Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

kızlar hayırlı cumalar.
eşim yarın test vericek dünden beri yanımdaki arkadaşımla fırsat buldukça tefriciye okuyoruz şu anda 100 oldu işlerimizde o kadar yoğunki fazla giremiycem bugün. pazarteside yumurta kontrolüm var. ne olur dua edin sizlerde bana bu ay bebeğime kavusayım artık yıprandık ne olur allahım yardım et. hepinizi öpüyorum iyi hafta sonları pazartesi dr dan sonra yazarım size neler olduğunu.
canım ınsalh rabbbım benbegını gönderır en kısa zamnda.ınsallh testınızde güzel cıkar.rabbım hakında herseyın hayırlısını versın.

kuzunaz
cnm ayrıca şunuda belirteyim pco teşhisi konan bir arkadaşıma doktorlar evlenmemesini çocuğu olmayacağını sölediler kız evlendi çok iyi bir doktora gitti tedavinin 3 üncü ayında hamile kaldı şimdi bebek bekliyo :)
hangi ilaçları içtiğini biliyorum sadece glifor'u biliyorum
ümidini sakın yitirme zaten öyle birinede benzemiyosun benim gibi mücadelecisin :)
en azından bizim sorunumuz bellide şifa arıyoruz bide belli olmayanlar var..

Son düzenleme:
canım benim eşiminde sperm sayısı 27 milyon sence iyimi hareketlilikte toplamda %66 filandı heralde yani ileri yavaş ve yerinde hareketli olarak bilemiyorum pek iyi gelmiyor bana dr bil dedi pko yu çok suçlama sen eşine bak onun üzerinede düş dedi

Kuzunaz şimdi okudum canım.sperm sayısı 20 nin üzerindeyse iyi diye biliyorum senin 27 ortalamanın üstünde yani ama hareketlilikte referans aralığını hatırlayamadım.ama karamsar bi durum yok yani :) yakındır bebeğinin gelmesi.

canım hayıtıda böğürtlen kökünüde yumurtlayana kadar kullandım hayıt hormonları düzenler böğürtlen köküde yumurta çatlatıcı rahmi kuvvetlendirici ve şeker düzenleyici özelliği vardır bizde insülin direnci vardır şeker ya biraz sınırdan yüksektir insülinde sınıra yakındır ve şeker yüklemesi yapıldığındada şeker hızla düşer buda hipoglisemi kan şekerinde düşmedir kendini takip et hamur işi beyaz ekmek ve pilav yediğin zamanlar uyku basıyormu ve bunun sonrasında acıkman nasıl çabukmu birde tam tersini dene bunları kes ve protein ve lifli gıdalarla beslenince nasıl hissediyorsun

yaa biliyorum fazla yazdım ama :eek:
eğer böğürtlen kökünün yumurta çatlatıcı etkisi varsa bi dahaki ayda ona başlayayım
herşeyi birbirine karıştırmayayım diyorum
ben hamur işlerini çok severim ve yerim dediğin şeyi kontrol edicem zaten ben hamileyken şekerim sınırdaydı şu andada yüksek olabilir bilmiyorum

Son düzenleme:
cnm anlattıkların bana yabancı değil çok araştırdım sen ve benim gibi kişiler araştıra araştıra doktor gibi oluyoruz zaten :))
doktorum benim pco olmadığımı pco'nun benim durumumdan daha ağır olduğunu söledi teşhisi koymak için bu görüntü bendede oluyo fakat dediğin testler yapılmadı sadece yeni doğum yaptığım için çook önceden süt hormonuma bakıldı normaldi,bide geçenn ay çatlama iğnesi olacaktım LH çatlama hormonuma bakıldı çok düşük çıktı iğneye rağmen çatlamadı...
bendeki sorunumda seninkiyle aynı olanlar : aşırı üzüntüden etkilenen beynin dediğin merkezlerin(hipofiz,hipotalamus) yumurtalamayı etkileyen bezlere emir vermemesi
bu yüzdende yumurtaların yeterli büyüklüğe gelip çatlamaması ve adet gecikmesi kist olması
farklı olanlar ise: bende tek bir tane kist oluşuyo çok kistik yapılar olmuyo
şişmanlık yok,sivilcelenme ve tüylenmede aşırı derecede değil

