Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

hayırlı haftalar arkadaşlar bi kaç gündür yoktum şehir dışına çıkmıştım gelemedim oyüzden herkes iyidir inşallah bi kaç kez misafirlikte girmeye çalıştım ama sitedede problem vardı sanırım giremedim.

ARKADASLAR BEN 1 SENELIK EVLIYIM HAZIRAN AYINDA BIR DUSUGUM VAR 6 HAFTALIKDI DUSTU NEYSE BEN UZUN ZAMANDIR KORUNMUYORUM NISANDAN BERI AMA BEBEK YOK HALA HORMON TESTI YAPTIRDIM GECENLERDE DEGERLERIM SUNLAR

FSH 5.44 U/L

LH 1.77 U/L

ESTRADİOL 25.94 pg/ml

PROLAKTİN 12.06 ng/ml

TSH 4.16 uIU/ml

GECEN AY VE ONDAN ONCEKI AY SOLE BIRSEY OLDUADETIM 9 GUN GECIKTI TEST YAPTIM IDRAR TESTI SILIK CIKTI AMA ARKASINDAN ADET OLDUM BU AYDA AYNISI OLDU 9 GUN GECIKTI TETS SILIK CIKTI IKIZ KEZ YAPTIM YANI SILIK AMA ARKASINDAN ADET
bak canım senin adet siklusun neyse üstüne 9 ekle çünkü 9 gün geçiyosa her ay siklusun değişti demekkii 30 günse 39 günde bir oluyon.ama san böğürtlen kökü kürü ve soğan kürü tavsiye ederikm

günaydııın kızlarr..
benim kırmızılar geldi maalesef mafoldumben
bi daha ki adetim 1 aralık da inşaallah olmam da hemile kalırım :Saruboceq:

günaydııın kızlarr..
benim kırmızılar geldi maalesef mafoldumben
bi daha ki adetim 1 aralık da inşaallah olmam da hemile kalırım :Saruboceq:

hayırlısı olsun canım üzme kendini Allahtan hayırlısını dile canım benim :Saruboceq::Saruboceq:

günaydın kızlar herkese iyi haftalar
bende yoktum kaç gündür hiç hamiş haberimiz yokmu??
bende klomenin sonuna geldim sıra yumurta ölçümünde sonrada iğne
bu 3. ay kızlar kaç ay kullanılıyor en fazla sanırım bu son şansım.

günaydın kızlar herkese iyi haftalar
bende yoktum kaç gündür hiç hamiş haberimiz yokmu??
bende klomenin sonuna geldim sıra yumurta ölçümünde sonrada iğne
bu 3. ay kızlar kaç ay kullanılıyor en fazla sanırım bu son şansım.

hosgeldın canım olmazmı adalex hamile sanırım ikiz hemde :emir_bebek::ecrin_bebek::nazar:

herkese günaydın ve herkese iyi haftalar kıslar ayçanisa evin günaydın kıslar topiğin demirbaşlarınısınız valla nasıl da adınız hep burda :)

Konuyu Toplam 3 Kullanıcı okuyor. (3 Kayıtlı kullanıcı ve 0 Misafir)
Kuzunaz, aycanisa, evindarkece+

günaydın kızlar nasılsınız Hipotiroidi Ne Gibi Belirtiler Verir?

Üreme çağında olan kadınlarda en sık görülen belirtiler adet düzensizliği şeklindedir. Gecikmeli adet görme veya uzun süreli adet görememe direkt hipotiroidiye bağlı olabileceği gibi, hipotiroidi neticesinde artan TRH hormonunun prolaktin hormonu salgısını uyarmasıyla ortaya çıkan hiperprolaktinemi neticesinde olabilir.

Hipotiroidide hiçbir belirti görülmeyeceği gibi görülen belirti ve bulgular vücut metabolizmasının azalmasına bağlıdır ve hemen tüm organların işlevleri yavaşlamıştır. Bunun neticesinde kabızlık (bağırsak hareketlerinin yavaşlaması), soğuğa tahammülsüzlük ve vücut ısısının düşmesi (metabolizma yavaşlamasıyla ısı üretiminin azalması), zihinsel işlevlerin yavaşlaması (unutkanlık, uykuya eğilim, sakarlık, yavaş konuşma), kolay yorulma, nabzın yavaşlaması (kalbin az çalışmasına bağlı), kansızlık (kan üretiminin azalmasına bağlı), kan kolesterol seviyelerinin artması (kolesterolün az harcanmasına bağlı), su tutulumuna bağlı ödemler, su tutulumuna bağlı olarak bilek kanalından geçen sinirin sıkışmasına bağlı oluşan karpal tünel sendromu sık görülenler arasında yer alır.

Muayene bulguları arasında yukarıdakilere ek olarak kalp büyümesi, reflekslerin yavaşlaması, kas güçsüzlüğü, depresyon bulunabilir.

