Bilmeyenler ve ilk kez başlayacak olanlar için Ovülasyon Testleri

Kızlar az önce yaptım çizgi çok çok silikleşti. Farklı olarak bu sabah sıvı alımını biraz arttırıp iki saat bekledim. Önceki günler (genelde çok su içen bi insan olmadığım için) idrarım afedersiniz çok koyuydu. Sanırım bu da testi etkiliyor

Kızlar az önce yaptım çizgi çok çok silikleşti. Farklı olarak bu sabah sıvı alımını biraz arttırıp iki saat bekledim. Önceki günler (genelde çok su içen bi insan olmadığım için) idrarım afedersiniz çok koyuydu. Sanırım bu da testi etkiliyor
Bilemiyorum açıkçası benim de ilk ay denemem ama siz eğer bu üç günü güzel degerlendirdiyseniz inşallah tutmuştur hatta iliskiye devam bile edilmeli bence ben testleri yapıp yumurtlamayı hesapliyorum ama ilişkimiz sadece çocuk yapma yönelik değil yani biz sağlıklı bir şekilde birlikteliğimize devam ediyoruz

Bilemiyorum açıkçası benim de ilk ay denemem ama siz eğer bu üç günü güzel degerlendirdiyseniz inşallah tutmuştur hatta iliskiye devam bile edilmeli bence ben testleri yapıp yumurtlamayı hesapliyorum ama ilişkimiz sadece çocuk yapma yönelik değil yani biz sağlıklı bir şekilde birlikteliğimize devam ediyoruz
Tabii, orasi çoğu çift için öyledir. Benim bu testleri yapma sebebim reglimin asiri duzensiz olmasi. Ornegin mart sonu olmustum, sonra temmuz basina kadar olmadim. Bu kadar aralikta yumurtlama tarihimi bilmek imkansiz gibi bir sey 😞zira her zaman gun asiri ilişki olmayabiliyor uykulu olursun, yorgun olursun, ve ya sadece modunda değilsindir. Gebelik isteği varsa o günlere denk geldiğinden emin olmak büyük fırsat elbette

Tabii, orasi çoğu çift için öyledir. Benim bu testleri yapma sebebim reglimin asiri duzensiz olmasi. Ornegin mart sonu olmustum, sonra temmuz basina kadar olmadim. Bu kadar aralikta yumurtlama tarihimi bilmek imkansiz gibi bir sey 😞zira her zaman gun asiri ilişki olmayabiliyor uykulu olursun, yorgun olursun, ve ya sadece modunda değilsindir. Gebelik isteği varsa o günlere denk geldiğinden emin olmak büyük fırsat elbette
Çok haklısın C creamole123 , bu bir süreç ve Rabbiim bizi sabr imtihanindan geciriyor. Makul fiyatlardaki testlerle takibini yapmak en güzeli. Güzel haberler verelim inşallah. Siz peki bu adet düzensizliği durumu için ne yapıyorsunuz bunun bir tedavi yöntemi var mı yoksa bu sizin vücudunuzun kendi düzeni mi

Çok haklısın C creamole123 , bu bir süreç ve Rabbiim bizi sabr imtihanindan geciriyor. Makul fiyatlardaki testlerle takibini yapmak en güzeli. Güzel haberler verelim inşallah. Siz peki bu adet düzensizliği durumu için ne yapıyorsunuz bunun bir tedavi yöntemi var mı yoksa bu sizin vücudunuzun kendi düzeni mi
Amin, inşallah 🙏🏼 Ben maxijuno, arı sütü polen hambal karışımı ve omega 3 başladım reglin 2.günğ itibariyle. Çok şükür iyi geldiğini hissediyorum. Şu süreçte takviyelerin gerçekten etkili olduğunu farkettim hormonları doğrudan etkiliyor. Yumurtlamadan üç gün öncesi de keten tohumu yoğurt başladım pik görünce bıraktım

