Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

Bu ilaçları uzun müddet kullandığımız için yumurtalıklar kendiliğinden de çalışabiliyormuş oyüzden uzun süre tedavideseniz bırakın bir kaç ay..Düşün bunu dr.um demişti ve deneyeceğim..

Yazdıkça yazasım Geliyor ve anlatmaya sığmayacak tedavi süreci rahim filmi filan mafoldumben

klomenle ya yumurtaların oluşmazsa oluşuyormu cevap veriyormu yumurtaların klomene canım

günaydın canım...akşam net gitti çıkmak zounda kaldım oluşuyo klomenle cnm 1 tane 19 mm oluşuyor drum çk iyi iğneelre geerek yk şu aşamada ddi ama bilmy.ki işte...

Kuzunaz topiciğin hayırlı olsun bende sizlerle aynı duygular içindeyim
26 Yaşındayım 2,5 senelik evliyim 1,5 senedir bebeğimizin için uğraşıyoruz..Benim regli dönemlerim düzenliydi fakat 10 ay kadar yasmin kullandım korunmak için belki hayatımın en büyük hatasını yaptım.yasmin kullanırken Kist oldu folikül kisti sancımı dindiremediler dr.a gittim ameliyat dedi hemen başka bir dr.a gittik o da hastanede serum vereceğiz dedi ve 3 gün hastanede kaldım çok kötüydü..Daha sonra ilacı bıraktım ve düzensizliklerim ozaman başladı ve başka bir dr.a gittim Pco teşhisi koydu ve normal kadınlara oranla senin kalman zor diyince yıkıldım resmen Daha sonra araştırmalarımla çözümü olan bir sendrom olarak algıladım Soğan kürünü yaptım 2 ay boyunca cidden içini okadar temizliyorki ..Snra ovulasyon testi aldım ve yumurtlamadığımı yada geç çatladığını gördüm hemen başka bir dr.a gittim Çünkü diğer gittiğim dr.lar hiç bahsi etmemişti teşhisi koyan dr.da çok erken tedavi için dedi.. Neyse 9 ay süren tedaviye başladım Pcoluydum artık ben ve her geçen gün araştırıyordum ve böğürtlen kökü kaynattım 1 ay içtim devam edemedim ..Sonra incir kürü yaptım onuda 1 ay denedim inanıyorumki kısa sürede bıraktığım için böyle yada öyle inanmak istiyorum..neyse 9 ay boyunca tek yada çift oldu başka büyümüyordu ama bana ne insülin direnci verdi yada destekleyici ilaçlar daya Klomeni ver oviterelleyi bünyem her geçen gün mahvolduğunu hissettim ve aşılama dedi göbekten iğnelere dediğinde bıraktım..çünkü gün prim uymuyordu ve çok maliyetliydi hemen akibinde 50 gün sonra adet olmamla başka bir dr.a başladım ve glifor corasprin klomen ve oviterelle vermedi çünkü,sentetikmiş doğal olan preglynmiş İşte böyle bu ay kararlıyım gitmeyeceğim dr.a filan..Bugün reglimin 5.günü Sütlü maydonoz buharı yapacağım 2-3 gün sonra akibinde hergece saf zeytinyaqğına kuru incir bastırıp sabahları aç karnına içiyorum ..bu arada hayıtı da denedim valla tohumu aldım çok zolrlandım bu ay suyunu almayı düşünüyorum İşte Hem gurbetlik özlemi hemde yafrumun hasreti kavuruyor içimi kor kor..

allah hepimizin yardımcısı olsun canım sen gurbetteysen dahada takarsın kafana bunu yapmamaya çalış dediğim gibi allahı vekil et ama pko da glucophage etkili bir ilaç muhakkak dr unla konuş bunu her dr anlamıyor zaten bilmiyor bile inan incir birde şeker olayını etkiliyor işte ben o yüzden pek güvenmiyorum bend ebu kürleri kullanana kadar hiç yumurtladığımı görmemiştim pco lular olarak birde glisemik indeksli ve protein ve liften zengin beslenmeliyiz kilo muzda korunur metabolizmada düzenlenir pko kadıb hastalığı değil sadece bir metabolizma hastalığı aynı zmaanda

glucophage eş değeri glifor 3 aydır içiyorum Cidden burdan Pcolara Sesleniyorum Glifor eş değer şeker ilaçı içinki insülin direncimiz düşsün bizler ileride ihtmali yüksek Şeker Hastası olabiliriz

günaydın canım...akşam net gitti çıkmak zounda kaldım oluşuyo klomenle cnm 1 tane 19 mm oluşuyor drum çk iyi iğneelre geerek yk şu aşamada ddi ama bilmy.ki işte...

