Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

kızlarrrrr herkeslere merhabalar...topiğimiz tam hız ilerliyor...herkesler burda....inşallh uğurlu gelir bu listede en kısa zamandada hamişlerimizin listesini yazarız....kızlar farkındaysanız hepimizin adet döngüsü aynı aynı zaman inşallh peş peşe listeye hamile olarak yazılırız.....

ben bugün adetim bitti temizlendim...tesbihatlara başlıyacam..41 yasin suresine ve bol bol dualara...kızlar birbirimiz için çok dua edelim kulun kula duası kabul olurmuş...kızlar çevremde o kadar hamile kalmak isteyipte kalamayan vardıki inanmazsınız hepside hamile şuan..demekki bereketli bir senedeyiz...bizlerde bu bereketten enkısa zamanda yararlanırız inşallah...

RABBıM BıZ KULLARININ DUALARINI BOŞA ÇEVıRME ...SEN 'OL' DEKı BıZLERDE YAVRULARIMIZA KAVUŞALIM...HASRET DOLU GÖNÜLLLERıMıZ CENNET KOKULU YAVRULARINA KAVUŞSUN...AMıNNNNNNNNNNN

merhaba kuzunaz ben 31 yaşımda birden bire menopoz döngüsüne girmiş biriyim hiç adet düzensizliği görmemiş bir kadın olarak bu haziran ayında başladı. benim 4 yaşını bitirmiş bir oğlum var. adet düzenim doğumdan iki sene sonra 35 güne çıktı. ben normalde 21 günde adet olan biriyim. doktoruma gittim durumu görüştüm. smear testini yaptırdık bütün tetkikler yapıldı. ultrason görüntüleri herşey normal gözüküyordu senin hormonlar bundan böyle bu düzene girmiş birşey yok dedi. bu arada ara ara gecikmeler oluyordu. doktorumu arıyordum bir kaç gün daha bekle olursun diyordu ve bir kaç gün sonra adet oluyordum. bu böyle bir yıl sürdü annem rahatsısdı amansız hastallığa tutulmuştuç bu da beni derinden üzüyordu. haziran başında birden kalp çaroıntılarım başladıç ağzımdan çıkacakmış gibi. aşırı terlemeler sıcağa bağlıyordum. ama gerçekten çok kötüydü herşeye alınıyordum. doktoruma aradım bir kaç gün daha bekle dedi. yakalşık 40 günü buldu. doktorum hemen gel dedi. sen anne olduğun için olağan üstü bir şey beklemiyoruz dedi ultrasona soktu soldaki yumurtada1,5 cm boyunda bir kist vardı sağ yumurtam yoktu doktorum şoka girdi ben yıkıldım tabi. sonra hormon testi yapıldı. ben menopoz olmuştum ağlamalar falan soğan kürü yaptım sonuç alamadım incir kürüne başladım birde hayıt tohumu içmeye başladım birde cylo progynova adlı ilacı kullamaya bşladım bakalım bende sonuçları burdan bildiriceğim ve sizden de bilgi almak isterim inşallah herkes sağlığına kavuşur :teselli:

kızlarrrrr herkeslere merhabalar...topiğimiz tam hız ilerliyor...herkesler burda....inşallh uğurlu gelir bu listede en kısa zamandada hamişlerimizin listesini yazarız....kızlar farkındaysanız hepimizin adet döngüsü aynı aynı zaman inşallh peş peşe listeye hamile olarak yazılırız.....

ben bugün adetim bitti temizlendim...tesbihatlara başlıyacam..41 yasin suresine ve bol bol dualara...kızlar birbirimiz için çok dua edelim kulun kula duası kabul olurmuş...kızlar çevremde o kadar hamile kalmak isteyipte kalamayan vardıki inanmazsınız hepside hamile şuan..demekki bereketli bir senedeyiz...bizlerde bu bereketten enkısa zamanda yararlanırız inşallah...

