Bir çok kişi hamile kalacak (Kürlerimizle, inancımızla, Dualarımızla) Buna inanıyorum

:eek:klava::eek:klava:
öyle canım boşverr salla gitsiinn. uyuzz karı nolcakk
sanki dünya onun etrafında dönüyor.öyle zanneediyor onun varsa derdi tasası benim de var.yarın tahlil günüm tahlilden sonra ne olacak bakalım
ayyy nasıl insanlar var yaa :eek:lmaz:

insanı zorla deli ediyorlar.beraber yaşamak çok zor.Allah sana sabır versin canım...

aminnnnnnnnnnn canım.kalbim ağrıyor şu an sinirimden duramıyorum elim ayağım birbirine karışıyor.

canım dedim ya sonradanaklıma geldide. ben aralıkda eşimle hiç ilişkiye girmedim. ne olduysa ocakda oldu.yani aslında çok yenii... o yüzden bekliycem canım.ama düşündüün için çok sağol. burda zaten bizi bizden başka düşünen yok.senağlama

senin değer düşük mü çıktı noldu ya sinirden çok fazla okuyamadım eskileri anlatır mısın evincim??

ya nolsun kızlar benim kaynana dedemlere(eşimin) nereye gitti bilmiyorum demiş arkadaşıyla konuştu gidiyorum dedi gitti demiş.dedem de beni aradı noldu annene(kaynanaya) bişey demeden çıkmışsın diye aradı mı?
az önce eve geldim tartıştık.arkadaşımla konuşurken yanımdaydın kulaklarını mı tıkadın da duymadın dedemlere bilmiyorum demişsin ne yapmaya çalışıyon dedim sesimi yükselterek.ne bu böyle dedim istemiyorsan çıkarız böyle yaparak nereye varmya çalışıyon dedim.
sen beni anne yerine koymuyon saygın yok bana....diye sıraladı.gidiyorum deyip çıktın gittin nereye gittiğini nerden bileyim?ya kızlar arkadaşım aradığında yanımdaydı ismini zikrettim duyacağını duyuyo duymak istemediğini duymuyor.çok sinirliyim ya. :kızgın:

ben bu olayı bir yerden tanıyorum kendimden 1,5 sene yaşadım ömrümden ömür gitti canımdanda can ahhhh ahhhh hepsi geçmişte kalıyor ama en çocuksu yanların masumluğun hislerin hayallerin ölüyor çektiklerin yanına kalıyor işte senağlamasenağlama

sanki dünya onun etrafında dönüyor.öyle zanneediyor onun varsa derdi tasası benim de var.yarın tahlil günüm tahlilden sonra ne olacak bakalım

aminnnnnnnnnnn canım.kalbim ağrıyor şu an sinirimden duramıyorum elim ayağım birbirine karışıyor.
sakin ol hayatım yaa.bi derin nefes all.. amaann boşşverr de kendi kendine onlamı uğraşcam de kendi kendini motive et helle..

biraz önce 2 yeri cenaze ziyaretine gittik
biri babamın çiftligindeki bakıcının babası 50 yaşında
demiş damdaki karı kürüyeyim
bide anteni döndereyim diye dama merdivenle çıkarken
merdiven kayıyor ve adamcagız yere düşüyor
doktora götürüyorlar kafadan film çekiyorlar
bir şey çıkmadı deyip eve gönderiyorlar
adam eve gidince ölüyor
megersemki kaburgası kırılıp cigerine batıyor ve
iç kanamadan dolayı ölüyor
ikinci cenaze ziyaretimizde eniştemin arkadaşının kızı
kız 6 aylık uyuyor ve annesi beşige degilde kendi yataklarının üzerine yatırıyor ve
bebek dönünce yatak kalorifere çok yakınmış
kafasının üzerine düşüyor ve yatakla petek arasında 4 -5 dk kalıyor
çarpma esnasında beyin ölümü gerçekleşiyor ve kalbi çalışıyor
gaziantepte yogun bakımda 42.gün hayatını kaybediyor
kadının üçüncü çocugu oluyor 1 erkek 2 kız çocugu vardı
1 kız 1 erkek çocukla kaldı
ama diyorumki avunacagı 2 çocugu var
bak benim elim boş kaldı diyorum
ve size uzun bi mesaj gönderecem ve okuyun tamam

ayy bugün bize nazar mı deydi yaaa
herkeste bi olmusuzlukkk
kızlar herkes kendini bi okusum bakımmm
canlanalım olmuyo böylee
bize yakışmıyooo
hadi bakımmm hadiiiiiii :)))))
bizi üzenler dağlara taşlaraaaa
dertlerimiz kurtlara kuşlaraaaaa
bebişlerimiz göbişimize göbişimizeee ohhhhhh :)))

neşecim sana noldu ya???
arkadaşlar nazar değdi bize heralde???herkes çıkmazda stres yapmamak elde değil.

