Bilezik verme ve çalıştığını söyleme konusu

Eşim garibim her işi yapmış.Sanayide fabrikada çalışmış.Ama kaynimi pamuklara sarmişlar.Eşim daha güçlü diye ona hiç destek olmuyorlar.Bende ajansta markette çok çalıştım.Kvler biliyor.Gider çalışır diyorlar.O yüzden bize destek olmazlar.
Yav olmasınlar da köstek de olmasınlar bacım.
Yani bu kayın evlenirken aile demiyor mu oğlum sen çalışmıyorsun nasıl geçineceksiniz? Diye.
Hadi onlar demiyor. Kız ailesi demiyor mu oğlumuz ne iş yapıyor diye.
Vallahi anlamadım ben bu işi

Hem kız çalışmıyor hem kaynın çalışmıyor. Kart patladı abi öde, fatura geldi abi öde. Bu alınacak abi al. EE???
Bunlar nasıl evlenecekmiş, ev geçindirecekmiş madem.
Kimsenin faturasını ödemek zorunda değilsiniz. En nefret ettiğim olay. Girip işe çalışacak.

Tek kurus vermem yani 2 tane evlenmeyi akli kesen ama calışmaya niyeti olmayan asalak için kimseye. Gidip calışsınlar,evliliği evcilik oynamak falan mı sanıyorlar?
Size mi güvenip evlenecekler.
Para isteyeceklerini düşünüyorsanız söylemeyin calıştıgınızı.
Eşim işten geldi.Ona durumu anlattım.Geri vermiyorlar mi dedi.Vermiyorlar dedim.Tamam söylemeyelim çalıştığını dedi

Kiza göre Problem yok ki. Gezmeleri felan hep kv ve kp parasi ile yapiyorlar. Dügünden sonra da kartlar onda kalir siz görün. Simdiden muslugu kapatin yoksa size daha da cok yük olurlar ogullarina yedirirken. Ben böyle konularda katiyim. Darda olan elde yardim ederim, ama böyle parazitlere yardim etmem. Dinimize göre de uygun olmaz. Sonra yok "aileyiz" felan diyorlarda. Aile olmak böyle sacmaliklari desteklemek anlamina gelmiyor
Eşim işten geldi.Ona durumu anlattım.Kardeşin onların kartını kullanıp,annemlerin faturasini öde diyecek.Ödemek istemiyorum dedim.Vermiyorlar mi geri deri.Vermiyorlar dedim.Tamam söylemeyelim çalıştığını dedi.O da isteyeceklerini biliyor.Istemezler demiyor.

Yav olmasınlar da köstek de olmasınlar bacım.
Yani bu kayın evlenirken aile demiyor mu oğlum sen çalışmıyorsun nasıl geçineceksiniz? Diye.
Hadi onlar demiyor. Kız ailesi demiyor mu oğlumuz ne iş yapıyor diye.
Vallahi anlamadım ben bu işi
Kızın babası kaynimin çalışmadığıni bilmiyor.100 bin rahat gss borcu çıkmıştır.Kizin babası duysa kızı vermezdi.Bu yüzden babadan sakladilar.Ama kızın annesi biliyor.Birsey demiyor

Hem kız çalışmıyor hem kaynın çalışmıyor. Kart patladı abi öde, fatura geldi abi öde. Bu alınacak abi al. EE???
Bunlar nasıl evlenecekmiş, ev geçindirecekmiş madem.
Kimsenin faturasını ödemek zorunda değilsiniz. En nefret ettiğim olay. Girip işe çalışacak.
Kızın kira geliri var.Ama ev o parayla dönmez.Eşime ben ödemek istemiyorum, bu sefer ben devreye girerim,aramız iyice bozulur dedi.Tamam çalıştığını söylemeyelim dedi.Para istemesinler diye çalışmıyorum diyoruz🤣

Kızın kira geliri var.Ama ev o parayla dönmez.Eşime ben ödemek istemiyorum, bu sefer ben devreye girerim,aramız iyice bozulur dedi.Tamam çalıştığını söylemeyelim dedi.Para istemesinler diye çalışmıyorum diyoruz🤣
Ya siz insanlardan çalışıp çalışmadığınızı niye saklıyorsunuz? Çalışıyorsanız ödemek zorunda mısınız fatura onu anlamadım ben. Ayet mi indi siz ödeyeceksiniz diye?

