Bir ayda kaç kilo verebilirim

hilalce11

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2020
728
998
33
Kendimi bildim bileli hep kiloluyum ara ara diyet ve sporla kilo veriyorum sonra bırakınca geri aliyorum çok yoruldum bu durumdan çok çabuk kilo alan zor veren bir bünyem var spor yapmadan kesinlikle kilo veremiyorum veya sadece dikkat ederek kilo veremem çok sıkı kacamaksiz diyet yapmam lazım bende belli bir süre sıkı diyet ve sporla veriyorum tabi bu süreçte yıpranmış oluyorum ve herşeyin tadını özlemiş oluyorum sonra istediğim kilo olunca bırakıyorum istediğimi yiyorum ve dur diyemiyorum dengeleyemiyorum ya hep ya hiç mantığı var sanki bende öyle olunca da hepsi geri geliyor 🥺

Şimdi yine baya baya kilo aldığım bir dönemdeyim aylardır bugün basliycam yarın basliycam diye diye temmuz bitti hala baslayamadim geçenlerde başlamıştım 10 gün kadar dikkat ettim sonra yine bıraktım ama çok mutsuzum bu durumdan hiç bir kıyafetim olmuyor şu an dışarı çıkmak istemiyorum 🥺 buna bir son vermek için buraya yazıyorum tekrar bırakmamak için daha öncesinde çok iradeli biriydim bir lokma bile kaçamak yapmadan aylar geçiriyordum şimdi bir türlü olmuyor 🥺

Canım benim allah yardımcın olsun. Kilo vermeye çalışmak ciddi anlamda zor ancak çoktan çok azdan az gider diyerek kendini şöyle umutlandırabilirsin senden daha zayıf birisi aynı şekilde diyet yapsa sen o kişiden daha kolay kilo verirsin. Kilo verme hızın artar ve tartıda sonuç görmeden ne yazık ki mutlu olamıyoruz. Umudunu kaybetme seni abur cubura iten durumlardan kurtulmaya çalış bence. Bir dönem aldığım bir kaç kiloyu vermek için diyete zorladım kendimi ancak hayatımda hiç bu kadar zorlanmamıştım canımın çektiğini yemek istiyordum doğruluğunu bilmediğim için öneri değil ancak abur cubur yerine meyve koydum ben. Şimdi meyvenin de kötü olduğunu söylüyorlar, istersen bir doktor kontrolüne git burda saxenda kullananlar olduğunu okudum ona benzer bir ilaç bünyene uygunsa verebilir işini kolaylaştırır. Doktor kontrolü olmadan hareket etmemeye çalış.

Canım benim allah yardımcın olsun. Kilo vermeye çalışmak ciddi anlamda zor ancak çoktan çok azdan az gider diyerek kendini şöyle umutlandırabilirsin senden daha zayıf birisi aynı şekilde diyet yapsa sen o kişiden daha kolay kilo verirsin. Kilo verme hızın artar ve tartıda sonuç görmeden ne yazık ki mutlu olamıyoruz. Umudunu kaybetme seni abur cubura iten durumlardan kurtulmaya çalış bence. Bir dönem aldığım bir kaç kiloyu vermek için diyete zorladım kendimi ancak hayatımda hiç bu kadar zorlanmamıştım canımın çektiğini yemek istiyordum doğruluğunu bilmediğim için öneri değil ancak abur cubur yerine meyve koydum ben. Şimdi meyvenin de kötü olduğunu söylüyorlar, istersen bir doktor kontrolüne git burda saxenda kullananlar olduğunu okudum ona benzer bir ilaç bünyene uygunsa verebilir işini kolaylaştırır. Doktor kontrolü olmadan hareket etmemeye çalış.
Çok teşekkür ederim tekrar tekrar aynı şeyleri yaşamak çok yorucu gardrobumun yarisi m beden kiyafet kilo verdiğim dönemde aldiklarim bazıları etiketi üstünde kaldı bir daha giyemedim bir yarısı da XXL 🥺 2 kez 30 kilo vermiş biriyim sonrasında biraz yemeye başlasam hemen geri alıyorum tam diyet kafasına girmesem kendimi çok mahrum bırakmadan herşeyden biraz biraz yiyerek kilo versem sonra zayıflayınca özlemini çektiğim yiyeceklere saldırmam belki bu yaşam bicimim olsun diyorum ama o şekilde bir ay dikkat ediyorum mesela sağlıklı beslenme şeklinde şekerli şeyler aburcubur falan yemeden ekmek makarna pilav falan olmadan ama diğer sağlıklı yemeklerden biraz fazla yiyerek kilo vermeye çalışıyorum gram kilo veremiyorum o şekilde sadece sabit kalabiliyorum buda çok yorucu 🥺

Bugün 1 hafta oldu 3 gün yarım saat spor yapabildim diğer günlerde dikkat ettim kaçamak yapmadım şimdi tartıldım 86 kiloyum haftaya inşallah böyle devam eder 🥺

Bugün kendimle 15 günlük spor challenge başlatıyorum olculerimi aldım 15 gün hergun 30 dk spor yapicam ve 16 Ağustosta hem tartilip hem olculerime bakicam inşallah eksiksiz hergun yapıp tamamlarım

15 gün oldu ben bu süreçte sadece 2 gün spor yapamadim geri kalan 13 gün 30 dk hızlı egzersiz yaptım şu anki kilom 83 incelme toplamda 17 cm çoğunluk belden gitmiş benim asıl sorunum basen kalça halbuki onlarda fazla değişim yok 🥺

Ben 15 günde sıfıra yakın gida alimi yesil çay ve sporla 14 kilo verdim. Tehlikeli biliyorum ama yapacak bisey yoktu.

X