allaha şükür ben iyiyim canım
sabah eşimi doktora götürmüştük
cumartesi günü kıl dönmesinden ameliyat olmuştu
pansuman yaptı ve dikişleri almak için salı günü çagırdı
ben de eşimin poposuyla ugraşıyorum
allaha şükür rahatım
ve
fertilaide bugün başladım
sabah ögle içtim
biraz sonrada akşamı içerim

senin değer düşük mü çıktı noldu ya sinirden çok fazla okuyamadım eskileri anlatır mısın evincim??
canım benim değer 117 mlu çıkdı. ama hepimiz bi anda hani dedik düşük değer. dün gecede çok kafamı kurcaladı durdu. acaba dedim kimyasal gebelik falanmı dedim kendi kendimee en sonda hani aralığın 5inde çamur gibi lekelenmem olmuştu. dedim değer niye düşük ama sabah benim küçük olan canım eltim aradı bianda aklıma geldi ben eşimle hiç aralıkda ilişkiye girmedimkii ne olduysa ocakda oldu yani 2.5 haftalık falan gibi geliyo bana biliyosun ben adetde olmadım evlenelii.. dr da dedi 10 gün sonra gel bakalım dedii. o yüzdenn öğlen rahatladım birazz korkmuştum bianda yaa..iyi düşünelim iyi olsun dimi

kuzucum aglamayalım yaaaaa
niye böyle sıkıntılısın gülüm yaaaaa
adet olamadın onamı canını sıkıyorsun canım
anlat bakalım

niye ağlamayalım neşeciğim ya içimize akıta akıta patlayacak bir gün delireceğiz birgünde ağlayalım bişeycik olmaz senağlama

ben bu olayı bir yerden tanıyorum kendimden 1,5 sene yaşadım ömrümden ömür gitti canımdanda can ahhhh ahhhh hepsi geçmişte kalıyor ama en çocuksu yanların masumluğun hislerin hayallerin ölüyor çektiklerin yanına kalıyor işte senağlamasenağlama
evet maalesef öyle oluyor canım en masum hayallerin duyguların yok ouyor.
sakin ol hayatım yaa.bi derin nefes all.. amaann boşşverr de kendi kendine onlamı uğraşcam de kendi kendini motive et helle..

ya sıkıntılıyım zaten kanamam var ama normal adet kanması değil bu.bugün 2.gün ve hala tek ped. :eek: ikinciyi üçüncüyü hatta dördüncüyü bulması lazımdı.bide rengi de değişik siyah gibi böyle.yarın direkt dr.un yanına mı gitsem ki kan vermeden?erkeklik hormonuna bakalım demişti de.

evet maalesef öyle oluyor canım en masum hayallerin duyguların yok ouyor.

ya sıkıntılıyım zaten kanamam var ama normal adet kanması değil bu.bugün 2.gün ve hala tek ped. :eek: ikinciyi üçüncüyü hatta dördüncüyü bulması lazımdı.bide rengi de değişik siyah gibi böyle.yarın direkt dr.un yanına mı gitsem ki kan vermeden?erkeklik hormonuna bakalım demişti de.
canım yerleşme kanaması olmasın kızz yada stresdende olabilir..

canım benim değer 117 mlu çıkdı. ama hepimiz bi anda hani dedik düşük değer. dün gecede çok kafamı kurcaladı durdu. acaba dedim kimyasal gebelik falanmı dedim kendi kendimee en sonda hani aralığın 5inde çamur gibi lekelenmem olmuştu. dedim değer niye düşük ama sabah benim küçük olan canım eltim aradı bianda aklıma geldi ben eşimle hiç aralıkda ilişkiye girmedimkii ne olduysa ocakda oldu yani 2.5 haftalık falan gibi geliyo bana biliyosun ben adetde olmadım evlenelii.. dr da dedi 10 gün sonra gel bakalım dedii. o yüzdenn öğlen rahatladım birazz korkmuştum bianda yaa..iyi düşünelim iyi olsun dimi
bence de korkutma kendine ne zaman gidicen dr.a ozaman kesinleşiir.RAbbim büyü içini ferah tut sen.
niye ağlamayalım neşeciğim ya içimize akıta akıta patlayacak bir gün delireceğiz birgünde ağlayalım bişeycik olmaz senağlama

ağla ağla ağla da nereye kadar kuzucum yaaa. :sinifsinif: senağlama

Moralin niye bozuk?
Hz. Adem (a.s.) gibi 200 sene tevbe mi ettin ?

Moralin niye bozuk?
Hz.ibrahim (a.s.) gibi ateşe mi atıldın ?

