Bir elti sedef vakası da benden kızlar

sorma valla bizde günlerdir pek sevdik bu muhabbeti,sana hiç kilo sormayalım o zaman doğumdan sonra sorarız :)

muhabbetinize maşallah diyorum canım :)

kiloyla sorunum yok canım bu yaşıma kadar hiç kilolu olamadıgım için hamilelikte kilo almak beni pek mutlu ediyor:KK1:

47 kiloyla hamile kaldım şimdi 54 kiloyum:KK8:

neredeyse 2 senelik evliyim,çalışıyorum arkadaşlar..

5 aylık hamileyim..

çalışan bir anne olucam muhabbet gelmişken..kanunların izin verdiği sürede evde bebeğime ben bakıcam yaklaşık 6 ay kadar..daha sonra annem bakacak..kayınvalidem uzakta zaten..ancak bana kalmaya geldiğinde bakar evde..

54 kiloyum :nazar:

hmm okudugum kadarıyla son muhabbetlerinze katılmak istedim azcıktan kendimden bahsetmek istedim:KK8:

ay süper valla çok fit bi hamilesin anlaşılan darısı başımıza :nazar:

5 aylık hamileyim..

çalışan bir anne olucam muhabbet gelmişken..kanunların izin verdiği sürede evde bebeğime ben bakıcam yaklaşık 6 ay kadar..daha sonra annem bakacak..kayınvalidem uzakta zaten..ancak bana kalmaya geldiğinde bakar evde..

hmm okudugum kadarıyla son muhabbetlerinze katılmak istedim azcıktan kendimden bahsetmek istedim:KK8:

Sıkı gözlemcisin
Hoş geldin
Hemen hemen aynı durumda olacağım bende, bebeğim olursa 6 ay bakarım gerisi anneme havale mecburen
Bi kayınvalidenin uzaklığı tutmuyo :KK1: nasip artık

Kaden bende, 25 yaşındayım 16 aylık evliyim.

5 aylık hamileyim..

5 aylık hamile ve 54 kilo??? Oo senin kilo sorunun olmaz canım ya doğumdan sonra da.

Nasip olursa borç morç dinlemez. Benim komşum var… kadın anlatıyor büyük konuşma ikinciyi istemiyorum diye demişti.. kendi oğluna hamileliği çok ilginç.
Kadın yumurtlamıyormuş yani sorunları varmış, doğru düzgün regl de olmuyormuş zaten 3-4 ayda bir ilaçla… bazı testler yapılmış tahliller onla alakalı değilmiş ama o testlerde 3 aylık hamile olduğu anlaşılmış. Zaten yumurtlamıyor 1 kere yumurtlamış o da ona rast gelmiş. Çocuk da düşünmüyormuş zaten..kısmet demek lazım.

doğru söylüyorsun işte kısmet işi , İnşallah isteyen herkesin istediği zamanda olur neler okuyoruz burda insanlar yıllarca uğraşıyor ha diyince olmuyo işte olcağı varsa böyle süpriz de yapıyo bakalım hayırlısı

Bu topik bdv'likten çıkmış, günlük sohbetlerin, geyiklerin olduğu sohbete dönmüş ya konuya dönün ya da topiği taşıyalım

ben inşallah kadesa gibi ikiz doğururum, anneannem kendisi ikiz ikiz halalarımda varmış yani hem anne tarafımdan hem baba tarafımdan ikizlik var sülalemde tüm duam o valla yoksa iki kere doğum faslı bana fazla totoşuma güvenemiyorum :26:

İnş. ikiz olur, bir kere taşırsın, bir kere doğum yaparsın, bir kerede büyütürsün, bir kere de iki tat tadarsın.

Benimde babannem ikiz teki çok heveslenmiştim ama olmadı.

doğru söylüyorsun işte kısmet işi , İnşallah isteyen herkesin istediği zamanda olur neler okuyoruz burda insanlar yıllarca uğraşıyor ha diyince olmuyo işte olcağı varsa böyle süpriz de yapıyo bakalım hayırlısı

senin gecikme antibiyotikten yani öyle mi :KK1:
ben geçen ay test yaptım 4 gün gecikti diye,negatif çıktı

ben inşallah kadesa gibi ikiz doğururum, anneannem kendisi ikiz ikiz halalarımda varmış yani hem anne tarafımdan hem baba tarafımdan ikizlik var sülalemde tüm duam o valla yoksa iki kere doğum faslı bana fazla totoşuma güvenemiyorum :26:

valla benimde aklımdan geçmiyor değil halam ve amcam ikiz acaba diyorum bende de olurmu bakalım gönlümden geçmiyor değil tabi

