Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

canım topiğin hayırlı uğurlu olsun benim henüz neden olmadığıda belli değil kısa zamanda öğrenirsek yazarım kend. yii bak. uamrım isteyen herkese rabbim bu duyguyu yaşatırrr

hoşgeldin bebeüşüm az kaldı hele bi adet ol da neyin ne olduğu belli olur farlutalını düzenli kullan korkma dediğim gibi ilaç taraftaı değilim heleki sentetik hormon, hiç bişi yapmasa metabolizmayı bozabiliyor kilo vs problemleri getiriyor ama şimdilik başka çaren yok bebek olabilme ihtimalini düşünürsek farlutal daha iyi

cnmcm evet fmf pek bilinmiyor genetik bir hastalık ailesel akdeniz ateşi....evet cnm içiyorum bakalım o dediklerinide 2 aşılamamdan snra deniycem hemen...gerisi allahtan bende meryem suresini okumaya başlamıştım 4gün türkçe mealini okuyorum gerçi ama inş.Allahım dualarımız kabul eder....pko da ne illet bişiy ama işte napalım kadermi diyelim ne diyelim sen günd ekaç tane içiyosun glucophageyi cnm bn 1 tane içiyorumda 2 kere içtiğimde bnyem kaldırmıyor çk kötüoluyorum drumda tmm 1 taen iç ddi amma bilmyki etkisi olurmu?:hulya:

1 tane 1000 mg içiyorum ilk defa bu ay düzenli kullandım zaten inşallah 2. aşılaman ne zaman olacak bilemiyorum ama inşallah tutarda hiç gerek kalmaz canım eşine çok geçmiş olsun yüce Allahım ya şafi adıyla muamele etsin eşinede sanada

amin cnmcm sağolasın anladım cnm evet ihmal etm şeker ilacını bnmki 850 mg.bnde 1 tane alabiliyorum ancak...bakalımmm artık...ekim 8 9 gibi regl olmam lazım 5günü klomene başlayıp 13.14 günde aşılamam olur Allahım izin verirse cnmcm...sen hiç denedinmi aşılama fln...

bir gün bir ama yaşlı adam peygamber efendimize gelip gözlerini açmasını istemiz efendimizde demişki ihtiyara allaha dua et beni şefaatçi kılarak demiş yaşlı adam allahım Muhammed s.a.v efendimizi bana şefaatçi kıl onun hürmetine gözlerimi aç demiş ve açılmış ki bu efendimizin mucizelerinden biri bunu neden anlattım dualarımızı yaparken efendimiz hürmetine isteyelim onun hürmetine kabul olması için yalvaralım bence

klomenle ya yumurtaların oluşmazsa oluşuyormu cevap veriyormu yumurtaların klomene canım

canlarım şimdi çıkmak durumundayıom listemizi yapacağız tamammı karalı olmamız lazım ama işyerinde mesai saatim bitti evden girince konuşuruz karar vririz neler yapacağımıza şimdi size bi yazı kopyalıcam aşapıda okuyun neden Peygamber efendimiz hürmetine istersek allahtan dualarımız daha iyi kabul olur anlamammız için gönderiyorum tamammı canlarım hamişliğimizi bile beraber geçireceğiz içiniz rahat olsun olur mu

Sual: Allahü teâlâ, Peygamber efendimiz için, (Eğer sen olmasaydın âlemleri yaratmazdım) buyuruyor. Bu kudsi hadis hakkında bilgi verir misiniz?
CEVAP
Âdem aleyhisselam, Arşta gördüğü nurun mahiyetini sual etti. Hak teâlâ buyurdu ki:
(Bu nur, gökte Ahmed, yerde Muhammed denilen, zürriyetinden bir peygamberin nurudur. O olmasaydı, seni de, yer ve gökleri de yaratmazdım.) [Mevahib-i ledünniyye]

Allahü teâlâ yine buyuruyor ki:
(Ya Âdem, Muhammed aleyhisselamın ismi ile her ne isteseydin, kabul ederdim. O olmasaydı, seni yaratmazdım.) [Hâkim]

(Ey Resulüm, ıbrahim’i halil [dost], seni de habib [sevgili] edindim. Senden daha sevgili hiç bir şey yaratmadım. Senin, benim indimdeki yüksek derecenin bilinmesi için dünyayı ve dünya ehlini yarattım. Sen olmasaydın, kâinatı yaratmazdım.) [Mevahib-i ledünniyye]

