Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

aycanisacım kuzunun bu aralar yoğun tempodan başı dönüyo ondan bence e kolay mı gece gündüz yoğunluğumuz var :roflol:
evet özelliiklee kuzumuz çok yoğun olsa gerek.

:):) ay bu eniştede senin gibi matrak galiba he. :roflol::roflol::roflol:
ayy kıslar iyice sapıttım mı ne anam siz bana bakmayın kıs ben iyice bunadım kısssssss :roflol::roflol::roflol::roflol:
erken bunama erken bunamaadelikafaduldendelikafadulden:roflol::roflol::jeyyar:kaydirigubbakcemile3

valla oda doğruu ama o çok tecrübeli ondan soruyokk gıı valla hemde çok seviyozz biz onuu ondannnnkaydirigubbakcemile3opuyorumnanaktan

allah gülmekten güldürmekten alıkoymasın canım şimdi ban biraz müsade burdayım çıkmıcam ama eskiden takıldığım bir derneğin sitesinde ki forumun arşivinde böğürtlen köküyle ilgili bazı bilgiler buldum ordada baya eski zamanlardan beri yazılar var hamilelik için uğraşanlar filan neyse bu bilgileri bulup size aktraracağım canlarım ama burdayım

ah benn bi adet olsammm bak napiom o listeye benn :):) (bişey yapacağımdanda deil maksat laf olsun delikafadulden)bendee girreecem o listeyeeeee.

valla oda doğruu ama o çok tecrübeli ondan soruyokk gıı valla hemde çok seviyozz biz onuu ondannnnkaydirigubbakcemile3opuyorumnanaktan

estağfirullah ne tecrübesi kıslar ya benimde sizlerden öğrendiklerimiz var burda hepimiz tecrübelerimizi paylaşıyoruz mesela atıyorum ayşe.20 o 20 yaşımda ben 26 ama o doğum yapmış ve doğum tecrübesine sahip ondanda öğreneceğimiz şeyelr var mesela gerçi pek konuyu açmak istemiyorum ama hamile kaldığını nasıl öğrendi nasıl bir hamilelik geçirdi mesela dimi yani böyle kuzucum biz hepimiz aynıyız burda balam :)

oda doğruu.. abla kızz bu aradaa kasıklarımdaa bişey hissediyom nasıl koşar koşarr kaslarınn yorulur yaa aynı şeyii kasıklarımda hissediyomm.

Şekerler ben kaçarr..sayfa numarasını kaydettım valla. tek kelıme kaçırmıyım dıye...sonra gorusuruz..herkese ıyı çalışmalar..verımlı çalışmalar..tarlaları nadasa bırakmayalımm....kaydirigubbakcemile3

ah benn bi adet olsammm bak napiom o listeye benn :):) (bişey yapacağımdanda deil maksat laf olsun delikafadulden)bendee girreecem o listeyeeeee.

sen listedesin canım zaten ya sadece adet olacaksın ve şu 5 aydır adet olamamanın verdiği sıkıntıyı atracaksın temizlenmek için de kür uygulabailirsin mesela bunları yaparsın olursun adet az kaldı bide bişi daha kıslar ben bu ay adetime 2 gün kala çooooooooklkk ağrılar çektim ve acillerde sabahladım ya kanda WBC diye bişi var bunun referans aralığı en yüksek 11 iken bende 20,16 filan çıkmıştı yani yüksek tabi ben düzensiz adet olduğum için dr adet olacağımı bilmiyor bende bilmiyorum idrar testi yaptı tertemiz çıktı enfeksiyon filanda yok neyse bu WBC meğer kandaki beyaz hücreler miş ve bağışıklık sistemiyle ilgili bir şeymiş fazla olması vücutta enfeksiyon var demekmiş neyse ben 2 gün sonra adet oldum çok parçalı kanama ve sancıyla acile yine gittim yine kan sayımıma bakıldı bu WBC 13 e düşmüştü sonra diğer tahliller tetkikler hiç bişi çıkmadı aradan 5-6 saat geçmişti filan çıkmadan önce kontrol için yine kan sayımı yapıldı ve bu değer 11 e düşmüştü ben adet olamamamakla ilgili olduğunu düşünüyoum dr çok fazla takılma ona dedi sorduğumda ama yani demekki kıslar adetle birlikte enfeksiyonlarda gidiyor yada adet yaklaşınca vücutta enfeksiyon artıyor olabilir mi sizce bu yüzden adet olmak çooooookkkk önemli

piyango
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 506 Gönderen: 11-Mayıs-2007 Saat 17:28 | Kayıtlı IP

