Bir ilişkiyi kurtarabiliriz belki...

SorunluyumSorunlu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2008
859
3
arkadaslar bu olay çok yakın bir kız arkadaşımın başına geliyor.
Bu kızın başka bir şehirde çıktığı bir çocuk var.10aydır falan çıkıyorlardı olay olduğunda.Aralarında mesafeler var ama seviyorlar birbirlerini.Ne kadar tartışsalarda kopamayıp barışıyorlar.Birgün kızla çocuk çok büyük kavga ediyolar.Çocuk kıza bitti ilişki diyor.Tam 1 hafta kız arıyor ağlıyor.Hatta ilişki bitti diyo çocuk ama kızla msnde konuşurken ağlıyor bir yandan.Derken barışıyorlar ve birgün kız çocuğun msnine giriyor ve birine yolladığı maili ve orda yazan adresi görüp hemen çocuğun şifreyi deniyor.Msn açılıyor.Erkek arkadaşının kızdan habersiz kullandığı bir msn.Msnde bi grup var askım askım diye.Alttaki gruptada 900 küsür kişi.Kız deli oluyor tabi hemen arıyor.Kim bu falan diye.Çocuk diyoki bitsin ilişkimiz ne anlatıyım falan diyor.Kız ısrarla anlat diyor.Çocukta üniversiteden arkadasının arkadası olduğunu.Üniversitedeki arkadasının onların orda oturduğunu.1haftalığına msnde askım askım diye grupta olan kızla geldiklerini.Çocuk arkadaslarını ve o kızıda eve yemeğe götürdüğünü annesi varken.Hatta annesinin o kızı beğenmediğini sonra birdaha orda görüşmediklerini sadece kızı uğurlamaya garaja götürdüğünü sonrasında kızla telde ve arada msnde yazıştıklarını ama kızın aradığını söylüyor.Seninle ilişkimizin kötü gittiği bitti dediğimiz dönemde oldu sonrada kıza arama demek için bahane bulamadım.Çünkü ailemede o kızada ilişkimizin bittiğini söylemiştim diyo.Arkadaşım çocuktan o kızın telini istiyor.Çocuk veriyor numarayı.Kız konuşuyor o kızla gerçekten çocuğun anlattığı gibi sadece telden görüşüyolarmış arada.Çünkü esas kızla oğlan telden görüşürler durmadan.Çocuk sonra yemin etti tövbe etti artık gizli hiçbir şeyim kalmadı bundan sonra senden başkası olmayacak dedi.Arkadaşım yakaladığı o msn adresinden bikaç arkadaşlık sitesine üyelik yakalamıştı onları falanda kapadı.Orda zaten pek bişey yokmuş sadece üyeymiş arkadaşımın anlattığına göre.Ama yine de ne gerek var üyelik yapmasına diyor tabi.Kız olayı unutmaya çalıştı ama içinde acısı var çocuğu çok seviyor.Çocukta bunu seviyor diye tahmin ediyorum.Bişey olcak hasta olcak diye içi gidiyor.Hatta askere gitmeden önce kızı evine davet etti tüm ailesi hatta sülalesi ile tanıştırmış.Aileside kızı çok sevmişler.Kız orda hasta olmuş.Çocuk hastanede elini bırakmamış başından bir dakika ayrılmamış.Çocuğun annesi ablası eniştesi gece gece koşturmuşlar hep.Şimdi bu olay üzerinden 2 ay falan geçti ve araları çok iyi.Birbirlerine bakışlarından sevgileri anlaşılıyor.Hem uzakta olup çok şey paylaşamadıklarından hem üst üste gelen sorun ve kavgalardan dolayı çocuk böyle bir hata yapmış ve sonuçta döndüğü kız olmuş.Ama kız çok sevdiği halde belli etmesede hep içi kırgın.Acaba yaparmı diyor kendi kendine.Çocuk askerde hergün arıyor.Evi bile aramıyor kız arkadaşını arıyor.Sizce kız ne yapmalı?Ben sevgilerine inanıyorum ama içi kırgın...Nasıl atmalı bunu içinden?

Herkes yorumunu yapsın lütfen.Arkadaşıma okutucam hepsini.Belki kafasında bir karar oluşturur...

birçok zorluğu atlatmışlar
artık sorun kalmamış dürüst olarak herşeyi anlatmış erkek artık kafasına takmasın bence arkadaşınız
eğer kendi inanmıyorsa söylenenler yapılanlar kendisini rahatlatmıyorsa diyecek bir şey yok
bu soru yarınlarda sürekli aklına gelecek
başka biri ile evlensede gelecek bu sorular
fakat inandıysa söylenenler rahatlatıp ilişkiyi sürdürüyorsa artık sorular sormaktan vazgeçmeli hem kendisini hemde yaptığı hatadan pişman olan erkek arkadaşını yıpratmaktan başka işe yaramaz
inandıysa sürüyorsa ilişkileri inanmaya güvenmeye devam etmeli

bana cocuk her çiçeği koklamış ama olmamış tekrar kürkçü dükkanına dönmüş gibime geldi CADIARZUCADIARZU