Hadis-i şeriflerde de buyuruluyor ki:
(Âdem aleyhisselam Cennetten çıkarılınca, ya Rabbi, Muhammed aleyhisselamın hürmetine beni affet diye dua etti. Allahü teâlâ ise, [ne cevap vereceğini bildiği halde, cevabını da diğer insanların duyması için] “Ya Âdem, onu henüz yaratmadım. Nereden bildin?” buyurdu. Âdem aleyhisselam da, Arşta "La ilahe illallah Muhammedün Resulullah" yazılı olduğunu gördüm. Anladım ki, şerefli isminin yanına ancak en çok sevdiğinin, en şerefli olanın ismini layık görürsün dedi. Allahü teâlâ buyurdu ki: “Ya Âdem doğru söyledin. O bana insanların en sevgilisidir. Onun hürmetine dua ettiğin için seni affettim. Eğer Muhammed aleyhisselam olmasaydı, seni yaratmazdım&#8221 [Taberani]

(Allahü teâlâ, ıbrahim’i halil edindiği gibi beni de halil edindi.) [Mevahib-i ledünniyye]

Şu halde Peygamber efendimiz hem habibdir, hem halildir.
(Sen olmasaydın kâinatı yaratmazdım) kudsi hadisi, Marifetname’nin ön sözünde, Yusuf-i Nebhani hazretlerinin Envar-ı Muhammediyye kitabının 13. sayfasında ve imam-ı Rabbani hazretlerinin Mektubat’ının 122. mektubunda vardır.

Mektubat’ın farsça haşiyesinde, bu hadisin Deylemi’nin Firdevs’inde bulunduğu bildirilmektedir. Deylemi de, Buhari ve diğer muhaddisler gibi, meşhur ve muteber bir hadis âlimidir.

Mektubat-ı Rabbaninin 3.cildinde, (Sen olmasaydın Cenneti yaratmazdım), (O olmasaydı kâinatı yaratmaz, rububiyetimi izhar etmezdim) kudsi hadisleri de bildirilmektedir.

Miracda Allahü teâlâ, Peygamber efendimize, (Senden başka her şeyi senin için yarattım) buyurunca, Resulullah da, (Ben de senden başka her şeyi senin için terk ettim) dedi. (Mirat-i kâinat)

merhaba kuzunaz hayırlı olsun yeni topiğin.ben 21 yasında 3 senelik evliyım yaklasık 1 senedir cocuk saıbı olmak istiyoruz 3 ay önce dr gittim tüplerim tıkalıymıs laparoskopi oldum acılmadı.önceki topikten hatırlarsın belki simdi adaçayı yagını kullanmaya basladım bugün 3 gün oldu umarım faydası olur Allah hepimize hayırlı saglıklı bebişle verir inş.

Herkese merhaba,

Bende pkoluyum ve bu ay klomen ve çatlatma iğnesi tedavisine başladım, yumurtalarım büyümesini bekliyorum çatlatma iğnesi vurulmak için.
Allah hepimizin yardımcısı olsun ve lütfen dualarınızda önce hayırlısı ne ise o olsun deyin. Herşeyin bir zamanı var hepimiz teker teker bebeklerimizi kucağımıza alacağız ama vakti saati hepimiz için belli o yüzden sabırlı ve inançlı olmak lazım ve asla isyan etmemeli insan.

Size bir kaç örnek vermek istiyorum çevremde yaşanan olaylardan.

Çok yakın bir arkadaşım 1,5 yıl uğraştı doktor doktor gezdi ve bebeği olmadı, kocasında da kendinde de hiçbir sorun olmamasına rağmen. Sonra kocasının kendini aldattığını öğrendi ve apar topar 2 ay içinde boşandı. Geçen kış tekrar evlendi ve şu an hamile.

Anneminde çok yakın arkadaşı senelerce tedavi gördü. Tüp bebek dahi tutmadı, doktorlar artık yapacak bişey yok sizin için dedi. 13 yıl süren tedavilerin ardından kendiliğinden hamile kaldı ve düşürdü sonrasında 1 kızı ve 2. hamileliğinde de ikizleri oldu biri kız diğeri erkek. Bütün bu tedavilerde yanından ayrılmıyan kocası, ailesinin boşan baskılarına rağmen herkese karşı karısını savunan adam ikizler olduktan 5 yıl sonra evini terk etti ve sonrasında boşandılar.