Moralin niye bozuk?
Hz.zekeriyya (a.s) gibi testereyle mi kesildin ?

Moralin niye bozuk?
Hz.yusuf (as) gibi kuyuya mı atıldın ?

Moralin niye bozuk?
Hz.MUHAMMED (sav) gibi taif'te taşlandın mı, başına işkembe mi konuldu namaz kılarken, dişin mi kırıldı,

yüzüne tükürük mü atıldı, hicrete mi zorlandın, sevdiklerinden mi ayrıldın?

Moralin niye bozuk?
Hz.hamza (r.a) gibi burnun kulağın mı kesildi?

Moralin niye bozuk ?
Musab bin umeyr (r.a) gibi kolların mı kesildi?

Moralin niye bozuk ?
Cafer bin ebi talip (r.a) gibi ok, mızrak ve kılıç darbeleriyle yaralandın mı?

Moralin niye bozuk?
Ammar,sümeyye, yasir (r.a) gibi işkence mi gördün?

Moralin niye bozuk ?
Bilal (r.a) gibi kızgın kumlara yatırılıp, üzerine taşlarmı kondu?

Moralin niye bozuk ?
Yunus peygamber (as) gibi denize mi atıldın?

Moralin niye bozuk?
Eyüp peygamber (as) gibi vücudunu yaralar mı kapladı?

Moralin niye bozuk?
Üstad Bediüzzaman gibi zindana mı atıldın, zehirlendin mi?

Moralin niye bozuk?
Ne düşünüyorsun, dünyalık işler mi?

Silkinelim, kendimize gelelim........?

Üzüleceksen,

namazını kazaya bıraktığın için, teheccüde kalkamadığın için, birinin kalbini kırdığın,

pazartesi perşembe orucunu tutamadığın için üzül

Üzüleceksen,

bugün ALLAH için bir şey yapamadığın için,
ALLAH ve Rasulü (sav)'i memnun edemediğin için üzül

Filistinde, Çeçenistanda, Irakta ve dünyanın dört bir yanında zulüm gören, işkence edilen,

öldürülen din kardeşlerin için üzül

üzülürsen,

bir fakire yardım edemediğin için, yetimin elinden tutamadığın için üzül

Üzüleceksen,

Afrika'da ve diğer ülkelerde bir lokma ekmek bulamayan, hastalıklarla mücadele eden insanlar için üzül

Üzüleceksen,

Kur'an'ı yeterince okuyup, hayatına tatbik edemediğin için üzül

Üzüleceksen,

Peygamber Efendimiz (sav)'i, canından, malından, aile bireylerinden, herşeyden çok sevemediğin için üzül

Üzüleceksen,

hakiki manada kul, Efendimiz (sav)'e ümmet olamadığın için üzül

Üzüleceksen,

Efendimiz (sav)'in şefaatine nail olamama korkusuyla üzül...

Belki çok Dertlisin..

Belki Artık Yeter Diyorsun...

Belki Kendinden Geçmişsin...

Belki de Ağlıyorsun...

Belki Bu Musibetlerin Sonunda

Eline Bir şey Geçip Geçmeyeceğini Düşünmektesin...

Duy!!!

Rabbin Sana Söylüyor..

"Sabredenlere,

Felaketlere Karşı Dişlerini Sıkıp Göğüs Gerenlere

Mükafatları Hesapsız ödenecektir.."

Belki De Onca Insanın Arasında

Neden Senin Seçildiğini Soruyorsun...

Oysa Rabbinin Seçtikleri Kıymetlilerdir...

"içinizden Mücahidlerle Sabredenleri Ortaya çıkarıncaya

Kadar Elbette Sizi Deneyeceğiz" (Muhammed, 47/31)

Hayat Bir Imtihan Değil Mi ?

Her Soru Ebedi Hayatında Yer Alan Bir Tuğla...

Nefes Alıp Verdiğin Her An Yeni Bir Soruya Gebe...

Onlar Olmasaydı Sonsuzluk Yurdunda

Sana Ait Hiç birşey Olmayacaktı...

Derdin Yoksa üzül asıl!

Dertliysen Bil Ki...

O Seni Seviyor....

Bak !

Sevdiğin Ne Diyor ?

"Allah Hayrını Dilediği Kişiyi Sıkıntıya Sokar!"

Belki Sen Ashab-uhdud Kadar Acı çekmedin...

Hani Kralları Onları Iman Ettikleri Için

Ateş Dolu Hendeklere Atmıştı Ya...

Belki Sen Ebu Zer (r.a) Kadar Acı çekmedin...

Amcası Inandığı Için Onu Hasıra Sarıp Yakmıştı Ya...

