Bir elti sedef vakası da benden kızlar

smuwiLa bu olaylar girdap gibidir ya da bataklık. Ne kadar dahil olmak istemesen de içine çeker seni.. he iradene ve duruşuna göre çekme miktarı değişir ama bir şekilde dahil olursun. Gerçekten ve gerçekten aile önemli onlarla da evleniyorsun bir şekilde..

ECD anneliğine hayranım ya Maşallah sana ve ailene.

Fena değil aslıda..
Neden annen bakmıyor kızına tamamen?
Benim de kızım 2,5 yaşında.. annem bakıyor. Aslında uzun bir hikaye başından öyle başladık keşke olmasaydı diyorum. Benim eşimin işinden dolayı biz küçük bir yerdeyiz ve özel kreş yok devlet kreşleri de belli yaş sınırı vs istiyor biliyorsun. Bu sene vereceğim bakalım nasıl olacak? Tam gün/ yarım gün kararsızım…

Cuma günkü fırtınada ankarada olaydın ucup gidecektin demek ki

Cok zayıfsın, acilen kilo alman lazım. Sen annelerimizin sana hamileyken 40 kiloydum cağındasın

Sen de fena değilsin bence.. ben de 55 kiloyun gece yatarken tartılırsam bunalım oluyorum. 56 bazen 57 yi görüyorum..geçen sene 53 tüm tatilden sonra 57 ye çıktım bir daha yakalayamadım onu.. dikkat edeyim derken inadına insanın canı çekiyor.

Cuma günkü fırtınada ankarada olaydın ucup gidecektin demek ki

Cok zayıfsın, acilen kilo alman lazım. Sen annelerimizin sana hamileyken 40 kiloydum cağındasın

Elmayra, tekirdağa geçen yıl arkadaşıma gitmiştim, orada uçtum inan sevgiliyse zor tuttular beni..
Aynen, annem beni doğurmuş ama sanki fotoğrafta babaannem doğurmuş gibi duruyor.
27 yaşında 45 kiloymuş, hamileyken hiç kilo almamış, zaten annemi kilolu hatırlamam hiç, huy olarakta o kadar benziyorum ki, onun gibi ağır yerim, ki bizde tabak dolusu yemek alışkanlığı yok, bir ara sıkıntıdan yemeğe dadanınca bir de okul döneminde hazır gıdalar hep, cips cola 50' yi görmüştüm, sonra orada yaşadığım tatsızlıklar, olumsuzluklar derken bir de annemi kaybedince bir anda zayıfladım bu sefer ne olduysa şimdi 1 bardak colayı içemiyorum, canım isteyince çok güzel yiyorum, her öğünde yerim yine, mesela sabahları kaşarlı poğaça olmazsa olmazlarımdandır, öğle yemeği aynı şekilde ama gel gör ki hep aynı kilodayım.

Son düzenleme:

yok be canım kreş anaokulu falan daha iyi, yaşıtlarıyla sosyalleşsin çocuk, ben anneme ya da kv'ye çocuk bıraksam günlere götürürler heralde, bide şöyle düşünüyorum diyelim kv bakıyo çocuğuma düştü etti ben surat asarım şahsen, ne biliyim bozulurum, aynı şey annem baksada olabilir bunu bilirim ama genede o suratı asarım eşim gönül koyar, anneme bak desem kv de atlar hem, tabi bu benim durumum

ECD anneliğine hayranım ya Maşallah sana ve ailene.

Ya sen beni çok utandırıyorsun, anne ol seni de görürüz.

Her anne gibiyim bende, kızım doymadan kendini aç hisseden, o uykusunu almadan kendini hiç uyumamış gibi hisseden, hatta söylemesi ayıp o kabız olduğunda kendin olmuşsun gibi rahatsız olan bir anne.

Ayy daha ne istiyorsun? Şu diyet topiğinde rüyasında bile o rakamı görmek için can atan bir sürü kadın var.

Katılıyorum, kızıma 2 sene annem baktı, şimdi okullu (gerçi hala hastayken yada işim varken annemde)

Ama okul çocuk için en iyisi,

Kreş, anaokulu vs.. farketmez,

Yaşıtlarıyla olması, sosyalleştiriyor.

Evet gofretto,

İstisnalar vardır muhakkak ama annelik bambaşka birşey,

Önce o var başka herşey vız gelir...

Umursamaz anne de çok ECD, benim annemde kendi imkanlarına göre çok dikkatli ve titizdi, Allah bizede nasip ederse nasıl oluruz bakalım...
Mesela teyzem var, bir yere gittiğinde hiç ilgilenmez çocuğuyla ortamda bulunan insanların üzerine yıkmaya çalışır felfesi olmuş resmen.

Doğru diyorsun, ama şöyle düşünüyorum karşı tarafı alıştığından dolayı hep tek taraflı bekliyor her şeyi, mesela kendi doğum günü unutulsa gücenir, neden? Daha önce kutlandı, ama kendisi birilerinin unutsa sorun olmamalı, kendisine esnek olunmasını ister. Ben böyle yapamam, özellikle birilerini devamlı davet edemem mesela? Gelmek isteyen arasın sorsun, müsaitsek buyursun gelsin mantığındayız, bu sebeple ben uzak dururum dedim, ben olsam pohpohlayıp kimsenin üzerine düşmem yani canım, bir gereği de yok ki, o gelinse bende gelin, o eltiyse bende elti. O kadar, bitti yani. ..

Son düzenleme:

Doğru ben de o mantıkla başlatacağım artık. Büyük şehirde olamamanın dezavantajı iyi bir yer bulamamak tabi.
Bazı uzmanlar da 4 yaşına kadar evde kalmalı diyor. Sosyalleşmesi açısından da tartışmasız çok güzel de işte avucunun içinde olunca melekler insan o kadar ince düşünüyor ki; tüm gün dışarda yorulur mu? Küçük mü? Evinde olsa kendi yatağında… bu sorular bitmez.. sen kendini yersin bitirirsin sorular bitmez.. sen de bebek istiyorsun sanırım..aha içine düştüğü anda başlayacak milyon tane iç sesin seninle konuşmaya.

Canım ben kızım 4,5 aylıkken işime döndüm, o zamandan beri kızıma annem baktı (hemşire emeklisi annem, çok güzel baktı) ama eşim Hakkariye giderken okula yazdırmaya karar verdik, yani kendine oyalanacak geniş bir alan yaratmak istedik ki babasının yokluğu biraz daha kolay atlatsın, hemde bana göre eğitim yaşı gelmişti.

Eşim gitmeden önce kreşlere vs. baktık, en sonda kolejlere baktık, kreşlerden daha mantıklı geldi ama yine annemi eve bağlayacaktım çünkü kolejler 9-4:30. Anneme sorduk koleje gitsin ben kalan zamanlarda bakarım, servise bindirip alırım, hiç olmazsa verdiğin paraya değsin iyi eğitim alsın dedi.

Haziranda yazdıracaktık kreşe, kolej olunca mecburen eylül ayında başladı, yani 3 yaş 9 aylıkken başladı.

Ama hala annemin eli üstümüzde sabah ben anneme bırakıyorum, servis annemden alıyor, akşam servis anneme bırakıyor ben annemden alıyorum.

Fena değilim de ben de senin gibiyim azıcık dikkat etmesem ipin ucu kacıyor.

Sabahları tartıl akşam tartılınca insanın psikolojisi bozuluyor.

Ben gecen gün iyi bir öğle yemeği yiyip üzerine de eşşek kadar waffle yedim :)

ahahahha ucan smuwila

Sağlıklı ol da zayıf ol.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…