Bir istifa problemi..

Turunc chemist

Cafuné 🙏
Pro Üye
22 Eylül 2022
5.633
15.895
Arkadaşlar merhaba, son 11,5 aydır bir şirkette çalışıyorum. Global büyük bir gıda şirketi diyelim. Vardiyalı sistemde e ticaret grubundayım. Şuanda son 4 aydır da bölümüm ve bölgemin şefiyim.
Bir süre maaş sorunu oldu, eksik yatmalar, mesai işlenmemesi, fazla çalıştığımız saatler para olarak değil, saat olarak ödeniyor bunları geri alamama gibi sorunlar yaşadım. 2 ay önce müdürüm yıllık izinde iken yönetici yardımcıma durumu açıkladım . İşten ayrılacağımı, ancak yerime personel bulmalarını idare edeceğimi çıkacağım net bir gün olmadığını ama kesin olarak çıkacağımı belirttim aslında bir nevi ihbar verdim sözlü olarak. Gelelim bugüne, bir süredir farklı bir şirketle görüşüyordum. Saat, şartlar, yan haklar, maaş olarak 15 bin kadar farkı var. Bugün son görüşmem yapıldı olumlu sonuçlandı pazartesi işe alım ve iş başı sürecim başlıyor. Bunun öncesinde birkaç günlük evrak sürecim var. Bugün akşam vardiyasındayım. Gelir gelmez yöneticime durumu bildirdim.
Bu arada ayrıntı olarak personel bulundu eğittim öğrettim. 2 tanesi çıkmak istiyor ve biliyorum ki onlar çıkarsa benim çıkma sürem 5 ay rahat uzayacak elimi de çabuk tutmak istiyorum.
Müdürüm katiyen böyle birşey olmayacağını, önceden haber verecektin son dk iş mi yapılır dedi. Bende ben aylar öncesinden belirttiğimi net gün vermedim diye bunun suçlusu ben olmadığımı söyledim. Personel yok asla çıkışın onaylanmayacak dedi. Bölge müdürü çağırıldı. Bölge müdürü diyor ki bak turunc gel pozisyon yükselmesi yapalım hemen. Dilediğin bölgeye yönetici geçişi yap. Kızıyorum çünkü bunları madem yapabiliyorsun neden bunca zaman yapmadın sıkışınca mı oluyor sadece. Kesinlikle çıkacağımı belirttim, çıkış vermeyeceğiz girişin yapılamaz deniliyor. Ben istiyorum ki güzellikle ayrılayım, çünkü güzel zaman geçirdik iyi kötü hakkımız var üstlerimizde birbirimize karşı. Ancak işleri çirkinleştiriyorlar. Bende en son yarın zabıtaya gider kanıtlar ile fazla çalıştırılıp karşılığını almadığımı söylerim aksini kanıtlayamazsınız dedim. Şuan bana kan kusturuyorlar mesaimde. Gelip gidip unutacaksın gitmeyi, sana dar ederiz, gözümüz hep üstünde şeklinde konuşuluyor. Diyorum ki yarın gelmeyeyim, 3 gün gelmezsem zorunlu çıkış verecekler ancak içerdeki paramı kaybedeceğim. Bir yandan diyorum ki merkeze gidip durumu anlatıp orada istifamı yazıp haklarımı isteyeyim. Gerçekten bunaldım ve diğer şansı asla kaçırmak istemiyorum. Vardiya sistemi olmayacak, 8-4 çalışacağım benim için daha iyi olacak

Ay bir m.. yiyemezler.
Çıkışın nasıl yapılamazmış.
Sözleşme imzaladınız mı ?

Arkadaşlar dediğim gibi ben yönetici yardımcısına aslında 2 ay önce verdim. Bunu yöneticiye iletmemesi benim sorumluluğumda olan birşey değil. Kalpler kırılmadan gideyim diyorum ama gerçekten zorluyorlar zorbalıkla gelip gidip gitmeyeceksin bak deniliyor sinirden migrenim tuttu

Resmen tehdit edilmişsin, bence artık orada mutlu ve huzurlu olamazsın. Biran önce oradan kurtulmaya çalış.
Kesinlikle öyle ki son günlerde aşırı sorun problem yaşadığım için ayrılma sürecini hızlandırdım. Yoksa 2 hafta bekleyip yıllık izne ayrılacaktım. Ancak düşünün o kadar gemileri yaktım ki yıllık iznim umrumda değil onların olsun

Noterden ihtar çekerek istifa edebilirsiniz. Hatta yaptıkları da mobbing bunu da belirtebilirsiniz yine avukat arkadaşlar net bilgi verebilir
Yani söylüyorum diyorum bakın vardiyanızı ayarlayın çünkü ben bugün son kez geldim yüz yüze istifa belirtmek için diye. Yok geleceksin yok şöyle yapacaksın. Dedim tamam müdür bey tamam. Ancak asla gelmeyeceğim, kendileri yalvaracaklar gelip istifa yaz diye

Siz ayrılacaksınız diye personel alınıp eğitilmiş zaten, şimdi neden önceden haber vermeliydin muhabbeti oluyor ki?
Herhalde müneccimin dışkısını yediğim için ayrılacağım günüde tahmin edip söylemem gerekiyordu. 2 hafta önceden vermem gereken sürede ben 2 ay idare ettim bu şirketi. Çok bile ettim

Noterden ihtar cek kanka istifani ver kanka. Bence bir avukatla gorus, mobbing davasi acariz kesin artik diye. Senin yerinde olsam yarin ise gitmem onun yerine psikiyatri doktoru bulurum, mobbing raporu alirim sonra da avukata giderim. 1 gun daha muhattap olma bunlarla.

Global markaysa glassdoor tarzi sitelerde de varsa mutlaka yorum birak diyorum. Ben olsam genel merkezin Google mapsine de kotu yorum birakirim.

Zaten 2 ay idare etmişsiniz ama istifa dilekçesi vermemişsiniz anladığım kadarıyla. Onlar da bunu kullanmaya çalışıyor o yüzden siz noterle halledin mobbing davası da açın. Ne demek gidemezsin engel oluruz falan ? Bi de global diyorsunuz üzücü yani

Bu arada global şirketse, HQ ve HQnun İKsı vardır diye düşünüyorum. Mutlaka onlara şikayette bulun, İKya koskocaman bir mail yaz.
Ya şöyle diyeyim yaklaşık 100den fazla bölge şirketi var. O derece büyük bir şirket en son avukatla merkeze giden arkadaşın üzerine şirketin tüm avukatlarını saldılar
Bilmiyorum dava yolu beni zora sokar diye düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…