--------------------------------------------------------------------------------

ARKADAŞLAR BUGÜN BAHARATÇIDAN BÖĞÜRTLEN ÇAYI SORDUM NE ıÇıN ıSTEDıĞıMı SORDU.BENDE EMBRıYO TRANSFERı SONRASI KULLANACAĞIM DEDıM.BANA BU ÇAYIN BÖBREK HASTALIKLARINDA KULLANILDIĞINI VE DE ıLTıHAP SÖKÜCÜ OLDUĞUNU DOLAYISIYLA ZARARLI OLABıLECEĞıNı KULLANMAMAMI SÖYLEDı.NE KADAR DOĞRU BıLEMıYORUM AMA BıRKAÇ YERE SORUP TEYıT ETTıRMEDEN KULLANMAMAK LAZIM.BENıM VAKTıM YOKTU SORAMADIM.SıZLER KULLANMADAN ÖNCE BıR SORUN ıSTERSENıZ.ÇÜNKÜ BU SıTEDE OKUMUŞTUM KULLANAN ARKADAŞLAR OLDUĞUNU VE FAYDA GÖRDÜKLERıNı.EMıNıM ARKADAŞLAR SORUP KULLANMIŞLARDIR AMA BEN YıNEDE SÖYLEYEYıM ıSTEDıM ÇÜNKÜ TEDıRGıN OLDUM.HEM EĞER ÖYLE DEĞıLSE BENDE ALIP KULLANMAK ıSTERıM.SEVGıLER
Yukarı Dön

kedi7
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 1277 Gönderen: 11-Mayıs-2007 Saat 17:47 | Kayıtlı IP

--------------------------------------------------------------------------------

Böğürtlen neye iyi geliyor

Böğürtlen idrar söktürür. Ayaklardaki şişlikleri indirir. Yüksek tansiyonu düşürür. Gözlerdeki zafiyeti giderir. Mesane taşlarının düşmesine yardımcı olur. Ağız, dil, diş eti ve bademcik iltihaplarını giderir. Kadınlarda görülen beyaz akıntıyı keser. Haricen kullanıldığı takdirde ağrıları dindirir, yanıkları iyileştirir. Kökü kaynatılıp, suyu içilecek olursa kandaki şeker miktarını düşürür.

BÖĞÜRTLEN
Etki ve Kullanım:
Böğürtlenin tıbbi etkileri ve bunlardan yararlanma yöntemleri şöyle sıralanabilir:
• Bedeni güçlendirici toniktir.
• Doku ve damar büzücü etkisi vardır. Diyareyi keser, peklik verir.
• ıdrar söktürücüdür.
• Kadınlarda, aybaşı dönemlerinde aşırı kan gelişini önler.
• Gebe kadınlarda sırt kaslarını güçlendirir.
Bu etkileri sağlamak üzere, taze ya da gölge yerde özenle kurutulmuş yaprakları, bitkinin meyveleriyle karıştırılarak kullanılır. Bu karışımdan 3 tatlı kaşığı alınıp üzerine 1 bardak kaynar su dökülerek ve 20 dakika demlendirilerek bir infüzyon hazırlanır. Bu infüzyondan günde üç kez birer bardak içilir.
• Böğürtlen ağız yaraları, dişeti kanamaları, bademcik ve boğaz enfeksiyonuna iyi gelir. Bunun için yukarıda anlatıldığı biçimde hazırlanan infüzyonla günde üç-dört kez derin gargara yapılır.
• Ciltteki ağrı ve yangıları hafifletir.
• Yara iyileştiricidir.
• Hafif yanıklara iyi gelir.
• Hemoroit tedavisinde etkili olur.
Bu etkileri sağlamak üzere, körpe yapraklarıyla yara lapası hazırlanır ve şikayet edilen yerlere dıştan uygulanır.
• Böğürtlen cildi gerer ve canlandırır.
Bu etkiyi sağlamak üzere, banyo küvetine akan sıcak suyun altına bir bez torba asılıp içi bitkinin körpe yaprak ve genç sürgünleriyle doldurulur. Sonra sıcak su açılıp küvet bu suyla doldurularak banyo yapılır.
GOOGLE,DEN BıR ŞıFALI BıTKıLER SAYFASINDAN ALINTI.

