Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

a. lucrin

üç protokol olarak kullanılabilinir: 1) uzun protokol (luteal protokol); 2) stop-protokol ve 3) mikrodoz flare-up protokol.

1. luteal long protokol: en sık kullanılan protokoldur. adetin 21. günü (veya beklenen adetden bir hafta önce) başlanır. günlük doz, aksi belirtilmediği takdirde, 10 ünite’dir. gonadotropin iğnelerine başlandığı gün, lucrin dozu 5 ünite’ye düşürülür. günde bir kez, günün tıpkı vaktinde, cilt altı olarak yapılır. lucrin, profasi/ pregnyl gününe kadar devam edilir.

2. stop-protokol: bilhassa kötü over cevabı olan veya öngörülen hastalarda tercih edilir. kötü over cevabı olabilecek olan hastalar: 1) daha önceki tüp bebek uygulamasında 3’den az yumurta toplanmış ve/veya pregnyl/profasi gününde bakılan e2 seviyesi 500 pg/ml altında olan bayanlar; 2) 3. gün fsh değeri 10 ıu/l üstünde ve/veya e2 değeri 60 pg/ml üzeri olanlar; 3) ileri bayan yaşı (>39), tek over varlığı (daha önce diğer overin cerrahi olarak çıkartıldığı olgular), daha önce kist ameliyatı olan olgular, ileri evre endometriozis varlığı. anılan bu durumlardan gelişi güzel birisinin varlığında, ünitemiz, size stop-protokol kullanılmasını ideal görebilir.

stop-protokolda adetin 21. günü (veya öngörülen adetden 7 gün önce) lucrin günde-tek doz 10 ünite, cilt altı olarak başlanır. adetin 2.-4. günü sabah 08.30’da hastanemize başvurarak kanda e2 ve vajinal ultrasonografi yapıldıktan sonra yüksek doz gonadotropin injeksiyonlarınıza (genellikle günde 6 veya 8 ampul) başlanır. gonadotropin injeksiyonlarına başlandığı gün, bir daha kullanılmamak üzere, lucrin kesilir. günde 5 tozdan daha yüksek olan gonadotropin dozlamasında, sabah ve akşama bölme yapılır (örneğin günde 5 toz uygulamada, sabah 2 toz + 1 su, akşam 3 toz + 1 su; sabah injeksiyonu e2, lh için kan vermeden sonra).

stop-lucrin protokolunda gonadotropin injeksiyonu takibinde e2 ile birlikte daima lh takibi de beraberinde yapılır.

lucrinle birlikte
kan testleri

estradiol (e2)
kanda e2 ölçümü yumurtalık işlevi ve follikül gelişiminin çok iyi bir göstergesidir. dolayısıyla takip anında sıklıkla kanda e2 tetkiki yapılır. e2 bakılması için aç olunması gerekmemektedir,. ilk e2 adetin 2.-4. günleri ilk gonadotropin iğnesine başlamadan bakılır ve gerektiği kadar ünite tarafınca planlanır.

luteinize edici hormon (lh)
lh, beyinde pitüiter bezden salgılanan ve yumurtlamayı (ovulasyon) sağlayan bir hormondur. stop-lucrin ve mikrodoz flare-up protokollarında kanda , e2 ile birlikte lh seviyesine de daima birlikte bakılır.

cevşen çok güzel bir duaa gerçekten ben kenddim okuyorum
insanın kendi aklına gelmeyen çok güzel cümlelerden oluşuyor bizim kırık dökük
cümlelelrimizn yanında cevşen le dua etmek insanı daha ferahlatıyor tavsiye ederim kıslarr peygamber efendimize uhudta bizzat allah tarafından öğretilen bir dua ve koruyucu zırhını çıkar ve bunu oku dediği bir dua özellikle hamile hanımlar alpy sende okumamışsan henüz aklında olsun arkadaşım bebişini ve seni korur inşallah

Kızlar herkese merhaba,çok fazla sayfa oldupu için hepsini tek tek okuyamadım...