Bende böyle düşünmüyor değilim ama
Sonra da ikize nasıl bakacağız diyorum, yani ben çalışacağım
Annem de tek başına nasıl ikisine baksın
Kendin belki uğraşırsın da annen bile olsa biri için ayrı iki bebek için ayrı ya ne bileyim
Yaş denilen faktör de var kadın bizi büyütmüş bu yaştan sonra minicik 2 torun zor olur

Sanki isteğe bağlı da bu işler :KK53: o kadar kaptırdım işte

senin gecikme antibiyotikten yani öyle mi :KK1:
ben geçen ay test yaptım 4 gün gecikti diye,negatif çıktı

öle maalesefff mantıken olmasın diyorum çocuk ama gönlüm olmasından yana ama antibiyotikten , 4. gün gecikmenin sabah test yaptım negatifti , nette de dolandım kimi antibiyotik yapar diyo kimisi yapmaz diyo artık 2-3 daha gecikirse yaptırırım bi kan testi ama umudum yok

İnş. ikiz olur, bir kere taşırsın, bir kere doğum yaparsın, bir kerede büyütürsün, bir kere de iki tat tadarsın.

Benimde babannem ikiz teki çok heveslenmiştim ama olmadı.

Aslında ikisinin de zorlukları ve güzellikleri var.
Aynı anda taşımak ve ayrı ayrı yaşamak ikisi de çok güzel bence… hamilelik çok güzel…içinde senin parçan olan canlıyı hissetmek hıçkırıklarını bile hissetmek çok güzel bu anlamda..
Ama 2 efor demek..
Kardeşiyle oynaması birlikte büyümesi çok güzel ama 1 tanesi bile çok zorken 2 tane nasıl olur bilmem ki.. hamile topiğinde bir arkadaş vardı bizim zamanımızda 3 üz oldu 3 ü de kız..
Hepsi de aynı anda anneyi istiyordu.. aynı anda emmek, aynı anda kucak… çok güzel ama zor.

Biz eşimle konuştuk geçenlerde
Önce araba sonra bebek , nasipse
Çünkü şöyle ki Benim annem bize araçla 30-40 dk uzak tabi trafiğe bağlı
Önce bebeği anneme bırakırsak ordan işyerimiz daha uzak
soğuk vs. sebebiyle de bebek için araba şart dedik

Hatta hamileyken bile metrobüs izdihamı sebebiyle, araba şart dedi eşim bakalım
Seneye duruma bakacağız bi

Bende böyle düşünmüyor değilim ama
Sonra da ikize nasıl bakacağız diyorum, yani ben çalışacağım
Annem de tek başına nasıl ikisine baksın
Kendin belki uğraşırsın da annen bile olsa biri için ayrı iki bebek için ayrı ya ne bileyim
Yaş denilen faktör de var kadın bizi büyütmüş bu yaştan sonra minicik 2 torun zor olur

Sanki isteğe bağlı da bu işler :KK53: o kadar kaptırdım işte

ben evimin kadını olucam canım istanbulda olsam seninkilerede bakardım, annen ben yanımızda 4 çocuk ohhhhh mis :KK1:

şitttttttttttt!!!!!1

Mune konuya dönün demiş.Ben de hemen dönüyorum.

Benim elti var yaa benim elti :KK15:

ay süper valla çok fit bi hamilesin anlaşılan darısı başımıza :nazar:

herkes öyle diyor canım fitsin diyolar sadece göbeğim çıktı :)

darısı başına canım Allah gönlüne göre versin inşallah :)

Sıkı gözlemcisin
Hoş geldin
Hemen hemen aynı durumda olacağım bende, bebeğim olursa 6 ay bakarım gerisi anneme havale mecburen
Bi kayınvalidenin uzaklığı tutmuyo :KK1: nasip artık

Kaden bende, 25 yaşındayım 16 aylık evliyim.

iyi bi okuyucu ve dinleyiciyimdir canım..
tanıştıgıma memnun oldum..evliliğimizde yaşımızda aynı hemen hemen bende 87'liyim:13:

5 aylık hamile ve 54 kilo??? Oo senin kilo sorunun olmaz canım ya doğumdan sonra da.

yapımdan kaynaklanıyor heralde canım..47 kiloyla hamile kaldım aslında ilk 5 ayda hiç kimse benim kadar çok kilo almıyo ama ben 7 kilo kadar aldım:KK1:
yinede halimden çok memnunum..

yapıma göre doğumdan sonra fazla kilo kalmaz diye düşünüyorum bende ama nasip kısmet

evet biz eşimle evlendikten 6 ay sonra bebek istemeye başladık ama bir türlü gelmedi bebeğimiz tam 1 sene sonra geldi..hemde hiç bir neden yokken..sonra doktor demekki senin psikolojikmiş dedi...

Allah her isteyene istediği zaman nasip etsin aratmasın inşallah

X