Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

yaa ben dün akşam yaptım çıkmadı idrar testinde düşün yani ablaa.. bence yaptır bi kan testi daha
bencede yaptırsın annemin arkadaşının 2 çocuğu var ikiside idrar testinde hiç çıkmamış kandan anlamışlar hep hayırlsı ümitlendirmekde istemem ama en azından içi rahhatlar kafasıda rahatlar o zaman adt olman daha kolaylaşır

bencede yaptırsın annemin arkadaşının 2 çocuğu var ikiside idrar testinde hiç çıkmamış kandan anlamışlar hep hayırlsı ümitlendirmekde istemem ama en azından içi rahhatlar kafasıda rahatlar o zaman adt olman daha kolaylaşır
yani evet öyle

abla biliyosun bide stresdende olmuyoo o yüzden hiç değilse rahatlarsınn yanii. hadi abla bak bukadar insan kan ver diyoo.

ayyyy canımm beniiimm dualarım seninle bitanemm içimden çok güzel şeyler geçiyo senin için ama söyleyincede çıkmıyoo tatlım yaaa tekrar kan tahlili yaptırmadın dimi
senin adetin böyle aksarmıydı canımmcım

HEP aksıyor canım zaten ama eğer yumurta çatlamışsa 14 gün sonra adet olunur benim 1 ocakta 2 yumurtam çatladı düşün yani nasıl iş bu anlamadım

yaa ben dün akşam yaptım çıkmadı idrar testinde düşün yani ablaa.. bence yaptır bi kan testi daha

cnm ya eşimle işe gidip eşimle geliyorum zaten ancak cumartesi yaptırırm belki bakalım ya eşim kızacak takıntılı oldun iyice diye senağlama

HEP aksıyor canım zaten ama eğer yumurta çatlamışsa 14 gün sonra adet olunur benim 1 ocakta 2 yumurtam çatladı düşün yani nasıl iş bu anlamadım

cnm ya eşimle işe gidip eşimle geliyorum zaten ancak cumartesi yaptırırm belki bakalım ya eşim kızacak takıntılı oldun iyice diye senağlama
abla 1.si geç döllenmiş olabilir.. tamam send ecumartesi yaptır. ama yaptır yanii.

çokmu düşünüyosun balımm yaaa ama 14 gün geçmiş yani 14 gün önce adet olman lazımdıCADIARZU iyice kafam karıştı benim eşimde seninki gibi ne yapsam kuruntu yapıyosun diyor
bekeleyecez hayatım başka çare yok o zaman

yani evet öyle

abla biliyosun bide stresdende olmuyoo o yüzden hiç değilse rahatlarsınn yanii. Hadi abla bak bukadar insan kan ver diyoo.

biliyorum canlarım ama ben hani bebek varmı yokmu düşüncesinde stresinde değilim bebek yok eve testler onu gösteriyor diyorum ama neden adet olamadım buna rağmen ben bunun sıkıntısındayım

çokmu düşünüyosun balımm yaaa ama 14 gün geçmiş yani 14 gün önce adet olman lazımdıcadıarzu iyice kafam karıştı benim eşimde seninki gibi ne yapsam kuruntu yapıyosun diyor
bekeleyecez hayatım başka çare yok o zaman

neyi beklediğimide bilsem bekliyeceğimde kendimi neden kötü hissediyorum acaba adet olamadığım içinmi düşünün şu an işyerinde pantolonumun düğmeleri ve fermuarını açtım öle duruyorum yani çok şiş kasıklarıma baskı oluyor

neyi beklediğimide bilsem bekliyeceğimde kendimi neden kötü hissediyorum acaba adet olamadığım içinmi düşünün şu an işyerinde pantolonumun düğmeleri ve fermuarını açtım öle duruyorum yani çok şiş kasıklarıma baskı oluyor

canım benimm rabbim yardımcın olsun inşşş adetin yada bebeğin gelir biran önce sende sıkıntıdan kurtulursunn