Merhaba , benikde bu ay gebelik denememin 6.ayı.. 26 yaşındayım. Bende takvime gore günaşırı ilişki deniyordum ama dediginiz gibi seyahatler veya yorgunluk vs her zaman günaşırı olmuyordu atlamalar vs oldu ve sonuc olarak gebelik oluşmadı bende innovita ovulasyon testi aldim bu ay ve adetimin bittigi gun direkt yapmaya basladim. İlk idrarla degil ikinci idrarla yaptim ve yapmadan once en az 1 saat su çay vs icmedim. Her zaman ayni saati denk getiremesemde öğle saatlerinde yapmaya özen gösterdim. Ovulasyonu cok net gördüm ve o günleri degerlendirdik kacirmak istemeyince , değerlendirdiğimiz günlere kalp isareti koyarak takip ettimm. Çoğu kisi yumurtlamayi gördükten sonra ovulasyon testlerini yapmayı birakiyor ama ben devam ediyorum hala silik olarak devam ediyor testlerim belki ikinci bi yumurtlama vs olursa diye kacirmak istemiyorum. Pcos vs gibi bir durumum yok suan regle 10 gün kaldi merakla sonucu bekliyorum eger gebelik olursa size de haber veririmm ama cok umutla bekliyorum bu ay .. en son çatlamayi gördüğüm gün fotoğraflamistim testleri ekliyorum gormeniz icin 💖 böyle düzen oluşturunca bunu takip etmek bana keyif verdi açıkçası
Merhaba sizin en koyu 15.gün olmuş döngünüz kaç gün acaba? Benim de 12.günde aynı sizinki gibi silik oldu. Normalde 12-13 koyu olurdu. 14-15e gidicek galiba bu ay 🤔🤔

Amin, inşallah 🙏🏼 Ben maxijuno, arı sütü polen hambal karışımı ve omega 3 başladım reglin 2.günğ itibariyle. Çok şükür iyi geldiğini hissediyorum. Şu süreçte takviyelerin gerçekten etkili olduğunu farkettim hormonları doğrudan etkiliyor. Yumurtlamadan üç gün öncesi de keten tohumu yoğurt başladım pik görünce bıraktım
Şifa olsun inşallah 🙏🌸

Kizlar benimde ovulasyon testlerimi yorumlayabilirmisiniz umudum tükendi artk 😥

Eklentiler

• 17223438080517487200617219881144.jpg
    17223438080517487200617219881144.jpg
    132,2 KB · Görüntüleme: 84
Merhaba, 9 aylık bir evliliğim var yaklaşık 6 aydır çocuk planlıyoruz. Bu süreçte yumurtlama günlerini hesaplayan uygulamalar üzerinden belirli günlerde ilişkilerimiz oldu fakat güzel bir haber alamadık. Tabii bazı dönemler şehir dışı programlarımız da oldu ve hamile kalamadım. Eczacı bir arkadaşımın önerisi ile ovulasyon testi aldım (30 günlük)internet üzerinden ( bir gebenin günlüğü )
Bu konuyu açmamın sebebi internette videolar var yazılı bazı şeyler var ama ben bizzat deneyen, yanılan hatta hamile kalan sizlerden de bunu daha ne öğrenmek istedim 🙏 biz yeni başlamak isteyenlere ne yapmamız gerektiğini deneyimlerinizle anlatır misiniz? Benim yarın büyük ihtimalle adetim bitecek ama son demleri de olabilir mesela yarın başlamalı mıyım? Dikkat etmemiz gerekenler nedir?

Yorum yazan bize yardımcı olan herkese teşekkür ederim. ❤️ İnşallah hepimiz güzel haberler alırız sağlıkla huzurla. 🙏❤️
Ya benim testim de böyle oldu neden acaba tam iki çizgi çıkıyordu sonra siliklesmeye başladı yine neden acaba lütfen bilgi sahibi olan varsa yazar mısınız ? Bu ay 45. Günü. Sonunda oldum regl 5 gün sürdü biter bitmez başladım teste

Eklentiler

• GAG-1725052813400.jpg
    GAG-1725052813400.jpg
    91,3 KB · Görüntüleme: 24
X