RABBİM BİZ KULLARININ DUALARINI BOŞA ÇEVİRME ...SEN 'OL' DEKİ BİZLERDE YAVRULARIMIZA KAVUŞALIM...HASRET DOLU GÖNÜLLLERİMİZ CENNET KOKULU YAVRULARINA KAVUŞSUN...AMİNNNNNNNNNNN

amiinnnnn evet bizler hamile kalınca da hamileler topiği açacağız kendimize örneğin 2010 ağustos anneleri gibi ama buraya gelen arkadaşlarımızıda unutmayacağız

prlanta canım bişi dicem sende ki sorun ayse.20 arkadaşımızın ki gibi olmasın yani folikül kisti hani yumurtanın büyüyüp çatlamaması ve adetle kaybolması gibi bu 1 kereye mahsus olduysa sorun yok tabi de bişi dicem bu arada eşim 15 ay askerlik yaptı geleli 4 ay oldu demişsin normalde sebepsiz veya sebepli infertil kabul edilebilmen 1 yıl boyunca için haftada en az 2 kere cinsel ilişki yaşayıp hamile kalamaman lazım yani askerden önce bu oldumu 1 yıl çünki gereksiz yere strese giriyor olabilirsin

sanada gün aydın cnm evet eşim yeni askerden geldi ama evlendikten 1 sene sonra gitti askere yani 1sene kaldık yan yana doktora gitim bi sorun yok dedi ama kis var işte ama gebe kalmaya sorun değilmiş folekül kis olabilir belki dediğin gibi kanamam adetlerim iyi ama kanamam sanki fazla 4orkit değiştiriyorum cnm pek anlamam sence normalmi bu kis tenmi acaba teşekür ederim bu topiği açtığın için rabbim kalbine göre versin herkesina.s.

canım bak tam olarak bunu bilemiyorum ama progesteran hormonu rahmi kalınlaştıran hormon diye biliyorum yani ama östrojenle işbirliği yaparak yapıyor bu işi sanırım yumurta çatlamasını sağlayanda lh diye biliyorum baltarçınçörekotu karışımım var sabahları bazen yiyorum ama unuttuğumda oluyor yani adet döneminde başlanırsa iyi olur diye düşünüyorum dediğin gibi klomenne de adetin 5. günü başlıyoruz yumurta oluşması büyümesi için ama sonrasında yenmeyecek diye bişi yok bence sonuçta bunlar gıda takviyesi tarçın çok iyidir mesela yani bilemiyorum ben mesela böğürtlen kökü bitkisel bişi olduğu için buna dikkat ederim ama polendi tarçın bal karışımıydı ben bunları gıda takviyesi olarak görüyorum her zaman tüketebileceğimiz şeyler diye düşünüyorum bunlarda şu gün bugün diye takılmak istemiyorum ama günde bir kaşıktanda fazla almamak gerekir diye düşünüyorum herşeyin fazlası zarar öyle değilmi

Teşekkür ederim canııım
değerlerim olması gereken aralıkta ama yumurta olup olmadığını bilmiyorum:sm_confused:
netten araştırdığım kadarı ile bu progestron yumurtlamayı ve yumurtanın kaliteli olup olmadığını gösteriyormuş
2 faz var demiştim ya 2. fazda yani luteal fazda (adetten sonraki 14. günden başlıyormuş)yumurtanın takibi bu hormon ile yapılıyormuş.en çok 21. günü istiyor drlar.:kahve:

Bal tarçın çörek otuna gelince bende senin gibi düşünüyorum ama bazılarını düzenini bozmuş.Biraz endişe ettim şimdiCADIARZU
Bu arada soğan kürümün 11 günündeyim bitince böğürtlene başlıcam
Çatlatmaya yardımcı oluyordu değilmi ??:uhm:

