bıktım artık :(

31 mayıs 2014 te evlendim.evlendiğim ilk aydan beri bebeğim olsun çok istedim.32 yaşındayım ve bu benim ikinci evliliğim.daha önceki evliliğim 3 yıl sürdü.korunmasız geçen 3 yıl.her ay hüsran üzüntü kahroldum.döktüğüm gözyaşının ızdırabın hesabı yoktu.yavrusu olan kedi köpekleri bile kıskanır oldum yollarda.onlar bile doğuruyor ben doğuramıyordum.eski eşimde sperm yetersizliği vardı, ilaç alıyordu sözde.ilaçlar cok fazla işe yaramıyordu cok az farkı olmuştu.aylarca yumurta takibi haplar, çatlatma iğneleri nafile.2 ayda göbekten iğne oldum aşılama yaptırdık. Her ay 20 küsür yumurtam oluyordu iğnelerle lakin bir tanesi bile tutmuyordu.sonra öğrendimki bizimki ilaçlarını hiç kullanmıyormuş,hayatına giren cıkan kadının hesabı yokmuş.kendide itiraf etti sıkışınca artık.kısacası mevla hakkımızda hayırlı olan neyse onu isteyelim ondan.öyle dua edelim.ben hep bu şekilde dua ederdim.demek sonumuz hayırlı degıl dıkı rabbim duamı kabul etmiş cocuk vermemişti bize.insan o dönem anlayamıyor isyan etme durumuna bile geliyor allah affetsin.ama her şerrin içinde bir hayır,her hayrın içinde bir şer olduğunu unutmayalım.rabbimin vardır bildiği,biz ne kadar idrak edip kabullenemesekte alnımıza yazılan bir kader var.kader oyuncak değil ve zorlarsak sonu kötü sonuçlar getirebiliyor.
Çok şükür ki bı kez mevla beni cok bekletmedi,hemencik verdi yavrumu göbüşüme.ilk birkaç ay gebelik olmayınca cok korktum demek bendede sorun vardıkı oyuzden cocugum olmadı galiba dedim.dr gittim hemen.evliliğimin 3. Ayında hemde.tahlillerim güzeldi bu kezde aklımda acaba tüplerimmi tıkalı die düşünmeye başladım.ya yine eşimde sperm sorunu varsa vs.aklımda birçok endişe stres yine kapıma dayandı birkaç ayda bile.cok şükür kendiliğinden geldi bebiş hiç tedaviye gerek kalmadan.bir kadının evlat sahibi olamaması endişesi korkusu umutsuzluğunu rabbim düşmanıma bile vermesin.Nasipte kaderde ne varsa onu yaşıyoruz.dr gidin karı koca tahlillerden geçin hiç problem yoksa tevekkül edip beklemekten başka care yok.
Rabbim hepinizin kucaklarını evlatlarla doldursun inş.benim yavrumda sağsalım gelsin dünyaya.
hikayeni ibretle okudum ve çok etkilendim gerçekten her şerde bir hayır var derler rabbimin büyüklüğüne bir kez daha kanaat getirdim şu anda çünkü aynı şey bi akrabamın başınA da gelmişti

her ay adet olmaktan bıktım etrafta hamile görmekten bıktım kocamın artık bizim de bebeğimiz olsun demesinden bıktımm akrabalara biz daha bebek düşünmüyoruz demekten bıktım oysaki ben de hamileyim diye bağırmak hamile elbiseleri almak istiyorum bende evde bir odamı bebeğime ayırmak ona cici cici eşyalar almak istiyorum eşime naz yapmak onun göbeğimi sevmesini istiyorum sekizinci ayımız da hüsranla sonuçlandı doktora gittim bir sebebi yok değerlerin normal dedi bir sene boyunca olmazsa geleceksin dedi.. artık doktora neden olmuyor diye değil bebeğimin durumu nasıl diye gitmek istiyorum :KK43:
çok mu şey istiyorum sizce herkes para pul şan şöhret isterken ben anne olmak istiyorum kötü bir şey mi bu :KK43:
ben hamile kalabilmek için 8 ay ugraştim ve aynı senin düşündüğün gibi düşünüuodum artık bildiğin depresyona girdim sonra form da bi yazı okudum diyoduki beyninizi boşaltın bu düşünceden takmayın kafanıza di,şarı cıkın eylenın beyninizi yıkayın bu düşünceden inanın vazgectiğiniz ay hamile kalırsınız demişti ve ole yaptım ınan bir ay sonra oğluma hamile oldugumu öğrendim ve şimdi 4 yaşinda aynı zamanda su an 8 haftalık hamileyim inan buna kafanıza takmayın bebek istedikce siz olmuyo o yuzden akısına bırakın inşallah sizde bir gün anne olursunuz..

