Bir elti sedef vakası da benden kızlar

Umursamaz anne de çok ECD, benim annemde kendi imkanlarına göre çok dikkatli ve titizdi, Allah bizede nasip ederse nasıl oluruz bakalım...
Mesela teyzem var, bir yere gittiğinde hiç ilgilenmez çocuğuyla ortamda bulunan insanların üzerine yıkmaya çalışır felfesi olmuş resmen.

Aslında sevmediği anlamına gelmiyor.. umursamadığı anlamına da gelmiyor. Tarzı öyle diyebiliriz belki..
Ya da misafirlik olaylarını dinlenme olarak görüyorlar, anı kurtarma gibi..
İlgilenen biri varsa ve çocuk da mutluysa bundan tamamdır..

Sen de fena değilsin bence.. ben de 55 kiloyun gece yatarken tartılırsam bunalım oluyorum. 56 bazen 57 yi görüyorum..geçen sene 53 tüm tatilden sonra 57 ye çıktım bir daha yakalayamadım onu.. dikkat edeyim derken inadına insanın canı çekiyor.

43 Kilo olan arkadaşım bu ne yaaa aç mı geziyorsun. Olmaz öyle şey acilen sana 5 kilo hibe etmem lazım.

Bu arda bende 60 kiloyum ama kimse inanmıyor, kemikli olduğum için göstermiyormuşum, duyan aa yalan söyleme en fazla 56 sındır yiyor ama 60 ım.

Canım ben kızım 4,5 aylıkken işime döndüm, o zamandan beri kızıma annem baktı (hemşire emeklisi annem, çok güzel baktı) ama eşim Hakkariye giderken okula yazdırmaya karar verdik, yani kendine oyalanacak geniş bir alan yaratmak istedik ki babasının yokluğu biraz daha kolay atlatsın, hemde bana göre eğitim yaşı gelmişti.

Eşim gitmeden önce kreşlere vs. baktık, en sonda kolejlere baktık, kreşlerden daha mantıklı geldi ama yine annemi eve bağlayacaktım çünkü kolejler 9-4:30. Anneme sorduk koleje gitsin ben kalan zamanlarda bakarım, servise bindirip alırım, hiç olmazsa verdiğin paraya değsin iyi eğitim alsın dedi.

Haziranda yazdıracaktık kreşe, kolej olunca mecburen eylül ayında başladı, yani 3 yaş 9 aylıkken başladı.

Ama hala annemin eli üstümüzde sabah ben anneme bırakıyorum, servis annemden alıyor, akşam servis anneme bırakıyor ben annemden alıyorum.

Ah annelerimiz olmasa ne yapardık biz çalışan kadınlar

:KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9: :KK9:

Can onlar can

Aşkolsun sen evsahibisin :)

Sana bi kanım ısındı ya nedendir bilinmez :))

sağol canım bende hepinize ısındım başka konu aramıyorum valla şu forumda :KK16:

Doğru ben de o mantıkla başlatacağım artık. Büyük şehirde olamamanın dezavantajı iyi bir yer bulamamak tabi.
Bazı uzmanlar da 4 yaşına kadar evde kalmalı diyor. Sosyalleşmesi açısından da tartışmasız çok güzel de işte avucunun içinde olunca melekler insan o kadar ince düşünüyor ki; tüm gün dışarda yorulur mu? Küçük mü? Evinde olsa kendi yatağında… bu sorular bitmez.. sen kendini yersin bitirirsin sorular bitmez.. sen de bebek istiyorsun sanırım..aha içine düştüğü anda başlayacak milyon tane iç sesin seninle konuşmaya.

valla canım ben hazır batmandayken bi tane doğurayım ücretsiz iznimide alayım 2.5 sene kendim bakayım istiyorum sonrada şark dönüşü kreşe veririm bende işe geri başlarım, tabi herkesin hayatı türlü türlü, biz memuruz izin hakkımız var özel sektörde anneler napsın, ya da mesela ECD annesine bak diyebilir çünkü kv ile görüşmüyo ona çocuk emanet edilmez zaten, ama ben anneme bak desem kv ondan önce atlar en iyisi hiçbi tarafı karıştırmayım ağzımın tadını bozmamak

Yengem kuzenimin cocuğuna bakıyor. Cocuk akşama kadar pepeydi cocoydu kayuydu tv izliyor. Cocuğu yengem mi büyütmüş oluyor bu durumda tv mi?

Fena değilim de ben de senin gibiyim azıcık dikkat etmesem ipin ucu kacıyor.