merhaba kuzunaz ben 31 yaşımda birden bire menopoz döngüsüne girmiş biriyim hiç adet düzensizliği görmemiş bir kadın olarak bu haziran ayında başladı. benim 4 yaşını bitirmiş bir oğlum var. adet düzenim doğumdan iki sene sonra 35 güne çıktı. ben normalde 21 günde adet olan biriyim. doktoruma gittim durumu görüştüm. smear testini yaptırdık bütün tetkikler yapıldı. ultrason görüntüleri herşey normal gözüküyordu senin hormonlar bundan böyle bu düzene girmiş birşey yok dedi. bu arada ara ara gecikmeler oluyordu. doktorumu arıyordum bir kaç gün daha bekle olursun diyordu ve bir kaç gün sonra adet oluyordum. bu böyle bir yıl sürdü annem rahatsısdı amansız hastallığa tutulmuştuç bu da beni derinden üzüyordu. haziran başında birden kalp çaroıntılarım başladıç ağzımdan çıkacakmış gibi. aşırı terlemeler sıcağa bağlıyordum. ama gerçekten çok kötüydü herşeye alınıyordum. doktoruma aradım bir kaç gün daha bekle dedi. yakalşık 40 günü buldu. doktorum hemen gel dedi. sen anne olduğun için olağan üstü bir şey beklemiyoruz dedi ultrasona soktu soldaki yumurtada1,5 cm boyunda bir kist vardı sağ yumurtam yoktu doktorum şoka girdi ben yıkıldım tabi. sonra hormon testi yapıldı. ben menopoz olmuştum ağlamalar falan soğan kürü yaptım sonuç alamadım incir kürüne başladım birde hayıt tohumu içmeye başladım birde cylo progynova adlı ilacı kullamaya bşladım bakalım bende sonuçları burdan bildiriceğim ve sizden de bilgi almak isterim inşallah herkes sağlığına kavuşur :teselli:

çok geşmiş olsun yani menopoza girip tekrar çıkanlar var bence acizane fikrim stresten kaynaklanmış soğan suyu erken menepoza filan iyi gelir diyorlar ama ben kesin bişi söyleyemem bu konuda ama bişi dicem bence rahat olup iyileşeceğinize inanın zaten stresten kaynaklanan bir durumsa birde menepoıza girdim deyip kendinizi sıkmayın bence rahat olun dua edip allaha havale edin kii içiniz rahatlasın yani stres yaparsanız daha kötü olur diye düşünüyorum cyclo progynova yı bende kullandım doğum kontrol hapı giib ama değil sadece adet düzenleyici peki biş sölicem cyclo progynovaya adetliyken başlamak gerekiyor adet oldunuz mu adet olmak için önce farlutal filan vermesi gerekir ben zeynep kamil hastanesinde hamile 40 yaşlarında bir kadın görüdm menepoza girdiği sırada hamile kalmış sadece 1 tane oğlu vardı oğluda büyüktü baya bana anlattı yani düşünün herşey olabiliyor menepoza girip çıkılabiliyor erken yaşta olunca bence rahat olup ilacınızı birde kürleri kullanın soğan suyunu 3-4 ay kullanmak gerekiyor bu arada sağ yumurtam yok demişsiniz ama bunu tam olarak anlayamadım sağ yumurtalıkta yumurta oluşmuyor olabilir ama sağ yumurtalık durup dururken yok olamaz yani bu bir anlamda ir organdır karın boşluğumuzda bulunan bu yumurtalıklar veya rahim filan ameliyatla alınırsa yok olur ama eğer lh fsh hormonları menepoza bağlı olarak bozulduysa belki sağ yumurtalığınızda yumurta oluşmuyordur diye düşünüyorum belki bu konuda daha fazla bilgisi olan arkadaşlar dahada iyi yardımcı olurlar ama benim tek tavsiyem rahat olun bu aşamada stres yapmamalısınız yani bu anlamda araştırma içine girerken filan iyice strese girebilirsiniz bakın biz burada çok iyiyiz mesela bitkisel kürler kullanıyor dua ediyoruz paylaşıyoruz listemizi yaptık bu durumalrımızı allaha havale ettik ona sığınıyoruz bu bizi rahatlatıyor stresli değiliz yani sizde olmayın inanın düzeleceğinize endişe ve stres sizi menopozdan çıkarmayabilir rahat olun olur mu cyclo progynova bende kullandım 6 ay bıraktım tekrar düzenim bozuldu sonra tekrar 6 ay kullandım bıraktım teklrar bozuldu bence siz stresten uzak durun evdeyseniz spor yapın yürüyüş yapın bişilerle meşgul olup unutun olurmu size acizane tavsiyem budur biz ne yaparsak yapalım herşey olacağına varıyor bu yüzden birde stres yapıp olayları daha kötü duruma getirmeyelim ama elimizden ne geliyorsa stres yapmadan uygulayalım