Bal çörekotu tarçın kürü kullanmak istiyorum ama kist falan oluştuğusöyleniyo neolur bu konuda bilgisini gören arkadaşlar beni bilgilendirsin...

Birde onunla beraber adaçayı nasıl olur aceba...

Allah hepimize yardımcı olsun.

canım ben kist yaptığını duymadım ama adaçayını yumurtlamadan sonraki günlerde içme bebiş olursa düşürebilirmiş diye biliyorum

cevşen çok güzel bir duaa gerçekten ben kenddim okuyorum
insanın kendi aklına gelmeyen çok güzel cümlelerden oluşuyor bizim kırık dökük
cümlelelrimizn yanında cevşen le dua etmek insanı daha ferahlatıyor tavsiye ederim kıslarr peygamber efendimize uhudta bizzat allah tarafından öğretilen bir dua ve koruyucu zırhını çıkar ve bunu oku dediği bir dua özellikle hamile hanımlar alpy sende okumamışsan henüz aklında olsun arkadaşım bebişini ve seni korur inşallah

evet canım çok güzel okumaktan çok ben dinleyince çok ferahlıyorum

canım ben kist yaptığını duymadım ama adaçayını yumurtlamadan sonraki günlerde içme bebiş olursa düşürebilirmiş diye biliyorum

Saol canım benim,adetin ilk günü başlayıp 1 hafta içilse ozaman iyi olur herlde

ayy ne güzel eskisi gibi sayfalara yetişemiyorum diğer kızlarda gelseler dolup taşsa burası yine

lucrini ben kendim yapıyorum akşamları sendemi kendin yapıyorsun

hıııı 10 gibi kendim yapıyorum kendime iğne yapma fikri tuhaf gelmişti ama alıştım şimdi acımıyor zaten yaa ben çok rahatım sedenur sende ötlemisin sanki böyle sıradan bişey yapıyormuşuz gibi geliyooo hiç heycan falan yok niye kiii:uhm:

Saol canım benim,adetin ilk günü başlayıp 1 hafta içilse ozaman iyi olur herlde
sanırım öyle içmen iyi olur canım rabbim şifanı versin inşallah eşinede keçiboynuzu kürü uygula istersen sorunu yoksa bile spermleri destekler
o zamanda bebekleri çok özledik diye hiç çıkmazlar kii :roflol: :roflol: :roflol: :roflol:

heee doğru valla o zaman senin alpyın dediği gibi
yurtdışından başka çare yok canımsırnaşık şeysırnaşık şey:roflol::roflol:

:roflol: :roflol: :roflol: :roflol: :roflol: bende düşünüyorum ama yada dağ başına yerleşmeli kolayca gelemesin kimse

hıııı 10 gibi kendim yapıyorum kendime iğne yapma fikri tuhaf gelmişti ama alıştım şimdi acımıyor zaten yaa ben çok rahatım sedenur sende ötlemisin sanki böyle sıradan bişey yapıyormuşuz gibi geliyooo hiç heycan falan yok niye kiii:uhm:

inşallah hiç anlamadan hepiniz hamiş kalırsınız ben hep diyorumki mucize olupta hamile kalırsam ben idrak edene kadar çocuk doğar heralde diye inanmam çok zor olur sanırım

kızlar burdayım çıkmıycam ama biraz işim var cevap yazmazsam kızmayın burdayım

Ayyy kızlarr ben de yetişemiyorumm bi yandan çalışıyorumm yaa ondan.
Jaleex canım bu küre adetin 2 günü başla man ve 10 gün boyunca yemen iyi olur.Sende sorun tam olarak neydii canımm?

lucrin iğnesi kısa zaten
gool f göre daha kolay yapılıyor ben göbekten yapıyorum bir sağ bir sol valla akşam 9

N83 canım ben de okurum hiçç okumadım cevşenii sağol canımm hormonlardan bi tuhaff zaten psikolojimm rahatlamaya da ihtiyacım var.

X