Sabahları tartıl akşam tartılınca insanın psikolojisi bozuluyor.

Ben gecen gün iyi bir öğle yemeği yiyip üzerine de eşşek kadar waffle yedim :)

ahahahha ucan smuwila :KK70:

Sağlıklı ol da zayıf ol.

Allaha şükür taş gibiyim..
Şey gibi oldu ama neyse. :KK1:

Canım ben kızım 4,5 aylıkken işime döndüm, o zamandan beri kızıma annem baktı (hemşire emeklisi annem, çok güzel baktı) ama eşim Hakkariye giderken okula yazdırmaya karar verdik, yani kendine oyalanacak geniş bir alan yaratmak istedik ki babasının yokluğu biraz daha kolay atlatsın, hemde bana göre eğitim yaşı gelmişti.

Eşim gitmeden önce kreşlere vs. baktık, en sonda kolejlere baktık, kreşlerden daha mantıklı geldi ama yine annemi eve bağlayacaktım çünkü kolejler 9-4:30. Anneme sorduk koleje gitsin ben kalan zamanlarda bakarım, servise bindirip alırım, hiç olmazsa verdiğin paraya değsin iyi eğitim alsın dedi.

Haziranda yazdıracaktık kreşe, kolej olunca mecburen eylül ayında başladı, yani 3 yaş 9 aylıkken başladı.

Ama hala annemin eli üstümüzde sabah ben anneme bırakıyorum, servis annemden alıyor, akşam servis anneme bırakıyor ben annemden alıyorum.

Benim de henüz annem bakıyor tamamen. Ve anneme daha düşkün diyebilirim..doğduğu andan itibaren annem baktı ben çok çok erken başladım işe 20 gün bile olmamıştı..

Bu durum bazen çok üzüyor beni..
Kreşe başlasa kısmen düzelir diye düşünüyorum inşallah…

Yengem kuzenimin cocuğuna bakıyor. Cocuk akşama kadar pepeydi cocoydu kayuydu tv izliyor. Cocuğu yengem mi büyütmüş oluyor bu durumda tv mi?

evet işin bide bu yönü var, bide şu var ki o daha beter ben anneme çocuk emanet etsem köşeye oturtur dahada kaldırmaz çocuğu başına bişey gelir diye köşe minderi gibi kalır orda akşama kadar, al sana sünepe pısırık çocuk,bana gitmez yani öyle çocuk :KK1:

yok be canım kreş anaokulu falan daha iyi, yaşıtlarıyla sosyalleşsin çocuk, ben anneme ya da kv'ye çocuk bıraksam günlere götürürler heralde, bide şöyle düşünüyorum diyelim kv bakıyo çocuğuma düştü etti ben surat asarım şahsen, ne biliyim bozulurum, aynı şey annem baksada olabilir bunu bilirim ama genede o suratı asarım eşim gönül koyar, anneme bak desem kv de atlar hem, tabi bu benim durumum

Evet okul bencede iyi, çocuğun kendine güveni geliyor.

Okulda da düşmüyor değil, biz bu sene 1 dişimizi kırdık, 2 sene 7 yaşına kadar tek dişimiz olmayacak mesela.

43 Kilo olan arkadaşım bu ne yaaa aç mı geziyorsun. Olmaz öyle şey acilen sana 5 kilo hibe etmem lazım.

Bu arda bende 60 kiloyum ama kimse inanmıyor, kemikli olduğum için göstermiyormuşum, duyan aa yalan söyleme en fazla 56 sındır yiyor ama 60 ım.

Açlığa hiç dayanamam, kaşarlı pidemi biri yeyince mesai de, kıymalıyı da ben yiyemiyorum oturup ağladığım resmen ya açım diye sevgilimi aradım, adam şaşırdı ekmek arası alıp getireyim sana dedi de site, bu saatte çıkamam dedim.. :KK53:
Mesela bir ara full mesaiydik, her akşam pide yiyordum. Mesela şimdi yemeğe gitmeye üşendim yarım ekmek tost yedim, normalde gidip menüde ne varsa yirim, :KK1:
4 çayında N**** (Siyahi) bisküvim olmazsa titremeye başlarım.. :18:

evet işin bide bu yönü var, bide şu var ki o daha beter ben anneme çocuk emanet etsem köşeye oturtur dahada kaldırmaz çocuğu başına bişey gelir diye köşe minderi gibi kalır orda akşama kadar, al sana sünepe pısırık çocuk,bana gitmez yani öyle çocuk :KK1:

köşe yastığı :KK1:

Emanet cocuğa bakmak da zor, senin plan güzel, hem sark cıkar aradan hem bebek :KK70:

Afiyet olsun ne kadar geç çıkıyorsun? Acıkmıyor musun bu saate kadar?

