Bir elti sedef vakası da benden kızlar

Bende böyle düşünmüyor değilim ama
Sonra da ikize nasıl bakacağız diyorum, yani ben çalışacağım
Annem de tek başına nasıl ikisine baksın
Kendin belki uğraşırsın da annen bile olsa biri için ayrı iki bebek için ayrı ya ne bileyim
Yaş denilen faktör de var kadın bizi büyütmüş bu yaştan sonra minicik 2 torun zor olur

Sanki isteğe bağlı da bu işler :KK53: o kadar kaptırdım işte

biz böyle 2 si birden çıkar ikiz olsun diyoruz ama etrafımda çocukaları 3-4 yaşına gelmil arkdaşlar var normalde çocuk düşünmüyorlardı hamilelik duygusunu tekrar tatmak ve minik bebeklerini tekrar büyütmek duygusyla tekrar çocuk mu yapsak diyorlar valla belki de tek düşünce çocuklar kardeşsiz kalmasın değildir

Aslında ikisinin de zorlukları ve güzellikleri var.
Aynı anda taşımak ve ayrı ayrı yaşamak ikisi de çok güzel bence… hamilelik çok güzel…içinde senin parçan olan canlıyı hissetmek hıçkırıklarını bile hissetmek çok güzel bu anlamda..
Ama 2 efor demek..
Kardeşiyle oynaması birlikte büyümesi çok güzel ama 1 tanesi bile çok zorken 2 tane nasıl olur bilmem ki.. hamile topiğinde bir arkadaş vardı bizim zamanımızda 3 üz oldu 3 ü de kız..
Hepsi de aynı anda anneyi istiyordu.. aynı anda emmek, aynı anda kucak… çok güzel ama zor.

Zorluğu tartışılmaz eminim çok zordur, iş yerimizde 3 arkadaşımızın ikizleri oldu, ama keyfide ayrı, keyfide tartışılmaz.

Mesela 2. çocuk için en büyük korkum 16 hafta çektiğim işkence, resmen kan kustum, ikiz olsaydı aynı sıkıntıyı 2. kez çekmezdim.

Bu topik bdv'likten çıkmış, günlük sohbetlerin, geyiklerin olduğu sohbete dönmüş ya konuya dönün ya da topiği taşıyalım

evet Mune aslında öyle ama 2 hafta sonra kayınvalidemler gelince her an dert topiği olabilir oraya taşırsan kayınvalidemle ilgili şeyler yazabilirim hala dimi

ben evimin kadını olucam canım istanbulda olsam seninkilerede bakardım, annen ben yanımızda 4 çocuk ohhhhh mis :KK1:

Sağ ol bakmış kadar oldun teyzesi :KK1:
Benim ablam, tüp bebek tedavisi ile ikiz doğurdu yoksa genetik bişey değil
O yüzden benimde ikiz olmaz sanırım, tabi Allah bilir de

Bazen de diyorum kızım Kader sen daha kendin büyümedin :KK53:

biz böyle 2 si birden çıkar ikiz olsun diyoruz ama etrafımda çocukaları 3-4 yaşına gelmil arkdaşlar var normalde çocuk düşünmüyorlardı hamilelik duygusunu tekrar tatmak ve minik bebeklerini tekrar büyütmek duygusyla tekrar çocuk mu yapsak diyorlar valla belki de tek düşünce çocuklar kardeşsiz kalmasın değildir

Belli bir sürecen sonra bebek kokusu bile gerçekten özleniyor.

evet Mune aslında öyle ama 2 hafta sonra kayınvalidemler gelince her an dert topiği olabilir oraya taşırsan kayınvalidemle ilgili şeyler yazabilirim hala dimi

:))) Kayınvalidenler gelince geyikte de yazarsın sorun olmaz, ben sizi geyiğe taşıyayım en iyisi:KK34:

ikiz genelde bi kuşak atlarmış çok inanırsam olurmuki iman gücüyle tek ya da çift yumurta ikizi yapsam Allahın izniyle :)

tek yumurta ikizi olsa zor olmaz mı ya onlar için? aynısı yani tıpa tıp aynı.
ben de eskiden sınavlarda keşke tek yumurta ikizim olsaydı derdim bazen.

Evet belli olmuyor o hiç
Bi tane yeter diyen o büyüyünce yenisini isteyebiliyor
Hem kardeş hem belki de bebek kokusu özlemi bilemiyorum henüz

eline koluna sağlık, ceza puanım olmuş 60 bdv beni bitirdi burda eşeleniyorum kendi çapımda :)

Oh bee, siz rahat ben rahat, burada istediğiniz kadar yazın, polemik, hakaret vb. olmadığı sürece sorun yok, geyikte konu dışı sorunu da yok nasılsa, tabii fghjıjuhygfghjk gibi kel alaka şeyler yazılmadığı sürece:KK37:
Kayınvalideleriniz, görümceleriniz, eltilerinizle size mutluluklar dilerim:KK9:
Hadi size iyi sohbetler...

şitttttttttttt!!!!!1

Mune konuya dönün demiş.Ben de hemen dönüyorum.

Benim elti var yaa benim elti :KK15:

Sebatiye abla da dünden razı, ah elti ah :KK1:

iyi bi okuyucu ve dinleyiciyimdir canım..
tanıştıgıma memnun oldum..evliliğimizde yaşımızda aynı hemen hemen bende 87'liyim:13:

Bende bebek eksiği var o halde :KK1:

sahi mi? iyiymiş

Sen benim sahi olmayan bişi dediğime rastladın mı hiç :KK1:

hee öylemi, iyi o zaman

Hı hı :KK3:

Yok herşey mübah olmuyor, mesela tartışma çıkarsa, hakaret olursa yandınız:KK19:

Olmaz olmaz merak etmeyin, o yüzden onu ekarte ederek söyledim.
Olursa da zaten sonuçlarına katlanıyoruz zaten.

X