Çevremdeki çoğu arkadaşım ya tedavi ile ya da tüp bebek yöntemi ile bebeklerine kavuştular. Daha geçen sene bebeği olmadığı için bebek gördüğünde ağlayan çok yakın bir arkadaşımın şu an 6 aylık bir kızı var. Geçen konuştuğumuzda dediki imkansız diye birşey yok sadece sabırlı olmak gerekiyor.

O yüzden her işte vardır bir hayır. Allah herşeyin hayırlısını versin ve bebeklerimizi analı babalı büyütmeyi nasip etsin.

Merhaba kuzunaz
madem böyle bir topik başlattın hadi bakalım bende varım.
öncelikle son 6 ay ıcınde 3 ayında klomen ve catlatma ıgnesı oldum ve yumurtlamamda sorun olmadı.ancak bırakınca yumurta atımım zorlasyı.daha sonra folıkul kıstım çıktı ve dogum kontrol hapı ıle bugun tamamen yok oldugunu ögrendim..

şimdi adetimin 5. Gunundeyım.bazı sıtelerı okuyorum sogan kuru ıncır kuru falan.ama coğu pko lular ıcın .bende yok allahıma bın şukur.
Ben yumurta oluşması ve catlaması ıcın bır kur kullanmalıyım sanırım.
Bu konuda fazla bılgılı oldugun anlaşılıyor.

Bunun ıcın tavsiyelerini bekliyorum senden.

kıslar çıkıyorum umarım cevap veremeyeceğim kadar çok mesaj birikmeden gelirim aycanisa canım bende adaçayı yağı kullandım bu ay 3 gün zeytinyağıyla birlikte ayrıca tüpleri için sütlü maydonoz buharı filan birebir yaşayanlardan duydum bende uygulayabilirim bu ay çok geç kaldım çıkmam lazım konuşuruz allah hepimizin yardımcısı olsun sabah ve akşam eşimle arabada giderken elimde tesbih var düşmüyor elimden hepinize dua edicem ki ediyorumda zaten öpüyorum şimdilik hepinizi

sağol bitanem bilgi denmez araştırdım ve denedim allahın izniyle işe yaradılar canım ben önce rabbime sonra onun nimetlerindeki faydalara inanıyorum akşama burda olucam şimdi çıkmam lazım ne olur kusura bakmayın işyeri klapanıyor hoşgeldin bu arada dualarımız en iyi ilaç olacak hiç merak etme

kızlar bende pkoluyum bu ay ilk aşılamam yapıldı cuma gününe kan tahlili yapılacak tabi adet olmazsam.ne olur dua edin çok ihtiyacım var öpüyorum hepinizi

ben cıkıyorum kızlar yarın görüşürüz benım mesai bitti bugun herkese hayırlı aksamlar

canım hayırlı olsun topiğin :)
umarım bu topic herkese uğurlu gelir de bebişleri gelir herkesin .
bende anlatacam kendimi bir ara ama bu akşam acaip bir baş ağrısı var bende şimdi gidip biraz uzanacam cici kalın

Merhaba Kuzunaz
topiğin hayırlı olsun canım.a.s.
ınşallah bizlere de hayırlı uğurlu gelir

Ben de pkoluyum
2 yıldır evliyim.
Altı ay önce bebeğimiz olsun istedik :ecrin_bebek:
Özel doktora gittik rutin kontroller yapıldı. usg tahlil falan (hormon bakılmadı)
Bi sorun yok altı ay sonra görüşelim dedi gönderdi doktor.
korunmayı bıraktık.Tabii bişiy olmadı