Biz dönüşümlü çıkmak zorundayız
Yerimize bir diğeri baksın diye
Eşimle de aynı zamana denk gelmem lazım :KK1:
Benim bulunduğum bina da normal kaıdn yok, sayı olarak erkekler çoğunlukta
Az olan bayn sayısı ile arızalarla dolu
Sekreterimiz de avrupa yakasında ki selinin tıpkısı, oha felan bile oluyo yani

Yemeğimi yedim ama gözüm doymadı :KK1:

Şeytan dürtüp duruyo, bir lezzet sefası iyi gider diye :)

Bende doymuyorum ya
Cips partisi yapadım var da
Büyük ayda yılda bir uğrayan büyük patronların hepsi burda :KK19:

Bu arada yapılmış ciddi araştırmalar var,

Tv çocuğun beyninde gelişmekte olan, bağlantılar kuran hücrelerin gelişimini engelliyor

Aman diyelim dikkat

Tv günde 1-2 saat ile sınırlı olmalı

Fena değilim de ben de senin gibiyim azıcık dikkat etmesem ipin ucu kacıyor.

Sabahları tartıl akşam tartılınca insanın psikolojisi bozuluyor.

Ben gecen gün iyi bir öğle yemeği yiyip üzerine de eşşek kadar waffle yedim :)

ahahahha ucan smuwila :KK70:

Sağlıklı ol da zayıf ol.

İşte kültür meselesi sanırım biraz.. tatillerde şu yabancılar nasıl.. her şey dahile para veriyorlar ama yemiyorlar.. sabah kahvaltıda 1 portakal+1 dilim karpuz…
Geçen sene otelin mutfağına girmiştim yemeklere katılım oranını istatistiksel incelemişler ve panoya asmışlar..
Otelde kalan müşterinin uyruğuna göre 3 öğün+ara öğünlere katılım… grafik falan çıkarılmış..
Sabah kahvaltısı:
Türk: full
İngiliz:3
İsveç:2 gibi..
Öğlen:
Türk: full..

Umursamaz anne de çok ECD, benim annemde kendi imkanlarına göre çok dikkatli ve titizdi, Allah bizede nasip ederse nasıl oluruz bakalım...
Mesela teyzem var, bir yere gittiğinde hiç ilgilenmez çocuğuyla ortamda bulunan insanların üzerine yıkmaya çalışır felfesi olmuş resmen.

Aslında sevmediği anlamına gelmiyor.. umursamadığı anlamına da gelmiyor. Tarzı öyle diyebiliriz belki..
Ya da misafirlik olaylarını dinlenme olarak görüyorlar, anı kurtarma gibi..
İlgilenen biri varsa ve çocuk da mutluysa bundan tamamdır..

Gofretto olmaz mı canım, mesela benim kayınvalidem... Evde olduğu için mesela 1. sınıftan beri yaz tatillerinde çocuklarını annesine 4 saatlik uzaktaki yere göndermiş (kendisi bu arada ne yaptı bilmiyorum) çocukları (eşimi bile) orada yoldan geçen sünnetçi sünnet etmiş düşün. Ben iş harici kızımı anneme bile bırakıp hiç bir yere gitmem, her yere birlikte gideriz yer ayrımı olmadan (kızımın giremeyeceği ortamda benimde işim olmaz) kayınvalide bana şaşırır, yiyeceklermi çocuğunu der.

Bende doymuyorum ya
Cips partisi yapadım var da
Büyük ayda yılda bir uğrayan büyük patronların hepsi burda :KK19:

Akşama sakla keyfini o halde :)

İşte kültür meselesi sanırım biraz.. tatillerde şu yabancılar nasıl.. her şey dahile para veriyorlar ama yemiyorlar.. sabah kahvaltıda 1 portakal+1 dilim karpuz…
Geçen sene otelin mutfağına girmiştim yemeklere katılım oranını istatistiksel incelemişler ve panoya asmışlar..
Otelde kalan müşterinin uyruğuna göre 3 öğün+ara öğünlere katılım… grafik falan çıkarılmış..
Sabah kahvaltısı:
Türk: full
İngiliz:3
İsveç:2 gibi..
Öğlen:
Türk: full..

ayy rezillik :) parasını verdim acısını cıkarırım mantığı :)

Cem yılmazın esprisi geliyo aklıma hep :) tabağı al kısırı alta yerleştir :)

X