şimdi anladım canım sende polikistikover olmuyor folikül kisti oluyor her yumurta çatlamadan kalıyor demiştim ya bir arkadaşa folikül kisti oluşunca d.kontrol hapı kullanıca gider ama pko kalıcı diye

yaa biliyorum fazla yazdım ama :eek:
eğer böğürtlen kökünün yumurta çatlatıcı etkisi varsa bi dahaki ayda ona başlayayım
herşeyi birbirine karıştırmayayım diyorum
ben hamur işlerini çok severim ve yerim dediğin şeyi kontrol edicem zaten ben hamileyken şekerim sınırdaydı şu andada yüksek olabilir bilmiyorum

canım neden fazla yazasın ben bakıyorum ki azıyorum mesajlarım üstüste gelince çıkıyorum yeterki burda olalım ve müsait olalım bu arada sen doğum yaptım demişsin hatırlaman kötü olmazsa sorabilirmiyim bebiş yaşamadımı yada karnında öldüde doğurmak zorunda mı kaldın yani ne olur üzülme ama hani bilirsek diyorum

kuzunaz
cnm ayrıca şunuda belirteyim pco teşhisi konan bir arkadaşıma doktorlar evlenmemesini çocuğu olmayacağını sölediler kız evlendi çok iyi bir doktora gitti tedavinin 3 üncü ayında hamile kaldı şimdi bebek bekliyo :)
hangi ilaçları içtiğini biliyorum sadece glifor'u biliyorum
ümidini sakın yitirme zaten öyle birinede benzemiyosun benim gibi mücadelecisin :)
en azından bizim sorunumuz bellide şifa arıyoruz bide belli olmayanlar var..[/QUOTE

canım ya inan bazen birbirimizi anladığımız kadar eşlerimiz bile bizleri anlamıyorlar ben benim bu hastalığımla dalga geçenleri bile gördüm inan polikistikover ismiyle bile dalga geçenler oldu hani sendromlarını çok yaşıyoruz ya neden karnın büyük sen zayıfsın deseler ben polikistikover im var filan anlatmaya başlıyorum dalga geçiyorlar kimisi çok kafana takıyorsun vs diyor aman boşver ben burda ve öncesinde bir derneğin sitesinde benimle aynı sorunları yaşayan çok arkadaş buldum biz birbirimizin yaşadıklarını hem psikolojik hemde fiziki olarak çok iyi anladık bu yüzden burdaki herkese ve sanada teşekkür ederim arkadaşına kim hangi dr bunu söyledi bilmiyorum ama ben olsam şikayetçi olurum pko sadece bir gebe kalamama durumudur kesinlikle kısırlık değildir pko lu olup ta birsürü çocuğu olana ldıran bile var bunu da bana söyleyen devlet hastanelerin dr ları ama tüp bebek merkezindeki dr bana yumurtlayamazsın kendiliğinden çok zor dedi ve tüp bebek önerdi 4500 tlyi önerdi yani neyse bu arada çok karıştırıcam konuyu ama bak aklıma ne geldi sende yumurtlama problemi değilde sanırım büyüyen yumurtaların çatlamaması olayı var bunun içinde lh hormonunun yeterli seviyeye çıkması lazım sen bence hayıt tohumunu kullan arslanpençesi var oda hormon düzenleyici ama böğürtlen kökünüde kullanabilirsin hani oda yumurta çatlatıcı dediler bende kullandım işe yaradı hem doğum olayı filanda olmuş rahmi yeniler kuvvetlendirir

Kuzunaz şimdi okudum canım.sperm sayısı 20 nin üzerindeyse iyi diye biliyorum senin 27 ortalamanın üstünde yani ama hareketlilikte referans aralığını hatırlayamadım.ama karamsar bi durum yok yani :) yakındır bebeğinin gelmesi.