Belki Sen Vahşi Kadar Acı çekmedin...

Sevgilisi Ona "bana Görünme!" Demişti ya...

Belki Sen Yakup (a.s) Kadar Acı çekmedin...

Yusuf'u (a.s) Elinden Alınmıştı Ya...

Belki Sen Hatice(r. Anha) Kadar Acı çekmedin...

Muhammed (s.a.s) Yurdundan Kovulmuştu ya....

Unutma! Rabbin Kimseye Dayanabileceğinden Fazlasını Yüklemez...

Belki Kalbindir Acıyan...

Belki Bedenin...

Bekki De Ruhundur Kıvranan....

Belki Yokluktur Seni Saran....

Belki de Bin Bir Türlü Muamma...

Her Ne Durumda Olursan Ol

Diline Yakışır Bu Dua...

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin. ...

Ya Rabbi, razı olmadığın şeylerden ne yapmışsam hepsini affet…

Senden Başka ılah Yoktur!

Sen Bütün Noksanlıklardan Münezzehsin...

şüphesiz Ben Nefsime Zulmedenlerden Oldum...

Sen Bağışla beni

bir arkadaş göndermişti
tamda sıkıntılısınız
içinizi rahatlatacak diye düşünüyorum

bence de korkutma kendine ne zaman gidicen dr.a ozaman kesinleşiir.RAbbim büyü içini ferah tut sen.

ağla ağla ağla da nereye kadar kuzucum yaaa. :sinifsinif: senağlama
valla birdahaki pazartesi giderim. canımm allah izin verrirse inş hayırlı haberle dönerim..

ya kızlar benim iştah bi açıldıki sormayın çok yemememm lazım benim yaa.

canım yerleşme kanaması olmasın kızz yada stresdende olabilir..

bilmiyorum anlamadım ki.dr.muaene de etmedi en azından batın usg ile baksaydı.bacak aralrım da kasılıyor.dün gece yatmadan duş aldım sıcak ki ne sıcak.sabahleyin de sıcak su torbası koydum yine aynı.korkuyorum kızlarrrr bilmiyorumkismile bilmiyorumkismile :uhm:

neşeciğim paylaşımın çok güzel canım çok ta halı sölemiş söyleyen bizim onlar gibi olabilmemiz mümkün değil zaten haşa tabiki derdimizden büyük rabbimiz var ve bizden en kötü durumda olanlar var biz bunu biliyoruz isyan da etmiyoruz zaten ama ben çok dolmuştum ağlamaya ihtiyacım vardı hepsi bu kadar

bilmiyorum anlamadım ki.dr.muaene de etmedi en azından batın usg ile baksaydı.bacak aralrım da kasılıyor.dün gece yatmadan duş aldım sıcak ki ne sıcak.sabahleyin de sıcak su torbası koydum yine aynı.korkuyorum kızlarrrr bilmiyorumkismile bilmiyorumkismile :uhm:

canım seni korkutmak istemem ama siyah kanama düşüğü filan gösterebilir neşecim düşük yaptı o daha iyi bilir ama sıcak su sıcak kompres yumurtlama zamanı iyi gelebilir ama döllenme varsa bozabilir dikkat et rabbimin işi belli olmaz

neşeciğim paylaşımın çok güzel canım çok ta halı sölemiş söyleyen bizim onlar gibi olabilmemiz mümkün değil zaten haşa tabiki derdimizden büyük rabbimiz var ve bizden en kötü durumda olanlar var biz bunu biliyoruz isyan da etmiyoruz zaten ama ben çok dolmuştum ağlamaya ihtiyacım vardı hepsi bu kadar

biliyorum canım
seni bende yaşadıgım için anlıyorum canım
bak biz dünyamızı imanlı bir şekilde yaşadıktan sonra
bak gör rabbim bizlere daha hayırlı evlat verecek
evet agla en azından için açılır rahatlarsın
bak beni gözünüzün önüne alın
allahım verecegi evladımızında acısını yaşatmasın canım
rabbim bizler için hayırlısını verir inşallah

neşecim,o ne kadar güzel bir mesajdı öyle.okurken gözlerim doldu.

Allah razı olsun,hafifledim inan ki.bizim ki dert olmamalı sahiden.zamanı gelince en güzel şekli ile,sağlıklarıyla gelsin bebeklerimiz... :nazar:

canım seni korkutmak istemem ama siyah kanama düşüğü filan gösterebilir neşecim düşük yaptı o daha iyi bilir ama sıcak su sıcak kompres yumurtlama zamanı iyi gelebilir ama döllenme varsa bozabilir dikkat et rabbimin işi belli olmaz

offff ya kuzuuu sabah olsun artık dr.a gideyim bi an önce. senağlama senağlama senağlama

X