Herkesin evi ayrı, bütçesi ayrı, ödemesi ayrı. Size ne size ne?

Deliriyorum böyle şeylere ya.

Ya siz insanlardan çalışıp çalışmadığınızı niye saklıyorsunuz? Çalışıyorsanız ödemek zorunda mısınız fatura onu anlamadım ben. Ayet mi indi siz ödeyeceksiniz diye?

Herkesin evi ayrı, bütçesi ayrı, ödemesi ayrı. Size ne size ne?

Deliriyorum böyle şeylere ya.
Ya öde dediklerinde ben reddedeceğim. Eşim ödemek isteyecek.Bu sefer ben arayıp işe girin çalışın,biz enayi miyiz çalışıyoruz diyeceğim.Bu sefer birdaha yüzyüze bakmayacağız.Onlar ayrı kafasında değiller.

Evlilikte 4 yılım bitti.Ben ilk yıl hariç hep çalıştım.Kaynım çalışmıyor.Kp nin maaş kredi kartı,kvnin kartları kaynımda.Kaynım kredi kartlarını patlatıp dogalgazlarını bize ödetti.Birkaç kez para muhabbeti oldu.Birşey sipariş ettiler,kaynımda para yok diye siz verin dediler.Kv eşime para yok,sabun alamıyorum deyip,eve bişeyler aldırıyordu.Örnek olarak anlattım.
Şimdi Kvler biz evlenirken eşya falan aldı,bilezik yaptı.Kp dediki,kaynın evlenirken aracı satacağım.Onunla düğün yapacağım.Kızın eşyası falan herşeyi var.Bu arada kvler benim çalıştığımı bilmiyor.Kendime güvenene kadar söylemek istemedim.Ama dünden sonra atanana kadar söylememe kararı aldım.
Kp düğün için arabayı satmadı.Dün kv eşimi aramış.Bir ay sonra düğün var.Henüz daha düğün salonu parası ödenmemiş.Kızın gelin saçı,gelinlik falan hiçbirşeye para yetmiyormuş.Gelecek ay düğün var.Kv nin kardeşi ben para veririm demiş.Ama şimdi o da para vermem demiş.Kv de 2 bilezik verin geri öderiz demis..Bu arada yakın zamanda şükür bilezik falan satmadık.Eşim kv ye biz yeni bilezik sattık demiş.Bizdede yok olsa veririz demiş.Ben bilezik vermek istemiyorum.
Sorun şu ki.Kız ve kaynım çalışmıyor.Kv ler sıkışmış durumda.Bu arada kız ve kaynım sürekli geziyor.Bu beni ilgilendirmez ama bizden para istemesinler.Kızın babası şuan kızı tek yaşıyor sanıyor.Dügünden sonra kızın babası kıza maddi desteği çekecek.Kızın şirket kredi kartı patlamış durumda.
Kaynım kvlerin kartlarıyla kvlerin fatura falan herşeyini ödüyor.Eger çalıştığımı bilirlerde kaynim eşime gene abi bunu halletsene diye ekran resmi atacak.Ve ben ödemek istemiyorum.Kaynım şöyle yapıyor.Eşime faturayı atıyor.Abi kart patlak bunu ödesene diyor.O yüzden çalıştığımı söylemek istemiyorum.Bilezik vermekte istemiyorum.Çalıştıgımı söylemek zorunda mıyım?
Bu arada şükür ssk başladı ve maaş aldım.Borçlarımızı baya ödedik.Zaten 100 e yakın borç vardı.
Çalışmayan insan neyine güvenip evleniyor ki. Şimdi siz verirseniz bundan sonra hep verirsiniz. Eşiniz bilezik konusunda iyi yapmış

Eşim işten geldi.Ona durumu anlattım.Kardeşin onların kartını kullanıp,annemlerin faturasini öde diyecek.Ödemek istemiyorum dedim.Vermiyorlar mi geri deri.Vermiyorlar dedim.Tamam söylemeyelim çalıştığını dedi.O da isteyeceklerini biliyor.Istemezler demiyor.
Eşin geri ödemediklerini bilmiyor mu ne diye soruyor vermiyorlar mı diye oda ayrı alem

Bu işsiz güçsüz kayın ,nasıl evleniyor, evlendikten sonra nasil evini geçindirecek..ben olsam bunlardan uzak dururum,hatta yapabilirsem şehir bile değiştirirdim..eşinizden de yüz buluyor bu kayın..eşinizin sert bir şekilde tepki vermesi gerek..