canım inşallah allah ağzından duysun duanda sanada geri dönsün allah razı olsun inşallah( kurban olduğum mevlam yalvarıyoruz sana sen bizi görüyor kalbimizi biliyorsun )

şimdi anladım canım sende polikistikover olmuyor folikül kisti oluyor her yumurta çatlamadan kalıyor demiştim ya bir arkadaşa folikül kisti oluşunca d.kontrol hapı kullanıca gider ama pko kalıcı diye

heh işte çok iyi anladın basit folikül kisti oluyor cnm bende d.kontrol hapınada gerek kalmıyor adetle atıyorum ama her ay tekrarlıyor bu durum böle oluncada hamile kalamıyorum doktorum yumurtaların çok fena tembelleştiğini yaşadığım olaydan etkilendiğini söyledi fakat ilk defa bu ay kistim olmadı ve ilk defa ilaçsız adet oldum sanırım soğan suyundan :)

canım neden fazla yazasın ben bakıyorum ki azıyorum mesajlarım üstüste gelince çıkıyorum yeterki burda olalım ve müsait olalım bu arada sen doğum yaptım demişsin hatırlaman kötü olmazsa sorabilirmiyim bebiş yaşamadımı yada karnında öldüde doğurmak zorunda mı kaldın yani ne olur üzülme ama hani bilirsek diyorum

geçmiş sayfalarda yazmıştım ama demek gözünden kaçtı
normal yolla hamile kaldım normal bir hamilelik geçirdim sezeryan doğum yaptım normal bi bebek doğurdum fakat 1 gün sonra aniden öldü
takdiri ilahi dedik buna bizde fazla deşelemedik yok otopsi yok bilmem ne
sonrasında işte kendimi fazla sıkmamdan ve üzmemden kaynaklanan yumurtlama bozuklukları çıktı inşallah atlatırım

canım ya inan bazen birbirimizi anladığımız kadar eşlerimiz bile bizleri anlamıyorlar ben benim bu hastalığımla dalga geçenleri bile gördüm inan polikistikover ismiyle bile dalga geçenler oldu hani sendromlarını çok yaşıyoruz ya neden karnın büyük sen zayıfsın deseler ben polikistikover im var filan anlatmaya başlıyorum dalga geçiyorlar kimisi çok kafana takıyorsun vs diyor aman boşver ben burda ve öncesinde bir derneğin sitesinde benimle aynı sorunları yaşayan çok arkadaş buldum biz birbirimizin yaşadıklarını hem psikolojik hemde fiziki olarak çok iyi anladık bu yüzden burdaki herkese ve sanada teşekkür ederim arkadaşına kim hangi dr bunu söyledi bilmiyorum ama ben olsam şikayetçi olurum pko sadece bir gebe kalamama durumudur kesinlikle kısırlık değildir pko lu olup ta birsürü çocuğu olana ldıran bile var bunu da bana söyleyen devlet hastanelerin dr ları ama tüp bebek merkezindeki dr bana yumurtlayamazsın kendiliğinden çok zor dedi ve tüp bebek önerdi 4500 tlyi önerdi yani neyse bu arada çok karıştırıcam konuyu ama bak aklıma ne geldi sende yumurtlama problemi değilde sanırım büyüyen yumurtaların çatlamaması olayı var bunun içinde lh hormonunun yeterli seviyeye çıkması lazım sen bence hayıt tohumunu kullan arslanpençesi var oda hormon düzenleyici ama böğürtlen kökünüde kullanabilirsin hani oda yumurta çatlatıcı dediler bende kullandım işe yaradı hem doğum olayı filanda olmuş rahmi yeniler kuvvetlendirir[/QUOTE]

canım benim öyle doğru söyledinki gerçekten derdi çeken bilir aynen eşler bile bazen bu konuda anlayışsız olabiliyor dediğin gibi pco lu olup çook gebe kalan var
doktorlar hemen tüp bebek öneriyor zaten para kazanacaklarya benim yaşım 20, iki yıllık evliyim ve bi kere normal yoldan hamile kalmış bi insanım bana bile tüp bebek dedi düşün artık