SORU : azra kazan
14.2.2009

iyi geceler hocam bayagı karısık bir durumdayım 29 yasına gircem 3.5 yıllık evli 2.5 yasında kızım var önceden beri adet düzensizligim var tedavi olmadan cocugum oldu son 6 aydır 2 yada 3 kez adet oldum ocak ayında yapılan alt ve üst ultrasonda polikistik over çıktım sonuçlarım şöyle: 14.01.09 itibariyle: sat:8.11.08 genital muayene cxnpv temiz iç genitaller dogal jine usg:u:av:nc:end:6mm overler polikistik hormanlar: tsh:1.89 prolaktin: 10 e2:46.5 fsh:6.27 lh:12.1 bhcg:0 simir testi normal. tanı:n91.1 sekonder amenore tedavi olarak 19.0109 da farlutal baslandı aynı gün kızıma akciger röntgeni çektirdim asıl ilginçlik şimdi lütfen okumaya devam edin. 09.02.09 da yapılan ikinci bhcg neticesinde hamile oldugum göründü yine 14.o2 09 itibariyleki ultrasonda 5mm gebelik kesesi 4 hafta 3 günlük gebelik göründü .su anda bana yapılan bu yanlış ilaç kullanımından dolayı uzmanımı degiştirdim doktorum bebegin zarar görme olsılıgının yüksek oldugunu söylüyor hastanede asla zarar görmüycegimi 4.5 haftalık hamile olsam bile embriyo olusumunun ondan 2.5.hafta öncemi sonramı olustugu gibi bişey söyledi bu tarihinde bu ayın basına tekamül ettigini ve bebegin asla zarar görmüycegini söyledi lütfen çok acil degerli bilgi birik,iminize ihtiyacım var bu olay neticesinde bi karar vericem hastane yönetimiyle ilgili acil cevap lütfen . uzun yazdıgım için özür dilerim.
YANIT : Op.Dr.Yeşim Yerçok
Kızınıza çektirdiğiniz tek doz akciğer filmi esnasında odada bulunmanız bebeginize zarar vermeyecektir. Farlutal kullanımının da gebeliğinizi etkilemeyeceğini söyleyebilirim. Bu nedenle endişelenmeyin. Sadece düzenli takiplerinize devam edin, tarama testlerini mutlaka yaptırın.

kıslar ben en iyisi farlutal kullanayımda yoksa zaten adet olurum 10 gün içinde adet olmazsam bakarız tekrar

14.2.2009

iyi geceler hocam bayagı karısık bir durumdayım 29 yasına gircem 3.5 yıllık evli 2.5 yasında kızım var önceden beri adet düzensizligim var tedavi olmadan cocugum oldu son 6 aydır 2 yada 3 kez adet oldum ocak ayında yapılan alt ve üst ultrasonda polikistik over çıktım sonuçlarım şöyle: 14.01.09 itibariyle: sat:8.11.08 genital muayene cxnpv temiz iç genitaller dogal jine usg:u:av:nc:end:6mm overler polikistik hormanlar: tsh:1.89 prolaktin: 10 e2:46.5 fsh:6.27 lh:12.1 bhcg:0 simir testi normal. tanı:n91.1 sekonder amenore tedavi olarak 19.0109 da farlutal baslandı aynı gün kızıma akciger röntgeni çektirdim asıl ilginçlik şimdi lütfen okumaya devam edin. 09.02.09 da yapılan ikinci bhcg neticesinde hamile oldugum göründü yine 14.o2 09 itibariyleki ultrasonda 5mm gebelik kesesi 4 hafta 3 günlük gebelik göründü .su anda bana yapılan bu yanlış ilaç kullanımından dolayı uzmanımı degiştirdim doktorum bebegin zarar görme olsılıgının yüksek oldugunu söylüyor hastanede asla zarar görmüycegimi 4.5 haftalık hamile olsam bile embriyo olusumunun ondan 2.5.hafta öncemi sonramı olustugu gibi bişey söyledi bu tarihinde bu ayın basına tekamül ettigini ve bebegin asla zarar görmüycegini söyledi lütfen çok acil degerli bilgi birik,iminize ihtiyacım var bu olay neticesinde bi karar vericem hastane yönetimiyle ilgili acil cevap lütfen . uzun yazdıgım için özür dilerim.
Kızınıza çektirdiğiniz tek doz akciğer filmi esnasında odada bulunmanız bebeginize zarar vermeyecektir. Farlutal kullanımının da gebeliğinizi etkilemeyeceğini söyleyebilirim. Bu nedenle endişelenmeyin. Sadece düzenli takiplerinize devam edin, tarama testlerini mutlaka yaptırın.