ben hamile kalabilmek için 8 ay ugraştim ve aynı senin düşündüğün gibi düşünüuodum artık bildiğin depresyona girdim sonra form da bi yazı okudum diyoduki beyninizi boşaltın bu düşünceden takmayın kafanıza di,şarı cıkın eylenın beyninizi yıkayın bu düşünceden inanın vazgectiğiniz ay hamile kalırsınız demişti ve ole yaptım ınan bir ay sonra oğluma hamile oldugumu öğrendim ve şimdi 4 yaşinda aynı zamanda su an 8 haftalık hamileyim inan buna kafanıza takmayın bebek istedikce siz olmuyo o yuzden akısına bırakın inşallah sizde bir gün anne olursunuz..
canım çk güzel ya belki bu ay takmamayı denersem senin gibi dokuzuncu ayda hamile kalırım inşallah :)

Merhaba canım.Bende 1 senelik evliyim,bende 9 ay boyunca hamile kalamadım.Çevremde herkes sanki seneler geçmiş gibi soruyorlardı daha birşey yok mu diye.Allah'a gerçekten çok dua ediyordum bizede bi bebek ver diye ve 9 ay sonra hamileydim sonunda ama maalesef düşükle sonuçlandı.Arkasından bir ay sonra tekrar gebelik ve bu seferde bebeğim karnımda öldü.Artık Allah'ım bana hayırlı zamanda sağlıklı bi şekilde kucağıma alabiliceksem eğer ver diye dua ediyorum..Sende bu şekilde dua et sabret,geç olsun ama güç olmasın..Güzel haberlerini almak dileğiyle..

Canm bizde 6. Aya giricez bugün daha doktordaydim eşinin doktora görünmesi lazım sende bişey yok dedi ikna olmuo bakalım didiklicem sürekli bu ayda olmazsa soğan kurunu denicem gel beraber baslayalim

her ay adet olmaktan bıktım etrafta hamile görmekten bıktım kocamın artık bizim de bebeğimiz olsun demesinden bıktımm akrabalara biz daha bebek düşünmüyoruz demekten bıktım oysaki ben de hamileyim diye bağırmak hamile elbiseleri almak istiyorum bende evde bir odamı bebeğime ayırmak ona cici cici eşyalar almak istiyorum eşime naz yapmak onun göbeğimi sevmesini istiyorum sekizinci ayımız da hüsranla sonuçlandı doktora gittim bir sebebi yok değerlerin normal dedi bir sene boyunca olmazsa geleceksin dedi.. artık doktora neden olmuyor diye değil bebeğimin durumu nasıl diye gitmek istiyorum :KK43:
çok mu şey istiyorum sizce herkes para pul şan şöhret isterken ben anne olmak istiyorum kötü bir şey mi bu :KK43:
Sanki beni anlatmissin canim inan cogu zaman bende boyle dusuncelere kapiliyorum benimde 1 yili gecti bebek isteyeli her ay ayri bir hayal kirikligi her doktora gidisimde sira beklerken benimle birliktekontrol icin bekleyen hamileler hep cok agir geliyor bana eve gelip aglarim cogu zaman sonra Kendimi teselli ederim rabbim vericegi zamani biliyor birgun bende boyle bebegimi gormeye gidicem diye.. hepimiz icin oyle rabbim en hayirli zamanda hepimize hayirli saglikli uzun omurlu evlatlar nasip etsin insallah.:KK14:

Canım inan hamile kalmakla da bitmiyor kaygılar kese görünecek mi kalbi atacak mı vs. Rabbim herkese hayırlı zamanda hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin tabiki sana da bu kadar stres yapıp vücudunu bu hormona fazlasıyla maruz bırakmışsin kafana takma ozaman bak nasıl oluyor :)