Bide bende sadece çatlama problemi değil yumurtlama problemide var
menogon gibi güçlü bi iğneden 4 kutu oldum inanırmısın sadece 23 mm boyutunda 1 yumurtam oldu
ayrıca rahim içi destekleyici ilaçda içiyorum
rahimde kalınlaşmada az oluyor,yumurtlamada küçük oluyor,çatlamada olmuyor sorun bu
bitkisel konuya gelince aslanpençesi,çobançantası,civanperçemi üçünü demleyip içiyorum
hayıtı ve böğürtlenide çok duydum ama denemedim onlarıda denicem saol:)

Son düzenleme:
cnm tefriciye adetliyken okunabiliyor rahat ol cnm çünkü tefriciye duadır adetliyken dua okumada bir beis yoktur...

TEŞEKÜR EDERİM CANIM BEN BUGÜN YOKTUM BAKAMADIM TOPİĞE içimi rahatladın sağol herkese mrb lar kızlar nasılsınız iyi hafta sonu inşallah hepimize uğurlu gelir topik bbzemuszemus

canım ya inan bazen birbirimizi anladığımız kadar eşlerimiz bile bizleri anlamıyorlar ben benim bu hastalığımla dalga geçenleri bile gördüm inan polikistikover ismiyle bile dalga geçenler oldu hani sendromlarını çok yaşıyoruz ya neden karnın büyük sen zayıfsın deseler ben polikistikover im var filan anlatmaya başlıyorum dalga geçiyorlar kimisi çok kafana takıyorsun vs diyor aman boşver ben burda ve öncesinde bir derneğin sitesinde benimle aynı sorunları yaşayan çok arkadaş buldum biz birbirimizin yaşadıklarını hem psikolojik hemde fiziki olarak çok iyi anladık bu yüzden burdaki herkese ve sanada teşekkür ederim arkadaşına kim hangi dr bunu söyledi bilmiyorum ama ben olsam şikayetçi olurum pko sadece bir gebe kalamama durumudur kesinlikle kısırlık değildir pko lu olup ta birsürü çocuğu olana ldıran bile var bunu da bana söyleyen devlet hastanelerin dr ları ama tüp bebek merkezindeki dr bana yumurtlayamazsın kendiliğinden çok zor dedi ve tüp bebek önerdi 4500 tlyi önerdi yani neyse bu arada çok karıştırıcam konuyu ama bak aklıma ne geldi sende yumurtlama problemi değilde sanırım büyüyen yumurtaların çatlamaması olayı var bunun içinde lh hormonunun yeterli seviyeye çıkması lazım sen bence hayıt tohumunu kullan arslanpençesi var oda hormon düzenleyici ama böğürtlen kökünüde kullanabilirsin hani oda yumurta çatlatıcı dediler bende kullandım işe yaradı hem doğum olayı filanda olmuş rahmi yeniler kuvvetlendirir

canım benim öyle doğru söyledinki gerçekten derdi çeken bilir aynen eşler bile bazen bu konuda anlayışsız olabiliyor dediğin gibi pco lu olup çook gebe kalan var
doktorlar hemen tüp bebek öneriyor zaten para kazanacaklarya benim yaşım 20, iki yıllık evliyim ve bi kere normal yoldan hamile kalmış bi insanım bana bile tüp bebek dedi düşün artık

Bide bende sadece çatlama problemi değil yumurtlama problemide var
menogon gibi güçlü bi iğneden 4 kutu oldum inanırmısın sadece 23 mm boyutunda 1 yumurtam oldu
ayrıca rahim içi destekleyici ilaçda içiyorum
rahimde kalınlaşmada az oluyor,yumurtlamada küçük oluyor,çatlamada olmuyor sorun bu
bitkisel konuya gelince aslanpençesi,çobançantası,civanperçemi üçünü demleyip içiyorum
hayıtı ve böğürtlenide çok duydum ama denemedim onlarıda denicem saol:)[/QUOTE]