kıslar ben en iyisi farlutal kullanayımda yoksa zaten adet olurum 10 gün içinde adet olmazsam bakarız tekrar
sen bilirsin balımm.

slm kızlar bende hala adet olmadım .doktoru aradım cumaya kadar belke olmazsan gel testleri yenileyelim dedi.c.tesi sabahı sonunu içmiştim.doktorda bu zamana kalmaz olman lazımdı dedi. korkuyorum arkadaşlar hiç böyle olmazdı günü şaşmaz dı....ilk defa başıma geldi.tahliller temizdi ultrasondada bişey yoktu kist yok bebekte görünmüyo demişti doktor....napacam ben ya.....:KK43:(((

14.2.2009

evet tatlım sen en iyisini bilirsinnopuyorumnanaktan

yaa ben dün akşam yaptım çıkmadı idrar testinde düşün yani ablaa.. Bence yaptır bi kan testi daha

evincim senin nasıl çıkmadı testte bende ona hayret ettim.
Bende bekliyorum ya biliyosun deli olcam
sabah yaptım bende çıkmadı hayır olmak istiyorum çünkü olmamakta bunalttı beni dün çok ağladım resmen hıçkıra hıçkıra sinirlerim boşaldı artık.

evincim senin nasıl çıkmadı testte bende ona hayret ettim.
Bende bekliyorum ya biliyosun deli olcam
sabah yaptım bende çıkmadı hayır olmak istiyorum çünkü olmamakta bunalttı beni dün çok ağladım resmen hıçkıra hıçkıra sinirlerim boşaldı artık.
ya neden ağlıyosun hayatım madem öyle git kan testi yaptır rahatla canım eğer yoksada hiç değilse adet olcağını yadaa en güzelini olmayacağını anlarsın... valla bende bilmiyorum balım idrar testinde çıkmadı bence 1 ay olmadı henüzz ondan olsa gerek çünkü biliyosun daha çok yeni. benim bu hamileliğim aralıktan kaynaklanmıyo ne olduysa bu ay oldu :):)

Amaaan kıslar yaaaa
Olunca da benim gibi ağılıyorsunuz
ne değişiyooo

Arkadaşlarım bana moral vermek için gelmişlerdi iyi oldu
nasıl geçeccek diyordum gün

ya arkadaşlar bende yapıyorum idrar testinde çıkmıyo.....kantahlilindede çıkmadı bişey...ultrasondada çıkmadı kistte çıkmadı.....1 kutu farlutal bitirdim 6 gün oldu hala yok bişey......yarın genel kan tahlili verecem bu belirsizlik çok kötü.....

canım ben bu ekilde iki ay boyunca çıkmayan birini biliyorum
bebişi varmış tam 8 haftalıkken çıktı
ne kanda ne usgde çıkıyordu

ınşalllah senin vardır canım

canım ben bu ekilde iki ay boyunca çıkmayan birini biliyorum
bebişi varmış tam 8 haftalıkken çıktı
ne kanda ne usgde çıkıyordu

İnşalllah senin vardır canım

canım inşalllahhhhh o kadar çok istiyorumki herkes için hepimiz için okadar dua ediyorumki.inşallah vardır.....yarın belli olur belki en son ocal 18 de kan tahlili ve ultrasona girmiştim bişey çıkmamıştı.yarın yine gidecem.bakalım çıkacakmı.son adetim 12 aralıktaydı.

offf muhallakta kalmak çok kötü bir durum...

her halde kan testi idrar testinden daha güvenilirdir.kan testi yaptırmakta yarar var bence.
klomen hapım dün bitti.bakalım sonumuz ne olacak.yumurtalarım çatlar umarım...

X