ikinci kontrolde usgye baktı hımmm bişiy değişmemiş 6 ay öncekiyle aynı pklusunuz dedi.
Meğer velveye gerek görmemiş o yüzden söylememiş.
ben o an yıkıldımsenağlama
pko nedir? ne derce kötüdür? çaresi var mıdır? korkayım mı?
hiç bişiy bilmiyorum ki sorayım
öööööyleee kaldım sadece:1shok:
bi de demez mi pkos olduğunu düşünmüyorum sadece pko diye
usg deki görüntü hariç hiçbir belirti yok
sadece sancılı adet olurum.oldukçada düzenliydi son altı aya kadar 28. gün kapımı çalardı mutlaka.
Son altı ay ise 25 ile 34 gün arasında değişti (bence stesten)
kilo, tüylenme, adet düzensizliği yok
hormon tahlilleri ve spermiyografi istedi
bakalım progestrona başlıyalım dedi.
hormonda sadece lh yüksek
aslında fsh da bence ii değil ama buna da şükür 8 küsürlerde
progestronu yarın alacağım.spermiyografi gayet iyi.
ben de dr un bu tavrına çok kızdım
başladım araştırmaya ve bu kk yı buldum
şimdi mutluyum hem paylaşıyor hem öğreniyorum.
kaydirigubbakcemile5 vereliniortak :teselli: :içelim::1hug:

Bu arada sen görürsün dedim dra (tabiii içiçmden) Rabbime sığındım:Saruboceq:
Şifa vesilesi aradım ve soğan suyuna başladım. 5. gündeyimhihoyyyt
Ardından incire başlayacağım.hihoyyyt
Adetliykende bal, tarçın, çörek otu karışımı kullanacağım.hihoyyyt
bunlar bitince hayıt tohumu çayına geçeceğim.hihoyyyt
oldukça uzun bir zaman dilimi ama olsun
Rabbim ve zaman verirse:Saruboceq:

bu arada Esma-ül Hüsnada ki bu isimleri bende tesbih ederim.
ya Halik, ya Bari, ya Musavvir diye
tesbihten önce hep ya Mucip derim
en sonunda da seni Vekil ettim ya Rabbim der bitiririm:Saruboceq:

Amma dert varmış bende yaf yazdım da yazdım
bu güzel topik için çooook teşekkürler.yerimseniben

merhablar arkadaşım sendende arkadaşlarımdanda özür dilerim öncelikle çünki gelemedim kayınvalideme uğramak zorunda kaldım neyse canım gelelim sadette öncelikle polikistikover değilsen neden klomen ve çatlama iğnesi kullandın bilmiyorum , ayrıca folikül kistinde seninde bildiğin gibi büyüyüp gelişmeyen yumurtandır genelde pko da yumurtalar gelişmez neyse sonuç olarak yumurtlamanın iyi ve kaliteli olması gerekir öyle değilmi bu yüzden ben polenarısütübal karışımı kullandım akşamları birer kaşık ve sabahlarıda aç karnına baltarçınçörekotu karışımı kullandım pko dan dolayı hormonlarda dengesizdir bu yğzden hayıt tohumunun hapı var agnucaston diye onlardan sabahları aç karnına 1 tablet aldım ve sabah akşam yemeklerden önce böğürtlen kökü suyu içtim ve hiç yumurtlamayan ben yumurtladım ve ilaçsız adet olamayan ben adet oldum hemde hayatımda görmediğim şekilde kanamam oldı simsiyah ve parça parça hatta düşükmü yapıyorum dedim ama dr lar bütün tetkkleri yaptı ama öle bişi yok dr dediki bu normal adetin sadece her zamankinden fazla oluyor buda gerçek yumurtlamaya doğru ilerlediğini gösteriyor dedi ayrıca bu ay iç görmediğim akıntılarım oldu sanırım iltihaplarım filan söküldü yani perşembe günüde ağrıdan acile gittim dr lar idrarımda iltihap vs görmediler yani idrar yolu enfeksiyonum filan olmamasına rağmen bu ay çok akıntılarım oldu yani resmen içim temizlendi bilemiyorum ama dr her ihtimale karşı vajinal enfeksiyon için antibiyotik verdi onu kullanıyorum yani incir kürüde iyi diyorlar ama kimiside sadece yumurtaları büyüttüğünü ve çatlatmadığını söylüyor atlamayan yumurtada kist olabiliyormuş ben klomenle yumurtlamadığım oldu 2 sefer sadece bir kere klomenle yumurtladım o da dozu yüksekti hem yumurta ne kadar kaliteli olduğu meçhul kalitesiz yumurta oluncada hamile kalınamayabiliyor onun dışında sen rahim filmi çektirdinmi 1 ikinciside eşinin spermleri nasıl biliyormusun canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…