mrb canım çok üzüldüm bebeğini kaybettiğine pco lusun galiba ben pek anlamıyorum ama adet olmama galiba yada ilaç la olma yaşın daha genç olacak inşallah bebeğin rabbim büyük dualarımızla ben inanıyorum ki bitkisel kürlerle tanıdığım biride 5senelik evli idi oda polikistikoverliydi olmaz dediler ilaçla adet oluyodu tüp bebek dediler denedi tüp bebeği ama olmadı bitkisel bi macun yemiş şimdi hamile bunu duydum çok sevindim allah yardım cımız olsun dediğin gibi biz birbirimizin derdinden anlarız ancak hepimizin kucağı dolsun inşalah ALLAHIN İZNİ İLE

kızlar nedesiniz kimsecikler yokmu neyse bende gideyim bay bykaydirigubbakcemile

Son düzenleme:
mrb canım çok üzüldüm bebeğini kaybettiğine pco lusun galiba ben pek anlamıyorum ama adet olmama galiba yada ilaç la olma yaşın daha genç olacak inşallah bebeğin rabbim büyük dualarımızla ben inanıyorum ki bitkisel kürlerle tanıdığım biride 5senelik evli idi oda polikistikoverliydi olmaz dediler ilaçla adet oluyodu tüp bebek dediler denedi tüp bebeği ama olmadı bitkisel bi macun yemiş şimdi hamile bunu duydum çok sevindim allah yardım cımız olsun dediğin gibi biz birbirimizin derdinden anlarız ancak hepimizin kucağı dolsun inşalah ALLAHIN İZNİ İLE

cnm saolasın Allah razı olsun ben pco lu değilim yumurta tembelliği var
bizlerde bitkisel yollara başvuruyoruz işte inşallah faydalı olur dualarınızda unutmayın bizleri

tabiki canım biz birbirimize dualar edelimki gelsin bebişler benim yumurta düzenli ama daha olmadı işte hayırlısı çok takmamak gerkli takdıkça beyini yönlendiriyoruz pisgolejik olarakta tabiki olmayabiliyo doktorlarda hep söylüyoya kafanızdan çıkarın normal yaşayın diye artık çok düşünmüyorum herşeyi oluruna bıraktım bende kür uygulayacam adetimi bekliyorum bende 3senelik evliyim ilk başta çok takıyodum ŞıMDı RABBıM VERCEĞı VAKTı BıLıR DıYORUM KENDıMı FERAHLATIYORUM :umursamaz:

tabiki canım biz birbirimize dualar edelimki gelsin bebişler benim yumurta düzenli ama daha olmadı işte hayırlısı çok takmamak gerkli takdıkça beyini yönlendiriyoruz pisgolejik olarakta tabiki olmayabiliyo doktorlarda hep söylüyoya kafanızdan çıkarın normal yaşayın diye artık çok düşünmüyorum herşeyi oluruna bıraktım bende kür uygulayacam adetimi bekliyorum bende 3senelik evliyim ilk başta çok takıyodum ŞİMDİ RABBİM VERCEĞİ VAKTİ BİLİR DİYORUM KENDİMİ FERAHLATIYORUM :umursamaz:

evet aynen taktıkça olmuyo:) cnm sen doktora gitinmi sebepsiz inferlitemisin

evet cnm gitim bir sorun yok yani bendede eşimdede ama olmuyo zamanı var demekki 2 ay klomen kullandım yumurtam olgunlaşıyo tatlıyoda ama olmuyo işte. 1 senelik evli iken gitim yumurtam çok güzel dedi doktorum ozamanlar kis var dedi ama küçükmüş adetli iken oluşan kislerden bir sonraki adette gidiyomuş kendi kendine kaybolan kis yani 2 senedir gitmiyorum doktora bitkilerle olur inşallah rabbim isteyen herkese versin

cnm yumurtlama düzgün olabilir tüplerde tıkanıklık,Rahim kaynaklı problemler derin bi araştırma yapmak lazım 2 yıl neden gitmedin bence git problemini öğrenki ona göre bitkisellerdan faydalanasın,benimde yumurtam büyüyüp çatlamıyo bakalımm benimki daha yeni belki düzelir zamana bıraktım bitkileri deniyom işte bu ay geçde olsa soğanla adet olmayı başardım...

X