Bir kiracı meselesi de benden olsun :)

Avukat uğraşsın demeye geldim siz muhatap olmayın, yok yere asabınız bozulur. Bu ara benim çevremde bile birden boş kiralık evler çoğaldı bu işleri biraz hızlandırmış olabilirler belki.
kaç yaparsa yapsın yakın zamanda az kalabilir bu arada. Yeni kiracı bile girse. Değişen fiyatlar jetgillerdeki araçlar gibi fiuvvvv

Avukat uğraşsın demeye geldim siz muhatap olmayın, yok yere asabınız bozulur. Bu ara benim çevremde bile birden boş kiralık evler çoğaldı bu işleri biraz hızlandırmış olabilirler belki.
kaç yaparsa yapsın yakın zamanda az kalabilir bu arada. Yeni kiracı bile girse. Değişen fiyatlar jetgillerdeki araçlar gibi fiuvvvv
Bence de avukat uğraşsın. Bu adam nedeniyle hep yazlarım gergin geçiyor. Ayrıca kiraya verebileceğim bir daire daha var sırf kiracı ile uğraşmamak için kiraya vermek için adım atmıyorum. Galiba ben sosyal iletişimde kalmayı başaramıyorum. tartışmadan kaçınmıyorum ama tartıltığımda da olumlu bir sonuç elde edemiyorum.

Sitede bir başkası 25000i kabul etmedi davaya gittiler diye yazmış. Yani 25i kabul etmeyeceğim diye ima etmiş anlıyorum ben.

Eve iyi bakıp bakmadığını bilmemekle beraber çıkarken de berbat durumda bırakacağına adım gibi eminim.
Allah yardimciniz olsun. Ne sartlarla o evi almissinizdir. Simdiyse el sefasini suruyor. Acaba bu insanlar kendi calisma alanlarinda o kadar komik rakamlarda zam alsalar ne yaparlar ? Ustelik doktor bir ciftmis ve kendi kirada evleri varmis. Ayni durum k.pederimin basina geldi. Kiraci avukat. Kendi evi var ama cocugunun okuluna yakin olsun diye buraya gelmis. Istanbulun gozde semtinde deniz manzarali sahile 10dk yurume mesafesinde koca 3+1e 10bintl kira veriyor. Kombisi bozulmus 3 bin tl masraf yapmis, onu da kiradan dusup, kirayi 7bin tl olarak yatiriyorum diye mesaj atiyor.. Uyguna oturuyorum bari kombi masrafini kendim karsilayim yok. Esim ilkokuldayken o evin insaatinda ailesine yardimci olurmus, ustalara yakinda kirada oturduklari evden su vs tasirmis. K.validem yemek tasirmis. 2000 yilinda. Simdiyse bi avukat sefasini suruyor :) bu ulkede herkesin sinirleri bozuk cidden. Tekrardan Allah yardimciniz olsun.

Merhaba,

250m2 havuzlu, kapalı otoparklı sitede güvenlik odasıda var ama güvenlik çalıştırılmıyor. Kiracının 5. yılı. Geçen yıl seneye çıkqcağım dedi. Şimdi hayır çıkmayacağım diyor. Kira 8000. Bölgede 3+1ler 20-25000. Ben 30000 dedim. Zaten daha yaz aylarında sözleşme 4 ay önceden konuşmaya başladık. Çok kısa kısa yazmak istiyorum o yüzden cümleleri birbirine çok bağlamadan yazıyorum. Nitekim adam kirayı zamanında ödüyor. Ama düşük kira. Şimdi isterseniz dava açın, ama kavgacı insan değilim anlaşalım gibi mesaj yazmış. Aslında adam bana göre kavgacı. Bırakayım avukat arasın diye istiyorum. Avukat sabah ararım dedi. Ama adam anlaşalım dediği için avukat ararsa daha da bana geri teperse diye korkuyorum. Adam ara yolu bulalım diyor ama kendi ne isterse onu yapıyor. Nitekim şimdi size sorum; ben adama cevap yazayım mı yoksa bundan sonra görmezden geleyim avukat ile mi iletişimde olsun?

Buyurun son mesajı “ … dava açılmış zaten siz de pekala ayni yolu izleyebilirsiniz yine anlaşmak istemiyorum derseniz. Dediginiz fiyatlar guvenlikli siteler icin gecerli olabilir biz dedigim gibi orta yol bulmak isteriz kavgaci insanlar degiliz. Çikma durumumuz şu an icin gozukmuyor”

Sitede güvenlik çalıştırılmıyor olması benim kararım olmadığı gibi güvenlik olsa kiracının ödediği aidat artacak.
Avukat ugrassın

Gerçekten ev sahiplerine çok yazık oluyor. Kiracılar için de durum adil olmayabilir ama sorumlusu ev sahipleri değil. Yani avukat eski fiyat tarifesinden gitmiyor, maaşlı eski maaşını almıyor. Ama kiralar eskide kalıyor. En basitinden şişe su bile sürekli artıyor, pek çok insan buna itiraz etmeden almaya devam ediyor ama konu kira olunca ev sahipleri stabil kalsın beklentisi var.
Allah yardimciniz olsun. Ne sartlarla o evi almissinizdir. Simdiyse el sefasini suruyor. Acaba bu insanlar kendi calisma alanlarinda o kadar komik rakamlarda zam alsalar ne yaparlar ? Ustelik doktor bir ciftmis ve kendi kirada evleri varmis. Ayni durum k.pederimin basina geldi. Kiraci avukat. Kendi evi var ama cocugunun okuluna yakin olsun diye buraya gelmis. Istanbulun gozde semtinde deniz manzarali sahile 10dk yurume mesafesinde koca 3+1e 10bintl kira veriyor. Kombisi bozulmus 3 bin tl masraf yapmis, onu da kiradan dusup, kirayi 7bin tl olarak yatiriyorum diye mesaj atiyor.. Uyguna oturuyorum bari kombi masrafini kendim karsilayim yok. Esim ilkokuldayken o evin insaatinda ailesine yardimci olurmus, ustalara yakinda kirada oturduklari evden su vs tasirmis. K.validem yemek tasirmis. 2000 yilinda. Simdiyse bi avukat sefasini suruyor :) bu ulkede herkesin sinirleri bozuk cidden. Tekrardan Allah yardimciniz olsun.

Bence de avukat uğraşsın. Bu adam nedeniyle hep yazlarım gergin geçiyor. Ayrıca kiraya verebileceğim bir daire daha var sırf kiracı ile uğraşmamak için kiraya vermek için adım atmıyorum. Galiba ben sosyal iletişimde kalmayı başaramıyorum. tartışmadan kaçınmıyorum ama tartıltığımda da olumlu bir sonuç elde edemiyorum.
Sizinle ilgili olduğunu düşünmüyorum, ülkemizde kişisel alan/ sınır algısı değişik.

artık dava öncesi arabuluculuğa başvuru zorunlu, güzel ve hızlı sonuçlar alabiliyoruz davaya hiç gerek kalmadan. bence avukatınız arabuluculuk sürecini başlatsın, hem dostane bir çözüm yolu olduğu için sizin ilişkiniz de gerilmez hem de birebir muhatap olmak zorunda kalmazsınız vekiller aracılığıyla görüşülür.

X