Bende de bu düşünceyi uyandırdı açıkçası.Beni bu kadar seven olur mu acaba demiş ve geri dönmüştür.Artık ne yaparsam yapayım beni bırakmaz gibi bir düşünceye kapılmıştır,belki birazda içinde bir vicdan azabı vardır onu üzdüğü için.Bu vicdan azabıyla bu kadar iyi de olabilir.

bir yanı inanırken bir yanı acıyor işte.ama beraberlerken hiç sorun yok çok mutlulular.Deli gibi aşık iki insan var ve gözleri kimseyi görmüyor.Elleri ayrılmıyor birbirlerinden.Ama araya yine mesafe girince en ufak özlemde yada sorunda kızın aklına bu olay geliyor.Tek sorun bir anda kafasından atması lazım işte.

bana cocuk her çiçeği koklamış ama olmamış tekrar kürkçü dükkanına dönmüş gibime geldi CADIARZUCADIARZU

bu yaşanan olayın öncesi için arkadaşım hiç şüphe duymuyor ilişkisinden ve çocuktan.Çünkü heran telefonda yada msndelerde.Gündüz bile nerdeyse tel tüm gün açık haldeydi.Eve geldiklerinde hemen msn başındalardı.Msn kapanır gece telefonda olurlardı.İşte ne olduysa ilişkilerinin bozulduğu o 1 2 hafta içinde olmuş.İlişkileride şu yüzden bozuluyor.Tartışıyolar bunlar çocuk sabret askerden gelmemi bekle diyor.Kızda böyle devam ederse beklemem falan diyor.Çocukta ya şimdi bırak yada bekle askerdeyken sakın bırakma beni diyor.Kızda inada bindirip olayı merak etme gitmeden 1hafta önce bırakırım bırakcak olursam diyor kavga esnasında.Sonra olay uzuyor gidiyor ve çocuğun güveni sarsılıyor.Kızı intirhar etti sanıyor bide olayın üstüne çünkü çocuk bitsin ozaman bu ilişki şimdi diyor.Kızda sen olmazsan bende olmam deyip çıkıyor.Çocukta kız kendine bişey yaptı yapcak sanıyor.(Bu olay benimde başıma gelmişti anlamam erkekler neden hep kızların intihar etceğini sanır en ufak şeyde)Aslında kız sen yoksan bu ilişki için iyi bende yokum ozaman demek istiyor.İşte sonra çocuğa aslında onu sevdiğini askerde bekliyceğini iyi olduğunu falan anlatana kadar.Çocuğun biraz abartması biraz kırılması biraz endişelenmesi ve güveninin sarsılmasından dolayı bu ilişkinin toparlanması 2 haftayı alıyor ve bu olay olmuş oluyor bu esnada.Ama şunu biliyorumki çocukla bende konuşmuştum.Onu çok seviyorum ama beni yıprattı kendine bişey yapıcaktı yarın öbür gün evlensek tartışsak böylemi yapcak demişti bana.Bende anlatmaya çalışmıştım öyle bişey olmadığını ama çocuk odaklanmış kendine bişey yaptı diye ona bişey olsa ne yapardım diyor.Çocuğun psikolojiside bozulmuştu sanırım biraz askere gitme telaşı birde çocuğun ailesinin tarlasında çalışan işler varmış.Çocuk onların başında duruyormuş işçilerden biri çukura düşmüş ve çocuğun kollarında ölmüş.Ölen adamın kızıda abi babamı hastaneye götürmedin mi demiş.Çocuk çıldırcak gibiydi benim konuştuğum dönemlerde.İkiside birbirlerini sevdiklerini söylüyolar af diliyolar ama ilişki bitmeli diyorlar bide ağlıyorlardı...

Son düzenleyen: Moderatör:

bak ne güzel söylemişsin kafasından atması lazım
hepimiz ayrı kaldığımızda kafamızda tabiki sorular oluşuyor
bu kadar severken kendine böyle işkence etmesi doğru değil ozaman onunki sevgi değil tutku alışkanlık olur
eğer hayatımızda hep güvensizlikle yaşasaydık ozaman doğrular nasıl oluşacaktı
eğer bu şüpheler içinde kalmaya devam ederse psikolojisi bozulur tedavi edilemez hale gelir kendini bitirmekten başka bir işe yaramaz
ya güvenecek devam edecek
yada güvensizliği ile yaşamayıp ayrılıp terkedecek

kesinlikle haklısın canım.ben yaşadıklarının hepsine şahit oldum ve inanıyorum sevgilerine.Çocuğunda ruh hali baya bir kötü olmuştu işte o dönemlerde.Çocuğun en yakın kız erkek arkadaşları böyle sevgi görmeyeli çok oldu.Gözlerinizin içine bakıyosunuz diyolar.Çocuk şimdi askerde ya arkadaşları kızı hergün arıyor bi isteğin varmı iyimisin diye...Yazdıklarını okutucam arkadaşıma kararını verir artık.