Laboratuvar bulguları arasında yukarıdakilere ek olarak karaciğer enzimlerinde yükselme söz konusu olabilir.

günaydın kızlar nasılsınız Hipotiroidi Ne Gibi Belirtiler Verir?

Üreme çağında olan kadınlarda en sık görülen belirtiler adet düzensizliği şeklindedir. Gecikmeli adet görme veya uzun süreli adet görememe direkt hipotiroidiye bağlı olabileceği gibi, hipotiroidi neticesinde artan TRH hormonunun prolaktin hormonu salgısını uyarmasıyla ortaya çıkan hiperprolaktinemi neticesinde olabilir.

Hipotiroidide hiçbir belirti görülmeyeceği gibi görülen belirti ve bulgular vücut metabolizmasının azalmasına bağlıdır ve hemen tüm organların işlevleri yavaşlamıştır. Bunun neticesinde kabızlık (bağırsak hareketlerinin yavaşlaması), soğuğa tahammülsüzlük ve vücut ısısının düşmesi (metabolizma yavaşlamasıyla ısı üretiminin azalması), zihinsel işlevlerin yavaşlaması (unutkanlık, uykuya eğilim, sakarlık, yavaş konuşma), kolay yorulma, nabzın yavaşlaması (kalbin az çalışmasına bağlı), kansızlık (kan üretiminin azalmasına bağlı), kan kolesterol seviyelerinin artması (kolesterolün az harcanmasına bağlı), su tutulumuna bağlı ödemler, su tutulumuna bağlı olarak bilek kanalından geçen sinirin sıkışmasına bağlı oluşan karpal tünel sendromu sık görülenler arasında yer alır.

Muayene bulguları arasında yukarıdakilere ek olarak kalp büyümesi, reflekslerin yavaşlaması, kas güçsüzlüğü, depresyon bulunabilir.

Laboratuvar bulguları arasında yukarıdakilere ek olarak karaciğer enzimlerinde yükselme söz konusu olabilir.

canım sen kendinin hipotiroidi olduğunu mu düşünüyorsun var mı bu belirtiler sende bizim ailede guatr tiroid hastalığı çok annem ve teyzem sıcağa ve soğuğa gelemiyor yani özellikle suya girerken zorluk çekiyorlar ama ben öle değilim şu an işyerinde herkes üşüyor ama ben maşallah çok iyiyim ne üşüyorum nede sıcaklıyorum her şey çok güzel bu arada adet olacağım sanırım hafif karnımda ağrı gibi bişi var akıntıda var biraz beyaz

herkese günaydın ve herkese iyi haftalar kıslar ayçanisa evin günaydın kıslar topiğin demirbaşlarınısınız valla nasıl da adınız hep burda :)

Konuyu Toplam 3 Kullanıcı okuyor. (3 Kayıtlı kullanıcı ve 0 Misafir)
Kuzunaz, aycanisa, evindarkece+

günaydın ne yapayım şekerim bagımlılık yaptı bana burası sabah dükkana gelir gelmez siteyi acıyorum :roflol:

günaydınnn kızlar hayırlı sabahlar olsun hepimize...
nasılsınız görüşmeyeli ne var ne yok
bende doktora gideccem saat 1 gibi ordan bi bebek görmesi var ay Allahım ya bu ay içinde bu 3. bebek görmesi onun dıışındada 2 yakın arkadaşımın karnı burnunda doğumunu bekiyo

yok canım benim dediğim gibi çok yüksek çıkmadı dr ilaç bile yazmıycaktı ama bebek istiyorum diyince yazdı da ben mesela sıcağı sevmem fazla adetlerin birkaç gün geç olması ve uykuya eğilim var 10 da kaltım bugün canım sen test almadınmı belirtiler adet olacakmışsın gibimi

kızlarr yaa buna inanıyomusunuz sizz çin takvimine enteresan ama benim önceki hamileliğime 19 yaşımdaydım kasımda hamile kalmıştım ve kızdı tutuyo yani
bi bakın bakalım

günaydınnn kızlar hayırlı sabahlar olsun hepimize...
nasılsınız görüşmeyeli ne var ne yok
bende doktora gideccem saat 1 gibi ordan bi bebek görmesi var ay Allahım ya bu ay içinde bu 3. bebek görmesi onun dıışındada 2 yakın arkadaşımın karnı burnunda doğumunu bekiyo

günaydın canım hoşgeldin kaçta yattın gece nöbetini sana bırakmıştım kaydirigubbakcemile3 sende sumeyratamı bıraktın güzelim sırnaşık şey

kızlarr yaa buna inanıyomusunuz sizz çin takvimine enteresan ama benim önceki hamileliğime 19 yaşımdaydım kasımda hamile kalmıştım ve kızdı tutuyo yani
bi bakın bakalım

çok ilginç güzelim bende bakmıştım eltimin iki çocuğuda tutuyo ama cinsiyeti erkek belirliyo yani spermdeki x veya y kromozomu diye bu tıbben doğru canım ama :uhm:

X