tamam canım inşallah kısa zamanda kavuşursun evladına maşallah topiğe uğrayanlar çok fazla yalnız bişi dicem bu topiği ben açmış olabilirim fakat kadınlar kulubündeki bütün topikler hepimizin burasıda öyle yani aranızdada benimlede konuşabilirsiniz canlarım birbirimize fikir verebiliriz topiği ben açmış olabilirim ama sizlerin destek ve bilgilerine benimde ihtiyacım var ve dostluğunuza tabi bu arada işlerimden fırsat bulsam listeyi yapıcam ve bu yaptığım listeye herkes kendi programını yazabilir alıntı yaparak ama düzgün bir liste olması için önce fikir almam lazım bu yüzden sizi bekletiyorum

herkese günaydın a.s

günaydın şeker bu arada pko lu olup kilo almış olanlar ve spor yapmak isteyenlere spor cd si daha doğrusu yüklemeniz için linklerini verebilirim birisi kardiyo yani evde 8 km kadar yürümüş oluyorsunuz diğeride callanetics çok etkili bir egzersiz ama bunun için evde olmam lazım çünki evdeki pc de var neyse bu sonraki aşama ama daha listemizi hazırlamadık sizlere cevap vermek istiyorum ki kopmayayım topikten kaçırmayayım yazdıklarınızı bu yüzden hala listeyi hazırlayamadım :roflol:

tamam canım inşallah kısa zamanda kavuşursun evladına maşallah topiğe uğrayanlar çok fazla yalnız bişi dicem bu topiği ben açmış olabilirim fakat kadınlar kulubündeki bütün topikler hepimizin burasıda öyle yani aranızdada benimlede konuşabilirsiniz canlarım birbirimize fikir verebiliriz topiği ben açmış olabilirim ama sizlerin destek ve bilgilerine benimde ihtiyacım var ve dostluğunuza tabi bu arada işlerimden fırsat bulsam listeyi yapıcam ve bu yaptığım listeye herkes kendi programını yazabilir alıntı yaparak ama düzgün bir liste olması için önce fikir almam lazım bu yüzden sizi bekletiyorum

tabi öyle cnmcm kk da her topic hepimizin bn sana cevap mahiyetinde yazmıştımkaydirigubbakcemile2

tabi öyle cnmcm kk da her topic hepimizin bn sana cevap mahiyetinde yazmıştımkaydirigubbakcemile2

biliyorum canım zaten aslında bu mesaj sana değildi sadece senden alıntı yapıp cevap yazarken bunuda ekledim herkeseydi yani sana değil biraz yoğunluk varda topicte :roflol::roflol:

günaydın herkese...

arkadaslar bende pko yok ama gecen ay kıstım vardı dogum kontrol hapı ıle kayboldu.şimdi yumurta oluşması ve catlamasına yardımcı ne tur kurler kullanabılırım .....

Merhaba Kuzunaz
topiğin hayırlı olsun canım.a.s.
İnşallah bizlere de hayırlı uğurlu gelir:nazar:

Ben de pkoluyum
2 yıldır evliyim.
Altı ay önce bebeğimiz olsun istedik :ecrin_bebek:
Özel doktora gittik rutin kontroller yapıldı. usg tahlil falan (hormon bakılmadı)
Bi sorun yok altı ay sonra görüşelim dedi gönderdi doktor.
korunmayı bıraktık.Tabii bişiy olmadı

ikinci kontrolde usgye baktı hımmm bişiy değişmemiş 6 ay öncekiyle aynı pklusunuz dedi.
Meğer velveye gerek görmemiş o yüzden söylememiş.
ben o an yıkıldımsenağlama
pko nedir? ne derce kötüdür? çaresi var mıdır? korkayım mı?
hiç bişiy bilmiyorum ki sorayım
öööööyleee kaldım sadece:1shok:
bi de demez mi pkos olduğunu düşünmüyorum sadece pko diye
usg deki görüntü hariç hiçbir belirti yok
sadece sancılı adet olurum.oldukçada düzenliydi son altı aya kadar 28. gün kapımı çalardı mutlaka.
Son altı ay ise 25 ile 34 gün arasında değişti (bence stesten)
kilo, tüylenme, adet düzensizliği yok
hormon tahlilleri ve spermiyografi istedi
bakalım progestrona başlıyalım dedi.
hormonda sadece lh yüksek
aslında fsh da bence ii değil ama buna da şükür 8 küsürlerde
progestronu yarın alacağım.spermiyografi gayet iyi.
ben de dr un bu tavrına çok kızdım:kızgın:
başladım araştırmaya ve bu kk yı buldum
şimdi mutluyum hem paylaşıyor hem öğreniyorum.
kaydirigubbakcemile5 vereliniortak :teselli: :içelim::1hug:

Bu arada sen görürsün dedim dra (tabiii içiçmden) Rabbime sığındım:Saruboceq:
Şifa vesilesi aradım ve soğan suyuna başladım. 5. gündeyimhihoyyyt
Ardından incire başlayacağım.hihoyyyt
Adetliykende bal, tarçın, çörek otu karışımı kullanacağım.hihoyyyt
bunlar bitince hayıt tohumu çayına geçeceğim.hihoyyyt
oldukça uzun bir zaman dilimi ama olsun
Rabbim ve zaman verirse:Saruboceq:

bu arada Esma-ül Hüsnada ki bu isimleri bende tesbih ederim.
ya Halik, ya Bari, ya Musavvir diye
tesbihten önce hep ya Mucip derim
en sonunda da seni Vekil ettim ya Rabbim der bitiririm:Saruboceq:

Amma dert varmış bende yaf yazdım da yazdım
bu güzel topik için çooook teşekkürler.yerimseniben

yavruceylan yazını görünce bir şeyler söylemeden geçemedim, PKOS ile PKO görünümlü yumurtalıklara sahip olmak farklı şeylerdir, PKOS da ovulasyon gerçekleşmez veya zor olur, tüm belirtiler vardır, kıllanma, kilo, insülin direnci gibi ama diğerinde normal ovulasyonun olur, reglin düzenlidir o nedenle tedaviye falan gerek yok, çocuk istemeden önce reglin düzenliymiş sonrasında stresten analadığım kadarıyla düzenin bozulmuş. Bence tedavilere çok kafayı takmadan kendini rahat bırak.

Kızlar eğer regliniz ve ovulasyonunuz düzenliyse kür falan kullanmayın, hormonları fazla çalıştırıp kaş yapayım derken göz çıkartırsınız, benim ovulasyonum düzenlidir, bal tarçın çörekotu kullanayım dedim reglim uzadı ve bi garip oldu o ay, sorunu olan soruna yönelik kür yapsın, bir de kürlerin hepsini aynı ayda yapmayın yapıyorsanır her ay birini, karıştırmayın.yerimseniben

merhaba kuzunaz topiğin hayırlı olsun bende 5 yıllık evliyim ama bizim sorunumuz eşimde azosperm var bizim derdimize uygun bi kürün yoktur herelde

yavruceylan yazını görünce bir şeyler söylemeden geçemedim, PKOS ile PKO görünümlü yumurtalıklara sahip olmak farklı şeylerdir, PKOS da ovulasyon gerçekleşmez veya zor olur, tüm belirtiler vardır, kıllanma, kilo, insülin direnci gibi ama diğerinde normal ovulasyonun olur, reglin düzenlidir o nedenle tedaviye falan gerek yok, çocuk istemeden önce reglin düzenliymiş sonrasında stresten analadığım kadarıyla düzenin bozulmuş. Bence tedavilere çok kafayı takmadan kendini rahat bırak.

Kızlar eğer regliniz ve ovulasyonunuz düzenliyse kür falan kullanmayın, hormonları fazla çalıştırıp kaş yapayım derken göz çıkartırsınız, benim ovulasyonum düzenlidir, bal tarçın çörekotu kullanayım dedim reglim uzadı ve bi garip oldu o ay, sorunu olan soruna yönelik kür yapsın, bir de kürlerin hepsini aynı ayda yapmayın yapıyorsanır her ay birini, karıştırmayın.yerimseniben

dediklerine kısmen katılıyorum arkadaşım ama şöylede bir şey var bal tarçın yada polen olsun bunlar ek gıda takviyesidir ben bunları kür olarak görmüyorum ama böğürtlen kökü ne bilim soğan suyu bunlar günlük hayatta 2 defa içeceğimiz şeyler değil bunlar dediğin gibi olabişlir ama bal polen tarçın vs bunlar gıda takviseyi ve faydalı olacağına inanıyorum seninkide bir tesadüf olabilir herşeyin düzenli ama yinede pko luysan o ay pko seni etkilemiş olabilir bunlar sadece fikir yürütnek canım yani yinede allah bilir birde kendini sen bilirsin allah yardımcın olsun inşallah tez zamanda meleğine meleğimize kavuşuruz

yumurta çatlatmak için incir kürü kullanabilirsin

Sagol canım....

mesela her kadının dogustan yumurta rezervi bellidir.yanı hayatı boyunca kaç yumurtasının oluşacagı..bu kürler hormonlara etkı ettıgınden yumurtaları fazla oluşturup erken menopoz rıskıne sokarlarmı acaba?bu konuda fıkrı olan var mı??

Hayır erken menopoz riski yoktur bence çünkü,menopoza girecek olanlarada tavsiye ediyorlar ..

Sagol canım....

mesela her kadının dogustan yumurta rezervi bellidir.yanı hayatı boyunca kaç yumurtasının oluşacagı..bu kürler hormonlara etkı ettıgınden yumurtaları fazla oluşturup erken menopoz rıskıne sokarlarmı acaba?bu konuda fıkrı olan var mı??

canım kusura bakma ben liste yapmak için tablo yapmayı öğrenmeye çalışıyorum siteye uğrayamadım incir kürü kullananlar var evet ama eğer şeker metabolizmanda sorun varsa özellikle pko hastası isen bence incir kullanma böğürtlen kökünü ben kullandım allahın izni ile yumurtladım hemde ben yani ,yumurtlama akıntısınıda ilk defa gördüm canım böğürtlen kökü rahmide kuvvetlkendiriyor başka sitelerde hemoroid ve sistitide iyileştirdiğini ve kullannaların memnun kalığını okudum şekeride düzenliyor ayrıcakendini dinç hissediyorsun bizzat ben şahidim

X