ben olsam aklımda hep soru işareti ve güvensizlik olrdu
hiç unutamazdım ve böyle de yaşayamazdım
inş arkadaşınız mutlu olur erkek ark. ile.....

eğer arada sevgi varsa herşey bir şekilde halledilir.. her ilşkide inişler ve çıkışlar olur kötü zamanlar olur ama arada gerçek sevgi varsa o herşeyi gerçekten halleder onarır.. arkadasın bence içindeki kötü düşünceleri atsın atmasa bile düşünmesin her an sonuçta herşey olacağına varıyor. araya güvensizlik girince eskisi gibi olmak zaman alıyor ama oluyor zaman birine tekrar yeniden güvenmeyi de öğretiyor.. eğer mutluysa seviyorsa ve gerçekten sevildiğine inanıyorsa geçmişi kapatsın ve önüne bakıp sevgisinin tadnı çıkarsın :)

o kızla tanışmış eve yemege götürmüş,başka sitelere üye olmuş kız arkadasına söyle fazla saf olmasın görünen köy kılavuz istemez ne sevgisi ne aşkı ilk fırsatta tekrar yapacaktır hatta arkadasınla evlense de aldatmacaktır bence.

ewe yemeğe götürdüğü o kız değil arkadaşlarıyla beraber o kızda varmış ama o zaman henüz muhabbetide yokmuş.

canım çocuk sewmese bunu belli etmese tamam güwenilmez o zaman ama bu kadar aşıkken böle bi hata yapıosa seninde dediğin gibi 1 2 haftalık bunalımla yapmış çapkın biri olsa o kızla zaten görüşürdü ama o aldatmamışki sadece konuşmuş tel de ark.ından bunu saklaması hataymış ama oda belki sorunları dahda büyümesin die sakladı hatasını da anlamış zaten ki arkadaşının bu kadar üstüne titrior bence şüphelerini kenara atıp aşkını yaşasın mutluluklar

bırbırlerını sebıyolarsa asklarına baksınlar
herkez nelerı affedıyo ya askına sahıp cıksın
kafasına takmasın
bı sans daha versın
baktı olmnuyo zaten yolları ayrılır
ama artık sevgılerı guclenmıstır dıye dusunuyorm
allah mutlu eder ısallah

zor cok zor bir durum valla benimde bazen içim içimi yiyor, bazen bende bitirmek istiyorum olmuyor
yada onun bitirmesini bekliyorum ondan da boyle birsey gelmiyor.... bazen çocukluktur yaptigi diyorum ama cocukluk degil dusuncesizlik diyorum
bu erkek milleti hep boyle, en ufak bir boslugu degerlendirmek istiyorlar! ve çoguda degerlendiriyor canim hiç merak etme!!! anlattigin olaya gelince valla hiç te kiz arkadasinin basina gelmis gibi anlatmiyorsun sanki birebir yasamissin gibi neyse ister senin hikayen olsun ister arkadasinin onemli degil muhim olan anlatilandir!!! allah sabir versin, seviyorsa unutsun yok unutamiyorsa da sevmesin!!!

canım bu kadar rahat anlatmam çok doğal olayı yaşayan kişi 15 senelik kız arkadaşım.Ne yediğimiz ne içtiğimiz ayrı gitmez.Çocuğuda tanıyorum.İlişkilerinin içindeyim yani.Erkek arkadaşıda benim sözlümde askerdeler şimdi.Benim çelişkilerim yok Allaha şükür...Yinede yorumun için çok teşekkürler(Allah korusun böyle dertten beni):Saruboceq:

Birde arada yanlış anlaşılmış gibi olanları düzeltiyorum ki arkadaşım için yorum yapılmasını ona yardımcı olunmasını istedim kafası iyice karışmasın.Oda benimle şuan ve okuyor yazdıklarınızı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani onca zamandır herşey iyiymiş, çocuk da doğru davranmış da, 2 hafta içinde mi sitelere üye olmuş, kızlarla tanışmış? Buna inanmak saflık gibi geldi bana...

Yani onca zamandır herşey iyiymiş, çocuk da doğru davranmış da, 2 hafta içinde mi sitelere üye olmuş, kızlarla tanışmış? Buna inanmak saflık gibi geldi bana...

hayır canım o adresi nezaman kullanmışsa orda varmış üyelik.Yani aslında burasını bilmiyorum tam olarak.Çünkü arkadaşımda bunu sormadı sanırım.Yani site olayı öncesinden beri vardı belki yada ilişkisi varken olmuştu üye.Bunun net zamanını bilmiyoruz.Ama kız üye olduğu sitelerde yazışma yakalamamış.Sadece üyeymiş sanırım ondan bunun üstüne gitmedi...Bizim sorduğumuz yaşananlar bunlar.Olayın üstünden 2 2.5ay geçti ve şimdi araları anlattığım gibi ama kız hala kırgın...Biz şimdiyi soruyoruz ne yapmalı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…