Merhaba canım.Bende 1 senelik evliyim,bende 9 ay boyunca hamile kalamadım.Çevremde herkes sanki seneler geçmiş gibi soruyorlardı daha birşey yok mu diye.Allah'a gerçekten çok dua ediyordum bizede bi bebek ver diye ve 9 ay sonra hamileydim sonunda ama maalesef düşükle sonuçlandı.Arkasından bir ay sonra tekrar gebelik ve bu seferde bebeğim karnımda öldü.Artık Allah'ım bana hayırlı zamanda sağlıklı bi şekilde kucağıma alabiliceksem eğer ver diye dua ediyorum..Sende bu şekilde dua et sabret,geç olsun ama güç olmasın..Güzel haberlerini almak dileğiyle..
aynen canım ya çevredeki herkes inadına sorar oldu ama artık takmıcm ben .. düşük yapmak çok kötü birşey olsa gerek allah öyle hamilelikler vermesin ya ben bunu kaldıramam geç olsun güç olmasın inşallah

Sanki beni anlatmissin canim inan cogu zaman bende boyle dusuncelere kapiliyorum benimde 1 yili gecti bebek isteyeli her ay ayri bir hayal kirikligi her doktora gidisimde sira beklerken benimle birliktekontrol icin bekleyen hamileler hep cok agir geliyor bana eve gelip aglarim cogu zaman sonra Kendimi teselli ederim rabbim vericegi zamani biliyor birgun bende boyle bebegimi gormeye gidicem diye.. hepimiz icin oyle rabbim en hayirli zamanda hepimize hayirli saglikli uzun omurlu evlatlar nasip etsin insallah.:KK14:
aslında çok uzun sürelerde değiliz allahıma şükür milletin altı yedi yıldır olmayanlar var yine de kötünün iyisiyiz bence canım bu ay takmamaya çalışacağım bakalım başarabilecek miyim zaten fitil ve antibiyotik kullanıyorum korunun dedi doktorum

Bi tanidigiminda cocugu olmuyordu .
Hatta doktorlar olmaz umidini kes dedi asiri stress yapti , kafasina takmadigi bir ay hamile kaldi ..
Stress kafaya takmakta onemli , rahat birak kendini canim.

Insallah Allah Sana En Yakin Zamanda Bir Bebek Verir Insallah.

Canm bizde 6. Aya giricez bugün daha doktordaydim eşinin doktora görünmesi lazım sende bişey yok dedi ikna olmuo bakalım didiklicem sürekli bu ayda olmazsa soğan kurunu denicem gel beraber baslayalim
sizin benden de erkenmiş :) benim eşim de ikna olmuyordu zorla ikna ettim ve sonunda problem onda çıktı sperm testinde sperm hareketliliği azmış.. ben de ona keçiboynuzu içiriyorum içmiyor ama zorluyorum dün soğan kürüne başladım ama 2 gün zor içtim nedense her içtiğimde mide bulantısı ve baş dönmesi yaşıyorum zaten antibiyotik ve fitil kullanıyorum idrar yolu iltihabı için o sebeple gerek kalmaz ben bıraktım

Bi tanidigiminda cocugu olmuyordu .
Hatta doktorlar olmaz umidini kes dedi asiri stress yapti , kafasina takmadigi bir ay hamile kaldi ..
Stress kafaya takmakta onemli , rahat birak kendini canim.

Insallah Allah Sana En Yakin Zamanda Bir Bebek Verir Insallah.
kafasına takmamayı nasıl başarabildi merak ettim doğrusu güzel duaların için teşekkür ederim canım amin

aslında çok uzun sürelerde değiliz allahıma şükür milletin altı yedi yıldır olmayanlar var yine de kötünün iyisiyiz bence canım bu ay takmamaya çalışacağım bakalım başarabilecek miyim zaten fitil ve antibiyotik kullanıyorum korunun dedi doktorum
Aynen neleri var yillarca bekleyen sukur ki o durumda degiliz bende 1 aydir alternatif tip yontemleri uyguluyorum hormon duzenleyici yumurta gelistirici vs. Ve bende cok takmamaya calisiyorum suan insallah yumurtam gelistiyse bu siralar catlar umarim Rabbim herkese saglikli uzun omurlu evlatlar nasip etsin.

X