Düzenleyen kedi7 11-Mayıs-2007 Saat 17:51
Yukarı Dön

piyango
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 506 Gönderen: 29-Mayıs-2007 Saat 00:43 | Kayıtlı IP

arkadaşlar ben bu başlığı açmıştım ama sonra unutmuşum.bu bence önemli ve ben de merak ediyorum.bana yanlış bilgi verilmiş olabilir ama ya doğruysa.bilgisi olan arkadaşlar yazarsa en azından yanlış kullanımının önüne geçeriz.ama gerçekten bu anlamda faydası varsa da kullanalım.
Yukarı Dön

marbling
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 748 Gönderen: 29-Mayıs-2007 Saat 00:59 | Kayıtlı IP

Piyangocum benim bildiğim böğürtlen yaprağı, böğürtlenin kendisi değil ama emin değilim.
Yukarı Dön

aija
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 321 Gönderen: 29-Mayıs-2007 Saat 08:19 | Kayıtlı IP

Günaydın Arkadaşlar,

Evet Böğürtlenin kendisi değil yaprağı kullanılıyor. Rahim duvarını kuvvetlendiriyor böylelikle embryoların tutunmasını kolaylaştırıyormuş. Ben kullanmıştım.

Sevgiler,

Aija

Yukarı Dön

cilekk
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 591 Gönderen: 29-Mayıs-2007 Saat 11:43 | Kayıtlı IP

EVET BANADA SÖYLEDıLER BEN BAHARATÇIDA BULAMADIM DOĞADAN MARKA SALLAMA ÇAY ALDIM
Yukarı Dön

limonata
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 3247 Gönderen: 29-Mayıs-2007 Saat 11:53 | Kayıtlı IP

tedavi süreçlerinde böğürtlen yaprağını ben de kullanmıştım, rahim duvarını güçlendirici etkisi olduğu söylenmekte, evet.
bitki çaylarının hepsi ile ilgili iki not, hatırlatma anlamında.
bir: günde en az 3 fincandan aşağısının psikolojik etki haricinde bir faydası olmayacağı söylenir; ki bir kür gibi belli bir süre uygulanması da mühim.
iki: hamilelik başlamasını takiben sürdürmemekte fayda var. elbette siyah çay yerine günde bir fincan içilen bitki çayını kast etmiyorum ama bir kür gibi tedavi amaçlı uygulamanın hamilelik dönemi için bilemediğimiz zararları olabilir, dr.lar da uyarmakta zaten.

Yukarı Dön

nazlitaskin
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 393 Gönderen: 29-Mayıs-2007 Saat 11:56 | Kayıtlı IP

merhaba arkadaşlar benimde perşembe tranferim var bende aktardan aldım haftasonu..benim anneannem bahçesinde böğürtlen yetiştiriyor..Bayağıda fazla bu böğürtlendeki yapraklar olur mu sizce...kurutulmuş olması daha mı iyi bilen varsa yardımcı olabilir mi

Yukarı Dön

edaca
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 408 Gönderen: 29-Mayıs-2007 Saat 12:32 | Kayıtlı IP

arştırmadan kulaktan dolma işler yapmak sağlıklı diil bencede duyduklarımızı içimizi rahatlatmak dahi olsa araştırmadan kullanmamlıyız sevgiler

Yukarı Dön

filamingo75
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 799 Gönderen: 29-Mayıs-2007 Saat 13:16 | Kayıtlı IP

Arkadaşlar merhaba,
böğürtlen yaprağına bende başladım.ama benim tedavim eylülde.ben tedaviye kadar içip tedaviden sonra bırakıcam.çünkü bunların hiç biri bilimsel değil.tabi bütün ilaçların yapımında bitkilerden faydalanılıyor.ama ben yinede tedavi başladığında bırakacağım.
bu arada böğürtlen yaprağı bulamayanlar ömerli barajının etrafında dünya kadar var.haftasonu piknikteydik.ordan topladık.istanbulda oturanlar yeşilliğin olduğu heryerde var.toplayabilirler.özellikle tren yolu kenarlarında da gözüme ilişiyor..
Yukarı Dön

neseli
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 2094 Gönderen: 29-Mayıs-2007 Saat 15:19 | Kayıtlı IP

ben de kullanmıştım yaprağını.
hem de tedaviye başlamadan 6 ay önce.
sonrasında da devam etmiştim.
günde ortalama 3 fincan kadar içtim sanırım.
sonuç pozitif,ama etkisi ne kadar oldu bilemem tabi.
rahim duvarım inceydi,ama tedavi sırasında bu problem çıkmadı karşıma.artık içtiğim çaylardan mıııı,yediğimiz hormon iğnelerinden mi bilemeyeceğim.
dr um bitkiseller konusunda ne istiyorsan yap demişti ve olayın psikolojik boyutunu önemsediğini söylemişti.
herkese kolaylıklar.
Yukarı Dön

