gondermeseydim belki daha iyi olacakti ana rahminde saglikli ilerlerdi diye düşünüyorum.

X