Evlilikte 4 yılım bitti.Ben ilk yıl hariç hep çalıştım.Kaynım çalışmıyor.Kp nin maaş kredi kartı,kvnin kartları kaynımda.Kaynım kredi kartlarını patlatıp dogalgazlarını bize ödetti.Birkaç kez para muhabbeti oldu.Birşey sipariş ettiler,kaynımda para yok diye siz verin dediler.Kv eşime para yok,sabun alamıyorum deyip,eve bişeyler aldırıyordu.Örnek olarak anlattım.
Şimdi Kvler biz evlenirken eşya falan aldı,bilezik yaptı.Kp dediki,kaynın evlenirken aracı satacağım.Onunla düğün yapacağım.Kızın eşyası falan herşeyi var.Bu arada kvler benim çalıştığımı bilmiyor.Kendime güvenene kadar söylemek istemedim.Ama dünden sonra atanana kadar söylememe kararı aldım.
Kp düğün için arabayı satmadı.Dün kv eşimi aramış.Bir ay sonra düğün var.Henüz daha düğün salonu parası ödenmemiş.Kızın gelin saçı,gelinlik falan hiçbirşeye para yetmiyormuş.Gelecek ay düğün var.Kv nin kardeşi ben para veririm demiş.Ama şimdi o da para vermem demiş.Kv de 2 bilezik verin geri öderiz demis..Bu arada yakın zamanda şükür bilezik falan satmadık.Eşim kv ye biz yeni bilezik sattık demiş.Bizdede yok olsa veririz demiş.Ben bilezik vermek istemiyorum.
Sorun şu ki.Kız ve kaynım çalışmıyor.Kv ler sıkışmış durumda.Bu arada kız ve kaynım sürekli geziyor.Bu beni ilgilendirmez ama bizden para istemesinler.Kızın babası şuan kızı tek yaşıyor sanıyor.Dügünden sonra kızın babası kıza maddi desteği çekecek.Kızın şirket kredi kartı patlamış durumda.
Kaynım kvlerin kartlarıyla kvlerin fatura falan herşeyini ödüyor.Eger çalıştığımı bilirlerde kaynim eşime gene abi bunu halletsene diye ekran resmi atacak.Ve ben ödemek istemiyorum.Kaynım şöyle yapıyor.Eşime faturayı atıyor.Abi kart patlak bunu ödesene diyor.O yüzden çalıştığımı söylemek istemiyorum.Bilezik vermekte istemiyorum.Çalıştıgımı söylemek zorunda mıyım?
Bu arada şükür ssk başladı ve maaş aldım.Borçlarımızı baya ödedik.Zaten 100 e yakın borç vardı.
Asla para vermeyin. Çalıştığınızı bilseler de vermeyin. Bilezikleri de kocandan sakla. Para yedirmeye pek meraklı

Okurken aşırı sinir bastı bana sizin çalışıp çalışmamanızdan kime ne size böyle psikolojik baskı yapamazlar ohhh siz çalışın taze çiçek çalışmasın her şey önüne gelsin senelerce ben de eşek gibi çalıştım gözümün önünde çalışmayana hep destek olundu neymiş Allah rızası içinmiş . Neyse konuya gelelim siz kendinize bi hayat kurdunuz zaten geçim derdi herkeste eee kendi ailenize para veriyor musunuz da eşinizin ailesine para vereceksiniz ayrıca bilezik vermek nedir ya sizin kaynınız evlenecek diye diğer evlenen oğlundan bilezik isteyecek kadar bencil ve uyuz bir aileye denk geldiniz parası olmayan evlenmesin evleniyorsa da bi zahmet bi tarafına güvenip evlensin . Ben sizin yerinizde olsam ailemin de durumları sıkışık gönül ister ki herkese yardım edelim ama bizlerde de yok derim eğer istemenin devamı gelirse farklı konuşurum .

X