sudenaz4545
Yeni Kullanıcı

Gönderilenler: 2 Gönderen: 30-Mayıs-2007 Saat 15:05 | Kayıtlı IP

neşeli.. arkadaşım merhaba foruma yeni kayıt oldum o yüzden yazınıda ancak okuyabildim tabiii. Böğürtlen kökünü nasıl kullandığını açıkca yazarsan sevinirim. (Ms.ne kadar kaynattın, kaç dakika, ne kadar süre tükettin vb)bende önümüzdeki ay tüp bebek deniycem hayırlısı inşallah.
Yukarı Dön

hefendioglu
Yeni Kullanıcı

Gönderilenler: 8 Gönderen: 30-Mayıs-2007 Saat 23:17 | Kayıtlı IP

selam

Böğertlen çayını transfer yapılacağı gün başladım. (deneyen ve ikizleri olan bir arkadaşım söylemişti) ve test gününe kadar düzenli olarak 2-3 fincan içtim. o zaman bu konuda biraz araştırma yapmıştım. Embriyoların tutunmasını sağlıyormuş. şimdi ikizlerim var ve transfer zamanı tavsiye ettiğim bir arkadaşımında şu an bir kızı oldu.

sevgiler...
Yukarı Dön

filamingo75
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 799 Gönderen: 18-Haziran-2007 Saat 08:47 | Kayıtlı IP

:)
Yukarı Dön

aija
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 321 Gönderen: 21-Haziran-2007 Saat 14:13 | Kayıtlı IP

:)

olaabilerrrrrrrrr.. :uhm:

evet kıslar bu birinci ama bu böğürtlen yaprağı çayı filan diye bahsediliyor başka bilgilerede ulaşıcam size göndericem tamammı yukarıdaki yazılar alıntıdır

oda doğruu.. abla kızz bu aradaa kasıklarımdaa bişey hissediyom nasıl koşar koşarr kaslarınn yorulur yaa aynı şeyii kasıklarımda hissediyomm.

geçen ay adet olacakken işte yürürken bile kasıklarımda ağrı artıyordu şişlik var m ı

kızz abla yokumm benn listede işteeeee

Gebeliğin her aşamasında kullanılabilecek zengin bir bitki çeşitliliğini doğa bize sunuyor. Bazıları gebeliğin belirli süreçlerinde kullanılırken, dokuları yatıştıran, güçlendiren ve doğumu kolaylaştıran bazıları da tüm gebelik süreci boyunca kullanılabiliyor. En önde gelen bitkiler, ahududu yaprağı ve böğürtlen yaprağı, yalnız başlarına veya eşit oranda karıştırılarak kullanılabilir. Son 3 ay boyunca(daha da iyisi tüm gebelik süresince) günde en az 1 bardak bitki çayı içilmelidir. Ayrıca genel sağlık durumunun iyileştirilmesi, beslenmenin ve bedensel işlevlerin aksamaması için başka bitkiler de kullanılabilir. Örneğin, doğal demir kaynağı olarak ısırganotundan bolca yararlanılabilir.

kızz abla yokumm benn listede işteeeee

kafayı yicem balam ben ya var diye biliyorum kesin yine aralarda senin en sonda olduğun zaman bir önceki listeden alıntı yaptım neyse şimdilik bekle beüşüm adet ol listeye öyle ekleyelim tamammı zaten bundna sonra kendi mesajlarımı taratıp bulucam son güncellediğim listeyi hem daha kolay hemde hatasız olacak

kıslar önemli bilgileri bulmama az kaldı ama patron izin verdi çık dedi çıkıyorum ben hoşçakalın

mrh arkadaslar nasılsınız.arada gırıp bakıyorum sızlere.varmı hamıs haberi.benım 2 gunum kaldı regl dönemıme cok heyecanlıyım.hayırlısı olsun ınsallah.sıze mujdelı haberi verırım ınsalhh bu ay.bana dua edın.allah hepımızın yuzunu guldursun.ya bırde seyı sorcem ben kuzunazcıgım eger hamıle kalırsabu lıstedekı arkadaslar yenı hamıle lıstesımı yapacaksın yoksa o lısteyemıeklıycen.merak ettımde.san zahmet acıklarmısın.

tamam canımm.a.s

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…