sanada gün aydın cnm evet eşim yeni askerden geldi ama evlendikten 1 sene sonra gitti askere yani 1sene kaldık yan yana doktora gitim bi sorun yok dedi ama kis var işte ama gebe kalmaya sorun değilmiş folekül kis olabilir belki dediğin gibi kanamam adetlerim iyi ama kanamam sanki fazla 4orkit değiştiriyorum cnm pek anlamam sence normalmi bu kis tenmi acaba teşekür ederim bu topiği açtığın için rabbim kalbine göre versin herkesina.s.

gündemi 4 ped değiştiriyorsun canım tabi eğer böyleyse bu senin titizliğinlede doğru orantılı olabilir yani önemli olan günde 4 pedin ne kadar dolduğu günde 4 ped değiştirip her ped te dol dolu doluyorsa bu fazla olabilir

bu arada mesaim bitti çıkıyorum görüşürüz eve geçince işim çabuk biterse gelirim ok mi öpüyorum

bu arada mesaim bitti çıkıyorum görüşürüz eve geçince işim çabuk biterse gelirim ok mi öpüyorum

görüşürüz canım evet biraz fazla oluyorum bazen siyah parça parça oluyo normalmi onuda bilmiyorum düşükmü diye aklıma takılıyo ALLAHIM HERKESE NASıP EDER ıNŞALLAH ANNE OLMAYI BıZDE ÖPTÜK SENıhihoyyyt

Son düzenleme:
görüşürüz canım evet biraz fazla oluyorum bazen siyah parça parça oluyo normalmi onuda bilmiyorum düşükmü diye aklıma takılıyo ALLAHIM HERKESE NASİP EDER İNŞALLAH ANNE ALMAYI BİZDE ÖPTÜK SENİhihoyyyt

Mikterını bilmem ama pırlanta benim de paçalarım olur
dr ona rahimin döküntüsü dedi
olurmuş fazla kalınlaşınca
benim bilgim bu kadar:sm_confused:

günaydın kızlarrr,

Hepiniz sıcak yatağınızda yatıyosunuz ama ben işteyim :KK43:

merhaba arkadaşlar.Benimde 1kızım var5.5yaşında.Uzun zamandır kardeş istiyor.Hatta her gece yatarken allahım kardeşim olsun diye dua ediyor.Ama iki yıldır olmuyor işte en son hsg çektirdim tüplerde tıkanıklık görüldü.Doktorum laparoskopi önerdi.OLsammı olmasammı düşünüyorum.Bu yolla hamile kalan varmı duydunuzmu.Mutsuzum ve umudum çok kırıldı.Ama yinede allahtan ümit kesilmez diye düşünüyorum.Verende o.alanda o.ALLAHım herkese nasip etsin inşallah

merhaba arkadaşlar ( kuzunaz) arkadaşın yazılarına bayıldım taktir ettim çok azimli gerçekten bende çok uraşıyorum hayıt kullanıyorum faydasınıda gördüm şimdi yumurtlama için uraşıcam bana dua edin rabbim hepimizin isteğini duasını kabul etsin hayırlı hayırlı tez zamanda amiin:emir_bebek::ecrin_bebek:

RABBİM BİZ KULLARININ DUALARINI BOŞA ÇEVİRME ...SEN 'OL' DEKİ BİZLERDE YAVRULARIMIZA KAVUŞALIM...HASRET DOLU GÖNÜLLLERİMİZ CENNET KOKULU YAVRULARINA KAVUŞSUN...AMİNNNNNNNNNNN

aminnnnn aminnnnnnn aminnnnnnn canım :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:
Rabbim inşallah hepimiz için tez zamanda ol emrini nasip eder

Arkadaşlar selam.Tüplerinde sorun olanlar içinde bir kürünüz varmı.Etraftan duyduğunuz birseyler felan.Son çare laparoskopi olacam yoksa.

X