Bıktım artık..Bunun için mi evlendim!!!

Zemzem72

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2017
150
87
36
Cidden bıkmış durumdayım kızlar.
Binbir çile ile severek evlendim. Evlilik öncesi dert sonrası dert. Okudum meslek sahibi oldum ama ben bu yaşa bunun için mi geldim bunun için mi okudum diyorum artik .
Çalışıyorum 2 yaşında bir kızım var. Esimle mesleğimiz ayni. Herseyimden kisarim hesap ederim bir birikimimiz olsun ihtiyacimiz olursa diye. Ama anladim ki hicbir kiymetim falan olmuyormuş.Oncesinde zaten borçla evlendik ve esimin ailesi takilari aldi birbucuk yil borc ödedik. Benim maasim krediye gidiyordu. Bu surec surekli ailevi sıkıntı zaten bıktırdı.
Şimdi ise tam bir hizmetciyim çalış eve gel evde çalış cocukla ilgilen. Ama eşim hep yorgun. Biseyin ucundan tutmaz tutacak olursa da ya demem lazim onada cevabi yorgunum sonra yaparim. Savsaklayarak yapar yaptigini.
Ben herseyimden bukadr fedakarlik yaparken Soruyorum seven eşine deger veren biri böyle davranir mi? Bu nasil bir haksizlik bunun için mi evlenmişim meslek sahibi olmuşum. Bir sosyal hayatim kalmadi sayesinde. Evde bi saat oturacak vaktim olmuyor. Kackez konustum.
Okadr soğudum ki ne yapmaliyim bilmiyorum (

Bir yakinimin taktığını anlatayım. Karı koca çalışıyor. Evlenmeden önce eve temizlik için yardımcı alırız diye konuştular. Adam evlendikten sonra kabul etmedi. Kadın da temizliği saldi ev bildiğin pis bulaşıklar dizili falan. Tabiki çok rahatsız edici. Ama kadın sabretti bir süre. Sonuç kekinden ama temizliğine kadar evle ilgilenen bir adam. Kadın kadar hatta fazla ev işi yapıyor. Erkeklerin çok azı laftan anlıyor bence

Birde bana kızıyor bunu için tepki gösteriyormuşum diye. Ben diyorumki fazlasinida yaparim bu işin ama birlikte yapmadiktan sonra ne anlami var evliliğin paylaşmanın. Ya en azindan kendi dağınıklıgini toplasa keske. Guzellikle söylüyorum yine ayni kackez incitmeden uyardim guzellikle ama artik 4 gundur konuşmuyorum . Corabini bile atmaz nerde çıkarırsa orda.
Yazik degil mi bana evlilik bumuymus. Elin oğluna hizmetçi olmak.

Siz niye takıları verdiniz ki hem düğün için borca girip hem takıları vermek? Yani en azından borcunuz kadar takıyı bozdurup borca yatırıp kalanını neden vermediniz? Bebeğe kim bakıyor
Bebeğe annem bakıyor. Salondan cikarken eşim arabaya kadar tutsun diye kv verdi. Arabaya binince geri istedi bende emanet dedi vermedi. Sonra esimde ben lafini yapmicam diyip istemedi. Sadece kolumda taktiklari 3 bilezik vardi onlari satıp borcun bi kismini odedik gerisinide taksitlendirdik. Bi kere lafini yapmadim borc oderken herzaman ustune titredim ama diyorum simdi böyle yapinca hic kiymetin olmuyormuş.
Bide bana diyorki hep ben hep ben diyormuşum ben. Zaten o lafi duyunca cok kırıldım konusmuyorum işte laf atmadikca

Yahu olur mu öyle şey. Sen altınlara el koyarken sesini çıkarmazsan yeri göğü inletmeyip evdeki ütüyü bulaşığı ben yapıyorum diye ağla.yahu o altınlar kvnin değil ki terbiyesiz siZin malınızı gasp etmiş, Söke söke Alman lazımdı borcumuz var bir iğne vermedin diye. Bunkadar zaman para olabilecekken boş yere borç ödemek de ayrı bir şey.
Son söz,siz acı çekmekten hoşlanmıyorsunuzdur zira bunu görüyorum. Eşiniz de altınlara sesi çıkmadı ne ev yardımı diyordur

Aynen kiyameti nasil koparmamışım diyorum. Ah cok keşkem var. Bukadar sıkıntı cektik görüyor benim nekdr yiprandigimi birde bu isler tek başına beni okadar yorduki.. Keşke evlenmeseydim diyorum.. En acısıda işte insanin artik bunu düşünmesi.

Altinlar konusunda konustum cok ama kiyameti koparmadim keske koparsaymisim. Bisey yapsin diye bekledim eşimde zaten annesine bulasmaya korktu lafını yapmicam dedi. Hakkimi helal etmiyorum gün gelicek dicem zaten bunlari hepsine.

bekarlik sultanlik... ikincisi yapma temizlik essk gibi yapacak. turkiyenin erkeklerinin lanet olasi zihniyeti. ne olut erkek anneleri ADAM GIVI VICDANLI yetistirin oglanciklarinizi. valla nefret eder oldum erkrklerden ve erkek cocuguna hic mi hic ne hevesim var ne istegim.

Yorumunuz güldürdu :) Kesinlikle katılıyorum. Napicam bilmiyorum. Sanirim birakicam bende ev hayvanat bahcesine dönse arkami dönüp bakmicam o raddeye geldim.

hem calisip hem ev cekip cevirmek cok zor.ben ev hanimiyim da iki cocukla yorulup pestile donuyorum.yardimci tutma imkaniniz yok mu.size birsey diyim mi oyle biriktircem diye ugrasmayin harcayin sizin paraniz zaten inanin kiymeti olmaz.bu erkekler bu zamanda cazgir surinduren kadinlari bastaci ediyorlar.susmayin vurun yumriguuzu masaya.yok agzimizin tadi bozulmasin yok kocamin keyfi kacmasin.hersey karsilikli karsilik yoksa sizde yok olun ve ikinci cocugu su an sakin yapmayin..

Yorumunuz güldürdu :) Kesinlikle katılıyorum. Napicam bilmiyorum. Sanirim birakicam bende ev hayvanat bahcesine dönse arkami dönüp bakmicam o raddeye geldim.
Ben calismiyotum ama dort dirtluk degilim yapmiyorumda ustune dusmuyorum degmez

Öncelikle yorumunuz icin teşekkürler. Insan burda destek buluyor rahatlıyor. Cok haklısıniz. Biriktirmicem biriktirdigimide ilerisi icin guvence olarak saklicam. Bir evimiz olsun istiyordum. Degmez zaten kiymetim yok. Bu zamana kdr bin çile ile gizli gizli biriktirdigimi cikardim da araba aldik zaten. Artik benden bukadar diyorum kendi kendime.
Bi mutlu edeyim eşimi derdi yok. Bugun zaten onu dedim sen evlendin hayatin nasıldi ben evlendim hayatim nasil oldu diye sordum? Kaderim buymuş nediyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…